'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

door
'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

In de meeste Europese landen sluit de transfermarkt straks onherroepelijk haar deuren. Belgische clubs steken dus best nog snel een tandje bij willen ze nog verlost geraken van hun overtollige ballast. Al is dat in sommige gevallen eenvoudiger gezegd dan gedaan. Zo dreigt Club Brugge alsnog opgezadeld te blijven zitten met Dedryck Boyata.

Nochtans was het in Jan Breydel expliciet de bedoeling om de overbodige grootverdiener deze zomer elders te slijten. Alleen blijkt niemand bereid om zijn loodzwaar salaris al dan niet deels over te nemen. Terwijl men in Westkapelle net tracht om de loonmassa te drukken lijkt de 33-jarige verdediger zo een stevig blok aan het Brugse been te worden.

LEES OOK: Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Dure vogel Boyata

Binnen een jaar is Blauw-Zwart weliswaar sowieso verlost van Boyata, wiens contract dan afloopt. Toch wil Club koste wat het kost zijn monsterloon deze zomer schrappen uit de boekhouding, waar alleen Hans Vanaken en Simon Mignolet harder doorwegen. De 31-voudig Rode Duivel nog een jaar extra uitbetalen is het laatste wat de Bruggelingen willen.

Helaas voor de landskampioen lijkt dat ijdele hoop. Hoewel hij inmiddels compleet op de achtergrond is verzeild, en doorgaans zelfs niet meer tot Nicky Hayen zijn wedstrijdkern behoort, weigert Boyata om zelf in te leveren op zijn astronomische vergoeding. Die schrikt eventuele gegadigden af, voor zover er al sprake zou zijn van concrete belangstelling.

Dreigement van Club

Club hoopt dat er nog een oplossing uit de bus valt uit een exotische competitie, maar anders ziet het mogelijk genoodzaakt om drastischere maatregelen te treffen. Boyata werd volgens Het Laatste Nieuws al gewaarschuwd dat hij straks wellicht volledig uit de boot zal vallen en er ook op training en in de kleedkamer geen plaats meer voor hem zal zijn.

Een poging om hem te overtuigen om alsnog in te stemmen met een lager aanbod, die evenwel in dovemansoren viel. In de herfst van zijn carrière blijkt Boyata, die zich ondanks alles goed zou voelen in Brugge, tenslotte niet van plan om zomaar centen te laten liggen. En dus dreigt de gevoelige kwestie nog volgens de krant haar kookpunt te bereiken.

Peperdure flop

Hoewel er niks aan te merken valt op zijn professionele houding zou Club overwegen om zijn contract eenzijdig te ontbinden. Al merkt HLN wel meteen ook op dat die stap geen vanzelfsprekendheid vormt. En dus lijkt de peperdure flop, die de afgelopen twee seizoenen amper 26 keer in actie kwam, gewoon nog een extra jaartje op post te zullen blijven.

Zou u inleveren in Boyata zijn geval?

Meest recent

Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

22
22
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

39
39
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

85
85
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

46
46
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

39
39
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

66
66
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

65
65
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

119
119
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

78
78
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

234
234
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

137
137
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

68
68
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

227
227
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

156
156
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

309
309
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

92
92
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

98
98
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

318
318
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

259
259
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

157
157
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

242
242
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

392
392
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

222
222
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

541
541

Meer sportnieuws