Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

258 stemmen
Hommeles bij KBVB: Mannaert laat topfunctie schieten

Aanstaande vrijdag maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de start van de Nations League-campagne met de Rode Duivels. Ondertussen is het nog steeds wachten op de EK-evaluatie. Maar binnen de KBVB zou andermaal sprake zijn van interne strubbelingen.

Bij Sporza kwam men maandagochtend met onrustwekkend nieuws naar buiten over het functioneren van de voetbalbond. Het medium heeft het zelfs over een crisissfeertje binnen de bondsgebouwen in Tubeke. Vooral Piet Vandendriessche, sinds begin januari aan de slag als CEO, zou onder vuur liggen.

Begin deze zomer werden namelijk plannen gemaakt over de structuur voor de komende jaren. Daarbij lag een straffe naam op tafel. Niemand minder dan Vincent Mannaert was namelijk in beeld als sportief verantwoordelijke. Samen met Tedesco zou hij de komende WK-cyclus in goede banen moeten leiden.

LEES OOK: Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Goedkeuring sportief comité

Mannaert maakte de voorbije jaren furore als CEO van Club Brugge en heeft ook internationaal een goede reputatie. Netelige onderwerpen zoals zijn alcoholproblemen werden netjes besproken. Mannaert toonde zich ook bereid om met een veel beperktere vergoeding en had naar verluidt een uitgebreid strategisch plan klaar.

Het sportief comité, met onder andere Wouter Vandenhaute (Anderlecht) en Sven Jaecques (Antwerp), schaarde zich ook achter de kandidatuur. Maar het dossier bleef uiteindelijk aanslepen. En begin augustus trok Mannaert zich uiteindelijk zelf terug. Dat deed hij via een 'pittige email'.

Grote interne ongerustheid

Naar verluidt wou Mannaert enkel rapporteren aan het sportief comité. Dat was niet naar de zin van Vandendriessche en Peter Willems, die uiteindelijk werd benoemd tot 'Head of Sports'. De CEO vond namelijk dat de profclubs daarmee het beleid van de nationale ploeg naar zich toe trokken.

En zo liet de KBVB de kans om een vakman als Mannaert aan een schappelijk tarief binnen te halen. Het dossier bracht in bovendien de nodige problemen aan het licht. Zo zou de sfeer op de werkvloer allesbehalve goed zijn, verschillende werknemers zouden zelfs vrezen voor de toekomst van de bond. Afwachten dus Vandendriessche deze storm zal overleven.

De bond heeft nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

63
63
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

169
169
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

72
72
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

56
56
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

325
325
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

262
262
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

322
322
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

105
105
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

143
143
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

564
564
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

71
71
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

132
132
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

254
254
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

295
295
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

284
284
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

86
86
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

61
61
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

290
290
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

112
112
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

293
293
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

446
446
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

66
66
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

648
648
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

82
82

Meer sportnieuws