Genk compleet overrompeld: prijs stort in door vuil spel

door
Genk compleet overrompeld: prijs stort in door vuil spel

Bilal El Khannouss werd deze zomer veelvuldig gelinkt aan een transfer naar Europese topclubs, mede dankzij zijn sterke prestaties met Marokko op de Olympische Spelen. KRC Genk eiste aanvankelijk 35 miljoen euro voor de speler, maar deze vraagprijs bleek te hoog voor potentiële kopers. Leicester City zag meerdere aanbiedingen geweigerd worden, wat leidde tot frustratie bij El Khannouss en zijn entourage.

Om de druk op Genk te verhogen, boycotte de speler zelfs de trainingen en maakte hij zijn kluisje leeg. Uiteindelijk verlaagde Genk de vraagprijs naar 25 miljoen euro, gelijk aan het clubrecord, inclusief haalbare bonussen van 6 miljoen euro en 15 procent van de meerwaarde bij een doorverkoop. Leicester City ging akkoord met deze voorwaarden, waardoor de transfer van El Khannouss werd afgerond. 

LEES OOK: STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

2 scenario’s voor El Khannouss: blijven of vertrekken

Een transfer van Bilal El Khannouss deze zomer leek onvermijdelijk. De spelmaker van Genk had zijn reputatie op de transfermarkt verder versterkt door zijn sterke prestaties met Marokko op de Olympische Spelen, wat hem nog meer in de schijnwerpers van Europese topclubs heeft geplaatst.

Ondanks dat hij toestemming kreeg om te onderhandelen met geïnteresseerde clubs, bleef het lange tijd verrassend stil rondom zijn toekomst. Dit gaf Genk hoop, aangezien El Khannouss nog altijd een cruciale rol speelt binnen het team.

Dimitri de Condé gaf zelfs aan dat er een mogelijkheid was dat El Khannouss nog een seizoen bij de club zou blijven. Voor het nieuwe seizoen waren er twee scenario’s in de maak: één waarin El Khannouss zou vertrekken en één waarin hij zou blijven.

Hewel Genk hoopvol was op een langer verblijf van hun sterspeler, leek dat steeds meer op wishful thinking. 

Genk eiste ‘buitensporige’ 35 miljoen euro voor El Khannouss

KRC Genk rekende erop hun sterspeler voor een recordbedrag te verkopen, waarmee Bilal El Khannouss de duurste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club én de Jupiler Pro League zou worden.

De club had als doel om meer te ontvangen dan de 37 miljoen euro die Brentford eerder betaalde voor Igor Thiago. Dimitri de Condé mikte op minstens 35 miljoen euro voor El Khannouss—een bedrag dat vijf miljoen boven zijn huidige marktwaarde ligt.

Deze vraagprijs viel echter niet in goede aarde bij El Khannouss en zijn entourage. Volgens Sacha Tavolieri vonden zij de eis van De Condé buitensporig en vreesden ze dat dit potentiële kopers afschrikte.

Vorige week toonde Leicester City serieuze interesse in de spelmaker en bereikte de club een akkoord met hem over een vierjarig contract. Genk weigerde echter hun openingsbod van 15 à 20 miljoen euro, wat tot grote teleurstelling leidde bij het kamp van El Khannouss.

De tijd drong, vooral met de Engelse transferdeadline die vrijdagnacht afloopt.

De Condé weigert aanbieding na aanbieding

Dimitri de Condé toonde zich een harde onderhandelaar in de transferonderhandelingen rond Bilal El Khannouss. Hij wees maandag een derde bod van Leicester City af, dat 20 miljoen euro plus drie miljoen aan bonussen en tien procent op de meerwaarde bij een doorverkoop omvatte.

Later in de week legde hij ook andere aanbiedingen van de Engelse club naast zich neer. Hoewel de kloof tussen wat Genk vroeg en wat Leicester bood enkele dagen geleden nog aanzienlijk was, verliepen de onderhandelingen in hoog tempo en toonde Genk zich toch bereid om mee te werken.

Als verkopende partij had Genk echter de touwtjes stevig in handen. De club heeft tijdens deze transferperiode al flink wat geld binnengehaald en bovendien ligt de 20-jarige El Khannouss nog onder contract tot medio 2027. Dit gaf Genk een bijzonder sterke onderhandelingspositie.

Toch was de entourage van El Khannouss van mening dat de club een te hoge transfersom vroeg en dat Genk te de poot stijf hield aan de onderhandelingstafel, wat de speler in een lastige positie bracht. 

Misnoegd Genk met rug tegen de muur: van 35 naar 25 miljoen

Bilal El Khannouss liet deze week uit onvrede zijn ongenoegen duidelijk blijken door de training te boycotten en zijn kluisje alvast leeg te maken. Hiermee wilde de Marokkaanse spelmaker druk uitoefenen op KRC Genk om de transfer, die voor vrijdagnacht moest worden afgerond, door te laten gaan.

Bij Genk reageerde men teleurgesteld op deze actie van hun sterspeler. Volgens Het Nieuwsblad was men "ontgoocheld en misnoegd" over zijn reactie. De situatie zorgde voor spanning tussen beide partijen, iets waar Genk nochtans vooraf al op had geanticipeerd door twee scenario’s uit te werken: één met en één zonder toptransfer.

Zoals Het Laatste Nieuws meldde, was de sfeer gespannen, en uiteindelijk kon Dimitri de Condé niet anders dan water bij de wijn doen. Hij verlaagde de vraagprijs van 35 miljoen euro naar 25 miljoen, wat gelijkstaat aan een evenaring van het clubrecord.

Leicester City ging akkoord met dit bedrag, inclusief bonussen van 6 miljoen euro die zeer haalbaar zijn, en Genk bedong bovendien 15 procent van de meerwaarde bij een doorverkoop.

25 miljoen is te weinig voor El Khannouss

Meest recent

United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

3
3
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

210
210
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

229
229
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

211
211
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

35
35
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

118
118
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

182
182
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

273
273
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

225
225
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

65
65
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

303
303
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

150
150
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

404
404
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

253
253
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

481
481
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

189
189
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

397
397
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

97
97
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

566
566
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

903
903
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

115
115
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

95
95

Meer sportnieuws