Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

528 stemmen
Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat Vincent Mannaert, ex-Club Brugge, in beeld was om aan de slag te gaan bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Na een onenigheid met CEO Piet Vandendriessche en Head of Sports Peter Willems trok hij echter zelf zijn kandidatuur in. 

Het contract van technisch directeur Frank Vercauteren wordt waarschijnlijk niet verlengd. Na het mindere EK in Duitsland maakte de KBVB een rapport op en Vercauteren is de pineut. Zijn contract is ook te duur geworden voor de voetbalbond, zo laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Toch nog Mannaert?

Mogelijk blijft Vercauteren in een andere (beperktere) rol bij de KBVB, maar het sportief comité, bestaande uit Wouter Vandenhaute van Anderlecht, Sven Jaecques van Antwerp en Pierre Locht van Standard, ziet daar weinig graten in. Zij willen liever een ander profiel zien.

En dat profiel was Mannaert. De voormalige CEO van Club Brugge sprak verschillende keren met de KBVB en de Raad van Bestuur werkte ook alle problemen uit het verleden uit te weg (alcoholverslaving en schikking Propere Handen, red.). Alles leek de goede richting uit te gaan.

Mannaert wilde echter liever geen verantwoording afleggen aan Head of Sports Peter Willems (ex-CEO van OHL, red.) en wilde rapporteren aan CEO Vandendriessche. Die zag dat op zijn beurt niet zitten omdat hij niet genoeg kennis heeft van het sportieve gedeelte van de job. Daarom trok Mannaert via een ‘kordate mail’ zijn kandidatuur in.

Voor zover het nieuws dat al bekend was. De piste Mannaert leeft alsnog. Vooral de profclubs dringen namelijk aan voor de komst van de voormalige beleidsbepaler van Club Brugge. Mannaert zou volgens hen dé juiste persoon zijn om de nationale ploegen op één lijn te krijgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Is Mannaert de beste optie voor de KBVB?

Meest recent

Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

61
61
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

110
110
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

156
156
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

256
256
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

265
265
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

223
223
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

115
115
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

330
330
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

229
229
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

127
127
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

100
100
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

137
137
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

177
177
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

126
126
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

94
94
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

448
448
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

111
111
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

298
298
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

165
165
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

397
397
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

240
240
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

178
178
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

468
468

Meer sportnieuws