Genk compleet overrompeld: prijs stort in door vuil spel

2132 stemmen
Genk compleet overrompeld: prijs stort in door vuil spel

Bilal El Khannouss werd deze zomer veelvuldig gelinkt aan een transfer naar Europese topclubs, mede dankzij zijn sterke prestaties met Marokko op de Olympische Spelen. KRC Genk eiste aanvankelijk 35 miljoen euro voor de speler, maar deze vraagprijs bleek te hoog voor potentiële kopers. Leicester City zag meerdere aanbiedingen geweigerd worden, wat leidde tot frustratie bij El Khannouss en zijn entourage.

Om de druk op Genk te verhogen, boycotte de speler zelfs de trainingen en maakte hij zijn kluisje leeg. Uiteindelijk verlaagde Genk de vraagprijs naar 25 miljoen euro, gelijk aan het clubrecord, inclusief haalbare bonussen van 6 miljoen euro en 15 procent van de meerwaarde bij een doorverkoop. Leicester City ging akkoord met deze voorwaarden, waardoor de transfer van El Khannouss werd afgerond. 

LEES OOK: KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

2 scenario’s voor El Khannouss: blijven of vertrekken

Een transfer van Bilal El Khannouss deze zomer leek onvermijdelijk. De spelmaker van Genk had zijn reputatie op de transfermarkt verder versterkt door zijn sterke prestaties met Marokko op de Olympische Spelen, wat hem nog meer in de schijnwerpers van Europese topclubs heeft geplaatst.

Ondanks dat hij toestemming kreeg om te onderhandelen met geïnteresseerde clubs, bleef het lange tijd verrassend stil rondom zijn toekomst. Dit gaf Genk hoop, aangezien El Khannouss nog altijd een cruciale rol speelt binnen het team.

Dimitri de Condé gaf zelfs aan dat er een mogelijkheid was dat El Khannouss nog een seizoen bij de club zou blijven. Voor het nieuwe seizoen waren er twee scenario’s in de maak: één waarin El Khannouss zou vertrekken en één waarin hij zou blijven.

Hewel Genk hoopvol was op een langer verblijf van hun sterspeler, leek dat steeds meer op wishful thinking. 

Genk eiste ‘buitensporige’ 35 miljoen euro voor El Khannouss

KRC Genk rekende erop hun sterspeler voor een recordbedrag te verkopen, waarmee Bilal El Khannouss de duurste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club én de Jupiler Pro League zou worden.

De club had als doel om meer te ontvangen dan de 37 miljoen euro die Brentford eerder betaalde voor Igor Thiago. Dimitri de Condé mikte op minstens 35 miljoen euro voor El Khannouss—een bedrag dat vijf miljoen boven zijn huidige marktwaarde ligt.

Deze vraagprijs viel echter niet in goede aarde bij El Khannouss en zijn entourage. Volgens Sacha Tavolieri vonden zij de eis van De Condé buitensporig en vreesden ze dat dit potentiële kopers afschrikte.

Vorige week toonde Leicester City serieuze interesse in de spelmaker en bereikte de club een akkoord met hem over een vierjarig contract. Genk weigerde echter hun openingsbod van 15 à 20 miljoen euro, wat tot grote teleurstelling leidde bij het kamp van El Khannouss.

De tijd drong, vooral met de Engelse transferdeadline die vrijdagnacht afloopt.

De Condé weigert aanbieding na aanbieding

Dimitri de Condé toonde zich een harde onderhandelaar in de transferonderhandelingen rond Bilal El Khannouss. Hij wees maandag een derde bod van Leicester City af, dat 20 miljoen euro plus drie miljoen aan bonussen en tien procent op de meerwaarde bij een doorverkoop omvatte.

Later in de week legde hij ook andere aanbiedingen van de Engelse club naast zich neer. Hoewel de kloof tussen wat Genk vroeg en wat Leicester bood enkele dagen geleden nog aanzienlijk was, verliepen de onderhandelingen in hoog tempo en toonde Genk zich toch bereid om mee te werken.

Als verkopende partij had Genk echter de touwtjes stevig in handen. De club heeft tijdens deze transferperiode al flink wat geld binnengehaald en bovendien ligt de 20-jarige El Khannouss nog onder contract tot medio 2027. Dit gaf Genk een bijzonder sterke onderhandelingspositie.

Toch was de entourage van El Khannouss van mening dat de club een te hoge transfersom vroeg en dat Genk te de poot stijf hield aan de onderhandelingstafel, wat de speler in een lastige positie bracht. 

Misnoegd Genk met rug tegen de muur: van 35 naar 25 miljoen

Bilal El Khannouss liet deze week uit onvrede zijn ongenoegen duidelijk blijken door de training te boycotten en zijn kluisje alvast leeg te maken. Hiermee wilde de Marokkaanse spelmaker druk uitoefenen op KRC Genk om de transfer, die voor vrijdagnacht moest worden afgerond, door te laten gaan.

Bij Genk reageerde men teleurgesteld op deze actie van hun sterspeler. Volgens Het Nieuwsblad was men "ontgoocheld en misnoegd" over zijn reactie. De situatie zorgde voor spanning tussen beide partijen, iets waar Genk nochtans vooraf al op had geanticipeerd door twee scenario’s uit te werken: één met en één zonder toptransfer.

Zoals Het Laatste Nieuws meldde, was de sfeer gespannen, en uiteindelijk kon Dimitri de Condé niet anders dan water bij de wijn doen. Hij verlaagde de vraagprijs van 35 miljoen euro naar 25 miljoen, wat gelijkstaat aan een evenaring van het clubrecord.

Leicester City ging akkoord met dit bedrag, inclusief bonussen van 6 miljoen euro die zeer haalbaar zijn, en Genk bedong bovendien 15 procent van de meerwaarde bij een doorverkoop.

25 miljoen is te weinig voor El Khannouss

Meest recent

Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

211
211
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

147
147
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

560
560
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

114
114
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

406
406
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

192
192
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

72
72
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

20
20
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

189
189
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

16
16
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

116
116
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

266
266
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

275
275
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

282
282
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

47
47
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

39
39
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

69
69
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

620
620
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

113
113
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

263
263
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

268
268
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

880
880
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

374
374
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

49
49
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

158
158

Meer sportnieuws