‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

door
‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

De uitstekende prestaties van Zakaria El Ouahdi leiden tot serieuze belangstelling van SL Benfica. Ondanks zijn sterke seizoen en de interesse blijft Genk vasthouden aan de 22-jarige Marokkaan, die nog veel groeipotentieel heeft. De Limburgers vinden het nog veel te vroeg om hem te verkopen. Benfica deed een openingsbod van 8 miljoen euro, dat door Genk werd afgewezen.

Onlangs zou er een principeakkoord zijn bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro plus 2 miljoen aan bonussen. Toch ontkracht Het Laatste Nieuws deze berichten en verwacht El Ouahdi nog een seizoen bij Genk. De situatie blijft dus spannend, met een definitieve uitkomst die nog steeds in de lucht hangt.

LEES OOK: Opsteker KRC Genk: herkansing bij nationale ploeg lonkt

El Ouahdi ontploft helemaal tijdens de play-offs

In januari realiseerde Daniel Muñoz zijn droomtransfer naar de Premier League, waardoor KRC Genk een enorm belangrijke speler verloor, zowel op als naast het veld. De druk om hem te vervangen kwam te liggen op de schouders van Zakaria El Ouahdi, de jonge Marokkaanse belofte werd al snel gezien als de natuurlijke opvolger van Muñoz.

Hoewel El Ouahdi nog niet helemaal klaar was voor het grote werk, moest hij er sneller staan dan verwacht. In zijn eerste maanden bij Genk maakte hij af en toe tactische fouten, vooral op het gebied van positionering.

Toch bleef het vertrouwen binnen de club in El Ouahdi onverminderd groot. Met zijn goede techniek en enorme loopvermogen bezit hij de kwaliteiten om in de voetsporen van Muñoz te treden.

Tijdens de play-offs ontplofte de Marokkaan helemaal. In de wedstrijd tegen Union SG legde El Ouahdi alleen al in de eerste helft ruim duizend meter af. “Er zijn spelers op zijn positie die dat amper halen in een volledige wedstrijd,” zei toenmalig Genk-coach Wouter Vrancken. 

Sneltrein El Ouahdi: Genk vindt een transfer te vroeg

De stormachtige ontwikkeling van Zakaria El Ouahdi kwam door de nieuwe veldbezetting van Genk, dat overschakelde naar een verdediging met drie centrale verdedigers en twee flankverdedigers.

In deze aanvallende rol komen El Ouahdi’s kwaliteiten veel beter tot uiting. “De revelatie van de play-offs,” schreef De Morgen. Het Belang van Limburg omschreef hem als “een oprukkende sneltrein.”

Door zijn goede prestaties speelde El Ouahdi zich zelfs in de belangstelling van topclubs als SL Benfica en FC Porto, evenals verschillende clubs uit Duitsland. De interesse was en is zeer concreet, want zijn entourage heeft in de voorbije weken gesprekken gevoerd met verschillende clubs.

Ook El Ouahdi zelf zou wel oren hebben naar een transfer. Deze ontwikkelingen komen echter sneller dan verwacht, en bij Genk heerst het gevoel dat een transfer voor El Ouahdi nu nog te vroeg zou zijn. 

El Ouahdi voert de druk op: flirt wordt affaire

KRC Genk wil Zakaria El Ouahdi als rechtsback niet laten gaan na zijn eerste succesvolle seizoen in Limburg. “Onbespreekbaar,” aldus Het Laatste Nieuws. Bovendien heeft de 22-jarige nog enorm veel groeipotentieel.

Sinds juli wordt de Marokkaan, die met zijn land brons behaalde op de Olympische Spelen, hardnekkig gekoppeld aan een transfer naar SL Benfica. O Glorioso benaderde El Ouahdi al enkele maanden geleden en deed begin augustus officieel een bod bij KRC Genk.

“De flirt tussen rechterflankspeler Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire,” stelde Het Belang van Limburg. De krant meldde bovendien dat El Ouahdi en zijn entourage serieus geïnteresseerd zijn in een transfer naar Benfica, wat de druk op de club aanzienlijk opvoert.

Volgens Het Laatste Nieuws dringt El Ouahdi erop de transfer “koste wat het kost” te realiseren. 

Gaat Genk toch door de knieën? 10 miljoen euro

KRC Genk zag zich gedwongen om met Benfica in gesprek te gaan nadat de Portugese topclub een openingsbod van 8 miljoen euro had gedaan voor Zakaria El Ouahdi. De Limburgers wezen dit bod echter resoluut af en benadrukten opnieuw hun intentie om de Marokkaanse speler te behouden.

Ondanks de afwijzing bleven Genk en Benfica de afgelopen weken en dagen in gesprek, maar met het einde van de zomermercato in zicht dringt duidelijkheid nu snel. Volgens Het Nieuwsblad blijft El Ouahdi bij Genk als Benfica niet snel met een aanzienlijk hoger bod komt.

Desondanks meldt het Portugese Record dat El Ouahdi toch op weg lijkt naar Lissabon. De clubs zouden zondagavond namelijk een principeakkoord hebben bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro, met nog eens 2 miljoen euro aan bonussen.

Het Laatste Nieuws ontkracht deze berichten en gaat ervan uit dat El Ouahdi dit seizoen in Limburg blijft.

Maakt El Ouahdi deze zomer nog een transfer?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

52
52
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

160
160
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

138
138
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

212
212
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

205
205
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

62
62
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

97
97
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

367
367
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

305
305
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

193
193
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

335
335
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

944
944
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

114
114
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

227
227
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

374
374
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

200
200
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

68
68
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws