Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

door
Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

Wat onmogelijk leek, werd voor Cercle Brugge bijna nog een nachtmerrie. De Vereniging zwalpte voor rust tegen een verrassend sterk Wisla en kreeg op Jan Breydel van de Polen een koekje van eigen deeg. Dat was net iets minder hard gebakken en zo werd de Europese kwalificatie finaal toch een feit voor Muslic en co.

Vanuit een zetel voetballen mocht je gerust (bijna) letterlijk nemen voor Cercle Brugge vanavond. Het team van Muslic vernederde vorige week Wisla Krakau in de heenwedstrijd met maar liefst 1-6. Wanneer de Vereniging vandaag overleefde, dan was een knappe plaatsing voor de Europese poulefase een feit.

LEES OOK: UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

Vereniging speelt met geluk en zakt door ondergrens

Cercle begon opnieuw vol aanvalsdrang, na nog geen vijf minuten spelen botste Augusto van dichtbij op de Poolse doelman, in de herneming vergat ook Bruninho om de score vroeg te openen. Op het kwartier stak Wisla zowaar ook eens de neus aan het venster: Duarte kon aan de tweede paal vrij inschieten maar Warleson pakte uit met een prachtige redding. Het was echter slechts uitstel van executie, bij de daaropvolgende hoekschop kopte Uryga de bal knap in de verste hoek: 0-1 voor de Polen.

Zat er een voetbalmirakel aan te komen? Het was onwaarschijnlijk hoeveel ruimte de Vereniging nadien weggaf, in minuut 18 stormde met Kiss een nieuwe bezoeker alleen op Warleson af en de 0-2 was een feit. Op het halfuur leek het zelfs even echt spannend te worden maar Warleson redde op fenomenale wijze de meubelen. De Polen kregen nadien nog een paar kansen maar een derde doelpunt viel voor rust niet. Met het schaamrood op de wangen trok Cercle naar de kleedkamer.

Polen ruiken aan absolute stunt

Na een donderpreek van Muslic (?) en de inbreng van Denkey en Nazinho, hoopte heel Jan Breydel op beterschap na de pauze. De Vereniging was in het veldspel alvast een pak beter na rust en gaf voorlopig ook geen grote kansen meer weg. Iets voorbij het uur bracht Warleson nog een keer redding op een geplaatst schot van de ingevallen Gogol.

De Poolse invaller zorgde op een dik kwartier van het einde toch voor nog meer hoop bij de bezoekers. Andermaal was er dramatisch verdedigen bij de Vereniging en Warleson was deze keer kansloos: 0-3. Een onwaarschijnlijk scenario. Het horrorscenario kwam uiteindelijk niet uit: een geweldige actie van Minda was de voorbode voor de 1-3 van Augusto op dik tien minuten van het einde. De Polen knalden nadien nog eens op de lat en scoorden in de absolute slotfase zowaar nog de 1-4. Die viel echter ruimschoots te laat en zo mag Cercle na een beschamende prestatie verder in Europa.

Scoreverloop:

0-1 (5') Uryga, 0-2 (18') Kiss, 0-3 (73') Gogol, 1-3 (78') Augusto, 1-4 (90+4') ed Lietaert

Wat vond u van de B-ploeg van Muslic?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

167
167
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

45
45
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

25
25
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

100
100
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

289
289
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

166
166
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

350
350
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

161
161
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

207
207
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

48
48
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

631
631
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

757
757
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

381
381
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

404
404
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

390
390
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

607
607
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

409
409
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

464
464
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

239
239
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws