‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

689 stemmen
‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

De uitstekende prestaties van Zakaria El Ouahdi leiden tot serieuze belangstelling van SL Benfica. Ondanks zijn sterke seizoen en de interesse blijft Genk vasthouden aan de 22-jarige Marokkaan, die nog veel groeipotentieel heeft. De Limburgers vinden het nog veel te vroeg om hem te verkopen. Benfica deed een openingsbod van 8 miljoen euro, dat door Genk werd afgewezen.

Onlangs zou er een principeakkoord zijn bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro plus 2 miljoen aan bonussen. Toch ontkracht Het Laatste Nieuws deze berichten en verwacht El Ouahdi nog een seizoen bij Genk. De situatie blijft dus spannend, met een definitieve uitkomst die nog steeds in de lucht hangt.

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

El Ouahdi ontploft helemaal tijdens de play-offs

In januari realiseerde Daniel Muñoz zijn droomtransfer naar de Premier League, waardoor KRC Genk een enorm belangrijke speler verloor, zowel op als naast het veld. De druk om hem te vervangen kwam te liggen op de schouders van Zakaria El Ouahdi, de jonge Marokkaanse belofte werd al snel gezien als de natuurlijke opvolger van Muñoz.

Hoewel El Ouahdi nog niet helemaal klaar was voor het grote werk, moest hij er sneller staan dan verwacht. In zijn eerste maanden bij Genk maakte hij af en toe tactische fouten, vooral op het gebied van positionering.

Toch bleef het vertrouwen binnen de club in El Ouahdi onverminderd groot. Met zijn goede techniek en enorme loopvermogen bezit hij de kwaliteiten om in de voetsporen van Muñoz te treden.

Tijdens de play-offs ontplofte de Marokkaan helemaal. In de wedstrijd tegen Union SG legde El Ouahdi alleen al in de eerste helft ruim duizend meter af. “Er zijn spelers op zijn positie die dat amper halen in een volledige wedstrijd,” zei toenmalig Genk-coach Wouter Vrancken. 

Sneltrein El Ouahdi: Genk vindt een transfer te vroeg

De stormachtige ontwikkeling van Zakaria El Ouahdi kwam door de nieuwe veldbezetting van Genk, dat overschakelde naar een verdediging met drie centrale verdedigers en twee flankverdedigers.

In deze aanvallende rol komen El Ouahdi’s kwaliteiten veel beter tot uiting. “De revelatie van de play-offs,” schreef De Morgen. Het Belang van Limburg omschreef hem als “een oprukkende sneltrein.”

Door zijn goede prestaties speelde El Ouahdi zich zelfs in de belangstelling van topclubs als SL Benfica en FC Porto, evenals verschillende clubs uit Duitsland. De interesse was en is zeer concreet, want zijn entourage heeft in de voorbije weken gesprekken gevoerd met verschillende clubs.

Ook El Ouahdi zelf zou wel oren hebben naar een transfer. Deze ontwikkelingen komen echter sneller dan verwacht, en bij Genk heerst het gevoel dat een transfer voor El Ouahdi nu nog te vroeg zou zijn. 

El Ouahdi voert de druk op: flirt wordt affaire

KRC Genk wil Zakaria El Ouahdi als rechtsback niet laten gaan na zijn eerste succesvolle seizoen in Limburg. “Onbespreekbaar,” aldus Het Laatste Nieuws. Bovendien heeft de 22-jarige nog enorm veel groeipotentieel.

Sinds juli wordt de Marokkaan, die met zijn land brons behaalde op de Olympische Spelen, hardnekkig gekoppeld aan een transfer naar SL Benfica. O Glorioso benaderde El Ouahdi al enkele maanden geleden en deed begin augustus officieel een bod bij KRC Genk.

“De flirt tussen rechterflankspeler Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire,” stelde Het Belang van Limburg. De krant meldde bovendien dat El Ouahdi en zijn entourage serieus geïnteresseerd zijn in een transfer naar Benfica, wat de druk op de club aanzienlijk opvoert.

Volgens Het Laatste Nieuws dringt El Ouahdi erop de transfer “koste wat het kost” te realiseren. 

Gaat Genk toch door de knieën? 10 miljoen euro

KRC Genk zag zich gedwongen om met Benfica in gesprek te gaan nadat de Portugese topclub een openingsbod van 8 miljoen euro had gedaan voor Zakaria El Ouahdi. De Limburgers wezen dit bod echter resoluut af en benadrukten opnieuw hun intentie om de Marokkaanse speler te behouden.

Ondanks de afwijzing bleven Genk en Benfica de afgelopen weken en dagen in gesprek, maar met het einde van de zomermercato in zicht dringt duidelijkheid nu snel. Volgens Het Nieuwsblad blijft El Ouahdi bij Genk als Benfica niet snel met een aanzienlijk hoger bod komt.

Desondanks meldt het Portugese Record dat El Ouahdi toch op weg lijkt naar Lissabon. De clubs zouden zondagavond namelijk een principeakkoord hebben bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro, met nog eens 2 miljoen euro aan bonussen.

Het Laatste Nieuws ontkracht deze berichten en gaat ervan uit dat El Ouahdi dit seizoen in Limburg blijft.

Maakt El Ouahdi deze zomer nog een transfer?

Meest recent

Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

5
5
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

119
119
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

410
410
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

512
512
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

67
67
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

46
46
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

73
73
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

108
108
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

79
79
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

125
125
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

316
316
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

632
632
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

246
246
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

448
448
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

377
377
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

211
211
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

94
94
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

94
94
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

181
181
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

364
364
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

372
372
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

299
299
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

534
534
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

152
152

Meer sportnieuws