'Gewilde Karetsas baart opzien en weigert Jonge Duivels'

door
'Gewilde Karetsas baart opzien en weigert Jonge Duivels'

Kos Karetsas is één van de grootste talenten op de Belgische velden. De 16-jarige Griekse Belg werd opgeroepen voor de Jonge Duivels, maar Het Laatste Nieuws laat weten dat de aanvallende middenvelder een selectie heeft geweigerd.

Net zoals bondscoach Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, maakte Gill Swerts zijn selectie ook bekend voor de Belgische beloften. Er werden 23 talenten geselecteerd waaronder enkele zéér jonge exemplaren. Karetsas was daar één van.

LEES OOK: Fink heeft boodschap voor "volgende Messi" Karetsas

Griekenland of België?

Karetsas mag uitkomen voor Griekenland en België en er wordt al flink aan de mouw getrokken van het supertalent. Swerts riep Karetsas op en de knoop voor België leek definitief doorgehakt. De aanvallende middenvelder weigert echter een selectie om overbelasting te voorkomen.

Na het vertrek van Bilal El Khannouss zet KRC Genk namelijk alles op Karetsas. De 16-jarige Belgische jeugdinternational maakte al furore bij Jong Genk in de Challenger Pro League en is dit seizoen een basispion onder Wouter Vrancken. Als jongeling wil KRC Genk aldus blessureleed koste wat het kost vermijden.

Doordacht besluit

Coach Thorsten Fink liet zich al uit over de situatie van Karetsas. “We moeten zijn belastbaarheid goed in de gaten houden. Hij had recent last van pijntjes hier en daar. Volstrekt normaal, maar je moet dan goed afwegen of je op dit moment met de Belgische beloften een zware trip naar Kazachstan moet maken.”

Arne Engels en Julien Duranville zijn geselecteerd voor de Rode Duivels en met Matthieu Epolo (Standard) en verdediger Jorthy Mokio (Ajax) zijn er ook verschilllende debutanten voor de Jonge Duivels geselecteerd. Op een interlandcarrière bij België van Karetsas zal het nog even wachten zijn.

Een goede keuze?

Meest recent

UCL: Courtois cruciaal, Lavia vernedert Ajax én Liverpool leeft weer

De tweede speeldag van de League Phase van de Champions League was geen succes voor de Belgische ...

13
13
Bayern genadig: machteloos Club ontsnapt aan monsternederlaag

Club Brugge KV heeft woensdagavond de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Champions League. ...

35
35
Jackers de mist in op Bayern? Boeckx velt duidelijk verdict

Club Brugge werd woensdagavond al snel met de neus op de feiten gedrukt op het veld van Bayern ...

60
60
Onthuld: 'Deze Rode Duivels nu al zeker van WK-selectie'

De Rode Duivels hebben in november voldoende aan een zege tegen Liechtenstein of Kazachstan om zich ...

103
103
Club ziet sterren in München: tweetal krijgt veeg uit de pan

Club Brugge maakte de voorbije seizoenen behoorlijk wat indruk in de Champions League, maar de kloof ...

205
205
Rampstart Club Brugge: Beierse pletwals slaat genadeloos toe

In de Champions League was het woensdagavond uitkijken naar hoe Club Brugge het er vanaf zou brengen ...

62
62
Keiharde reality check Union: "Grote teleurstelling"

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

86
86
Union gewaarschuwd: Osimhen slacht Noren persoonlijk af

In de Champions League stonden woensdag opnieuw twee duels in de vooravond op het programma. Daarin ...

53
53
"Oliedom" - Noa Lang ontketent relletje bij Napoli

SSC Napoli kreeg dinsdagavond een pak voor de broek van PSV en verloor in de Champions League met ...

90
90
Groot alarm bij AA Gent: "Het was dramatisch"

AA Gent heeft zijn seizoen op pijnlijke wijze hervat. De Buffalo's kregen zondagavond een pak voor ...

273
273
'Verschaeren verlaat Anderlecht voor verrassende bestemming'

Bij Anderlecht werd de voorbije transferzomer onder meer beheerst door de onzekerheid rond ...

335
335
Hayen zorgt voor verrassing bij Club, Kompany kiest tiener

Om 20u45 staat Club Brugge voor een loodzware opdracht in de Champions League. Het moet op bezoek ...

102
102
OH Leuven moet alweer enorme domper slikken

Het zit OH Leuven dit seizoen nog niet mee. Het pakte tot dusver amper 8 op 33 en staat daardoor op ...

47
47
"Club Brugge of Union? Hun werkwijze bevalt het meest"

Net als vorig jaar lijkt het er sterk op dat de titelstrijd in de Jupiler Pro League dit seizoen ...

204
204
Fink ziet groot voordeel voor Genk in Europa

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren, met vorig weekend opnieuw puntenverlies in ...

100
100
'Anderlecht ziet opgelopen blauwtje nog pijnlijker worden'

Er was de voorbije weken al veel te doen over de zomermercato van Anderlecht, want die heeft ...

178
178
Zware paniek om Peter Vandenbempt: “Weet hij dat wel?"

Hij is de stem van het Belgische voetbal — een man die spanning kan maken uit een ...

53
53
Goed voorbeeld: Club NXT maakt indruk en stunt op Bayern

Club Brugge wacht om 20u45 een loodzware opdracht in de Champions League, want het moet proberen om ...

229
229
‘Paniekdeal Kompany: dramatische waarheid komt boven’

Bayern München trok dinsdag zélf de stekker uit het ‘Exit-Kompany’-verhaal: ...

220
220
Nog verrassing bij Rode Duivels? "Ik denk aan het WK"

De Rode Duivels mogen volgende zomer zo goed als zeker naar het WK na hun zege in Wales. Ze moeten ...

58
58
'OH Leuven kiest tussen twee bekende namen als coach'

OH Leuven kent een zeer moeilijk seizoen en bengelt pas op de voorlaatste plaats in de Jupiler Pro ...

167
167
Haatstorm treft Olivier Deschacht: "Is hij het lief van...?"

Voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht ligt zwaar onder vuur. Na een opvallend loyaliteitsparcours ...

126
126
Club Brugge krijgt gouden raad: “Niet zoals Anderlecht…”

Club Brugge kijkt woensdagavond Bayern München in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
Fink heeft boodschap voor "volgende Messi" Karetsas

Konstantinos Karetsas is één van de grootste talenten van de Jupiler Pro League. De ...

266
266
‘UEFA grijpt zwaar in bij EK en WK-kwalificatiematchen’

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

115
115

Meer sportnieuws