Vanhaezebrouck verrast: "Hij is de nummer één in België"

501 stemmen
Vanhaezebrouck verrast:

Daags voor het sluiten van de transferperiode hopen verschillende Belgische ploegen om nog enkele spelers te gelde te maken. Dat is ook bij Antwerp FC het geval. De Great Old zoekt bijvoorbeeld naar een oplossing voor Jean Butez.

De inmiddels 29-jarige Fransman werd destijds gevormd bij Lille OSC. In Rijsel werkte hij ook de nodige duels af bij het tweede elftal, maar een doorbraak bij de eerste ploeg zat er nooit echt in. Dus besloot Butez om zijn carrière elders te lanceren. Zo trok hij op uitleenbasis naar Moeskroen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Heldenrol bij Antwerp

Uiteindelijk legden Les Hurlus de doelman definitief vast nadat zijn contract bij Lille werd ontbonden. Dat bleek een goede zet van de Henegouwse club, die inmiddels ter ziele is gegaan. Butez ontbolsterde immers helemaal en groeide zelfs uit tot één van de betere doelmannen op de Belgische velden.

Dat leverde hem in 2020 uiteindelijk een toptransfer naar Antwerp op. En ook op de Bosuil groeide hij al snel uit tot een sterkhouder. Met de Great Old pakte hij zelfs de landstitel. Op het meest recente 'Gala van de Gouden Schoen' werd de Fransman bovendien verkozen tot 'Keeper vh Jaar'.

Kaart van Lammens

Maar mede om financiële redenen besloot Antwerp om vol de kaart van de jongere Senne Lammens te trekken. De bedoeling was dan ook om tijdens de huidige mercato te cashen om Butez. Onder meer RSC Anderlecht toont interesse, tot dusver werd echter geen doorbraak gevonden. 

Bijgevolg zit Butez momenteel op de bank te verkommeren. Daar snapt analist Hein Vanhaezebrouck echter niets van. "Lammens doet het goed, is nog jong maar in doel staat nog geen Butez, wat mij betreft nog altijd de nummer één in België. Een fenomeen als Butez loste veel op door te anticiperen, te coachen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Koopje in buitenland

Vanhaezebrouck vindt het ook vreemd dat de buitenlandse interesse tot dusver beperkt bleef. Volgens hem kan Butez voor verschillende ploegen een goede aanwinst zijn. "Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben", aldus de analist.

Indien Butez toch blijft, moet Antwerp hem opnieuw eerste doelman maken ...

Meest recent

België in de ban van Doku: laatste nieuws uit Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

14
14
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

248
248
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

122
122
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

321
321
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

82
82
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

26
26
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

87
87
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

114
114
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

486
486
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

408
408
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

186
186
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

56
56
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

32
32
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

40
40
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

562
562
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

209
209
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

97
97
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

173
173
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

43
43
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

745
745
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

128
128
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

142
142
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

105
105
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

539
539

Meer sportnieuws