Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

door
Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat Vincent Mannaert, ex-Club Brugge, in beeld was om aan de slag te gaan bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Na een onenigheid met CEO Piet Vandendriessche en Head of Sports Peter Willems trok hij echter zelf zijn kandidatuur in. 

Het contract van technisch directeur Frank Vercauteren wordt waarschijnlijk niet verlengd. Na het mindere EK in Duitsland maakte de KBVB een rapport op en Vercauteren is de pineut. Zijn contract is ook te duur geworden voor de voetbalbond, zo laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

Toch nog Mannaert?

Mogelijk blijft Vercauteren in een andere (beperktere) rol bij de KBVB, maar het sportief comité, bestaande uit Wouter Vandenhaute van Anderlecht, Sven Jaecques van Antwerp en Pierre Locht van Standard, ziet daar weinig graten in. Zij willen liever een ander profiel zien.

En dat profiel was Mannaert. De voormalige CEO van Club Brugge sprak verschillende keren met de KBVB en de Raad van Bestuur werkte ook alle problemen uit het verleden uit te weg (alcoholverslaving en schikking Propere Handen, red.). Alles leek de goede richting uit te gaan.

Mannaert wilde echter liever geen verantwoording afleggen aan Head of Sports Peter Willems (ex-CEO van OHL, red.) en wilde rapporteren aan CEO Vandendriessche. Die zag dat op zijn beurt niet zitten omdat hij niet genoeg kennis heeft van het sportieve gedeelte van de job. Daarom trok Mannaert via een ‘kordate mail’ zijn kandidatuur in.

Voor zover het nieuws dat al bekend was. De piste Mannaert leeft alsnog. Vooral de profclubs dringen namelijk aan voor de komst van de voormalige beleidsbepaler van Club Brugge. Mannaert zou volgens hen dé juiste persoon zijn om de nationale ploegen op één lijn te krijgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Is Mannaert de beste optie voor de KBVB?

Meest recent

Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

2
2
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

23
23
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

7
7
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

103
103
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

11
11
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

44
44
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

55
55
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

54
54
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

739
739
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

146
146
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

42
42
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

34
34
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

81
81
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

343
343
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

47
47
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

216
216
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

70
70
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

71
71
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

303
303
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

474
474
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

440
440
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

122
122
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

412
412
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60

Meer sportnieuws