Domenico Tedesco haalt snoeihard uit naar Thibaut Courtois

door
Domenico Tedesco haalt snoeihard uit naar Thibaut Courtois

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de interlands tegen Israël en Frankrijk namens de Nations League bekendgemaakt. De Italiaan kan niet meer beschikken over Thibaut Courtois.

Courtois kwam met een statement naar buiten dat hij onder Tedesco niet meer zal uitkomen voor de Rode Duivels. Het verhaal is gekend. De sluitpost ging in de clinch met de keuzeheer na een dispuut over de aanvoerdersband, met alle gevolgen van dien.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Snoeihard antwoord

Tegenover Het Laatste Nieuws was Tedesco snoeihard voor Courtois en zijn beslissing. “Ik heb echt niet de behoefte om hier een soort van pingpong met Courtois van te maken. Hij heeft zijn opinie, ik heb de mijne. Hij heeft het laatste woord gehad, daar zou ik het bij willen laten.”

Even leek een terugkeer van Courtois bij de Rode Duivels alsnog een optie. De doelman van Real Madrid hakte zelf de knoop door. “Na die match tegen Oostenrijk was Courtois erg duidelijk in zijn communicatie naar ons toe dat hij niet meer beschikbaar wou zijn voor de nationale ploeg.”

Betere band Vercauteren

Volgens Tedesco heeft Vercauteren een betere band met Courtois en werd er vanuit de KBVB toch een stap gezet om verzoening te verwezenlijken, tevergeefs. “Maar nog tijdens het EK - en zeker snel erna - wisten we dat we snel een oplossing moesten zoeken en dat we daarin pro-actief moesten zijn. Omdat Franky Vercauteren een goeie band heeft met Thibaut, hebben we afgesproken dat hij die eerste stap zou zetten."

Vind jij het goed dat Courtois geen Rode Duivel meer is?

Meest recent

Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

2
2
Leko voert viert wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

74
74
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

47
47
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

50
50
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

101
101
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

212
212
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

205
205
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

40
40
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

94
94
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

184
184
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

106
106
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

169
169
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

172
172
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

396
396
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

351
351
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

162
162
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

135
135
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

226
226
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

81
81
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

390
390
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

425
425
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182

Meer sportnieuws