'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

590
'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Amerikaanse jeugdinternational Kayden Pierre van Kansas City over te nemen. Pierre, bekend om zijn snelheid en behendigheid, wordt gezien als een investering voor de toekomst en een versterking voor de rechtsbackpositie. Pierre, omschreven door Kansas City-coach Peter Vermes als een "racepaard" vanwege zijn eindeloze energie, heeft zich sinds zijn MLS-debuut in 2022 bewezen als een waardevolle speler.

LEES OOK: Verhuurde spelers: twee spelers schitteren meteen met goals

Investering op de toekomst: type-back voor Thorsten Fink

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Kayden Pierre, een veelbelovende Amerikaanse jeugdinternational, over te nemen van Kansas City. Pierre wordt gezien als een investering in de toekomst en als een extra versterking voor de rechtsbackpositie.

Zijn komst staat los van de situatie rond Zakaria El Ouahdi, die al maandenlang in verband wordt gebracht met een mogelijke transfer naar SL Benfica.

Pierre heeft indruk gemaakt in de Major League Soccer met zijn snelheid en behendigheid, eigenschappen die naadloos aansluiten bij de speelstijl van Genks nieuwe coach, Thorsten Fink.

Volgens Sacha Tavolieri zal Pierre aanvankelijk aansluiten bij Jong Genk, om vervolgens geleidelijk door te stromen naar het eerste elftal. Momenteel legt Genk de laatste hand aan de overeenkomst met Kansas City, waarbij ook de afspraken over een percentage van een toekomstige doorverkoop worden vastgelegd.

Pierre zal naar verwachting een vierjarig contract ondertekenen bij de Limburgse club.

“Hij heeft de energie van een racepaard”

Twee jaar geleden werd Kayden Pierre al gezien als een ‘rising’ talent, klaar om door te breken op het hoogste niveau. Als de 18e 'homegrown'-speler in de geschiedenis van Kansas City, had hij enige tijd nodig om zijn plaats in het team te veroveren, maar toen dat lukte, sprong vooral zijn atletisch vermogen in het oog.

Peter Vermes, de coach van Kansas City, omschreef Pierre als een energieke krachtbron:

“Hij heeft de energie van een racepaard. Hij kan de hele dag op en neer over het veld gaan. Dat is wat Pierre doet. Hij is atletisch en heeft een enorme motor om het volledige veld af te draven.” 

Pierre heeft ook een indrukwekkende dribbel in huis waarmee hij tegenstanders moeiteloos uitschakelt, en zijn passing wordt steeds beter. Zijn grootste voorbeelden zijn Dani Alves, die hij ziet als de beste rechtsback aller tijden, en Kyle Walker van Manchester City, die hij ook sterk bewondert.

Vragen bij Pierre: talent alleen wint geen wedstrijden

MLS Multiplex vraagt zich af of de overgang van Kayden Pierre naar KRC Genk de start is van een grote carrière of juist een onnodig risico vormt. Wat voor sommigen misschien aanvoelt als een sprong in het diepe, zou weleens het keerpunt kunnen zijn voor de talentvolle rechtsback.

Sinds zijn debuut in de MLS in 2022 heeft Pierre zich bewezen als een vaste waarde binnen het team. Niemand betwist het talent van de 22-jarige; zijn momenten van bij vlagen uitstekend spel maken dat meer dan duidelijk. Maar talent alleen wint geen wedstrijden.

De grote uitdaging voor Pierre is of hij klaar is om deze stap te maken en, belangrijker nog, of hij fysiek en mentaal sterk genoeg is om de sprong naar Europa te verteren. Zijn blessuregevoeligheid roept hierbij extra vragen op (zie verder). 

De keuze om de MLS achter zich te laten en zich op jonge leeftijd te wagen aan een avontuur bij een Europese club is niet eenvoudig. De druk in Europa is anders, de concurrentie is scherper en de verwachtingen liggen aanzienlijk hoger.

Extra voorzichtigheid door blessuregevoeligheid

Als speler vallen Kayden Pierre’s snelheid en dribbelen op. Hij kan de meeste spelers in de Major League Soccer verslaan met zijn snelheid, wat ook helpt bij zijn recuperatievermogen om terug te keren naar zijn positie als rechtsback in de defensie van Kansas City.

