Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

248
Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

Binnen een weekje blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. En een aantal van hun zal naar Tubeke afzakken als speler van een nieuwe club. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, verdedigt vanaf heden de kleuren van RB Leipzig.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, stond het in de sterren geschreven dat Vermeeren deze zomer een mooie transfer zou versieren. Maar de Great Old had dringend nood aan vers kapitaal en dus werd tijdens de wintermercato al overgegaan tot actie. Uiteindelijk telde Atlético Madrid de nodige miljoenen voor hem neer.

Maar sportief gezien bleek dat geen goede zet voor de jonge middenvelder. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de nieuwe campagne bleef die situatie onveranderd.

LEES OOK: Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Herlancering in Bundesliga

Nadat met Conor Gallagher nog een extra concurrent werd aangetrokken, besloot Atlético dan ook om mee te werken aan een externe oplossing. De Madrilenen verkozen daarbij een huurbeurt aan een Spaanse club. Maar Vermeeren en zijn entourage mikten zelf op RB Leipzig, dat hem al van dichtbij volgde toen hij nog voor Antwerp speelde.

En uiteindelijk kreeg de speler ook zijn zin. Maandagavond werd de middenvelder officieel aangekondigd bij de Duitse topclub, waar hij landgenoten Loïs Openda en Maarten Vandevoordt treft. "We zijn verheugd dat zo'n jonge en talentvolle speler, die in het verleden en heden interesse lokte van verschillende clubs, voor RB Leipzig kiest", reageert sportieve baas Marcel Shäffer.

Optie tot permanente transfer

De Duitsers nemen Vermeeren uiteindelijk over op huurbasis. Er is evenwel een reële mogelijkheid dat de overgang ook permanent wordt gemaakt. Zo laat de club weten dat er een afkoopclausule is, die automatisch geactiveerd wordt als de middenvelder een bepaald aantal wedstrijden heeft gespeeld. In dat geval tekent Vermeeren rechtstreeks een contract tot medio 2029. Volgens Sky Germany zou die optie zo'n 20 miljoen euro bedragen. Daarnaast betaalt Leipzig een huurvergoeding van zo'n 3 miljoen euro.

Vermeeren gaat het helemaal maken bij Leipzig ...

Meest recent

'Vuurwerk bij Antwerp: drie aanwinsten in pijplijn'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

71
71
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) op til?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

87
87
'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

180
180
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

312
312
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

251
251
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

395
395
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

96
96
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

601
601
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

100
100
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

655
655
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

757
757
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1041
1041
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

611
611
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

345
345
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

291
291
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

819
819
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

767
767
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

314
314
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

85
85
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

392
392
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

307
307
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

71
71
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

264
264
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

248
248

Meer sportnieuws