‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

door
‘Nieuw Genk-drama: transferflirt wordt vurig affaire’

De uitstekende prestaties van Zakaria El Ouahdi leiden tot serieuze belangstelling van SL Benfica. Ondanks zijn sterke seizoen en de interesse blijft Genk vasthouden aan de 22-jarige Marokkaan, die nog veel groeipotentieel heeft. De Limburgers vinden het nog veel te vroeg om hem te verkopen. Benfica deed een openingsbod van 8 miljoen euro, dat door Genk werd afgewezen.

Onlangs zou er een principeakkoord zijn bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro plus 2 miljoen aan bonussen. Toch ontkracht Het Laatste Nieuws deze berichten en verwacht El Ouahdi nog een seizoen bij Genk. De situatie blijft dus spannend, met een definitieve uitkomst die nog steeds in de lucht hangt.

LEES OOK: 'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

El Ouahdi ontploft helemaal tijdens de play-offs

In januari realiseerde Daniel Muñoz zijn droomtransfer naar de Premier League, waardoor KRC Genk een enorm belangrijke speler verloor, zowel op als naast het veld. De druk om hem te vervangen kwam te liggen op de schouders van Zakaria El Ouahdi, de jonge Marokkaanse belofte werd al snel gezien als de natuurlijke opvolger van Muñoz.

Hoewel El Ouahdi nog niet helemaal klaar was voor het grote werk, moest hij er sneller staan dan verwacht. In zijn eerste maanden bij Genk maakte hij af en toe tactische fouten, vooral op het gebied van positionering.

Toch bleef het vertrouwen binnen de club in El Ouahdi onverminderd groot. Met zijn goede techniek en enorme loopvermogen bezit hij de kwaliteiten om in de voetsporen van Muñoz te treden.

Tijdens de play-offs ontplofte de Marokkaan helemaal. In de wedstrijd tegen Union SG legde El Ouahdi alleen al in de eerste helft ruim duizend meter af. “Er zijn spelers op zijn positie die dat amper halen in een volledige wedstrijd,” zei toenmalig Genk-coach Wouter Vrancken. 

Sneltrein El Ouahdi: Genk vindt een transfer te vroeg

De stormachtige ontwikkeling van Zakaria El Ouahdi kwam door de nieuwe veldbezetting van Genk, dat overschakelde naar een verdediging met drie centrale verdedigers en twee flankverdedigers.

In deze aanvallende rol komen El Ouahdi’s kwaliteiten veel beter tot uiting. “De revelatie van de play-offs,” schreef De Morgen. Het Belang van Limburg omschreef hem als “een oprukkende sneltrein.”

Door zijn goede prestaties speelde El Ouahdi zich zelfs in de belangstelling van topclubs als SL Benfica en FC Porto, evenals verschillende clubs uit Duitsland. De interesse was en is zeer concreet, want zijn entourage heeft in de voorbije weken gesprekken gevoerd met verschillende clubs.

Ook El Ouahdi zelf zou wel oren hebben naar een transfer. Deze ontwikkelingen komen echter sneller dan verwacht, en bij Genk heerst het gevoel dat een transfer voor El Ouahdi nu nog te vroeg zou zijn. 

El Ouahdi voert de druk op: flirt wordt affaire

KRC Genk wil Zakaria El Ouahdi als rechtsback niet laten gaan na zijn eerste succesvolle seizoen in Limburg. “Onbespreekbaar,” aldus Het Laatste Nieuws. Bovendien heeft de 22-jarige nog enorm veel groeipotentieel.

Sinds juli wordt de Marokkaan, die met zijn land brons behaalde op de Olympische Spelen, hardnekkig gekoppeld aan een transfer naar SL Benfica. O Glorioso benaderde El Ouahdi al enkele maanden geleden en deed begin augustus officieel een bod bij KRC Genk.

“De flirt tussen rechterflankspeler Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire,” stelde Het Belang van Limburg. De krant meldde bovendien dat El Ouahdi en zijn entourage serieus geïnteresseerd zijn in een transfer naar Benfica, wat de druk op de club aanzienlijk opvoert.

Volgens Het Laatste Nieuws dringt El Ouahdi erop de transfer “koste wat het kost” te realiseren. 

Gaat Genk toch door de knieën? 10 miljoen euro

KRC Genk zag zich gedwongen om met Benfica in gesprek te gaan nadat de Portugese topclub een openingsbod van 8 miljoen euro had gedaan voor Zakaria El Ouahdi. De Limburgers wezen dit bod echter resoluut af en benadrukten opnieuw hun intentie om de Marokkaanse speler te behouden.

Ondanks de afwijzing bleven Genk en Benfica de afgelopen weken en dagen in gesprek, maar met het einde van de zomermercato in zicht dringt duidelijkheid nu snel. Volgens Het Nieuwsblad blijft El Ouahdi bij Genk als Benfica niet snel met een aanzienlijk hoger bod komt.

Desondanks meldt het Portugese Record dat El Ouahdi toch op weg lijkt naar Lissabon. De clubs zouden zondagavond namelijk een principeakkoord hebben bereikt voor een bedrag van 8 miljoen euro, met nog eens 2 miljoen euro aan bonussen.

Het Laatste Nieuws ontkracht deze berichten en gaat ervan uit dat El Ouahdi dit seizoen in Limburg blijft.

Maakt El Ouahdi deze zomer nog een transfer?

Meest recent

Hoe KRC Genk toch eens ‘vloekt’ omtrent speler FC Utrecht

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

1
1
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

4
4
Hasi prijst zich gelukkig: Sikan lost twee problemen op

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

30
30
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

5
5
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

316
316
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

115
115
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

95
95
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

43
43
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

199
199
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

293
293
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

88
88
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

166
166
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

527
527
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

124
124
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

79
79
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

226
226
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

415
415
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

206
206
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

68
68
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

271
271
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

279
279
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

223
223
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

82
82
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

177
177

Meer sportnieuws