Domenico Tedesco haalt snoeihard uit naar Thibaut Courtois

1850
Domenico Tedesco haalt snoeihard uit naar Thibaut Courtois

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de interlands tegen Israël en Frankrijk namens de Nations League bekendgemaakt. De Italiaan kan niet meer beschikken over Thibaut Courtois.

Courtois kwam met een statement naar buiten dat hij onder Tedesco niet meer zal uitkomen voor de Rode Duivels. Het verhaal is gekend. De sluitpost ging in de clinch met de keuzeheer na een dispuut over de aanvoerdersband, met alle gevolgen van dien.

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Snoeihard antwoord

Tegenover Het Laatste Nieuws was Tedesco snoeihard voor Courtois en zijn beslissing. “Ik heb echt niet de behoefte om hier een soort van pingpong met Courtois van te maken. Hij heeft zijn opinie, ik heb de mijne. Hij heeft het laatste woord gehad, daar zou ik het bij willen laten.”

Even leek een terugkeer van Courtois bij de Rode Duivels alsnog een optie. De doelman van Real Madrid hakte zelf de knoop door. “Na die match tegen Oostenrijk was Courtois erg duidelijk in zijn communicatie naar ons toe dat hij niet meer beschikbaar wou zijn voor de nationale ploeg.”

Betere band Vercauteren

Volgens Tedesco heeft Vercauteren een betere band met Courtois en werd er vanuit de KBVB toch een stap gezet om verzoening te verwezenlijken, tevergeefs. “Maar nog tijdens het EK - en zeker snel erna - wisten we dat we snel een oplossing moesten zoeken en dat we daarin pro-actief moesten zijn. Omdat Franky Vercauteren een goeie band heeft met Thibaut, hebben we afgesproken dat hij die eerste stap zou zetten."

Vind jij het goed dat Courtois geen Rode Duivel meer is?

Meest recent

'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

30
30
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

18
18
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

46
46
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

44
44
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

61
61
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

52
52
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

258
258
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

45
45
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

54
54
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

264
264
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

248
248
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

204
204
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

163
163
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

104
104
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

195
195
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

253
253
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

121
121
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

141
141
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

216
216
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

170
170
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

424
424
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

116
116

Meer sportnieuws