Vanhaezebrouck verrast: "Hij is de nummer één in België"

501 stemmen
Vanhaezebrouck verrast:

Daags voor het sluiten van de transferperiode hopen verschillende Belgische ploegen om nog enkele spelers te gelde te maken. Dat is ook bij Antwerp FC het geval. De Great Old zoekt bijvoorbeeld naar een oplossing voor Jean Butez.

De inmiddels 29-jarige Fransman werd destijds gevormd bij Lille OSC. In Rijsel werkte hij ook de nodige duels af bij het tweede elftal, maar een doorbraak bij de eerste ploeg zat er nooit echt in. Dus besloot Butez om zijn carrière elders te lanceren. Zo trok hij op uitleenbasis naar Moeskroen.

LEES OOK: Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Heldenrol bij Antwerp

Uiteindelijk legden Les Hurlus de doelman definitief vast nadat zijn contract bij Lille werd ontbonden. Dat bleek een goede zet van de Henegouwse club, die inmiddels ter ziele is gegaan. Butez ontbolsterde immers helemaal en groeide zelfs uit tot één van de betere doelmannen op de Belgische velden.

Dat leverde hem in 2020 uiteindelijk een toptransfer naar Antwerp op. En ook op de Bosuil groeide hij al snel uit tot een sterkhouder. Met de Great Old pakte hij zelfs de landstitel. Op het meest recente 'Gala van de Gouden Schoen' werd de Fransman bovendien verkozen tot 'Keeper vh Jaar'.

Kaart van Lammens

Maar mede om financiële redenen besloot Antwerp om vol de kaart van de jongere Senne Lammens te trekken. De bedoeling was dan ook om tijdens de huidige mercato te cashen om Butez. Onder meer RSC Anderlecht toont interesse, tot dusver werd echter geen doorbraak gevonden. 

Bijgevolg zit Butez momenteel op de bank te verkommeren. Daar snapt analist Hein Vanhaezebrouck echter niets van. "Lammens doet het goed, is nog jong maar in doel staat nog geen Butez, wat mij betreft nog altijd de nummer één in België. Een fenomeen als Butez loste veel op door te anticiperen, te coachen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Koopje in buitenland

Vanhaezebrouck vindt het ook vreemd dat de buitenlandse interesse tot dusver beperkt bleef. Volgens hem kan Butez voor verschillende ploegen een goede aanwinst zijn. "Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben", aldus de analist.

Indien Butez toch blijft, moet Antwerp hem opnieuw eerste doelman maken ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

86
86
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

23
23
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

78
78
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

73
73
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

109
109
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

140
140
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

162
162
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

765
765
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

517
517
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

690
690
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2181
2181
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws