Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

door
Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

Aanstaande vrijdag maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de start van de Nations League-campagne met de Rode Duivels. Ondertussen is het nog steeds wachten op de EK-evaluatie. Maar binnen de KBVB zou andermaal sprake zijn van interne strubbelingen.

Bij Sporza kwam men maandagochtend met onrustwekkend nieuws naar buiten over het functioneren van de voetbalbond. Het medium heeft het zelfs over een crisissfeertje binnen de bondsgebouwen in Tubeke. Vooral Piet Vandendriessche, sinds begin januari aan de slag als CEO, zou onder vuur liggen.

Begin deze zomer werden namelijk plannen gemaakt over de structuur voor de komende jaren. Daarbij lag een straffe naam op tafel. Niemand minder dan Vincent Mannaert was namelijk in beeld als sportief verantwoordelijke. Samen met Tedesco zou hij de komende WK-cyclus in goede banen moeten leiden.

LEES OOK: Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Goedkeuring sportief comité

Mannaert maakte de voorbije jaren furore als CEO van Club Brugge en heeft ook internationaal een goede reputatie. Netelige onderwerpen zoals zijn alcoholproblemen werden netjes besproken. Mannaert toonde zich ook bereid om met een veel beperktere vergoeding en had naar verluidt een uitgebreid strategisch plan klaar.

Het sportief comité, met onder andere Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp), schaarde zich ook achter de kandidatuur. Maar het dossier bleef uiteindelijk aanslepen. En begin augustus trok Mannaert zich uiteindelijk zelf terug. Dat deed hij via een 'pittige email'.

Grote interne ongerustheid

Naar verluidt wou Mannaert enkel rapporteren aan het sportief comité. Dat was niet naar de zin van Vandendriessche en Peter Willems, die uiteindelijk werd benoemd tot 'Head of Sports'. De CEO vond namelijk dat de profclubs daarmee het beleid van de nationale ploeg naar zich toe trokken.

En zo liet de KBVB de kans om een vakman als Mannaert aan een schappelijk tarief binnen te halen. Het dossier bracht in bovendien de nodige problemen aan het licht. Zo zou de sfeer op de werkvloer allesbehalve goed zijn, verschillende werknemers zouden zelfs vrezen voor de toekomst van de bond. Afwachten dus Vandendriessche deze storm zal overleven.

De bond heeft nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

34
34
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

21
21
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

10
10
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

82
82
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

143
143
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

166
166
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

77
77
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

344
344
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

282
282
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

337
337
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

107
107
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

447
447
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

501
501
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

391
391
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

377
377
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

265
265
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1979
1979
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

133
133
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

492
492
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

248
248
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

207
207
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

242
242
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

289
289

Meer sportnieuws