Kuyt krijgt gelijk: "Beerschot is een beetje bestolen"

door
Kuyt krijgt gelijk:

Beerschot VA zal zich dringend moeten herpakken. Na vijf speeldagen staat de promovendus immers allerlaatste in het klassement. Afgelopen weekend werd immers ook verloren op het veld van Standard, al was men achteraf niet te spreken over de arbitrage.

De Antwerpenaren zakten niet bepaald met vertrouwen af naar Sclessin. Hun vorige drie wedstrijden gingen immers telkens verloren, met daarin liefst elf tegengoals. En ook in Luik liep het uiteindelijk weer mis. Een omgezette strafschop van Soufiane Benjdida was voldoende voor Standard om de punten thuis te houden.

Over die penalty bestond weinig discussie, maar een andere fase werd wel druk besproken achteraf. Meer bepaald de rode kaart voor Brian Plat. De Nederlandse verdediger miste zijn controle en ging met gestrekt been door op zijn tegenstander. Eerst kreeg hij een gele kaart, maar via de VAR werd dat alsnog rood.

LEES OOK: Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Gele kaart voldoende

Dat was niet naar de zin van coach Dirk Kuyt, die achteraf uithaalde. "Plat had geen enkele intentie om de tegenstander te raken. De ref beslist om geel te geven, dan begrijp ik werkelijk niet waarom de VAR ingrijpt. Dan vraag ik me af: zitten er in de VAR wel mensen die het voetbal goed lezen?", klonk het onder meer.

Volgens analist Patrick Goots was de onvrede van de Nederlandse ook terecht. "Ik kan Kuyt begrijpen. Beerschot is een beetje bestolen. Plat deed een slechte controle, wilde zijn foutje overijverig goedmaken, speelde de bal en beging in de nasleep een overtreding", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Geen voer voor VAR

Ex-ref Serge Gumienny vond de rode kaart nochtans wel terecht. Maar Goots is van mening dat de VAR niet eens moet ingrijpen bij dit soort fases. "Het is voer voor interpretatie, zoals er elk weekend gelijkaardige momenten zijn. Hiervoor is de VAR niet uitgevonden. Het systeem met de videoref bestaat nu al een aantal jaar en bewees op sommige momenten zijn nut. Maar van zulke discutabele beslissingen moet de VAR wegblijven."

🚀

Kuyt maakt het seizoen vol bij Beerschot ...

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

15
15
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

55
55
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

20
20
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

61
61
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

24
24
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

105
105
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

51
51
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

289
289
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

45
45
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

31
31
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

624
624
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

150
150
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

129
129
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

139
139
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

192
192
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

102
102
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

104
104

Meer sportnieuws