Hij kan tegenstanders passeren om de achterlijn te halen en voorzetten te geven (en heeft zelfs als winger gespeeld in noodgevallen), maar hij is op zijn best wanneer hij naar binnen snijdt als een inverted fullback.

Blessures zijn soms een probleem geweest, waar hij veel pech heeft gehad. Dit jaar is trainer Peter Vermes extra voorzichtig met hem geweest en heeft hij hem bijkomende rust gegeven bij kleine blessures om te voorkomen dat ze het hele jaar zouden aanslepen.

Zal Pierre doorbreken bij KRC Genk?

Meest recent

Nederland en Xavi spreken wel héél forse taal

Nederland stelde Xavi Hernandez voor als de nieuwe bondscoach. Een grote naam en ook grote ambities. ...

8
8
'Anderlecht dumpt mogelijk volgende Renard-aankoop'

Bij RSC Anderlecht is nog maar eens duidelijk wat voor een wanbeleid er de afgelopen jaren heerste. ...

138
138
'Euvrard baalt: sterkhouder verlaat Standard'

Een toch wel stevige tegenvaller voor Vincent Euvrard. De trainer van Standard ziet volgens Sasha ...

77
77
'Club Brugge wil af van jeugdproduct en zoekt oplossing'

Club Brugge gaat Mike Wisdom weghalen bij Bayern München en nadien is het transferhuiswerk aan ...

265
265
Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

RSC Anderlecht is bezig aan een opvallende zomermercato. De aanwinsten lijken een stuk beter te zijn ...

641
641
Verhuurde spelers: twee spelers schitteren meteen met goals

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

87
87
Vreemde situatie bij Antwerp: "Kan hem niet begrijpen"

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

262
262
Nieuwe voetbaltempel Club: Madou dropt cruciaal nieuws

Een zestal buurtbewoners probeert via een cassatie-beroep nog stokken in de wielen te steken. Maar ...

830
830
'Bestuur heeft genoeg gezien: Anderlecht-exit na 66 duels'

RSC Anderlecht liet Nathan-Dylan Saliba naar Villarreal CF vertrekken en staat ook op punt afscheid ...

649
649
Allegri open en eerlijk: zo denkt Napoli-coach écht over De Bruyne

Met een doelpunt en assist is Kevin De Bruyne sterk aan het seizoen begonnen in de Serie A. De ...

264
264
‘Kompany gooit nieuwe Club-aanwinst van de campus’

Club Brugge staat op het punt om vijf miljoen euro neer te tellen voor een amper zeventienjarig ...

747
747
'KRC Genk grijpt in: extra topaanwinst, vier vertrekkers'

Met 4 op 9 is de seizoensstart van KRC Genk vooralsnog niet denderend, zeker niet gezien de manier ...

800
800
'Club Brugge pakt uit: achtste zomeraanwinst gearriveerd'

Binnen een dikke week sluit de zomermercato zijn deuren, heel wat ploegen willen vlak voor de ...

431
431
'Transferbom in Premier League: City legt monsterbod neer'

Manchester City zou op punt staan om een slordige 100 miljoen euro neer te tellen voor Ayyoub ...

122
122
'Contract van drie jaar: Anderlecht heeft transferdeal beet'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

662
662
CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

De komende dagen worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

272
272
'Westerlo slaat volgende transferslag in Ligue 1'

Het stormt dezer dagen in de stille Kempen, want Westerlo heeft zijn start dit seizoen helemaal ...

37
37
'La Louvière ziet smaakmaker nog vertrekken'

Vorig seizoen was La Louvière de verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. De Wolven ...

54
54
'Fofana hakt cruciale knoop over transfer door'

In de laatste dagen van de transferperiode zullen enkele Rode Duivels nog een transfer gaan maken. ...

70
70
Kassa rinkelt: Anderlecht is Saliba definitief kwijt

Anderlecht wil donderdag tegen Kairat de poort naar de Europa League helemaal openbreken. Daarvoor ...

386
386
'Barça hakt knoop definitief door over Tresoldi'

Club Brugge is zijn seizoen tot dusver uitstekend begonnen en pronkt na drie speeldagen nog steeds ...

432
432
KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

100
100
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

550
550
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

193
193
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

133
133

Meer sportnieuws