Domenico Tedesco haalt snoeihard uit naar Thibaut Courtois

door
Domenico Tedesco haalt snoeihard uit naar Thibaut Courtois

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de interlands tegen Israël en Frankrijk namens de Nations League bekendgemaakt. De Italiaan kan niet meer beschikken over Thibaut Courtois.

Courtois kwam met een statement naar buiten dat hij onder Tedesco niet meer zal uitkomen voor de Rode Duivels. Het verhaal is gekend. De sluitpost ging in de clinch met de keuzeheer na een dispuut over de aanvoerdersband, met alle gevolgen van dien.

LEES OOK: Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Snoeihard antwoord

Tegenover Het Laatste Nieuws was Tedesco snoeihard voor Courtois en zijn beslissing. “Ik heb echt niet de behoefte om hier een soort van pingpong met Courtois van te maken. Hij heeft zijn opinie, ik heb de mijne. Hij heeft het laatste woord gehad, daar zou ik het bij willen laten.”

Even leek een terugkeer van Courtois bij de Rode Duivels alsnog een optie. De doelman van Real Madrid hakte zelf de knoop door. “Na die match tegen Oostenrijk was Courtois erg duidelijk in zijn communicatie naar ons toe dat hij niet meer beschikbaar wou zijn voor de nationale ploeg.”

Betere band Vercauteren

Volgens Tedesco heeft Vercauteren een betere band met Courtois en werd er vanuit de KBVB toch een stap gezet om verzoening te verwezenlijken, tevergeefs. “Maar nog tijdens het EK - en zeker snel erna - wisten we dat we snel een oplossing moesten zoeken en dat we daarin pro-actief moesten zijn. Omdat Franky Vercauteren een goeie band heeft met Thibaut, hebben we afgesproken dat hij die eerste stap zou zetten."

Vind jij het goed dat Courtois geen Rode Duivel meer is?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

12
12
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

137
137
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

43
43
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

52
52
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

66
66
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

269
269
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

26
26
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

104
104
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

80
80
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

99
99
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

57
57
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

286
286
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

260
260
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

55
55
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

205
205
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

364
364
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

456
456
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

912
912
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

132
132
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

565
565
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

827
827
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

204
204
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

185
185

Meer sportnieuws