'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

1823 stemmen
'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

Het einde van de transferperiode is in zicht en dus is het bij bepaalde clubs alle hens aan dek. Bij Club Brugge is het overgrote deel van het huiswerk echter af. Al hoopt ook de landskampioen nog enkele dossiers af te ronden voor het vertstrijken van de deadline.

De Bruggelingen zijn bezig aan de eerste volledige transferperiode sinds het definitieve vertrek van Vincent Mannaert. En de vernieuwde sportieve leiding liet er geen gras overgroeien. Zo werd coach Nicky Hayen nog voor het seizoen goed en wel begonnen was voorzien van de nodige versterkingen.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Balast van de hand doen

Daarnaast anticipeerde Club goed op de grote uitgaande transfers zoals die van Antonio Nusa en eerder ook Igor Thiago. Last-minute versterking is bijgevolg geen absolute must meer. Zeker nu het lijkt dat andere sterkhouders zoals Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika gewoon aan boord zullen blijven.

Bijgevolg gaat de landskampioen een kalm einde van de transferperiode tegemoet. Al zal Club interessante opportuniteiten uiteraard niet zomaar links laten liggen. Bovendien blijft het de bedoeling om nog enkele spelers te lozen die geen hoofdrol vertolken in de sportieve plannen. Dedryck Boyata bijvoorbeeld.

Transferflop met topsalaris

In het slot van de zomermercato van 2022, nam Club de verdediger over van Hertha BSC. Op zich een logische zet. Op dat moment werd Boyata nog regelmatig opgeroepen bij de nationale ploeg en in Berlijn droeg hij zelfs een tijdje de aanvoerdersband. Overigens viel zijn transfersom bijzonder goed mee.

Blauw-Zwart stemde er wel mee toe zijn volledige salaris, een slordige 3 miljoen euro per jaar, over te nemen. En dat bleek een dure misrekening. Boyata viel in Brugge immers dik door de mand. Op twee seizoenen tijd speelde hij niet eens 30 wedstrijden. En ook op dit moment is hij sportief gezien compleet overbodig.

Contractontbinding niet uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws wil Club hem en vooral zijn zware salaris dan ook zo snel mogelijk dumpen. Maar dat hoge loon schrikt geïnteresseerde ploegen af, waardoor er amper iets rond hem beweegt. Moest er voor het sluiten van de transferperiodes, die in bepaalde landen langer open zijn, geen oplossing zijn gevonden, zou een contractontbinding zelfs niet uitgesloten zijn. Tot die tijd blijft Boyata, een voorbeeld voor de jonkies in de kleedkamer, zich naar verluidt wel bijzonder professioneel gedragen.

Boyata heeft geen volwaardige kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

20
20
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

116
116
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

89
89
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

198
198
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

179
179
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

342
342
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

337
337
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

71
71
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

62
62
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

506
506
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

186
186
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

924
924
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

378
378
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws