Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

door
Cercle ontsnapt aan absolute blamage richting Europese kwalificatie

Wat onmogelijk leek, werd voor Cercle Brugge bijna nog een nachtmerrie. De Vereniging zwalpte voor rust tegen een verrassend sterk Wisla en kreeg op Jan Breydel van de Polen een koekje van eigen deeg. Dat was net iets minder hard gebakken en zo werd de Europese kwalificatie finaal toch een feit voor Muslic en co.

Vanuit een zetel voetballen mocht je gerust (bijna) letterlijk nemen voor Cercle Brugge vanavond. Het team van Muslic vernederde vorige week Wisla Krakau in de heenwedstrijd met maar liefst 1-6. Wanneer de Vereniging vandaag overleefde, dan was een knappe plaatsing voor de Europese poulefase een feit.

LEES OOK: Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Vereniging speelt met geluk en zakt door ondergrens

Cercle begon opnieuw vol aanvalsdrang, na nog geen vijf minuten spelen botste Augusto van dichtbij op de Poolse doelman, in de herneming vergat ook Bruninho om de score vroeg te openen. Op het kwartier stak Wisla zowaar ook eens de neus aan het venster: Duarte kon aan de tweede paal vrij inschieten maar Warleson pakte uit met een prachtige redding. Het was echter slechts uitstel van executie, bij de daaropvolgende hoekschop kopte Uryga de bal knap in de verste hoek: 0-1 voor de Polen.

Zat er een voetbalmirakel aan te komen? Het was onwaarschijnlijk hoeveel ruimte de Vereniging nadien weggaf, in minuut 18 stormde met Kiss een nieuwe bezoeker alleen op Warleson af en de 0-2 was een feit. Op het halfuur leek het zelfs even echt spannend te worden maar Warleson redde op fenomenale wijze de meubelen. De Polen kregen nadien nog een paar kansen maar een derde doelpunt viel voor rust niet. Met het schaamrood op de wangen trok Cercle naar de kleedkamer.

Polen ruiken aan absolute stunt

Na een donderpreek van Muslic (?) en de inbreng van Denkey en Nazinho, hoopte heel Jan Breydel op beterschap na de pauze. De Vereniging was in het veldspel alvast een pak beter na rust en gaf voorlopig ook geen grote kansen meer weg. Iets voorbij het uur bracht Warleson nog een keer redding op een geplaatst schot van de ingevallen Gogol.

De Poolse invaller zorgde op een dik kwartier van het einde toch voor nog meer hoop bij de bezoekers. Andermaal was er dramatisch verdedigen bij de Vereniging en Warleson was deze keer kansloos: 0-3. Een onwaarschijnlijk scenario. Het horrorscenario kwam uiteindelijk niet uit: een geweldige actie van Minda was de voorbode voor de 1-3 van Augusto op dik tien minuten van het einde. De Polen knalden nadien nog eens op de lat en scoorden in de absolute slotfase zowaar nog de 1-4. Die viel echter ruimschoots te laat en zo mag Cercle na een beschamende prestatie verder in Europa.

Scoreverloop:

0-1 (5') Uryga, 0-2 (18') Kiss, 0-3 (73') Gogol, 1-3 (78') Augusto, 1-4 (90+4') ed Lietaert

Wat vond u van de B-ploeg van Muslic?

Meest recent

KRC Genk met gigantisch plan: “50-60 miljoen euro”

Bij KRC Genk is 2026 een belangrijk jaar. De Limburgers willen niet weer een seizoen kennen dat op ...

27
27
Fans Anderlecht viseren Renard en Hasi: "Topbeleid…"

Bij RSC Anderlecht hebben ze Cedric Hatenboer uitgeleend aan Telstar. Het is heel opvallend dat er ...

51
51
'Transferbom in de maak: Messi terug naar Europa'

De wintermercato is net van start gegaan en dus kan er in de komende maanden nog heel veel gaan ...

53
53
Smaakmaker Club speelt zich in de kijker: "Hij verdient lof"

Club Brugge reisde vorig weekend af naar Marbella om zich daar voor te bereiden op de tweede helft ...

72
72
Brys verrast met uitspraak over toekomst bij Kameroen

Kameroen plaatste zich zondagavond voor de kwartfinale van de Africa Cup door het Zuid-Afrika van ...

51
51
Leko voorspelt toptransfer voor twee spelers bij Club

Club Brugge brengt deze week door onder de Spaanse zon, want in Marbella werken ze aan de ...

106
106
Euvrard legt transferplannen Standard op tafel

De strijd om de zesde plaats en het bijhorende laatste ticket voor de Champions' Play-Off belooft de ...

78
78
Van den Bergh beslist over verderzetten exotisch avontuur

Vorige zomer nam de carrière van Jan Van den Bergh een zeer verrassende wending. De 31-jarige ...

21
21
'Antwerp moet wintertarget van lijstje schrappen'

Het wordt uitkijken naar wat Antwerp deze winter op de mercato zal doen. De Great Old maakte in ...

158
158
'Man Utd zoekt coach: eerste 4 kandidaten bekend'

De eerste dagen van 2026 blijken niet al te prettig voor trainers in de Premier League. Op ...

250
250
'AA Gent grijpt naast eerste winteraanwinst'

AA Gent vertoeft momenteel net als vele andere eersteklassers in Spanje om zich klaar te stomen voor ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

428
428
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

98
98
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

137
137
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

232
232
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

503
503
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

918
918
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

485
485
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

242
242
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

403
403
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

347
347
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

208
208
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

267
267
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

564
564
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

112
112

Meer sportnieuws