'Anderlecht drukt door: huur mét aankoopoptie'

1652
'Anderlecht drukt door: huur mét aankoopoptie'

Bij RSC Anderlecht ligt de focus momenteel op het duel van donderdagavond tegen Dinamo Minsk, dat zal bepalen in welke competitie het Europese najaar wordt afgewerkt. Maar de recordkampioen is ook nog druk in de weer op de transfermarkt. Zo wordt onder meer gewerkt aan versterking voor het middenveld.

RSCA maakt dit seizoen dus zijn rentree op het Europese toneel en hoopt een goede beurt te kunnen maken in de vernieuwde UEFA-competities. Daarnaast wil men in eigen land opnieuw gaan meedoen voor de prijzen. En dus moet coach Brian Riemer over een selectie beschikken die voldoende gewapend is om de strijden op meerdere fronten.

Wat de verdediging betreft lijkt dat inmiddels het geval. Paars-Wit haalde al een viertal defensieve aanwinsten in huis, waardoor nagenoeg alle posities achterin dubbel bezet zijn. Maar ook in de linies hoger op het veld is er nood aan extra mankracht. Zowel op het middenveld als in de aanvalslinie moet er nog wat kwaliteit bij.

LEES OOK: 'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Dubbelslag op middenveld

Voor het middenveld zou de sportieve leiding twee pistes volgen. De prioriteit is alvast een nieuwe spelmaker, iemand die de ploeg van een broodnodige portie creativiteit kan voorzien. Hiervoor worden alvast verschillende pistes gevolgd. Namen als Dennis Praet, Christian Eriksen en Davy Klaassen doen de ronde.

Daarnaast mikt men ook op een meer controlerende profiel. Iemand die ook vanuit een lagere rol voor voetballend vermogen kan zorgen, een rechtstreekse opvolger voor Thomas Delaney. En daarvoor mikt Paars-Wit nu volop op Joseph Nonge.

Onderhandelingen geopend

De 19-jarige genoot destijds al een deel van zijn opleiding bij RSCA, maar speelt momenteel voor Juventus. Daar mag de jonge Belg evenwel beschikken. Antwerp FC trekt al een tijdje aan zijn mouw. Het lijkt evenwel Anderlecht dat het dossier nu naar zich aan het toetrekken is. Nonge zelf zou alvast de voorkeur geven aan een terugkeer.

Ook het Italiaanse medium TuttoJuve meldt nu dat de onderhandelingen op clubniveau zijn opgestart. Er wordt gesproken over een huurbeurt, Anderlecht wil daar echter absoluut een aankoopoptie aan toevoegen. Er zal dus allicht nog stevig onderhandeld moeten worden over de exacte voorwaarden van die optie.

Anderlecht gaat dit seizoen meedoen voor de prijzen ...

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

2
2
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

11
11
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

9
9
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

28
28
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

50
50
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

93
93
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

324
324
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

179
179
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

86
86
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

31
31
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

125
125
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

152
152
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

391
391
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

49
49
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

427
427
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

180
180
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

189
189
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

586
586
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

161
161
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

172
172
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

788
788
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

114
114

Meer sportnieuws