Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

528 stemmen
Zéér opmerkelijk: ‘Clubs pushen alsnog voor Mannaert’

Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat Vincent Mannaert, ex-Club Brugge, in beeld was om aan de slag te gaan bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Na een onenigheid met CEO Piet Vandendriessche en Head of Sports Peter Willems trok hij echter zelf zijn kandidatuur in. 

Het contract van technisch directeur Frank Vercauteren wordt waarschijnlijk niet verlengd. Na het mindere EK in Duitsland maakte de KBVB een rapport op en Vercauteren is de pineut. Zijn contract is ook te duur geworden voor de voetbalbond, zo laat Het Laatste Nieuws weten.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Toch nog Mannaert?

Mogelijk blijft Vercauteren in een andere (beperktere) rol bij de KBVB, maar het sportief comité, bestaande uit Wouter Vandenhaute van Anderlecht, Sven Jaecques van Antwerp en Pierre Locht van Standard, ziet daar weinig graten in. Zij willen liever een ander profiel zien.

En dat profiel was Mannaert. De voormalige CEO van Club Brugge sprak verschillende keren met de KBVB en de Raad van Bestuur werkte ook alle problemen uit het verleden uit te weg (alcoholverslaving en schikking Propere Handen, red.). Alles leek de goede richting uit te gaan.

Mannaert wilde echter liever geen verantwoording afleggen aan Head of Sports Peter Willems (ex-CEO van OHL, red.) en wilde rapporteren aan CEO Vandendriessche. Die zag dat op zijn beurt niet zitten omdat hij niet genoeg kennis heeft van het sportieve gedeelte van de job. Daarom trok Mannaert via een ‘kordate mail’ zijn kandidatuur in.

Voor zover het nieuws dat al bekend was. De piste Mannaert leeft alsnog. Vooral de profclubs dringen namelijk aan voor de komst van de voormalige beleidsbepaler van Club Brugge. Mannaert zou volgens hen dé juiste persoon zijn om de nationale ploegen op één lijn te krijgen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Is Mannaert de beste optie voor de KBVB?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

41
41
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

190
190
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

56
56
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

55
55
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

488
488
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

143
143
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

107
107
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

509
509
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

620
620
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

236
236
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

316
316
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

116
116
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

469
469
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

234
234
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

140
140
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

183
183
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

518
518
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

305
305

Meer sportnieuws