Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

270
Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

Wat onmogelijk leek, werd voor Cercle Brugge bijna nog een nachtmerrie. De Vereniging zwalpte voor rust tegen een verrassend sterk Wisla en kreeg op Jan Breydel van de Polen een koekje van eigen deeg. Dat was net iets minder hard gebakken en zo werd de Europese kwalificatie finaal toch een feit voor Muslic en co.

Vanuit een zetel voetballen mocht je gerust (bijna) letterlijk nemen voor Cercle Brugge vanavond. Het team van Muslic vernederde vorige week Wisla Krakau in de heenwedstrijd met maar liefst 1-6. Wanneer de Vereniging vandaag overleefde, dan was een knappe plaatsing voor de Europese poulefase een feit.

LEES OOK: STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

Vereniging speelt met geluk en zakt door ondergrens

Cercle begon opnieuw vol aanvalsdrang, na nog geen vijf minuten spelen botste Augusto van dichtbij op de Poolse doelman, in de herneming vergat ook Bruninho om de score vroeg te openen. Op het kwartier stak Wisla zowaar ook eens de neus aan het venster: Duarte kon aan de tweede paal vrij inschieten maar Warleson pakte uit met een prachtige redding. Het was echter slechts uitstel van executie, bij de daaropvolgende hoekschop kopte Uryga de bal knap in de verste hoek: 0-1 voor de Polen.

Zat er een voetbalmirakel aan te komen? Het was onwaarschijnlijk hoeveel ruimte de Vereniging nadien weggaf, in minuut 18 stormde met Kiss een nieuwe bezoeker alleen op Warleson af en de 0-2 was een feit. Op het halfuur leek het zelfs even echt spannend te worden maar Warleson redde op fenomenale wijze de meubelen. De Polen kregen nadien nog een paar kansen maar een derde doelpunt viel voor rust niet. Met het schaamrood op de wangen trok Cercle naar de kleedkamer.

Polen ruiken aan absolute stunt

Na een donderpreek van Muslic (?) en de inbreng van Denkey en Nazinho, hoopte heel Jan Breydel op beterschap na de pauze. De Vereniging was in het veldspel alvast een pak beter na rust en gaf voorlopig ook geen grote kansen meer weg. Iets voorbij het uur bracht Warleson nog een keer redding op een geplaatst schot van de ingevallen Gogol.

De Poolse invaller zorgde op een dik kwartier van het einde toch voor nog meer hoop bij de bezoekers. Andermaal was er dramatisch verdedigen bij de Vereniging en Warleson was deze keer kansloos: 0-3. Een onwaarschijnlijk scenario. Het horrorscenario kwam uiteindelijk niet uit: een geweldige actie van Minda was de voorbode voor de 1-3 van Augusto op dik tien minuten van het einde. De Polen knalden nadien nog eens op de lat en scoorden in de absolute slotfase zowaar nog de 1-4. Die viel echter ruimschoots te laat en zo mag Cercle na een beschamende prestatie verder in Europa.

Scoreverloop:

0-1 (5') Uryga, 0-2 (18') Kiss, 0-3 (73') Gogol, 1-3 (78') Augusto, 1-4 (90+4') ed Lietaert

Wat vond u van de B-ploeg van Muslic?

Meest recent

Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1
1
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

159
159
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

111
111
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

99
99
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

439
439
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

257
257
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

221
221
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

50
50
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

94
94
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

556
556
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

88
88
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

528
528
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

171
171
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

936
936
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

90
90
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

87
87
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1148
1148
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

64
64
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

70
70
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

254
254
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

167
167
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

425
425
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

193
193
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

98
98
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

177
177

Meer sportnieuws