Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

door
Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

Wat onmogelijk leek, werd voor Cercle Brugge bijna nog een nachtmerrie. De Vereniging zwalpte voor rust tegen een verrassend sterk Wisla en kreeg op Jan Breydel van de Polen een koekje van eigen deeg. Dat was net iets minder hard gebakken en zo werd de Europese kwalificatie finaal toch een feit voor Muslic en co.

Vanuit een zetel voetballen mocht je gerust (bijna) letterlijk nemen voor Cercle Brugge vanavond. Het team van Muslic vernederde vorige week Wisla Krakau in de heenwedstrijd met maar liefst 1-6. Wanneer de Vereniging vandaag overleefde, dan was een knappe plaatsing voor de Europese poulefase een feit.

LEES OOK: Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Vereniging speelt met geluk en zakt door ondergrens

Cercle begon opnieuw vol aanvalsdrang, na nog geen vijf minuten spelen botste Augusto van dichtbij op de Poolse doelman, in de herneming vergat ook Bruninho om de score vroeg te openen. Op het kwartier stak Wisla zowaar ook eens de neus aan het venster: Duarte kon aan de tweede paal vrij inschieten maar Warleson pakte uit met een prachtige redding. Het was echter slechts uitstel van executie, bij de daaropvolgende hoekschop kopte Uryga de bal knap in de verste hoek: 0-1 voor de Polen.

Zat er een voetbalmirakel aan te komen? Het was onwaarschijnlijk hoeveel ruimte de Vereniging nadien weggaf, in minuut 18 stormde met Kiss een nieuwe bezoeker alleen op Warleson af en de 0-2 was een feit. Op het halfuur leek het zelfs even echt spannend te worden maar Warleson redde op fenomenale wijze de meubelen. De Polen kregen nadien nog een paar kansen maar een derde doelpunt viel voor rust niet. Met het schaamrood op de wangen trok Cercle naar de kleedkamer.

Polen ruiken aan absolute stunt

Na een donderpreek van Muslic (?) en de inbreng van Denkey en Nazinho, hoopte heel Jan Breydel op beterschap na de pauze. De Vereniging was in het veldspel alvast een pak beter na rust en gaf voorlopig ook geen grote kansen meer weg. Iets voorbij het uur bracht Warleson nog een keer redding op een geplaatst schot van de ingevallen Gogol.

De Poolse invaller zorgde op een dik kwartier van het einde toch voor nog meer hoop bij de bezoekers. Andermaal was er dramatisch verdedigen bij de Vereniging en Warleson was deze keer kansloos: 0-3. Een onwaarschijnlijk scenario. Het horrorscenario kwam uiteindelijk niet uit: een geweldige actie van Minda was de voorbode voor de 1-3 van Augusto op dik tien minuten van het einde. De Polen knalden nadien nog eens op de lat en scoorden in de absolute slotfase zowaar nog de 1-4. Die viel echter ruimschoots te laat en zo mag Cercle na een beschamende prestatie verder in Europa.

Scoreverloop:

0-1 (5') Uryga, 0-2 (18') Kiss, 0-3 (73') Gogol, 1-3 (78') Augusto, 1-4 (90+4') ed Lietaert

Wat vond u van de B-ploeg van Muslic?

Meest recent

STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

18
18
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

4
4
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

33
33
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

103
103
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

150
150
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

62
62
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

22
22
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

97
97
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

188
188
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

191
191
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

83
83
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

449
449
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

321
321
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

394
394
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

120
120
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

534
534
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

561
561
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

403
403
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

404
404
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

279
279
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2106
2106
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

140
140
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

324
324
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

539
539

Meer sportnieuws