'Tedesco verjongt: zes Rode Duivels kloppen op de deur'

door
'Tedesco verjongt: zes Rode Duivels kloppen op de deur'

De kater van het EK is nog maar net doorgespoeld of de Rode Duivels moeten alweer aan de bak. In de Nations League wachten straks ontmoetingen met Israël en Frankrijk. Het ideale moment voor Domenico Tedesco om het eens over een compleet andere boeg te werpen?

De bondscoach kwam na het EK naar verluidt zélf met het verzoek op de proppen om door te selecteren. Wellicht zal Tedesco de eerstvolgende wedstrijden dus aangrijpen om een aantal zaken uit te proberen met het oog op het WK van 2026, wanneer hij behoudens verrassingen nog steeds in het zadel zal zitten.

LEES OOK: Club Brugge vernederd: Vanaken richt pijlen op arbiter

Tedesco verjongt

Het lijkt dus de bedoeling om een aantal jongeren hun kans te gunnen. Roméo Lavia bijvoorbeeld, die omwille van een blessure wel nog geen deel uitmaakt van de selectie die Tedesco zopas bekendmaakte voor het aankomende tweeluik. Julien Duranville en Arne Engels zijn daarin voorlopig de enige nieuwkomers.

Toch zit er volgens Het Nieuwsblad de nodige vernieuwing aan te komen. De krant verwacht dat Tedesco wel degelijk wil experimenteren ter voorbereiding op het volgende grote toernooi. Vooral internationals die er al bij waren in Duitsland maar daar amper of niet aan de bak kwamen zouden opschuiven in de pikorde.

Kans voor zestal?

Denk maar aan Charles De Ketelaere, Maxim De Cuyper, Zeno Debast, Loïs Openda, Arthur Vermeeren en Aster Vranckx, stuk voor stuk tussen de 19 en 24 jaar oud. Voor hen moet er weldra een grotere rol zijn weggelegd bij het nationale elftal, waar er zo alsmaar meer een serieuze verjongingskuur aan de gang is.

Het aantal dertigers in Tubeke neemt alvast zienderogen af. Nog volgens de krant zouden ervaren rotten zoals Yannick Carrasco, die er net als Leandro Trossard en Axel Witsel momenteel niet meer bij is, in de nabije toekomst bovendien tevens nog plaats kunnen ruimen om nog meer debutanten aan het werk te zien.

Mea culpa Tedesco

"Soms heb je als coach een slecht gevoel wanneer je spelers met veel potentieel onvoldoende hebt benut, zoals Openda of De Ketelaere op het EK. Voor hen is er nu meer plek. Het komend halfjaar hebben we de kans om nieuwe gezichten te testen", aldus Tedesco zelf, die de deur voor zijn anciens wel open houdt.

Opvallend: van het bovenvermelde zestal blijkt Vranckx er als enige niet meer bij. In plaats daarvan heeft Tedesco in zijn selectie, waarin Romelu Lukaku vrijwillig ontbreekt, wel opnieuw plekjes voorzien voor zowel Koni De Winter als Alexis Saelemaekers. Ook zij maken dus deel uit van de bondscoach zijn plannen.

In wie gelooft u het meest?

Meest recent

'Hoogspanning bij Club: furieuze Verhaeghe grijpt in'

Club Brugge opent komende donderdag zijn campagne in de League Phase van de Champions League. ...

70
70
De Bruyne maakt Italianen wild: "Al die idioten ..."

Aanstaande donderdag is het zover, dan keert Kevin De Bruyne met SSC Napoli terug naar zijn ...

56
56
Twee debutanten bij Antwerp, Gent start met Skoras

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag weer een interessant duel op het programma. Zo nemen ...

50
50
Domino ingezet? DAZN bereikt eerste grote doorbraak

De Jupiler Pro League is inmiddels al 7 speeldagen ver, maar nog steeds werd geen akkoord gevonden ...

637
637
Voetbalidolen Mbappé onthuld: "Hij was betoverd"

Gedurende zijn periode bij Paris Saint-Germain slaagde Kylian Mbappé er niet in om de ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Drie opties Stroeykens, transferschok Frenkie'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

128
128
Anderlecht-supporters krijgen ferme veeg uit de pan

Het zijn woelige tijden in het Lotto Park. Achter de schermen staat er heel wat te veranderen en ook ...

240
240
Messi zakt pijnlijk door de grond na belachelijke misser

Lionel Messi wordt gezien als één van de beste voetballers aller tijden. De Argentijn ...

47
47
Club Brugge vernederd: Vanaken richt pijlen op arbiter

Club Brugge ging pijnlijk de mist in tegen La Louvière. Blauw-Zwart verloor met het kleinste ...

321
321
Mbappé-onthulling slaat in: pas 4 jaar geleden ontdekt

Kylian Mbappé werd al op heel jonge leeftijd een absolute superster. De flegmatieke Fransman ...

78
78
'Nachtmerrie Union: gigantische domper vlak voor PSV’

Union SG speelde afgelopen seizoen kampioen in de Jupiler Pro League en is dit seizoen te zien in de ...

94
94
Conte verrast Napoli-fans: opvallende woorden over KDB

Napoli is het seizoen uitstekend begonnen. Ook zonder Romelu Lukaku pakten de manschappen van ...

200
200
Hayen huivert: vijf Club-spelers vallen zwaar door de mand

Club Brugge kende een rampavond tegen promovendus La Louvière. De manschappen van Nicky Hayen ...

527
527
Fink laat Anderlecht nu al bibberen en beven

KRC Genk neemt het dit weekend in het Lotto Park op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers zijn de ...

464
464
Ooit dé parel van België: eeuwige belofte in 2026 naar JPL?

De afgelopen jaren braken heel wat Belgen door in het buitenland. Niet iedereen maakte het waar. ...

178
178
Hasi slijpt de messen: "Tijd dat zij opstaan"

RSC Anderlecht moet vanavond aan de bak tegen KRC Genk. Verliezen is uit den boze, want Paars-Wit ...

254
254
Nieuwe beelden van Marc Coucke roepen veel vragen op

Marc Coucke dook deze week plots op in een wel heel onverwachte context. Tussen de turbulentie bij ...

348
348
Heynen komt met héél verrassende transferupdate

Bryan Heynen is al vele jaren de trouwe soldaat bij KRC Genk. Een middenvelder waarop een coach kan ...

388
388
'Stroeykens op breken: Anderlecht zet hem voor aap'

De komedie is pijnlijk omdat ze voorspelbaar is. Anderlecht zegt dat het Mario Stroeykens wil ...

378
378
Degryse ziet twee pijnlijke blunders bij Anderlecht

Olivier Renard en Tim Borguet investeerden sinds zijn komst naar Anderlecht al voor 29 miljoen euro ...

314
314
Mechele geïrriteerd: "Vooral media die daar iets van maakt"

Club Brugge verloor verdiend van La Louvière. Alweer een povere prestatie in de Jupiler Pro ...

177
177
Genk hakt knoop door: opvallende terugkeer op komst?

Bij KRC Genk lieten ze al heel wat goede spelers doorstromen via de academie. De Limburgers hebben ...

431
431
Hasi gokt opnieuw: verrassende zet bij Anderlecht?

In het begin van de zomer bereikte ons het nieuws vanuit zeer betrouwbare bron dat dé ...

541
541
Hayen messcherp voor eigen ploeg: "Daarom verloren we"

Club Brugge heeft weer een ondermaatse wedstrijd gespeeld in de Jupiler Pro League. Dat gebeurde al ...

488
488
Monaco wél met goed gevoel naar CL dankzij oude bekende

Volgende week zijn Union en Club Brugge een eerste keer aan zet in de Champions League. In hun ...

140
140

Meer sportnieuws