Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

door
Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

Aanstaande vrijdag maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de start van de Nations League-campagne met de Rode Duivels. Ondertussen is het nog steeds wachten op de EK-evaluatie. Maar binnen de KBVB zou andermaal sprake zijn van interne strubbelingen.

Bij Sporza kwam men maandagochtend met onrustwekkend nieuws naar buiten over het functioneren van de voetbalbond. Het medium heeft het zelfs over een crisissfeertje binnen de bondsgebouwen in Tubeke. Vooral Piet Vandendriessche, sinds begin januari aan de slag als CEO, zou onder vuur liggen.

Begin deze zomer werden namelijk plannen gemaakt over de structuur voor de komende jaren. Daarbij lag een straffe naam op tafel. Niemand minder dan Vincent Mannaert was namelijk in beeld als sportief verantwoordelijke. Samen met Tedesco zou hij de komende WK-cyclus in goede banen moeten leiden.

LEES OOK: Pro League komt met hard statement voor supporters

Goedkeuring sportief comité

Mannaert maakte de voorbije jaren furore als CEO van Club Brugge en heeft ook internationaal een goede reputatie. Netelige onderwerpen zoals zijn alcoholproblemen werden netjes besproken. Mannaert toonde zich ook bereid om met een veel beperktere vergoeding en had naar verluidt een uitgebreid strategisch plan klaar.

Het sportief comité, met onder andere Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp), schaarde zich ook achter de kandidatuur. Maar het dossier bleef uiteindelijk aanslepen. En begin augustus trok Mannaert zich uiteindelijk zelf terug. Dat deed hij via een 'pittige email'.

Grote interne ongerustheid

Naar verluidt wou Mannaert enkel rapporteren aan het sportief comité. Dat was niet naar de zin van Vandendriessche en Peter Willems, die uiteindelijk werd benoemd tot 'Head of Sports'. De CEO vond namelijk dat de profclubs daarmee het beleid van de nationale ploeg naar zich toe trokken.

En zo liet de KBVB de kans om een vakman als Mannaert aan een schappelijk tarief binnen te halen. Het dossier bracht in bovendien de nodige problemen aan het licht. Zo zou de sfeer op de werkvloer allesbehalve goed zijn, verschillende werknemers zouden zelfs vrezen voor de toekomst van de bond. Afwachten dus Vandendriessche deze storm zal overleven.

De bond heeft nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

13
13
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

27
27
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

39
39
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

86
86
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

123
123
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

38
38
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

151
151
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

51
51
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

68
68
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

370
370
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

338
338
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

780
780
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

255
255
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

425
425
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

243
243
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

954
954
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

320
320
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

379
379
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

215
215
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

650
650
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

269
269
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

125
125
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

570
570

Meer sportnieuws