'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

1823
'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

Het einde van de transferperiode is in zicht en dus is het bij bepaalde clubs alle hens aan dek. Bij Club Brugge is het overgrote deel van het huiswerk echter af. Al hoopt ook de landskampioen nog enkele dossiers af te ronden voor het vertstrijken van de deadline.

De Bruggelingen zijn bezig aan de eerste volledige transferperiode sinds het definitieve vertrek van Vincent Mannaert. En de vernieuwde sportieve leiding liet er geen gras overgroeien. Zo werd coach Nicky Hayen nog voor het seizoen goed en wel begonnen was voorzien van de nodige versterkingen.

LEES OOK: Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

Balast van de hand doen

Daarnaast anticipeerde Club goed op de grote uitgaande transfers zoals die van Antonio Nusa en eerder ook Igor Thiago. Last-minute versterking is bijgevolg geen absolute must meer. Zeker nu het lijkt dat andere sterkhouders zoals Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika gewoon aan boord zullen blijven.

Bijgevolg gaat de landskampioen een kalm einde van de transferperiode tegemoet. Al zal Club interessante opportuniteiten uiteraard niet zomaar links laten liggen. Bovendien blijft het de bedoeling om nog enkele spelers te lozen die geen hoofdrol vertolken in de sportieve plannen. Dedryck Boyata bijvoorbeeld.

Transferflop met topsalaris

In het slot van de zomermercato van 2022, nam Club de verdediger over van Hertha BSC. Op zich een logische zet. Op dat moment werd Boyata nog regelmatig opgeroepen bij de nationale ploeg en in Berlijn droeg hij zelfs een tijdje de aanvoerdersband. Overigens viel zijn transfersom bijzonder goed mee.

Blauw-Zwart stemde er wel mee toe zijn volledige salaris, een slordige 3 miljoen euro per jaar, over te nemen. En dat bleek een dure misrekening. Boyata viel in Brugge immers dik door de mand. Op twee seizoenen tijd speelde hij niet eens 30 wedstrijden. En ook op dit moment is hij sportief gezien compleet overbodig.

Contractontbinding niet uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws wil Club hem en vooral zijn zware salaris dan ook zo snel mogelijk dumpen. Maar dat hoge loon schrikt geïnteresseerde ploegen af, waardoor er amper iets rond hem beweegt. Moest er voor het sluiten van de transferperiodes, die in bepaalde landen langer open zijn, geen oplossing zijn gevonden, zou een contractontbinding zelfs niet uitgesloten zijn. Tot die tijd blijft Boyata, een voorbeeld voor de jonkies in de kleedkamer, zich naar verluidt wel bijzonder professioneel gedragen.

Boyata heeft geen volwaardige kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

0
0
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

12
12
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

14
14
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

82
82
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

105
105
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

153
153
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

15
15
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

190
190
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

375
375
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

272
272
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

269
269
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

165
165
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

320
320
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

343
343
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

319
319
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

204
204
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

619
619
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

511
511
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

184
184
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

146
146
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

142
142
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

33
33
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

117
117
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

40
40
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

126
126

Meer sportnieuws