Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

door
Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

Binnen een weekje blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. En een aantal van hun zal naar Tubeke afzakken als speler van een nieuwe club. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, verdedigt vanaf heden de kleuren van RB Leipzig.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, stond het in de sterren geschreven dat Vermeeren deze zomer een mooie transfer zou versieren. Maar de Great Old had dringend nood aan vers kapitaal en dus werd tijdens de wintermercato al overgegaan tot actie. Uiteindelijk telde Atlético Madrid de nodige miljoenen voor hem neer.

Maar sportief gezien bleek dat geen goede zet voor de jonge middenvelder. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de nieuwe campagne bleef die situatie onveranderd.

LEES OOK: Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Herlancering in Bundesliga

Nadat met Conor Gallagher nog een extra concurrent werd aangetrokken, besloot Atlético dan ook om mee te werken aan een externe oplossing. De Madrilenen verkozen daarbij een huurbeurt aan een Spaanse club. Maar Vermeeren en zijn entourage mikten zelf op RB Leipzig, dat hem al van dichtbij volgde toen hij nog voor Antwerp speelde.

En uiteindelijk kreeg de speler ook zijn zin. Maandagavond werd de middenvelder officieel aangekondigd bij de Duitse topclub, waar hij landgenoten Loïs Openda en Maarten Vandevoordt treft. "We zijn verheugd dat zo'n jonge en talentvolle speler, die in het verleden en heden interesse lokte van verschillende clubs, voor RB Leipzig kiest", reageert sportieve baas Marcel Shäffer.

Optie tot permanente transfer

De Duitsers nemen Vermeeren uiteindelijk over op huurbasis. Er is evenwel een reële mogelijkheid dat de overgang ook permanent wordt gemaakt. Zo laat de club weten dat er een afkoopclausule is, die automatisch geactiveerd wordt als de middenvelder een bepaald aantal wedstrijden heeft gespeeld. In dat geval tekent Vermeeren rechtstreeks een contract tot medio 2029. Volgens Sky Germany zou die optie zo'n 20 miljoen euro bedragen. Daarnaast betaalt Leipzig een huurvergoeding van zo'n 3 miljoen euro.

Vermeeren gaat het helemaal maken bij Leipzig ...

Meest recent

Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

10
10
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

14
14
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

58
58
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

107
107
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

108
108
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

100
100
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

28
28
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

123
123
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

59
59
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

150
150
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

79
79
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

132
132
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

207
207
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

85
85
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

42
42
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

36
36
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

182
182
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

115
115
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

46
46
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

154
154
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

71
71
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

68
68
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

80
80
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

125
125

Meer sportnieuws