Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

door
Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat Vincent Mannaert, ex-Club Brugge, in beeld was om aan de slag te gaan bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Na een onenigheid met CEO Piet Vandendriessche en Head of Sports Peter Willems trok hij echter zelf zijn kandidatuur in. 

Het contract van technisch directeur Frank Vercauteren wordt waarschijnlijk niet verlengd. Na het mindere EK in Duitsland maakte de KBVB een rapport op en Vercauteren is de pineut. Zijn contract is ook te duur geworden voor de voetbalbond, zo laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Toch nog Mannaert?

Mogelijk blijft Vercauteren in een andere (beperktere) rol bij de KBVB, maar het sportief comité, bestaande uit Wouter Vandenhaute van Anderlecht, Sven Jaecques van Antwerp en Pierre Locht van Standard, ziet daar weinig graten in. Zij willen liever een ander profiel zien.

En dat profiel was Mannaert. De voormalige CEO van Club Brugge sprak verschillende keren met de KBVB en de Raad van Bestuur werkte ook alle problemen uit het verleden uit te weg (alcoholverslaving en schikking Propere Handen, red.). Alles leek de goede richting uit te gaan.

Mannaert wilde echter liever geen verantwoording afleggen aan Head of Sports Peter Willems (ex-CEO van OHL, red.) en wilde rapporteren aan CEO Vandendriessche. Die zag dat op zijn beurt niet zitten omdat hij niet genoeg kennis heeft van het sportieve gedeelte van de job. Daarom trok Mannaert via een ‘kordate mail’ zijn kandidatuur in.

Voor zover het nieuws dat al bekend was. De piste Mannaert leeft alsnog. Vooral de profclubs dringen namelijk aan voor de komst van de voormalige beleidsbepaler van Club Brugge. Mannaert zou volgens hen dé juiste persoon zijn om de nationale ploegen op één lijn te krijgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Is Mannaert de beste optie voor de KBVB?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

80
80
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

112
112
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

107
107
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

191
191
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

363
363
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

600
600
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

363
363
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

590
590

Meer sportnieuws