Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

door
Transfer rond: markante details Vermeeren-deal onthuld

Binnen een weekje blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. En een aantal van hun zal naar Tubeke afzakken als speler van een nieuwe club. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, verdedigt vanaf heden de kleuren van RB Leipzig.

Na zijn stormachtige doorbraak bij Antwerp FC, stond het in de sterren geschreven dat Vermeeren deze zomer een mooie transfer zou versieren. Maar de Great Old had dringend nood aan vers kapitaal en dus werd tijdens de wintermercato al overgegaan tot actie. Uiteindelijk telde Atlético Madrid de nodige miljoenen voor hem neer.

Maar sportief gezien bleek dat geen goede zet voor de jonge middenvelder. Zo kwam Vermeeren in zijn eerste maanden amper in actie voor de ploeg van coach Diego Simeone. In een vijftal wedstrijden raakte hij niet verder dan een slordige 160 speelminuten. En bij de start van de nieuwe campagne bleef die situatie onveranderd.

LEES OOK: ‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Herlancering in Bundesliga

Nadat met Conor Gallagher nog een extra concurrent werd aangetrokken, besloot Atlético dan ook om mee te werken aan een externe oplossing. De Madrilenen verkozen daarbij een huurbeurt aan een Spaanse club. Maar Vermeeren en zijn entourage mikten zelf op RB Leipzig, dat hem al van dichtbij volgde toen hij nog voor Antwerp speelde.

En uiteindelijk kreeg de speler ook zijn zin. Maandagavond werd de middenvelder officieel aangekondigd bij de Duitse topclub, waar hij landgenoten Loïs Openda en Maarten Vandevoordt treft. "We zijn verheugd dat zo'n jonge en talentvolle speler, die in het verleden en heden interesse lokte van verschillende clubs, voor RB Leipzig kiest", reageert sportieve baas Marcel Shäffer.

Optie tot permanente transfer

De Duitsers nemen Vermeeren uiteindelijk over op huurbasis. Er is evenwel een reële mogelijkheid dat de overgang ook permanent wordt gemaakt. Zo laat de club weten dat er een afkoopclausule is, die automatisch geactiveerd wordt als de middenvelder een bepaald aantal wedstrijden heeft gespeeld. In dat geval tekent Vermeeren rechtstreeks een contract tot medio 2029. Volgens Sky Germany zou die optie zo'n 20 miljoen euro bedragen. Daarnaast betaalt Leipzig een huurvergoeding van zo'n 3 miljoen euro.

Vermeeren gaat het helemaal maken bij Leipzig ...

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

17
17
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

18
18
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

91
91
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

35
35
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

77
77
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

84
84
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

28
28
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

99
99
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

176
176
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

256
256
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

126
126
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

26
26
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

377
377
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

73
73
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

186
186
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

117
117
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

79
79
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

75
75
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

170
170
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

182
182
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

99
99
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

269
269
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws