Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

258 stemmen
Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

Aanstaande vrijdag maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de start van de Nations League-campagne met de Rode Duivels. Ondertussen is het nog steeds wachten op de EK-evaluatie. Maar binnen de KBVB zou andermaal sprake zijn van interne strubbelingen.

Bij Sporza kwam men maandagochtend met onrustwekkend nieuws naar buiten over het functioneren van de voetbalbond. Het medium heeft het zelfs over een crisissfeertje binnen de bondsgebouwen in Tubeke. Vooral Piet Vandendriessche, sinds begin januari aan de slag als CEO, zou onder vuur liggen.

Begin deze zomer werden namelijk plannen gemaakt over de structuur voor de komende jaren. Daarbij lag een straffe naam op tafel. Niemand minder dan Vincent Mannaert was namelijk in beeld als sportief verantwoordelijke. Samen met Tedesco zou hij de komende WK-cyclus in goede banen moeten leiden.

LEES OOK: KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Goedkeuring sportief comité

Mannaert maakte de voorbije jaren furore als CEO van Club Brugge en heeft ook internationaal een goede reputatie. Netelige onderwerpen zoals zijn alcoholproblemen werden netjes besproken. Mannaert toonde zich ook bereid om met een veel beperktere vergoeding en had naar verluidt een uitgebreid strategisch plan klaar.

Het sportief comité, met onder andere Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp), schaarde zich ook achter de kandidatuur. Maar het dossier bleef uiteindelijk aanslepen. En begin augustus trok Mannaert zich uiteindelijk zelf terug. Dat deed hij via een 'pittige email'.

Grote interne ongerustheid

Naar verluidt wou Mannaert enkel rapporteren aan het sportief comité. Dat was niet naar de zin van Vandendriessche en Peter Willems, die uiteindelijk werd benoemd tot 'Head of Sports'. De CEO vond namelijk dat de profclubs daarmee het beleid van de nationale ploeg naar zich toe trokken.

En zo liet de KBVB de kans om een vakman als Mannaert aan een schappelijk tarief binnen te halen. Het dossier bracht in bovendien de nodige problemen aan het licht. Zo zou de sfeer op de werkvloer allesbehalve goed zijn, verschillende werknemers zouden zelfs vrezen voor de toekomst van de bond. Afwachten dus Vandendriessche deze storm zal overleven.

De bond heeft nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

37
37
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

42
42
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

37
37
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

35
35
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

35
35
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

131
131
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

54
54
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

107
107
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

522
522
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

510
510
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

164
164
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

617
617
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

37
37
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

118
118
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

57
57
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

394
394
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

205
205
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

623
623
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

236
236
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

774
774
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

946
946
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

112
112
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

563
563
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1978
1978
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

490
490

Meer sportnieuws