Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

door
Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

Wat onmogelijk leek, werd voor Cercle Brugge bijna nog een nachtmerrie. De Vereniging zwalpte voor rust tegen een verrassend sterk Wisla en kreeg op Jan Breydel van de Polen een koekje van eigen deeg. Dat was net iets minder hard gebakken en zo werd de Europese kwalificatie finaal toch een feit voor Muslic en co.

Vanuit een zetel voetballen mocht je gerust (bijna) letterlijk nemen voor Cercle Brugge vanavond. Het team van Muslic vernederde vorige week Wisla Krakau in de heenwedstrijd met maar liefst 1-6. Wanneer de Vereniging vandaag overleefde, dan was een knappe plaatsing voor de Europese poulefase een feit.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Vereniging speelt met geluk en zakt door ondergrens

Cercle begon opnieuw vol aanvalsdrang, na nog geen vijf minuten spelen botste Augusto van dichtbij op de Poolse doelman, in de herneming vergat ook Bruninho om de score vroeg te openen. Op het kwartier stak Wisla zowaar ook eens de neus aan het venster: Duarte kon aan de tweede paal vrij inschieten maar Warleson pakte uit met een prachtige redding. Het was echter slechts uitstel van executie, bij de daaropvolgende hoekschop kopte Uryga de bal knap in de verste hoek: 0-1 voor de Polen.

Zat er een voetbalmirakel aan te komen? Het was onwaarschijnlijk hoeveel ruimte de Vereniging nadien weggaf, in minuut 18 stormde met Kiss een nieuwe bezoeker alleen op Warleson af en de 0-2 was een feit. Op het halfuur leek het zelfs even echt spannend te worden maar Warleson redde op fenomenale wijze de meubelen. De Polen kregen nadien nog een paar kansen maar een derde doelpunt viel voor rust niet. Met het schaamrood op de wangen trok Cercle naar de kleedkamer.

Polen ruiken aan absolute stunt

Na een donderpreek van Muslic (?) en de inbreng van Denkey en Nazinho, hoopte heel Jan Breydel op beterschap na de pauze. De Vereniging was in het veldspel alvast een pak beter na rust en gaf voorlopig ook geen grote kansen meer weg. Iets voorbij het uur bracht Warleson nog een keer redding op een geplaatst schot van de ingevallen Gogol.

De Poolse invaller zorgde op een dik kwartier van het einde toch voor nog meer hoop bij de bezoekers. Andermaal was er dramatisch verdedigen bij de Vereniging en Warleson was deze keer kansloos: 0-3. Een onwaarschijnlijk scenario. Het horrorscenario kwam uiteindelijk niet uit: een geweldige actie van Minda was de voorbode voor de 1-3 van Augusto op dik tien minuten van het einde. De Polen knalden nadien nog eens op de lat en scoorden in de absolute slotfase zowaar nog de 1-4. Die viel echter ruimschoots te laat en zo mag Cercle na een beschamende prestatie verder in Europa.

Scoreverloop:

0-1 (5') Uryga, 0-2 (18') Kiss, 0-3 (73') Gogol, 1-3 (78') Augusto, 1-4 (90+4') ed Lietaert

Wat vond u van de B-ploeg van Muslic?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

20
20
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

31
31
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

56
56
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

209
209
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

158
158
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

197
197
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

41
41
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

796
796
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

500
500
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

181
181
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

369
369
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

90
90
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws