Kuyt krijgt gelijk: "Beerschot is een beetje bestolen"

door
Kuyt krijgt gelijk:

Beerschot VA zal zich dringend moeten herpakken. Na vijf speeldagen staat de promovendus immers allerlaatste in het klassement. Afgelopen weekend werd immers ook verloren op het veld van Standard, al was men achteraf niet te spreken over de arbitrage.

De Antwerpenaren zakten niet bepaald met vertrouwen af naar Sclessin. Hun vorige drie wedstrijden gingen immers telkens verloren, met daarin liefst elf tegengoals. En ook in Luik liep het uiteindelijk weer mis. Een omgezette strafschop van Soufiane Benjdida was voldoende voor Standard om de punten thuis te houden.

Over die penalty bestond weinig discussie, maar een andere fase werd wel druk besproken achteraf. Meer bepaald de rode kaart voor Brian Plat. De Nederlandse verdediger miste zijn controle en ging met gestrekt been door op zijn tegenstander. Eerst kreeg hij een gele kaart, maar via de VAR werd dat alsnog rood.

LEES OOK: Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Gele kaart voldoende

Dat was niet naar de zin van coach Dirk Kuyt, die achteraf uithaalde. "Plat had geen enkele intentie om de tegenstander te raken. De ref beslist om geel te geven, dan begrijp ik werkelijk niet waarom de VAR ingrijpt. Dan vraag ik me af: zitten er in de VAR wel mensen die het voetbal goed lezen?", klonk het onder meer.

Volgens analist Patrick Goots was de onvrede van de Nederlandse ook terecht. "Ik kan Kuyt begrijpen. Beerschot is een beetje bestolen. Plat deed een slechte controle, wilde zijn foutje overijverig goedmaken, speelde de bal en beging in de nasleep een overtreding", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Geen voer voor VAR

Ex-ref Serge Gumienny vond de rode kaart nochtans wel terecht. Maar Goots is van mening dat de VAR niet eens moet ingrijpen bij dit soort fases. "Het is voer voor interpretatie, zoals er elk weekend gelijkaardige momenten zijn. Hiervoor is de VAR niet uitgevonden. Het systeem met de videoref bestaat nu al een aantal jaar en bewees op sommige momenten zijn nut. Maar van zulke discutabele beslissingen moet de VAR wegblijven."

Kuyt maakt het seizoen vol bij Beerschot ...

Meest recent

Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

0
0
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

15
15
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

14
14
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

24
24
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

42
42
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

23
23
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

151
151
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

121
121
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

94
94
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

109
109
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

108
108
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

86
86
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

245
245
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

323
323
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

47
47
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

182
182
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

174
174
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

211
211
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

177
177
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

92
92
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

229
229
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

903
903
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

109
109

Meer sportnieuws