Gespannen sfeer: 'KBVB hakt ook knoop door over CEO'

door
Gespannen sfeer: 'KBVB hakt ook knoop door over CEO'

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft intern geëvalueerd na de mindere prestaties van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Na bondscoach Domenico Tedesco en technisch directeur Frank Vercauteren heeft het ook de knoop doorgehakt over CEO Piet Vandendriessche.

Zoals verwacht mag Tedesco nog aanblijven als bondscoach, maar zal het contract van Vercauteren niet worden verlengd. Ook de toekomst van Vandendriessche was onzeker, maar Het Nieuwsblad laat weten dat de CEO (voorlopig) nog aan boord mag blijven.

LEES OOK: Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

Verdedigen

Vandendriessche moest zich wel verdediger op de eerste vergadering van de Raad van Bestuur van de KBVB. Er wordt vooral gewezen naar zijn trage beleid. Ondanks dat hij aldus onder vuur ligt mag de CEO toch nog blijven. De leden van het Sportief Comité met Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp) waren zeer kritisch naar Vandendriessche toe. 

Vooral het mislopen van Vincent Mannaert als nieuwe technisch directeur wordt hem verweten. De vergadering zou ‘in een gespannen sfeer’ hebben plaatsgevonden en vooral de profclubs vroegen zich af waarom de evaluatie zo lang op zich heeft laten wachten. Ook de conclusie van die evaluatie viel niet bij iedereen in goede aarde, die zou ‘te lief’ zijn.

Laten bezinken 

Nu zou de KBVB ervoor hebben gekozen om alles te laten bezinken. Vandendriessche blijft aldus nog CEO van de voetbalbond. Vercauteren zal sowieso geen technisch directeur meer zijn. Mogelijk blijft hij wel nog als adviseur bijn de KBVB. De zoektocht naar een opvolger gaat verder al pushen de profclubs nog steeds voor de komst van Mannaert (ex-Club Brugge).

Een goede keuze van de KBVB?

Meest recent

Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

10
10
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

58
58
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

9
9
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

14
14
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

56
56
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

178
178
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

129
129
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

134
134
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

321
321
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

33
33
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

167
167
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

147
147
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

148
148
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

205
205
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

337
337
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

278
278
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

118
118
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

94
94
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

46
46
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

100
100
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

826
826
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

104
104
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

427
427
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

152
152

Meer sportnieuws