'AA Gent vloekt: nieuwe transfersom Hong onthuld'

door
'AA Gent vloekt: nieuwe transfersom Hong onthuld'

AA Gent heeft zich woensdagavond verzekerd van een plekje in het hoofdtoernooi van de Conference League. Het wordt uitkijken naar welke invloed deze kwalificatie zal hebben op de verdere transferplannen. De eerstvolgende vertrekker lijkt alvast bepaald.

Gent beleefde al een behoorlijk drukke transferzomer en nam afscheid van verschillende spelers. Julien De Sart, Tarik Tissoudali, Laurent Depoitre, Jorthy Mokio, Paul Nardi, ... trokken de poorten van de Planet Group Arena om uiteenlopende redenen achter zich dicht.

Dat lijstje lijkt nog wat langer te worden. Zo raakte recentelijk bekend dat de Hyunseok Hong goed op weg is om een nieuw avontuur aan te gaan. De Zuid-Koreaanse middenvelder is zijn laatste contractjaar ingegaan en van een verlenging is al een tijdje geen sprake meer.

LEES OOK: 'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Deal met Trabzon van tafel

De Buffalo's probeerden dan ook om nog wat te verdienen aan hun sterkhouder. Uiteindelijk werd zelfs een akkoord gevonden met het Turkse Trabzonspor. In de voorbije wedstrijden werd Hong alvast uit de selectie gehouden om de kans op blessures te vermijden. Desondanks viel die transfer alsnog in het water.

Momenteel zou Hong een belastingvoordeel in Zuid-Korea genieten omdat hij in Europa voetbalt. Bij een verhuis naar Turkije valt dat weg en de middenvelder zou nu verlangen dat de club dit verschil bijbetaalt. Daarnaast zou ook een eventuele afkoopclausule voor problemen zorgen. En dus trokken de Turken zich uiteindelijk terug.

Miljoen euro minder

Maar inmiddels werd alweer een nieuwe oplossing gevonden. Zo raakte woensdag bekend dat Hong op weg is naar het Duitse FSV Mainz. Daar kan hij het belastingvoordeel blijven genieten en ook op sportief vlak lijkt het een mooiere uitdaging. Voor Gent is het echter een minder goede zaak. Met Trabzon had de club naar verluidt een akkoord over een transfersom van 5 miljoen euro. Verschillende bronnen melden nu dat Mainz 'slechts' 4 miljoen euro zal dokken.

Gent moet sowieso nog een extra middenvelder halen ...

Meest recent

Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

0
0
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

49
49
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

189
189
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

46
46
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

33
33
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

117
117
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

147
147
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

105
105
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

195
195
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

309
309
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

136
136
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

251
251
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

87
87
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

27
27
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

255
255
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

242
242
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

493
493
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

31
31
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

812
812
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

50
50
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

82
82
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

195
195
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

193
193
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

122
122
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

374
374

Meer sportnieuws