'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

door
'Kookpunt bereikt: Club Brugge op ramkoers met Boyata'

In de meeste Europese landen sluit de transfermarkt straks onherroepelijk haar deuren. Belgische clubs steken dus best nog snel een tandje bij willen ze nog verlost geraken van hun overtollige ballast. Al is dat in sommige gevallen eenvoudiger gezegd dan gedaan. Zo dreigt Club Brugge alsnog opgezadeld te blijven zitten met Dedryck Boyata.

Nochtans was het in Jan Breydel expliciet de bedoeling om de overbodige grootverdiener deze zomer elders te slijten. Alleen blijkt niemand bereid om zijn loodzwaar salaris al dan niet deels over te nemen. Terwijl men in Westkapelle net tracht om de loonmassa te drukken lijkt de 33-jarige verdediger zo een stevig blok aan het Brugse been te worden.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Dure vogel Boyata

Binnen een jaar is Blauw-Zwart weliswaar sowieso verlost van Boyata, wiens contract dan afloopt. Toch wil Club koste wat het kost zijn monsterloon deze zomer schrappen uit de boekhouding, waar alleen Hans Vanaken en Simon Mignolet harder doorwegen. De 31-voudig Rode Duivel nog een jaar extra uitbetalen is het laatste wat de Bruggelingen willen.

Helaas voor de landskampioen lijkt dat ijdele hoop. Hoewel hij inmiddels compleet op de achtergrond is verzeild, en doorgaans zelfs niet meer tot Nicky Hayen zijn wedstrijdkern behoort, weigert Boyata om zelf in te leveren op zijn astronomische vergoeding. Die schrikt eventuele gegadigden af, voor zover er al sprake zou zijn van concrete belangstelling.

Dreigement van Club

Club hoopt dat er nog een oplossing uit de bus valt uit een exotische competitie, maar anders ziet het mogelijk genoodzaakt om drastischere maatregelen te treffen. Boyata werd volgens Het Laatste Nieuws al gewaarschuwd dat hij straks wellicht volledig uit de boot zal vallen en er ook op training en in de kleedkamer geen plaats meer voor hem zal zijn.

Een poging om hem te overtuigen om alsnog in te stemmen met een lager aanbod, die evenwel in dovemansoren viel. In de herfst van zijn carrière blijkt Boyata, die zich ondanks alles goed zou voelen in Brugge, tenslotte niet van plan om zomaar centen te laten liggen. En dus dreigt de gevoelige kwestie nog volgens de krant haar kookpunt te bereiken.

Peperdure flop

Hoewel er niks aan te merken valt op zijn professionele houding zou Club overwegen om zijn contract eenzijdig te ontbinden. Al merkt HLN wel meteen ook op dat die stap geen vanzelfsprekendheid vormt. En dus lijkt de peperdure flop, die de afgelopen twee seizoenen amper 26 keer in actie kwam, gewoon nog een extra jaartje op post te zullen blijven.

Zou u inleveren in Boyata zijn geval?

Meest recent

Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

14
14
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

129
129
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

22
22
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

22
22
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

23
23
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

180
180
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

110
110
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

186
186
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

160
160
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

60
60
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

250
250
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

300
300
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

325
325
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

82
82
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

443
443
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

386
386
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

472
472
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

223
223
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

109
109
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

82
82
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

426
426
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

668
668
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

94
94

Meer sportnieuws