Gespannen sfeer: 'KBVB hakt ook knoop door over CEO'

180 stemmen
Gespannen sfeer: 'KBVB hakt ook knoop door over CEO'

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft intern geëvalueerd na de mindere prestaties van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Na bondscoach Domenico Tedesco en technisch directeur Frank Vercauteren heeft het ook de knoop doorgehakt over CEO Piet Vandendriessche.

Zoals verwacht mag Tedesco nog aanblijven als bondscoach, maar zal het contract van Vercauteren niet worden verlengd. Ook de toekomst van Vandendriessche was onzeker, maar Het Nieuwsblad laat weten dat de CEO (voorlopig) nog aan boord mag blijven.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Verdedigen

Vandendriessche moest zich wel verdediger op de eerste vergadering van de Raad van Bestuur van de KBVB. Er wordt vooral gewezen naar zijn trage beleid. Ondanks dat hij aldus onder vuur ligt mag de CEO toch nog blijven. De leden van het Sportief Comité met Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp) waren zeer kritisch naar Vandendriessche toe. 

Vooral het mislopen van Vincent Mannaert als nieuwe technisch directeur wordt hem verweten. De vergadering zou ‘in een gespannen sfeer’ hebben plaatsgevonden en vooral de profclubs vroegen zich af waarom de evaluatie zo lang op zich heeft laten wachten. Ook de conclusie van die evaluatie viel niet bij iedereen in goede aarde, die zou ‘te lief’ zijn.

Laten bezinken 

Nu zou de KBVB ervoor hebben gekozen om alles te laten bezinken. Vandendriessche blijft aldus nog CEO van de voetbalbond. Vercauteren zal sowieso geen technisch directeur meer zijn. Mogelijk blijft hij wel nog als adviseur bijn de KBVB. De zoektocht naar een opvolger gaat verder al pushen de profclubs nog steeds voor de komst van Mannaert (ex-Club Brugge).

Een goede keuze van de KBVB?

Meest recent

'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

2
2
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

393
393
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

46
46
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

118
118
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

119
119
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

346
346
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

360
360
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

127
127
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

269
269
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

37
37
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

177
177
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

444
444
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

600
600
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

122
122
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

339
339
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

53
53
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

132
132
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

625
625
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

496
496
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

202
202

Meer sportnieuws