'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

door
'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

Het einde van de transferperiode is in zicht en dus is het bij bepaalde clubs alle hens aan dek. Bij Club Brugge is het overgrote deel van het huiswerk echter af. Al hoopt ook de landskampioen nog enkele dossiers af te ronden voor het vertstrijken van de deadline.

De Bruggelingen zijn bezig aan de eerste volledige transferperiode sinds het definitieve vertrek van Vincent Mannaert. En de vernieuwde sportieve leiding liet er geen gras overgroeien. Zo werd coach Nicky Hayen nog voor het seizoen goed en wel begonnen was voorzien van de nodige versterkingen.

LEES OOK: 'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

Balast van de hand doen

Daarnaast anticipeerde Club goed op de grote uitgaande transfers zoals die van Antonio Nusa en eerder ook Igor Thiago. Last-minute versterking is bijgevolg geen absolute must meer. Zeker nu het lijkt dat andere sterkhouders zoals Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika gewoon aan boord zullen blijven.

Bijgevolg gaat de landskampioen een kalm einde van de transferperiode tegemoet. Al zal Club interessante opportuniteiten uiteraard niet zomaar links laten liggen. Bovendien blijft het de bedoeling om nog enkele spelers te lozen die geen hoofdrol vertolken in de sportieve plannen. Dedryck Boyata bijvoorbeeld.

Transferflop met topsalaris

In het slot van de zomermercato van 2022, nam Club de verdediger over van Hertha BSC. Op zich een logische zet. Op dat moment werd Boyata nog regelmatig opgeroepen bij de nationale ploeg en in Berlijn droeg hij zelfs een tijdje de aanvoerdersband. Overigens viel zijn transfersom bijzonder goed mee.

Blauw-Zwart stemde er wel mee toe zijn volledige salaris, een slordige 3 miljoen euro per jaar, over te nemen. En dat bleek een dure misrekening. Boyata viel in Brugge immers dik door de mand. Op twee seizoenen tijd speelde hij niet eens 30 wedstrijden. En ook op dit moment is hij sportief gezien compleet overbodig.

Contractontbinding niet uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws wil Club hem en vooral zijn zware salaris dan ook zo snel mogelijk dumpen. Maar dat hoge loon schrikt geïnteresseerde ploegen af, waardoor er amper iets rond hem beweegt. Moest er voor het sluiten van de transferperiodes, die in bepaalde landen langer open zijn, geen oplossing zijn gevonden, zou een contractontbinding zelfs niet uitgesloten zijn. Tot die tijd blijft Boyata, een voorbeeld voor de jonkies in de kleedkamer, zich naar verluidt wel bijzonder professioneel gedragen.

Boyata heeft geen volwaardige kansen gehad bij Club ...

Meest recent

'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

6
6
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

63
63
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

8
8
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

59
59
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

206
206
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

84
84
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

260
260
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

43
43
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

151
151
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

408
408
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1246
1246
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

115
115
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

384
384
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

438
438
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

322
322
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

260
260
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

369
369
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

478
478
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

74
74
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

313
313
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

526
526
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

627
627
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

338
338
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

72
72
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

200
200

Meer sportnieuws