Genk compleet overrompeld: prijs stort in door vuil spel

door
Genk compleet overrompeld: prijs stort in door vuil spel

Bilal El Khannouss werd deze zomer veelvuldig gelinkt aan een transfer naar Europese topclubs, mede dankzij zijn sterke prestaties met Marokko op de Olympische Spelen. KRC Genk eiste aanvankelijk 35 miljoen euro voor de speler, maar deze vraagprijs bleek te hoog voor potentiële kopers. Leicester City zag meerdere aanbiedingen geweigerd worden, wat leidde tot frustratie bij El Khannouss en zijn entourage.

Om de druk op Genk te verhogen, boycotte de speler zelfs de trainingen en maakte hij zijn kluisje leeg. Uiteindelijk verlaagde Genk de vraagprijs naar 25 miljoen euro, gelijk aan het clubrecord, inclusief haalbare bonussen van 6 miljoen euro en 15 procent van de meerwaarde bij een doorverkoop. Leicester City ging akkoord met deze voorwaarden, waardoor de transfer van El Khannouss werd afgerond. 

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

2 scenario’s voor El Khannouss: blijven of vertrekken

Een transfer van Bilal El Khannouss deze zomer leek onvermijdelijk. De spelmaker van Genk had zijn reputatie op de transfermarkt verder versterkt door zijn sterke prestaties met Marokko op de Olympische Spelen, wat hem nog meer in de schijnwerpers van Europese topclubs heeft geplaatst.

Ondanks dat hij toestemming kreeg om te onderhandelen met geïnteresseerde clubs, bleef het lange tijd verrassend stil rondom zijn toekomst. Dit gaf Genk hoop, aangezien El Khannouss nog altijd een cruciale rol speelt binnen het team.

Dimitri de Condé gaf zelfs aan dat er een mogelijkheid was dat El Khannouss nog een seizoen bij de club zou blijven. Voor het nieuwe seizoen waren er twee scenario’s in de maak: één waarin El Khannouss zou vertrekken en één waarin hij zou blijven.

Hewel Genk hoopvol was op een langer verblijf van hun sterspeler, leek dat steeds meer op wishful thinking. 

Genk eiste ‘buitensporige’ 35 miljoen euro voor El Khannouss

KRC Genk rekende erop hun sterspeler voor een recordbedrag te verkopen, waarmee Bilal El Khannouss de duurste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club én de Jupiler Pro League zou worden.

De club had als doel om meer te ontvangen dan de 37 miljoen euro die Brentford eerder betaalde voor Igor Thiago. Dimitri de Condé mikte op minstens 35 miljoen euro voor El Khannouss—een bedrag dat vijf miljoen boven zijn huidige marktwaarde ligt.

Deze vraagprijs viel echter niet in goede aarde bij El Khannouss en zijn entourage. Volgens Sacha Tavolieri vonden zij de eis van De Condé buitensporig en vreesden ze dat dit potentiële kopers afschrikte.

Vorige week toonde Leicester City serieuze interesse in de spelmaker en bereikte de club een akkoord met hem over een vierjarig contract. Genk weigerde echter hun openingsbod van 15 à 20 miljoen euro, wat tot grote teleurstelling leidde bij het kamp van El Khannouss.

De tijd drong, vooral met de Engelse transferdeadline die vrijdagnacht afloopt.

De Condé weigert aanbieding na aanbieding

Dimitri de Condé toonde zich een harde onderhandelaar in de transferonderhandelingen rond Bilal El Khannouss. Hij wees maandag een derde bod van Leicester City af, dat 20 miljoen euro plus drie miljoen aan bonussen en tien procent op de meerwaarde bij een doorverkoop omvatte.

Later in de week legde hij ook andere aanbiedingen van de Engelse club naast zich neer. Hoewel de kloof tussen wat Genk vroeg en wat Leicester bood enkele dagen geleden nog aanzienlijk was, verliepen de onderhandelingen in hoog tempo en toonde Genk zich toch bereid om mee te werken.

Als verkopende partij had Genk echter de touwtjes stevig in handen. De club heeft tijdens deze transferperiode al flink wat geld binnengehaald en bovendien ligt de 20-jarige El Khannouss nog onder contract tot medio 2027. Dit gaf Genk een bijzonder sterke onderhandelingspositie.

Toch was de entourage van El Khannouss van mening dat de club een te hoge transfersom vroeg en dat Genk te de poot stijf hield aan de onderhandelingstafel, wat de speler in een lastige positie bracht. 

Misnoegd Genk met rug tegen de muur: van 35 naar 25 miljoen

Bilal El Khannouss liet deze week uit onvrede zijn ongenoegen duidelijk blijken door de training te boycotten en zijn kluisje alvast leeg te maken. Hiermee wilde de Marokkaanse spelmaker druk uitoefenen op KRC Genk om de transfer, die voor vrijdagnacht moest worden afgerond, door te laten gaan.

Bij Genk reageerde men teleurgesteld op deze actie van hun sterspeler. Volgens Het Nieuwsblad was men "ontgoocheld en misnoegd" over zijn reactie. De situatie zorgde voor spanning tussen beide partijen, iets waar Genk nochtans vooraf al op had geanticipeerd door twee scenario’s uit te werken: één met en één zonder toptransfer.

Zoals Het Laatste Nieuws meldde, was de sfeer gespannen, en uiteindelijk kon Dimitri de Condé niet anders dan water bij de wijn doen. Hij verlaagde de vraagprijs van 35 miljoen euro naar 25 miljoen, wat gelijkstaat aan een evenaring van het clubrecord.

Leicester City ging akkoord met dit bedrag, inclusief bonussen van 6 miljoen euro die zeer haalbaar zijn, en Genk bedong bovendien 15 procent van de meerwaarde bij een doorverkoop.

25 miljoen is te weinig voor El Khannouss

Meest recent

‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

17
17
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

68
68
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

48
48
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

235
235
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

115
115
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

37
37
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

41
41
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

148
148
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

307
307
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

460
460
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

62
62
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

69
69
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

974
974
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

251
251
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

777
777
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

215
215
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

433
433
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

43
43
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

157
157
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

53
53
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

58
58
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

81
81
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

393
393
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

466
466
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

227
227

Meer sportnieuws