'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

door
'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

Het einde van de transferperiode is in zicht en dus is het bij bepaalde clubs alle hens aan dek. Bij Club Brugge is het overgrote deel van het huiswerk echter af. Al hoopt ook de landskampioen nog enkele dossiers af te ronden voor het vertstrijken van de deadline.

De Bruggelingen zijn bezig aan de eerste volledige transferperiode sinds het definitieve vertrek van Vincent Mannaert. En de vernieuwde sportieve leiding liet er geen gras overgroeien. Zo werd coach Nicky Hayen nog voor het seizoen goed en wel begonnen was voorzien van de nodige versterkingen.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Balast van de hand doen

Daarnaast anticipeerde Club goed op de grote uitgaande transfers zoals die van Antonio Nusa en eerder ook Igor Thiago. Last-minute versterking is bijgevolg geen absolute must meer. Zeker nu het lijkt dat andere sterkhouders zoals Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika gewoon aan boord zullen blijven.

Bijgevolg gaat de landskampioen een kalm einde van de transferperiode tegemoet. Al zal Club interessante opportuniteiten uiteraard niet zomaar links laten liggen. Bovendien blijft het de bedoeling om nog enkele spelers te lozen die geen hoofdrol vertolken in de sportieve plannen. Dedryck Boyata bijvoorbeeld.

Transferflop met topsalaris

In het slot van de zomermercato van 2022, nam Club de verdediger over van Hertha BSC. Op zich een logische zet. Op dat moment werd Boyata nog regelmatig opgeroepen bij de nationale ploeg en in Berlijn droeg hij zelfs een tijdje de aanvoerdersband. Overigens viel zijn transfersom bijzonder goed mee.

Blauw-Zwart stemde er wel mee toe zijn volledige salaris, een slordige 3 miljoen euro per jaar, over te nemen. En dat bleek een dure misrekening. Boyata viel in Brugge immers dik door de mand. Op twee seizoenen tijd speelde hij niet eens 30 wedstrijden. En ook op dit moment is hij sportief gezien compleet overbodig.

Contractontbinding niet uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws wil Club hem en vooral zijn zware salaris dan ook zo snel mogelijk dumpen. Maar dat hoge loon schrikt geïnteresseerde ploegen af, waardoor er amper iets rond hem beweegt. Moest er voor het sluiten van de transferperiodes, die in bepaalde landen langer open zijn, geen oplossing zijn gevonden, zou een contractontbinding zelfs niet uitgesloten zijn. Tot die tijd blijft Boyata, een voorbeeld voor de jonkies in de kleedkamer, zich naar verluidt wel bijzonder professioneel gedragen.

Boyata heeft geen volwaardige kansen gehad bij Club ...

Meest recent

'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

16
16
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

36
36
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

99
99
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

292
292
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

52
52
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

245
245
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

148
148
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

123
123
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

135
135
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

214
214
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

575
575
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

356
356
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

397
397
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

307
307
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

253
253
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

123
123
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

141
141
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

312
312
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

413
413
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

799
799
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

355
355
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

476
476
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1126
1126
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

417
417

Meer sportnieuws