‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

door
‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

De uitstekende prestaties van Zakaria El Ouahdi leiden tot serieuze belangstelling van SL Benfica. Ondanks zijn sterke seizoen en de interesse blijft Genk vasthouden aan de 22-jarige Marokkaan, die nog veel groeipotentieel heeft. De Limburgers vinden het nog veel te vroeg om hem te verkopen. Benfica deed een openingsbod van 8 miljoen euro, dat door Genk werd afgewezen.

Onlangs zou er een principeakkoord zijn bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro plus 2 miljoen aan bonussen. Toch ontkracht Het Laatste Nieuws deze berichten en verwacht El Ouahdi nog een seizoen bij Genk. De situatie blijft dus spannend, met een definitieve uitkomst die nog steeds in de lucht hangt.

LEES OOK: Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

El Ouahdi ontploft helemaal tijdens de play-offs

In januari realiseerde Daniel Muñoz zijn droomtransfer naar de Premier League, waardoor KRC Genk een enorm belangrijke speler verloor, zowel op als naast het veld. De druk om hem te vervangen kwam te liggen op de schouders van Zakaria El Ouahdi, de jonge Marokkaanse belofte werd al snel gezien als de natuurlijke opvolger van Muñoz.

Hoewel El Ouahdi nog niet helemaal klaar was voor het grote werk, moest hij er sneller staan dan verwacht. In zijn eerste maanden bij Genk maakte hij af en toe tactische fouten, vooral op het gebied van positionering.

Toch bleef het vertrouwen binnen de club in El Ouahdi onverminderd groot. Met zijn goede techniek en enorme loopvermogen bezit hij de kwaliteiten om in de voetsporen van Muñoz te treden.

Tijdens de play-offs ontplofte de Marokkaan helemaal. In de wedstrijd tegen Union SG legde El Ouahdi alleen al in de eerste helft ruim duizend meter af. “Er zijn spelers op zijn positie die dat amper halen in een volledige wedstrijd,” zei toenmalig Genk-coach Wouter Vrancken. 

Sneltrein El Ouahdi: Genk vindt een transfer te vroeg

De stormachtige ontwikkeling van Zakaria El Ouahdi kwam door de nieuwe veldbezetting van Genk, dat overschakelde naar een verdediging met drie centrale verdedigers en twee flankverdedigers.

In deze aanvallende rol komen El Ouahdi’s kwaliteiten veel beter tot uiting. “De revelatie van de play-offs,” schreef De Morgen. Het Belang van Limburg omschreef hem als “een oprukkende sneltrein.”

Door zijn goede prestaties speelde El Ouahdi zich zelfs in de belangstelling van topclubs als SL Benfica en FC Porto, evenals verschillende clubs uit Duitsland. De interesse was en is zeer concreet, want zijn entourage heeft in de voorbije weken gesprekken gevoerd met verschillende clubs.

Ook El Ouahdi zelf zou wel oren hebben naar een transfer. Deze ontwikkelingen komen echter sneller dan verwacht, en bij Genk heerst het gevoel dat een transfer voor El Ouahdi nu nog te vroeg zou zijn. 

El Ouahdi voert de druk op: flirt wordt affaire

KRC Genk wil Zakaria El Ouahdi als rechtsback niet laten gaan na zijn eerste succesvolle seizoen in Limburg. “Onbespreekbaar,” aldus Het Laatste Nieuws. Bovendien heeft de 22-jarige nog enorm veel groeipotentieel.

Sinds juli wordt de Marokkaan, die met zijn land brons behaalde op de Olympische Spelen, hardnekkig gekoppeld aan een transfer naar SL Benfica. O Glorioso benaderde El Ouahdi al enkele maanden geleden en deed begin augustus officieel een bod bij KRC Genk.

“De flirt tussen rechterflankspeler Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire,” stelde Het Belang van Limburg. De krant meldde bovendien dat El Ouahdi en zijn entourage serieus geïnteresseerd zijn in een transfer naar Benfica, wat de druk op de club aanzienlijk opvoert.

Volgens Het Laatste Nieuws dringt El Ouahdi erop de transfer “koste wat het kost” te realiseren. 

Gaat Genk toch door de knieën? 10 miljoen euro

KRC Genk zag zich gedwongen om met Benfica in gesprek te gaan nadat de Portugese topclub een openingsbod van 8 miljoen euro had gedaan voor Zakaria El Ouahdi. De Limburgers wezen dit bod echter resoluut af en benadrukten opnieuw hun intentie om de Marokkaanse speler te behouden.

Ondanks de afwijzing bleven Genk en Benfica de afgelopen weken en dagen in gesprek, maar met het einde van de zomermercato in zicht dringt duidelijkheid nu snel. Volgens Het Nieuwsblad blijft El Ouahdi bij Genk als Benfica niet snel met een aanzienlijk hoger bod komt.

Desondanks meldt het Portugese Record dat El Ouahdi toch op weg lijkt naar Lissabon. De clubs zouden zondagavond namelijk een principeakkoord hebben bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro, met nog eens 2 miljoen euro aan bonussen.

Het Laatste Nieuws ontkracht deze berichten en gaat ervan uit dat El Ouahdi dit seizoen in Limburg blijft.

Maakt El Ouahdi deze zomer nog een transfer?

Meest recent

Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

6
6
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

70
70
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

60
60
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

55
55
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

304
304
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

64
64
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

28
28
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

37
37
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

275
275
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

46
46
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

40
40
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

109
109
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

102
102
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

134
134
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

391
391
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

87
87
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

100
100
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

60
60
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

232
232
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

60
60
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

78
78
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

111
111
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

340
340
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

156
156

Meer sportnieuws