‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

door
‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

De uitstekende prestaties van Zakaria El Ouahdi leiden tot serieuze belangstelling van SL Benfica. Ondanks zijn sterke seizoen en de interesse blijft Genk vasthouden aan de 22-jarige Marokkaan, die nog veel groeipotentieel heeft. De Limburgers vinden het nog veel te vroeg om hem te verkopen. Benfica deed een openingsbod van 8 miljoen euro, dat door Genk werd afgewezen.

Onlangs zou er een principeakkoord zijn bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro plus 2 miljoen aan bonussen. Toch ontkracht Het Laatste Nieuws deze berichten en verwacht El Ouahdi nog een seizoen bij Genk. De situatie blijft dus spannend, met een definitieve uitkomst die nog steeds in de lucht hangt.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

El Ouahdi ontploft helemaal tijdens de play-offs

In januari realiseerde Daniel Muñoz zijn droomtransfer naar de Premier League, waardoor KRC Genk een enorm belangrijke speler verloor, zowel op als naast het veld. De druk om hem te vervangen kwam te liggen op de schouders van Zakaria El Ouahdi, de jonge Marokkaanse belofte werd al snel gezien als de natuurlijke opvolger van Muñoz.

Hoewel El Ouahdi nog niet helemaal klaar was voor het grote werk, moest hij er sneller staan dan verwacht. In zijn eerste maanden bij Genk maakte hij af en toe tactische fouten, vooral op het gebied van positionering.

Toch bleef het vertrouwen binnen de club in El Ouahdi onverminderd groot. Met zijn goede techniek en enorme loopvermogen bezit hij de kwaliteiten om in de voetsporen van Muñoz te treden.

Tijdens de play-offs ontplofte de Marokkaan helemaal. In de wedstrijd tegen Union SG legde El Ouahdi alleen al in de eerste helft ruim duizend meter af. “Er zijn spelers op zijn positie die dat amper halen in een volledige wedstrijd,” zei toenmalig Genk-coach Wouter Vrancken. 

Sneltrein El Ouahdi: Genk vindt een transfer te vroeg

De stormachtige ontwikkeling van Zakaria El Ouahdi kwam door de nieuwe veldbezetting van Genk, dat overschakelde naar een verdediging met drie centrale verdedigers en twee flankverdedigers.

In deze aanvallende rol komen El Ouahdi’s kwaliteiten veel beter tot uiting. “De revelatie van de play-offs,” schreef De Morgen. Het Belang van Limburg omschreef hem als “een oprukkende sneltrein.”

Door zijn goede prestaties speelde El Ouahdi zich zelfs in de belangstelling van topclubs als SL Benfica en FC Porto, evenals verschillende clubs uit Duitsland. De interesse was en is zeer concreet, want zijn entourage heeft in de voorbije weken gesprekken gevoerd met verschillende clubs.

Ook El Ouahdi zelf zou wel oren hebben naar een transfer. Deze ontwikkelingen komen echter sneller dan verwacht, en bij Genk heerst het gevoel dat een transfer voor El Ouahdi nu nog te vroeg zou zijn. 

El Ouahdi voert de druk op: flirt wordt affaire

KRC Genk wil Zakaria El Ouahdi als rechtsback niet laten gaan na zijn eerste succesvolle seizoen in Limburg. “Onbespreekbaar,” aldus Het Laatste Nieuws. Bovendien heeft de 22-jarige nog enorm veel groeipotentieel.

Sinds juli wordt de Marokkaan, die met zijn land brons behaalde op de Olympische Spelen, hardnekkig gekoppeld aan een transfer naar SL Benfica. O Glorioso benaderde El Ouahdi al enkele maanden geleden en deed begin augustus officieel een bod bij KRC Genk.

“De flirt tussen rechterflankspeler Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire,” stelde Het Belang van Limburg. De krant meldde bovendien dat El Ouahdi en zijn entourage serieus geïnteresseerd zijn in een transfer naar Benfica, wat de druk op de club aanzienlijk opvoert.

Volgens Het Laatste Nieuws dringt El Ouahdi erop de transfer “koste wat het kost” te realiseren. 

Gaat Genk toch door de knieën? 10 miljoen euro

KRC Genk zag zich gedwongen om met Benfica in gesprek te gaan nadat de Portugese topclub een openingsbod van 8 miljoen euro had gedaan voor Zakaria El Ouahdi. De Limburgers wezen dit bod echter resoluut af en benadrukten opnieuw hun intentie om de Marokkaanse speler te behouden.

Ondanks de afwijzing bleven Genk en Benfica de afgelopen weken en dagen in gesprek, maar met het einde van de zomermercato in zicht dringt duidelijkheid nu snel. Volgens Het Nieuwsblad blijft El Ouahdi bij Genk als Benfica niet snel met een aanzienlijk hoger bod komt.

Desondanks meldt het Portugese Record dat El Ouahdi toch op weg lijkt naar Lissabon. De clubs zouden zondagavond namelijk een principeakkoord hebben bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro, met nog eens 2 miljoen euro aan bonussen.

Het Laatste Nieuws ontkracht deze berichten en gaat ervan uit dat El Ouahdi dit seizoen in Limburg blijft.

Maakt El Ouahdi deze zomer nog een transfer?

Meest recent

Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

26
26
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

150
150
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

0
0
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

42
42
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

102
102
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

24
24
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

54
54
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

49
49
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

169
169
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

210
210
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

840
840
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

43
43
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

529
529
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

344
344
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

137
137
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

144
144
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

766
766
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

650
650
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

245
245
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

147
147
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

89
89
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

58
58
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

905
905
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

336
336
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

120
120

Meer sportnieuws