'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

door
'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

In de meeste Europese landen sluit de transfermarkt straks onherroepelijk haar deuren. Belgische clubs steken dus best nog snel een tandje bij willen ze nog verlost geraken van hun overtollige ballast. Al is dat in sommige gevallen eenvoudiger gezegd dan gedaan. Zo dreigt Club Brugge alsnog opgezadeld te blijven zitten met Dedryck Boyata.

Nochtans was het in Jan Breydel expliciet de bedoeling om de overbodige grootverdiener deze zomer elders te slijten. Alleen blijkt niemand bereid om zijn loodzwaar salaris al dan niet deels over te nemen. Terwijl men in Westkapelle net tracht om de loonmassa te drukken lijkt de 33-jarige verdediger zo een stevig blok aan het Brugse been te worden.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Dure vogel Boyata

Binnen een jaar is Blauw-Zwart weliswaar sowieso verlost van Boyata, wiens contract dan afloopt. Toch wil Club koste wat het kost zijn monsterloon deze zomer schrappen uit de boekhouding, waar alleen Hans Vanaken en Simon Mignolet harder doorwegen. De 31-voudig Rode Duivel nog een jaar extra uitbetalen is het laatste wat de Bruggelingen willen.

Helaas voor de landskampioen lijkt dat ijdele hoop. Hoewel hij inmiddels compleet op de achtergrond is verzeild, en doorgaans zelfs niet meer tot Nicky Hayen zijn wedstrijdkern behoort, weigert Boyata om zelf in te leveren op zijn astronomische vergoeding. Die schrikt eventuele gegadigden af, voor zover er al sprake zou zijn van concrete belangstelling.

Dreigement van Club

Club hoopt dat er nog een oplossing uit de bus valt uit een exotische competitie, maar anders ziet het mogelijk genoodzaakt om drastischere maatregelen te treffen. Boyata werd volgens Het Laatste Nieuws al gewaarschuwd dat hij straks wellicht volledig uit de boot zal vallen en er ook op training en in de kleedkamer geen plaats meer voor hem zal zijn.

Een poging om hem te overtuigen om alsnog in te stemmen met een lager aanbod, die evenwel in dovemansoren viel. In de herfst van zijn carrière blijkt Boyata, die zich ondanks alles goed zou voelen in Brugge, tenslotte niet van plan om zomaar centen te laten liggen. En dus dreigt de gevoelige kwestie nog volgens de krant haar kookpunt te bereiken.

Peperdure flop

Hoewel er niks aan te merken valt op zijn professionele houding zou Club overwegen om zijn contract eenzijdig te ontbinden. Al merkt HLN wel meteen ook op dat die stap geen vanzelfsprekendheid vormt. En dus lijkt de peperdure flop, die de afgelopen twee seizoenen amper 26 keer in actie kwam, gewoon nog een extra jaartje op post te zullen blijven.

Zou u inleveren in Boyata zijn geval?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

160
160
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

21
21
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

51
51
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

13
13
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

30
30
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

67
67
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

75
75
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

95
95
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

209
209
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

100
100
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

36
36
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws