Vanhaezebrouck verrast: "Hij is de nummer één in België"

door
Vanhaezebrouck verrast:

Daags voor het sluiten van de transferperiode hopen verschillende Belgische ploegen om nog enkele spelers te gelde te maken. Dat is ook bij Antwerp FC het geval. De Great Old zoekt bijvoorbeeld naar een oplossing voor Jean Butez.

De inmiddels 29-jarige Fransman werd destijds gevormd bij Lille OSC. In Rijsel werkte hij ook de nodige duels af bij het tweede elftal, maar een doorbraak bij de eerste ploeg zat er nooit echt in. Dus besloot Butez om zijn carrière elders te lanceren. Zo trok hij op uitleenbasis naar Moeskroen.

LEES OOK: HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Heldenrol bij Antwerp

Uiteindelijk legden Les Hurlus de doelman definitief vast nadat zijn contract bij Lille werd ontbonden. Dat bleek een goede zet van de Henegouwse club, die inmiddels ter ziele is gegaan. Butez ontbolsterde immers helemaal en groeide zelfs uit tot één van de betere doelmannen op de Belgische velden.

Dat leverde hem in 2020 uiteindelijk een toptransfer naar Antwerp op. En ook op de Bosuil groeide hij al snel uit tot een sterkhouder. Met de Great Old pakte hij zelfs de landstitel. Op het meest recente 'Gala van de Gouden Schoen' werd de Fransman bovendien verkozen tot 'Keeper vh Jaar'.

Kaart van Lammens

Maar mede om financiële redenen besloot Antwerp om vol de kaart van de jongere Senne Lammens te trekken. De bedoeling was dan ook om tijdens de huidige mercato te cashen om Butez. Onder meer RSC Anderlecht toont interesse, tot dusver werd echter geen doorbraak gevonden. 

Bijgevolg zit Butez momenteel op de bank te verkommeren. Daar snapt analist Hein Vanhaezebrouck echter niets van. "Lammens doet het goed, is nog jong maar in doel staat nog geen Butez, wat mij betreft nog altijd de nummer één in België. Een fenomeen als Butez loste veel op door te anticiperen, te coachen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Koopje in buitenland

Vanhaezebrouck vindt het ook vreemd dat de buitenlandse interesse tot dusver beperkt bleef. Volgens hem kan Butez voor verschillende ploegen een goede aanwinst zijn. "Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben", aldus de analist.

Indien Butez toch blijft, moet Antwerp hem opnieuw eerste doelman maken ...

Meest recent

Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

16
16
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

20
20
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

16
16
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

105
105
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

29
29
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

48
48
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

143
143
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

284
284
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

74
74
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

65
65
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

119
119
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

218
218
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

904
904
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

170
170
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

283
283
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

156
156
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

178
178
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

487
487
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

230
230
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

303
303
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

671
671
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

152
152
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

988
988
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

358
358

Meer sportnieuws