'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

door
'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

In de meeste Europese landen sluit de transfermarkt straks onherroepelijk haar deuren. Belgische clubs steken dus best nog snel een tandje bij willen ze nog verlost geraken van hun overtollige ballast. Al is dat in sommige gevallen eenvoudiger gezegd dan gedaan. Zo dreigt Club Brugge alsnog opgezadeld te blijven zitten met Dedryck Boyata.

Nochtans was het in Jan Breydel expliciet de bedoeling om de overbodige grootverdiener deze zomer elders te slijten. Alleen blijkt niemand bereid om zijn loodzwaar salaris al dan niet deels over te nemen. Terwijl men in Westkapelle net tracht om de loonmassa te drukken lijkt de 33-jarige verdediger zo een stevig blok aan het Brugse been te worden.

LEES OOK: Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Dure vogel Boyata

Binnen een jaar is Blauw-Zwart weliswaar sowieso verlost van Boyata, wiens contract dan afloopt. Toch wil Club koste wat het kost zijn monsterloon deze zomer schrappen uit de boekhouding, waar alleen Hans Vanaken en Simon Mignolet harder doorwegen. De 31-voudig Rode Duivel nog een jaar extra uitbetalen is het laatste wat de Bruggelingen willen.

Helaas voor de landskampioen lijkt dat ijdele hoop. Hoewel hij inmiddels compleet op de achtergrond is verzeild, en doorgaans zelfs niet meer tot Nicky Hayen zijn wedstrijdkern behoort, weigert Boyata om zelf in te leveren op zijn astronomische vergoeding. Die schrikt eventuele gegadigden af, voor zover er al sprake zou zijn van concrete belangstelling.

Dreigement van Club

Club hoopt dat er nog een oplossing uit de bus valt uit een exotische competitie, maar anders ziet het mogelijk genoodzaakt om drastischere maatregelen te treffen. Boyata werd volgens Het Laatste Nieuws al gewaarschuwd dat hij straks wellicht volledig uit de boot zal vallen en er ook op training en in de kleedkamer geen plaats meer voor hem zal zijn.

Een poging om hem te overtuigen om alsnog in te stemmen met een lager aanbod, die evenwel in dovemansoren viel. In de herfst van zijn carrière blijkt Boyata, die zich ondanks alles goed zou voelen in Brugge, tenslotte niet van plan om zomaar centen te laten liggen. En dus dreigt de gevoelige kwestie nog volgens de krant haar kookpunt te bereiken.

Peperdure flop

Hoewel er niks aan te merken valt op zijn professionele houding zou Club overwegen om zijn contract eenzijdig te ontbinden. Al merkt HLN wel meteen ook op dat die stap geen vanzelfsprekendheid vormt. En dus lijkt de peperdure flop, die de afgelopen twee seizoenen amper 26 keer in actie kwam, gewoon nog een extra jaartje op post te zullen blijven.

Zou u inleveren in Boyata zijn geval?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

36
36
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

38
38
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

166
166
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

44
44
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

88
88
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

101
101
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

36
36
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

118
118
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

185
185
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

291
291
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

153
153
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

29
29
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

400
400
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

76
76
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

190
190
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

134
134
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

84
84
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

80
80
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

104
104
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

96
96
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

175
175
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

188
188
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

104
104
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

271
271
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws