Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

door
Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

Wat onmogelijk leek, werd voor Cercle Brugge bijna nog een nachtmerrie. De Vereniging zwalpte voor rust tegen een verrassend sterk Wisla en kreeg op Jan Breydel van de Polen een koekje van eigen deeg. Dat was net iets minder hard gebakken en zo werd de Europese kwalificatie finaal toch een feit voor Muslic en co.

Vanuit een zetel voetballen mocht je gerust (bijna) letterlijk nemen voor Cercle Brugge vanavond. Het team van Muslic vernederde vorige week Wisla Krakau in de heenwedstrijd met maar liefst 1-6. Wanneer de Vereniging vandaag overleefde, dan was een knappe plaatsing voor de Europese poulefase een feit.

LEES OOK: Na amper vier speeldagen: drastische titelconclusie Anderlecht

Vereniging speelt met geluk en zakt door ondergrens

Cercle begon opnieuw vol aanvalsdrang, na nog geen vijf minuten spelen botste Augusto van dichtbij op de Poolse doelman, in de herneming vergat ook Bruninho om de score vroeg te openen. Op het kwartier stak Wisla zowaar ook eens de neus aan het venster: Duarte kon aan de tweede paal vrij inschieten maar Warleson pakte uit met een prachtige redding. Het was echter slechts uitstel van executie, bij de daaropvolgende hoekschop kopte Uryga de bal knap in de verste hoek: 0-1 voor de Polen.

Zat er een voetbalmirakel aan te komen? Het was onwaarschijnlijk hoeveel ruimte de Vereniging nadien weggaf, in minuut 18 stormde met Kiss een nieuwe bezoeker alleen op Warleson af en de 0-2 was een feit. Op het halfuur leek het zelfs even echt spannend te worden maar Warleson redde op fenomenale wijze de meubelen. De Polen kregen nadien nog een paar kansen maar een derde doelpunt viel voor rust niet. Met het schaamrood op de wangen trok Cercle naar de kleedkamer.

Polen ruiken aan absolute stunt

Na een donderpreek van Muslic (?) en de inbreng van Denkey en Nazinho, hoopte heel Jan Breydel op beterschap na de pauze. De Vereniging was in het veldspel alvast een pak beter na rust en gaf voorlopig ook geen grote kansen meer weg. Iets voorbij het uur bracht Warleson nog een keer redding op een geplaatst schot van de ingevallen Gogol.

De Poolse invaller zorgde op een dik kwartier van het einde toch voor nog meer hoop bij de bezoekers. Andermaal was er dramatisch verdedigen bij de Vereniging en Warleson was deze keer kansloos: 0-3. Een onwaarschijnlijk scenario. Het horrorscenario kwam uiteindelijk niet uit: een geweldige actie van Minda was de voorbode voor de 1-3 van Augusto op dik tien minuten van het einde. De Polen knalden nadien nog eens op de lat en scoorden in de absolute slotfase zowaar nog de 1-4. Die viel echter ruimschoots te laat en zo mag Cercle na een beschamende prestatie verder in Europa.

Scoreverloop:

0-1 (5') Uryga, 0-2 (18') Kiss, 0-3 (73') Gogol, 1-3 (78') Augusto, 1-4 (90+4') ed Lietaert

🔥 Wat iedereen nu leest

De Bruyne krijgt stevige waarschuwing van Kat Kerkhofs
De Bruyne krijgt stevige waarschuwing van Kat Kerkhofs

Wat vond u van de B-ploeg van Muslic?

Meest recent

Dessers flirt openlijk met verrassende Belgische club

Cyriel Dessers kijkt vanavond Club Brugge in de ogen namens de voorrondes van de Champions League. ...

34
34
‘Hasi stampt tegen schenen: Anderlecht-duo briest’

Besnik Hasi moet RSC Anderlecht dit seizoen weer laten dromen van de titel. Paars-Wit kreeg al ...

173
173
Club Brugge balt vuisten: 34 miljoen euro extra

Club Brugge haalde de afgelopen seizoenen al heel wat miljoenen binnen, maar deze mercato is een wel ...

164
164
Na verkeersdrama: Tom Waes oog in oog met bloederig geweld

Het is ondertussen al een klein jaar geleden dat Tom Waes nog eens langdurig op televisie kwam. De ...

56
56
‘Standard dumpt genadeloos: geen transfersom, wél opluchting’

Standard Luik kampt al jaren met financiële problemen na het fiasco met vorige eigenaars 777 ...

72
72
KRC Genk baalt: KV Mechelen-sterkhouder maakt knaltransfer

KRC Genk moet nog rekening houden met een vertrek van Zakaria El Ouahdi en om al een vervanger ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Drama Anderlecht en Genk, wéér jackpot Club’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

395
395
Charleroi rondt dubbele transfer af: KAA Gent afgetroefd

Sporting Charleroi was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

116
116
Zorgen om Jan Boskamp: "Het gaat nu hard hè?"

Jan Boskamp heeft een verleden als speler en trainer in België, maar als analist was de ...

213
213
Vandaag Inside ontploft: Van der gijp gaat los op Van Gelder

Een nieuw seizoen van het Nederlandse praatprogramma 'Vandaag Inside' is weer van start gegaan. Dat ...

73
73
Club Brugge naar Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge rekende eerder al af met RB Salzburg en nu moet Blauw-Zwart Rangers bekampen in de ...

191
191
Donkere wolken boven Eric Goens: ‘Toekomst op het spel’

Gisteren kon u hier al lezen dat VTM wilde plannen heeft met Marc Coucke. Zijn 'voetbalcollega' Eric ...

106
106
Pijnlijk: verliezen Rode Duivels weer strijd om talent?

De Rode Duivels en de Koninklijke Belgische Voetbalbond moesten al enkele optaters verwerken. Zo ...

187
187
OHL pakt uit met oude Jupiler Pro League-bekende

Oud-Heverlee Leuven heeft op de zomertransferperiode uitgepakt met een verrassende transfer. De ...

92
92
Seys roept oorloogstaal voor clash Rangers – Club Brugge

Club Brugge neemt het in de voorrondes van de Champions League op tegen Rangers. De Schotse topclub ...

177
177
Groot CL-gevaar bij Club: "Krijg er rillingen van"

Dinsdagavond staat Club Brugge voor zijn een absolute sleutelmatch. Op het veld van Rangers FC wil ...

207
207
'Knaltransfer Bayern: Kompany krijgt jawoord van ster'

Komende vrijdag is het zover, dan wordt het nieuwe seizoen in Bundesliga op gang getrapt. ...

155
155
JPL-topper naar Antwerp? "Kan vuurwerk opleveren"

Antwerp FC heeft een behoorlijke start van de competitie gemaakt, maar er blijft toch heel wat ...

498
498
Madou doet eindelijk boekje open over Jashari-soap

Club Brugge heeft een woelige transferzomer achter de rug tot dusver. Al had dat ook veel te ...

1372
1372
Serie A in shock: Benitez dropt De Bruyne-claim

Komend weekend is het zover. In navolging van onder meer de Premier League en La Liga, trekt ook de ...

250
250
Na amper vier speeldagen: drastische titelconclusie Anderlecht

RSC Anderlecht pakte afgelopen weekend een deugddoende zege tegen FCV Dender. Maar het geleverde ...

745
745
Thibaut Courtois arrogant? Vader doorbreekt de stilte

Dinsdagavond trapt ook Real Madrid zijn nieuwe seizoen op gang met een competitiewedstrijd tegen ...

156
156
'JPL crasht: transfermarkt stort in na Diarra-bom'

Het arrest in de zaak-Diarra dreigt een aardverschuiving te veroorzaken in het voetbal. Waar clubs ...

362
362
Rangers bibbert voor 'absolute legend' bij Club Brugge

In de laatste voorronde van de Champions League kruist Club Brugge dinsdagavond de degens met ...

666
666
'Vardy verbluft met Champions League-transfer op 38ste'

Heel wat spelers hopen in de slotweken van de transferperiode een mooie transfer te scoren. Maar er ...

276
276

Meer sportnieuws