'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

door
'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Amerikaanse jeugdinternational Kayden Pierre van Kansas City over te nemen. Pierre, bekend om zijn snelheid en behendigheid, wordt gezien als een investering voor de toekomst en een versterking voor de rechtsbackpositie. Pierre, omschreven door Kansas City-coach Peter Vermes als een "racepaard" vanwege zijn eindeloze energie, heeft zich sinds zijn MLS-debuut in 2022 bewezen als een waardevolle speler.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

Investering op de toekomst: type-back voor Thorsten Fink

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Kayden Pierre, een veelbelovende Amerikaanse jeugdinternational, over te nemen van Kansas City. Pierre wordt gezien als een investering in de toekomst en als een extra versterking voor de rechtsbackpositie.

Zijn komst staat los van de situatie rond Zakaria El Ouahdi, die al maandenlang in verband wordt gebracht met een mogelijke transfer naar SL Benfica.

Pierre heeft indruk gemaakt in de Major League Soccer met zijn snelheid en behendigheid, eigenschappen die naadloos aansluiten bij de speelstijl van Genks nieuwe coach, Thorsten Fink.

Volgens Sacha Tavolieri zal Pierre aanvankelijk aansluiten bij Jong Genk, om vervolgens geleidelijk door te stromen naar het eerste elftal. Momenteel legt Genk de laatste hand aan de overeenkomst met Kansas City, waarbij ook de afspraken over een percentage van een toekomstige doorverkoop worden vastgelegd.

Pierre zal naar verwachting een vierjarig contract ondertekenen bij de Limburgse club.

“Hij heeft de energie van een racepaard”

Twee jaar geleden werd Kayden Pierre al gezien als een ‘rising’ talent, klaar om door te breken op het hoogste niveau. Als de 18e 'homegrown'-speler in de geschiedenis van Kansas City, had hij enige tijd nodig om zijn plaats in het team te veroveren, maar toen dat lukte, sprong vooral zijn atletisch vermogen in het oog.

Peter Vermes, de coach van Kansas City, omschreef Pierre als een energieke krachtbron:

“Hij heeft de energie van een racepaard. Hij kan de hele dag op en neer over het veld gaan. Dat is wat Pierre doet. Hij is atletisch en heeft een enorme motor om het volledige veld af te draven.” 

Pierre heeft ook een indrukwekkende dribbel in huis waarmee hij tegenstanders moeiteloos uitschakelt, en zijn passing wordt steeds beter. Zijn grootste voorbeelden zijn Dani Alves, die hij ziet als de beste rechtsback aller tijden, en Kyle Walker van Manchester City, die hij ook sterk bewondert.

Vragen bij Pierre: talent alleen wint geen wedstrijden

MLS Multiplex vraagt zich af of de overgang van Kayden Pierre naar KRC Genk de start is van een grote carrière of juist een onnodig risico vormt. Wat voor sommigen misschien aanvoelt als een sprong in het diepe, zou weleens het keerpunt kunnen zijn voor de talentvolle rechtsback.

Sinds zijn debuut in de MLS in 2022 heeft Pierre zich bewezen als een vaste waarde binnen het team. Niemand betwist het talent van de 22-jarige; zijn momenten van bij vlagen uitstekend spel maken dat meer dan duidelijk. Maar talent alleen wint geen wedstrijden.

De grote uitdaging voor Pierre is of hij klaar is om deze stap te maken en, belangrijker nog, of hij fysiek en mentaal sterk genoeg is om de sprong naar Europa te verteren. Zijn blessuregevoeligheid roept hierbij extra vragen op (zie verder). 

De keuze om de MLS achter zich te laten en zich op jonge leeftijd te wagen aan een avontuur bij een Europese club is niet eenvoudig. De druk in Europa is anders, de concurrentie is scherper en de verwachtingen liggen aanzienlijk hoger.

Extra voorzichtigheid door blessuregevoeligheid

Als speler vallen Kayden Pierre’s snelheid en dribbelen op. Hij kan de meeste spelers in de Major League Soccer verslaan met zijn snelheid, wat ook helpt bij zijn recuperatievermogen om terug te keren naar zijn positie als rechtsback in de defensie van Kansas City.

Hij kan tegenstanders passeren om de achterlijn te halen en voorzetten te geven (en heeft zelfs als winger gespeeld in noodgevallen), maar hij is op zijn best wanneer hij naar binnen snijdt als een inverted fullback.

Blessures zijn soms een probleem geweest, waar hij veel pech heeft gehad. Dit jaar is trainer Peter Vermes extra voorzichtig met hem geweest en heeft hij hem bijkomende rust gegeven bij kleine blessures om te voorkomen dat ze het hele jaar zouden aanslepen.

Zal Pierre doorbreken bij KRC Genk?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

47
47
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

28
28
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

39
39
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

179
179
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

45
45
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

79
79
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

88
88
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

231
231
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

242
242
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

98
98
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

115
115
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

104
104
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

395
395
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

439
439
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

129
129
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

402
402
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

488
488
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

296
296
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

113
113
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

84
84
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

159
159
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

263
263
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

339
339
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

379
379

Meer sportnieuws