'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

590
'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Amerikaanse jeugdinternational Kayden Pierre van Kansas City over te nemen. Pierre, bekend om zijn snelheid en behendigheid, wordt gezien als een investering voor de toekomst en een versterking voor de rechtsbackpositie. Pierre, omschreven door Kansas City-coach Peter Vermes als een "racepaard" vanwege zijn eindeloze energie, heeft zich sinds zijn MLS-debuut in 2022 bewezen als een waardevolle speler.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Investering op de toekomst: type-back voor Thorsten Fink

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Kayden Pierre, een veelbelovende Amerikaanse jeugdinternational, over te nemen van Kansas City. Pierre wordt gezien als een investering in de toekomst en als een extra versterking voor de rechtsbackpositie.

Zijn komst staat los van de situatie rond Zakaria El Ouahdi, die al maandenlang in verband wordt gebracht met een mogelijke transfer naar SL Benfica.

Pierre heeft indruk gemaakt in de Major League Soccer met zijn snelheid en behendigheid, eigenschappen die naadloos aansluiten bij de speelstijl van Genks nieuwe coach, Thorsten Fink.

Volgens Sacha Tavolieri zal Pierre aanvankelijk aansluiten bij Jong Genk, om vervolgens geleidelijk door te stromen naar het eerste elftal. Momenteel legt Genk de laatste hand aan de overeenkomst met Kansas City, waarbij ook de afspraken over een percentage van een toekomstige doorverkoop worden vastgelegd.

Pierre zal naar verwachting een vierjarig contract ondertekenen bij de Limburgse club.

“Hij heeft de energie van een racepaard”

Twee jaar geleden werd Kayden Pierre al gezien als een ‘rising’ talent, klaar om door te breken op het hoogste niveau. Als de 18e 'homegrown'-speler in de geschiedenis van Kansas City, had hij enige tijd nodig om zijn plaats in het team te veroveren, maar toen dat lukte, sprong vooral zijn atletisch vermogen in het oog.

Peter Vermes, de coach van Kansas City, omschreef Pierre als een energieke krachtbron:

“Hij heeft de energie van een racepaard. Hij kan de hele dag op en neer over het veld gaan. Dat is wat Pierre doet. Hij is atletisch en heeft een enorme motor om het volledige veld af te draven.” 

Pierre heeft ook een indrukwekkende dribbel in huis waarmee hij tegenstanders moeiteloos uitschakelt, en zijn passing wordt steeds beter. Zijn grootste voorbeelden zijn Dani Alves, die hij ziet als de beste rechtsback aller tijden, en Kyle Walker van Manchester City, die hij ook sterk bewondert.

Vragen bij Pierre: talent alleen wint geen wedstrijden

MLS Multiplex vraagt zich af of de overgang van Kayden Pierre naar KRC Genk de start is van een grote carrière of juist een onnodig risico vormt. Wat voor sommigen misschien aanvoelt als een sprong in het diepe, zou weleens het keerpunt kunnen zijn voor de talentvolle rechtsback.

Sinds zijn debuut in de MLS in 2022 heeft Pierre zich bewezen als een vaste waarde binnen het team. Niemand betwist het talent van de 22-jarige; zijn momenten van bij vlagen uitstekend spel maken dat meer dan duidelijk. Maar talent alleen wint geen wedstrijden.

De grote uitdaging voor Pierre is of hij klaar is om deze stap te maken en, belangrijker nog, of hij fysiek en mentaal sterk genoeg is om de sprong naar Europa te verteren. Zijn blessuregevoeligheid roept hierbij extra vragen op (zie verder). 

De keuze om de MLS achter zich te laten en zich op jonge leeftijd te wagen aan een avontuur bij een Europese club is niet eenvoudig. De druk in Europa is anders, de concurrentie is scherper en de verwachtingen liggen aanzienlijk hoger.

Extra voorzichtigheid door blessuregevoeligheid

Als speler vallen Kayden Pierre’s snelheid en dribbelen op. Hij kan de meeste spelers in de Major League Soccer verslaan met zijn snelheid, wat ook helpt bij zijn recuperatievermogen om terug te keren naar zijn positie als rechtsback in de defensie van Kansas City.

Hij kan tegenstanders passeren om de achterlijn te halen en voorzetten te geven (en heeft zelfs als winger gespeeld in noodgevallen), maar hij is op zijn best wanneer hij naar binnen snijdt als een inverted fullback.

Blessures zijn soms een probleem geweest, waar hij veel pech heeft gehad. Dit jaar is trainer Peter Vermes extra voorzichtig met hem geweest en heeft hij hem bijkomende rust gegeven bij kleine blessures om te voorkomen dat ze het hele jaar zouden aanslepen.

Zal Pierre doorbreken bij KRC Genk?

Meest recent

‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

25
25
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

7
7
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

39
39
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

52
52
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

134
134
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

49
49
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

161
161
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

244
244
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

38
38
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

321
321
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

251
251
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

106
106
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

169
169
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

45
45
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

106
106
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

37
37
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

32
32
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

509
509
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

20
20

Meer sportnieuws