'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

1823 stemmen
'Club heeft het gehad: grootverdiener moet opkrassen'

Het einde van de transferperiode is in zicht en dus is het bij bepaalde clubs alle hens aan dek. Bij Club Brugge is het overgrote deel van het huiswerk echter af. Al hoopt ook de landskampioen nog enkele dossiers af te ronden voor het vertstrijken van de deadline.

De Bruggelingen zijn bezig aan de eerste volledige transferperiode sinds het definitieve vertrek van Vincent Mannaert. En de vernieuwde sportieve leiding liet er geen gras overgroeien. Zo werd coach Nicky Hayen nog voor het seizoen goed en wel begonnen was voorzien van de nodige versterkingen.

LEES OOK: Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

Balast van de hand doen

Daarnaast anticipeerde Club goed op de grote uitgaande transfers zoals die van Antonio Nusa en eerder ook Igor Thiago. Last-minute versterking is bijgevolg geen absolute must meer. Zeker nu het lijkt dat andere sterkhouders zoals Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika gewoon aan boord zullen blijven.

Bijgevolg gaat de landskampioen een kalm einde van de transferperiode tegemoet. Al zal Club interessante opportuniteiten uiteraard niet zomaar links laten liggen. Bovendien blijft het de bedoeling om nog enkele spelers te lozen die geen hoofdrol vertolken in de sportieve plannen. Dedryck Boyata bijvoorbeeld.

Transferflop met topsalaris

In het slot van de zomermercato van 2022, nam Club de verdediger over van Hertha BSC. Op zich een logische zet. Op dat moment werd Boyata nog regelmatig opgeroepen bij de nationale ploeg en in Berlijn droeg hij zelfs een tijdje de aanvoerdersband. Overigens viel zijn transfersom bijzonder goed mee.

Blauw-Zwart stemde er wel mee toe zijn volledige salaris, een slordige 3 miljoen euro per jaar, over te nemen. En dat bleek een dure misrekening. Boyata viel in Brugge immers dik door de mand. Op twee seizoenen tijd speelde hij niet eens 30 wedstrijden. En ook op dit moment is hij sportief gezien compleet overbodig.

Contractontbinding niet uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws wil Club hem en vooral zijn zware salaris dan ook zo snel mogelijk dumpen. Maar dat hoge loon schrikt geïnteresseerde ploegen af, waardoor er amper iets rond hem beweegt. Moest er voor het sluiten van de transferperiodes, die in bepaalde landen langer open zijn, geen oplossing zijn gevonden, zou een contractontbinding zelfs niet uitgesloten zijn. Tot die tijd blijft Boyata, een voorbeeld voor de jonkies in de kleedkamer, zich naar verluidt wel bijzonder professioneel gedragen.

Boyata heeft geen volwaardige kansen gehad bij Club ...

Meest recent

CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

13
13
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

71
71
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

35
35
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

46
46
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

64
64
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

461
461
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

19
19
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

38
38
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

55
55
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

180
180
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

113
113
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

127
127
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

206
206
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

68
68
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

112
112
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

121
121
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

143
143
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

94
94
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

395
395
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

136
136
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

421
421
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

230
230
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

197
197
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

81
81

Meer sportnieuws