Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

248 stemmen
Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

Binnen een weekje blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. En een aantal van hun zal naar Tubeke afzakken als speler van een nieuwe club. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, verdedigt vanaf heden de kleuren van RB Leipzig.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, stond het in de sterren geschreven dat Vermeeren deze zomer een mooie transfer zou versieren. Maar de Great Old had dringend nood aan vers kapitaal en dus werd tijdens de wintermercato al overgegaan tot actie. Uiteindelijk telde Atlético Madrid de nodige miljoenen voor hem neer.

Maar sportief gezien bleek dat geen goede zet voor de jonge middenvelder. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de nieuwe campagne bleef die situatie onveranderd.

LEES OOK: 'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Herlancering in Bundesliga

Nadat met Conor Gallagher nog een extra concurrent werd aangetrokken, besloot Atlético dan ook om mee te werken aan een externe oplossing. De Madrilenen verkozen daarbij een huurbeurt aan een Spaanse club. Maar Vermeeren en zijn entourage mikten zelf op RB Leipzig, dat hem al van dichtbij volgde toen hij nog voor Antwerp speelde.

En uiteindelijk kreeg de speler ook zijn zin. Maandagavond werd de middenvelder officieel aangekondigd bij de Duitse topclub, waar hij landgenoten Loïs Openda en Maarten Vandevoordt treft. "We zijn verheugd dat zo'n jonge en talentvolle speler, die in het verleden en heden interesse lokte van verschillende clubs, voor RB Leipzig kiest", reageert sportieve baas Marcel Shäffer.

Optie tot permanente transfer

De Duitsers nemen Vermeeren uiteindelijk over op huurbasis. Er is evenwel een reële mogelijkheid dat de overgang ook permanent wordt gemaakt. Zo laat de club weten dat er een afkoopclausule is, die automatisch geactiveerd wordt als de middenvelder een bepaald aantal wedstrijden heeft gespeeld. In dat geval tekent Vermeeren rechtstreeks een contract tot medio 2029. Volgens Sky Germany zou die optie zo'n 20 miljoen euro bedragen. Daarnaast betaalt Leipzig een huurvergoeding van zo'n 3 miljoen euro.

Vermeeren gaat het helemaal maken bij Leipzig ...

Meest recent

'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

63
63
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

44
44
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

33
33
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

49
49
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

668
668
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

43
43
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

36
36
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

602
602
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

291
291
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

167
167
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

530
530
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

595
595
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

533
533
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

168
168
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

154
154
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

766
766
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

87
87
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

257
257
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

353
353
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

249
249
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

564
564
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

149
149
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

121
121
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

82
82

Meer sportnieuws