Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

door
Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat Vincent Mannaert, ex-Club Brugge, in beeld was om aan de slag te gaan bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Na een onenigheid met CEO Piet Vandendriessche en Head of Sports Peter Willems trok hij echter zelf zijn kandidatuur in. 

Het contract van technisch directeur Frank Vercauteren wordt waarschijnlijk niet verlengd. Na het mindere EK in Duitsland maakte de KBVB een rapport op en Vercauteren is de pineut. Zijn contract is ook te duur geworden voor de voetbalbond, zo laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Toch nog Mannaert?

Mogelijk blijft Vercauteren in een andere (beperktere) rol bij de KBVB, maar het sportief comité, bestaande uit Wouter Vandenhaute van Anderlecht, Sven Jaecques van Antwerp en Pierre Locht van Standard, ziet daar weinig graten in. Zij willen liever een ander profiel zien.

En dat profiel was Mannaert. De voormalige CEO van Club Brugge sprak verschillende keren met de KBVB en de Raad van Bestuur werkte ook alle problemen uit het verleden uit te weg (alcoholverslaving en schikking Propere Handen, red.). Alles leek de goede richting uit te gaan.

Mannaert wilde echter liever geen verantwoording afleggen aan Head of Sports Peter Willems (ex-CEO van OHL, red.) en wilde rapporteren aan CEO Vandendriessche. Die zag dat op zijn beurt niet zitten omdat hij niet genoeg kennis heeft van het sportieve gedeelte van de job. Daarom trok Mannaert via een ‘kordate mail’ zijn kandidatuur in.

Voor zover het nieuws dat al bekend was. De piste Mannaert leeft alsnog. Vooral de profclubs dringen namelijk aan voor de komst van de voormalige beleidsbepaler van Club Brugge. Mannaert zou volgens hen dé juiste persoon zijn om de nationale ploegen op één lijn te krijgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Is Mannaert de beste optie voor de KBVB?

Meest recent

Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

78
78
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

123
123
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

19
19
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

56
56
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

40
40
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

145
145
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

168
168
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

164
164
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

22
22
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

167
167
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

226
226
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

252
252
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

142
142
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

46
46
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

101
101
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

58
58
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

99
99
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

38
38
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

70
70
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

310
310
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

99
99
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

288
288
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

263
263

Meer sportnieuws