Gespannen sfeer: 'KBVB hakt ook knoop door over CEO'

180 stemmen
Gespannen sfeer: 'KBVB hakt ook knoop door over CEO'

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft intern geëvalueerd na de mindere prestaties van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Na bondscoach Domenico Tedesco en technisch directeur Frank Vercauteren heeft het ook de knoop doorgehakt over CEO Piet Vandendriessche.

Zoals verwacht mag Tedesco nog aanblijven als bondscoach, maar zal het contract van Vercauteren niet worden verlengd. Ook de toekomst van Vandendriessche was onzeker, maar Het Nieuwsblad laat weten dat de CEO (voorlopig) nog aan boord mag blijven.

LEES OOK: Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Verdedigen

Vandendriessche moest zich wel verdediger op de eerste vergadering van de Raad van Bestuur van de KBVB. Er wordt vooral gewezen naar zijn trage beleid. Ondanks dat hij aldus onder vuur ligt mag de CEO toch nog blijven. De leden van het Sportief Comité met Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp) waren zeer kritisch naar Vandendriessche toe. 

Vooral het mislopen van Vincent Mannaert als nieuwe technisch directeur wordt hem verweten. De vergadering zou ‘in een gespannen sfeer’ hebben plaatsgevonden en vooral de profclubs vroegen zich af waarom de evaluatie zo lang op zich heeft laten wachten. Ook de conclusie van die evaluatie viel niet bij iedereen in goede aarde, die zou ‘te lief’ zijn.

Laten bezinken 

Nu zou de KBVB ervoor hebben gekozen om alles te laten bezinken. Vandendriessche blijft aldus nog CEO van de voetbalbond. Vercauteren zal sowieso geen technisch directeur meer zijn. Mogelijk blijft hij wel nog als adviseur bijn de KBVB. De zoektocht naar een opvolger gaat verder al pushen de profclubs nog steeds voor de komst van Mannaert (ex-Club Brugge).

Een goede keuze van de KBVB?

Meest recent

België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

39
39
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

178
178
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

38
38
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

41
41
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

119
119
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

117
117
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

75
75
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

138
138
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

55
55
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

163
163
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

139
139
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

176
176
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

402
402
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

264
264
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

77
77
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

856
856
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

511
511
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

563
563
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

394
394
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

717
717
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

353
353
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

549
549
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

144
144
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2292
2292

Meer sportnieuws