Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

door
Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

Binnen een weekje blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. En een aantal van hun zal naar Tubeke afzakken als speler van een nieuwe club. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, verdedigt vanaf heden de kleuren van RB Leipzig.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, stond het in de sterren geschreven dat Vermeeren deze zomer een mooie transfer zou versieren. Maar de Great Old had dringend nood aan vers kapitaal en dus werd tijdens de wintermercato al overgegaan tot actie. Uiteindelijk telde Atlético Madrid de nodige miljoenen voor hem neer.

Maar sportief gezien bleek dat geen goede zet voor de jonge middenvelder. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de nieuwe campagne bleef die situatie onveranderd.

LEES OOK: ‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Herlancering in Bundesliga

Nadat met Conor Gallagher nog een extra concurrent werd aangetrokken, besloot Atlético dan ook om mee te werken aan een externe oplossing. De Madrilenen verkozen daarbij een huurbeurt aan een Spaanse club. Maar Vermeeren en zijn entourage mikten zelf op RB Leipzig, dat hem al van dichtbij volgde toen hij nog voor Antwerp speelde.

En uiteindelijk kreeg de speler ook zijn zin. Maandagavond werd de middenvelder officieel aangekondigd bij de Duitse topclub, waar hij landgenoten Loïs Openda en Maarten Vandevoordt treft. "We zijn verheugd dat zo'n jonge en talentvolle speler, die in het verleden en heden interesse lokte van verschillende clubs, voor RB Leipzig kiest", reageert sportieve baas Marcel Shäffer.

Optie tot permanente transfer

De Duitsers nemen Vermeeren uiteindelijk over op huurbasis. Er is evenwel een reële mogelijkheid dat de overgang ook permanent wordt gemaakt. Zo laat de club weten dat er een afkoopclausule is, die automatisch geactiveerd wordt als de middenvelder een bepaald aantal wedstrijden heeft gespeeld. In dat geval tekent Vermeeren rechtstreeks een contract tot medio 2029. Volgens Sky Germany zou die optie zo'n 20 miljoen euro bedragen. Daarnaast betaalt Leipzig een huurvergoeding van zo'n 3 miljoen euro.

Vermeeren gaat het helemaal maken bij Leipzig ...

Meest recent

Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

7
7
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

9
9
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

97
97
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

23
23
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

339
339
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

197
197
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

167
167
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

177
177
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

279
279
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

131
131
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

176
176
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1260
1260
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

440
440
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

533
533
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

740
740
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

55
55
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

260
260
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

440
440
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

16
16
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

530
530
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

105
105
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

131
131
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

409
409
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

77
77
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

712
712

Meer sportnieuws