Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

door
Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

Aanstaande vrijdag maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de start van de Nations League-campagne met de Rode Duivels. Ondertussen is het nog steeds wachten op de EK-evaluatie. Maar binnen de KBVB zou andermaal sprake zijn van interne strubbelingen.

Bij Sporza kwam men maandagochtend met onrustwekkend nieuws naar buiten over het functioneren van de voetbalbond. Het medium heeft het zelfs over een crisissfeertje binnen de bondsgebouwen in Tubeke. Vooral Piet Vandendriessche, sinds begin januari aan de slag als CEO, zou onder vuur liggen.

Begin deze zomer werden namelijk plannen gemaakt over de structuur voor de komende jaren. Daarbij lag een straffe naam op tafel. Niemand minder dan Vincent Mannaert was namelijk in beeld als sportief verantwoordelijke. Samen met Tedesco zou hij de komende WK-cyclus in goede banen moeten leiden.

LEES OOK: Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Goedkeuring sportief comité

Mannaert maakte de voorbije jaren furore als CEO van Club Brugge en heeft ook internationaal een goede reputatie. Netelige onderwerpen zoals zijn alcoholproblemen werden netjes besproken. Mannaert toonde zich ook bereid om met een veel beperktere vergoeding en had naar verluidt een uitgebreid strategisch plan klaar.

Het sportief comité, met onder andere Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp), schaarde zich ook achter de kandidatuur. Maar het dossier bleef uiteindelijk aanslepen. En begin augustus trok Mannaert zich uiteindelijk zelf terug. Dat deed hij via een 'pittige email'.

Grote interne ongerustheid

Naar verluidt wou Mannaert enkel rapporteren aan het sportief comité. Dat was niet naar de zin van Vandendriessche en Peter Willems, die uiteindelijk werd benoemd tot 'Head of Sports'. De CEO vond namelijk dat de profclubs daarmee het beleid van de nationale ploeg naar zich toe trokken.

En zo liet de KBVB de kans om een vakman als Mannaert aan een schappelijk tarief binnen te halen. Het dossier bracht in bovendien de nodige problemen aan het licht. Zo zou de sfeer op de werkvloer allesbehalve goed zijn, verschillende werknemers zouden zelfs vrezen voor de toekomst van de bond. Afwachten dus Vandendriessche deze storm zal overleven.

De bond heeft nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

27
27
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

18
18
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

55
55
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

86
86
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

272
272
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

269
269
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

176
176
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

207
207
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

189
189
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

112
112
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

446
446
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

382
382
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

429
429
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

815
815
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

234
234
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

433
433
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws