Kuyt krijgt gelijk: "Beerschot is een beetje bestolen"

door
Kuyt krijgt gelijk:

Beerschot VA zal zich dringend moeten herpakken. Na vijf speeldagen staat de promovendus immers allerlaatste in het klassement. Afgelopen weekend werd immers ook verloren op het veld van Standard, al was men achteraf niet te spreken over de arbitrage.

De Antwerpenaren zakten niet bepaald met vertrouwen af naar Sclessin. Hun vorige drie wedstrijden gingen immers telkens verloren, met daarin liefst elf tegengoals. En ook in Luik liep het uiteindelijk weer mis. Een omgezette strafschop van Soufiane Benjdida was voldoende voor Standard om de punten thuis te houden.

Over die penalty bestond weinig discussie, maar een andere fase werd wel druk besproken achteraf. Meer bepaald de rode kaart voor Brian Plat. De Nederlandse verdediger miste zijn controle en ging met gestrekt been door op zijn tegenstander. Eerst kreeg hij een gele kaart, maar via de VAR werd dat alsnog rood.

LEES OOK: Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Gele kaart voldoende

Dat was niet naar de zin van coach Dirk Kuyt, die achteraf uithaalde. "Plat had geen enkele intentie om de tegenstander te raken. De ref beslist om geel te geven, dan begrijp ik werkelijk niet waarom de VAR ingrijpt. Dan vraag ik me af: zitten er in de VAR wel mensen die het voetbal goed lezen?", klonk het onder meer.

Volgens analist Patrick Goots was de onvrede van de Nederlandse ook terecht. "Ik kan Kuyt begrijpen. Beerschot is een beetje bestolen. Plat deed een slechte controle, wilde zijn foutje overijverig goedmaken, speelde de bal en beging in de nasleep een overtreding", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Geen voer voor VAR

Ex-ref Serge Gumienny vond de rode kaart nochtans wel terecht. Maar Goots is van mening dat de VAR niet eens moet ingrijpen bij dit soort fases. "Het is voer voor interpretatie, zoals er elk weekend gelijkaardige momenten zijn. Hiervoor is de VAR niet uitgevonden. Het systeem met de videoref bestaat nu al een aantal jaar en bewees op sommige momenten zijn nut. Maar van zulke discutabele beslissingen moet de VAR wegblijven."

🚀

Kuyt maakt het seizoen vol bij Beerschot ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

62
62
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

47
47
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

121
121
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

90
90
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

83
83
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

145
145
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

147
147
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

216
216
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

216
216
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

746
746
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

165
165
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

183
183
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

338
338
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

452
452
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

589
589

Meer sportnieuws