'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

662
'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

In de meeste Europese landen sluit de transfermarkt straks onherroepelijk haar deuren. Belgische clubs steken dus best nog snel een tandje bij willen ze nog verlost geraken van hun overtollige ballast. Al is dat in sommige gevallen eenvoudiger gezegd dan gedaan. Zo dreigt Club Brugge alsnog opgezadeld te blijven zitten met Dedryck Boyata.

Nochtans was het in Jan Breydel expliciet de bedoeling om de overbodige grootverdiener deze zomer elders te slijten. Alleen blijkt niemand bereid om zijn loodzwaar salaris al dan niet deels over te nemen. Terwijl men in Westkapelle net tracht om de loonmassa te drukken lijkt de 33-jarige verdediger zo een stevig blok aan het Brugse been te worden.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Dure vogel Boyata

Binnen een jaar is Blauw-Zwart weliswaar sowieso verlost van Boyata, wiens contract dan afloopt. Toch wil Club koste wat het kost zijn monsterloon deze zomer schrappen uit de boekhouding, waar alleen Hans Vanaken en Simon Mignolet harder doorwegen. De 31-voudig Rode Duivel nog een jaar extra uitbetalen is het laatste wat de Bruggelingen willen.

Helaas voor de landskampioen lijkt dat ijdele hoop. Hoewel hij inmiddels compleet op de achtergrond is verzeild, en doorgaans zelfs niet meer tot Nicky Hayen zijn wedstrijdkern behoort, weigert Boyata om zelf in te leveren op zijn astronomische vergoeding. Die schrikt eventuele gegadigden af, voor zover er al sprake zou zijn van concrete belangstelling.

Dreigement van Club

Club hoopt dat er nog een oplossing uit de bus valt uit een exotische competitie, maar anders ziet het mogelijk genoodzaakt om drastischere maatregelen te treffen. Boyata werd volgens Het Laatste Nieuws al gewaarschuwd dat hij straks wellicht volledig uit de boot zal vallen en er ook op training en in de kleedkamer geen plaats meer voor hem zal zijn.

Een poging om hem te overtuigen om alsnog in te stemmen met een lager aanbod, die evenwel in dovemansoren viel. In de herfst van zijn carrière blijkt Boyata, die zich ondanks alles goed zou voelen in Brugge, tenslotte niet van plan om zomaar centen te laten liggen. En dus dreigt de gevoelige kwestie nog volgens de krant haar kookpunt te bereiken.

Peperdure flop

Hoewel er niks aan te merken valt op zijn professionele houding zou Club overwegen om zijn contract eenzijdig te ontbinden. Al merkt HLN wel meteen ook op dat die stap geen vanzelfsprekendheid vormt. En dus lijkt de peperdure flop, die de afgelopen twee seizoenen amper 26 keer in actie kwam, gewoon nog een extra jaartje op post te zullen blijven.

Zou u inleveren in Boyata zijn geval?

Meest recent

Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

5
5
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

10
10
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

21
21
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

17
17
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

65
65
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

47
47
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

144
144
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

47
47
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

140
140
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

19
19
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

74
74
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

747
747
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

137
137
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

684
684
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

45
45
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

144
144
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

127
127
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

283
283
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

101
101
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

154
154
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

133
133
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

211
211
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

37
37

Meer sportnieuws