Vanhaezebrouck verrast: "Hij is de nummer één in België"

door
Vanhaezebrouck verrast:

Daags voor het sluiten van de transferperiode hopen verschillende Belgische ploegen om nog enkele spelers te gelde te maken. Dat is ook bij Antwerp FC het geval. De Great Old zoekt bijvoorbeeld naar een oplossing voor Jean Butez.

De inmiddels 29-jarige Fransman werd destijds gevormd bij Lille OSC. In Rijsel werkte hij ook de nodige duels af bij het tweede elftal, maar een doorbraak bij de eerste ploeg zat er nooit echt in. Dus besloot Butez om zijn carrière elders te lanceren. Zo trok hij op uitleenbasis naar Moeskroen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

Heldenrol bij Antwerp

Uiteindelijk legden Les Hurlus de doelman definitief vast nadat zijn contract bij Lille werd ontbonden. Dat bleek een goede zet van de Henegouwse club, die inmiddels ter ziele is gegaan. Butez ontbolsterde immers helemaal en groeide zelfs uit tot één van de betere doelmannen op de Belgische velden.

Dat leverde hem in 2020 uiteindelijk een toptransfer naar Antwerp op. En ook op de Bosuil groeide hij al snel uit tot een sterkhouder. Met de Great Old pakte hij zelfs de landstitel. Op het meest recente 'Gala van de Gouden Schoen' werd de Fransman bovendien verkozen tot 'Keeper vh Jaar'.

Kaart van Lammens

Maar mede om financiële redenen besloot Antwerp om vol de kaart van de jongere Senne Lammens te trekken. De bedoeling was dan ook om tijdens de huidige mercato te cashen om Butez. Onder meer RSC Anderlecht toont interesse, tot dusver werd echter geen doorbraak gevonden. 

Bijgevolg zit Butez momenteel op de bank te verkommeren. Daar snapt analist Hein Vanhaezebrouck echter niets van. "Lammens doet het goed, is nog jong maar in doel staat nog geen Butez, wat mij betreft nog altijd de nummer één in België. Een fenomeen als Butez loste veel op door te anticiperen, te coachen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Koopje in buitenland

Vanhaezebrouck vindt het ook vreemd dat de buitenlandse interesse tot dusver beperkt bleef. Volgens hem kan Butez voor verschillende ploegen een goede aanwinst zijn. "Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben", aldus de analist.

Indien Butez toch blijft, moet Antwerp hem opnieuw eerste doelman maken ...

Meest recent

‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

5
5
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

100
100
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

20
20
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

141
141
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

247
247
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

150
150
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

135
135
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

112
112
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

112
112
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

412
412
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

347
347
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

89
89
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

142
142
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

347
347
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

159
159
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

322
322
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

200
200
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

796
796
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

205
205
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

161
161
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

60
60
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

142
142
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

367
367
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

475
475
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

307
307

Meer sportnieuws