Vanhaezebrouck verrast: "Hij is de nummer één in België"

door
Vanhaezebrouck verrast:

Daags voor het sluiten van de transferperiode hopen verschillende Belgische ploegen om nog enkele spelers te gelde te maken. Dat is ook bij Antwerp FC het geval. De Great Old zoekt bijvoorbeeld naar een oplossing voor Jean Butez.

De inmiddels 29-jarige Fransman werd destijds gevormd bij Lille OSC. In Rijsel werkte hij ook de nodige duels af bij het tweede elftal, maar een doorbraak bij de eerste ploeg zat er nooit echt in. Dus besloot Butez om zijn carrière elders te lanceren. Zo trok hij op uitleenbasis naar Moeskroen.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Heldenrol bij Antwerp

Uiteindelijk legden Les Hurlus de doelman definitief vast nadat zijn contract bij Lille werd ontbonden. Dat bleek een goede zet van de Henegouwse club, die inmiddels ter ziele is gegaan. Butez ontbolsterde immers helemaal en groeide zelfs uit tot één van de betere doelmannen op de Belgische velden.

Dat leverde hem in 2020 uiteindelijk een toptransfer naar Antwerp op. En ook op de Bosuil groeide hij al snel uit tot een sterkhouder. Met de Great Old pakte hij zelfs de landstitel. Op het meest recente 'Gala van de Gouden Schoen' werd de Fransman bovendien verkozen tot 'Keeper vh Jaar'.

Kaart van Lammens

Maar mede om financiële redenen besloot Antwerp om vol de kaart van de jongere Senne Lammens te trekken. De bedoeling was dan ook om tijdens de huidige mercato te cashen om Butez. Onder meer RSC Anderlecht toont interesse, tot dusver werd echter geen doorbraak gevonden. 

Bijgevolg zit Butez momenteel op de bank te verkommeren. Daar snapt analist Hein Vanhaezebrouck echter niets van. "Lammens doet het goed, is nog jong maar in doel staat nog geen Butez, wat mij betreft nog altijd de nummer één in België. Een fenomeen als Butez loste veel op door te anticiperen, te coachen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Koopje in buitenland

Vanhaezebrouck vindt het ook vreemd dat de buitenlandse interesse tot dusver beperkt bleef. Volgens hem kan Butez voor verschillende ploegen een goede aanwinst zijn. "Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben", aldus de analist.

Indien Butez toch blijft, moet Antwerp hem opnieuw eerste doelman maken ...

Meest recent

Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

8
8
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

64
64
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

87
87
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

87
87
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

135
135
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

122
122
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

558
558
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

165
165
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

131
131
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

640
640
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

398
398
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

135
135
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

237
237
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

766
766
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

343
343
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

224
224
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

64
64
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

37
37
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

260
260
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

94
94
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

565
565
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

205
205
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

197
197
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

42
42
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

434
434

Meer sportnieuws