'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

door
'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Amerikaanse jeugdinternational Kayden Pierre van Kansas City over te nemen. Pierre, bekend om zijn snelheid en behendigheid, wordt gezien als een investering voor de toekomst en een versterking voor de rechtsbackpositie. Pierre, omschreven door Kansas City-coach Peter Vermes als een "racepaard" vanwege zijn eindeloze energie, heeft zich sinds zijn MLS-debuut in 2022 bewezen als een waardevolle speler.

LEES OOK: Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

Investering op de toekomst: type-back voor Thorsten Fink

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Kayden Pierre, een veelbelovende Amerikaanse jeugdinternational, over te nemen van Kansas City. Pierre wordt gezien als een investering in de toekomst en als een extra versterking voor de rechtsbackpositie.

Zijn komst staat los van de situatie rond Zakaria El Ouahdi, die al maandenlang in verband wordt gebracht met een mogelijke transfer naar SL Benfica.

Pierre heeft indruk gemaakt in de Major League Soccer met zijn snelheid en behendigheid, eigenschappen die naadloos aansluiten bij de speelstijl van Genks nieuwe coach, Thorsten Fink.

Volgens Sacha Tavolieri zal Pierre aanvankelijk aansluiten bij Jong Genk, om vervolgens geleidelijk door te stromen naar het eerste elftal. Momenteel legt Genk de laatste hand aan de overeenkomst met Kansas City, waarbij ook de afspraken over een percentage van een toekomstige doorverkoop worden vastgelegd.

Pierre zal naar verwachting een vierjarig contract ondertekenen bij de Limburgse club.

“Hij heeft de energie van een racepaard”

Twee jaar geleden werd Kayden Pierre al gezien als een ‘rising’ talent, klaar om door te breken op het hoogste niveau. Als de 18e 'homegrown'-speler in de geschiedenis van Kansas City, had hij enige tijd nodig om zijn plaats in het team te veroveren, maar toen dat lukte, sprong vooral zijn atletisch vermogen in het oog.

Peter Vermes, de coach van Kansas City, omschreef Pierre als een energieke krachtbron:

“Hij heeft de energie van een racepaard. Hij kan de hele dag op en neer over het veld gaan. Dat is wat Pierre doet. Hij is atletisch en heeft een enorme motor om het volledige veld af te draven.” 

Pierre heeft ook een indrukwekkende dribbel in huis waarmee hij tegenstanders moeiteloos uitschakelt, en zijn passing wordt steeds beter. Zijn grootste voorbeelden zijn Dani Alves, die hij ziet als de beste rechtsback aller tijden, en Kyle Walker van Manchester City, die hij ook sterk bewondert.

Vragen bij Pierre: talent alleen wint geen wedstrijden

MLS Multiplex vraagt zich af of de overgang van Kayden Pierre naar KRC Genk de start is van een grote carrière of juist een onnodig risico vormt. Wat voor sommigen misschien aanvoelt als een sprong in het diepe, zou weleens het keerpunt kunnen zijn voor de talentvolle rechtsback.

Sinds zijn debuut in de MLS in 2022 heeft Pierre zich bewezen als een vaste waarde binnen het team. Niemand betwist het talent van de 22-jarige; zijn momenten van bij vlagen uitstekend spel maken dat meer dan duidelijk. Maar talent alleen wint geen wedstrijden.

De grote uitdaging voor Pierre is of hij klaar is om deze stap te maken en, belangrijker nog, of hij fysiek en mentaal sterk genoeg is om de sprong naar Europa te verteren. Zijn blessuregevoeligheid roept hierbij extra vragen op (zie verder). 

De keuze om de MLS achter zich te laten en zich op jonge leeftijd te wagen aan een avontuur bij een Europese club is niet eenvoudig. De druk in Europa is anders, de concurrentie is scherper en de verwachtingen liggen aanzienlijk hoger.

Extra voorzichtigheid door blessuregevoeligheid

Als speler vallen Kayden Pierre’s snelheid en dribbelen op. Hij kan de meeste spelers in de Major League Soccer verslaan met zijn snelheid, wat ook helpt bij zijn recuperatievermogen om terug te keren naar zijn positie als rechtsback in de defensie van Kansas City.

Hij kan tegenstanders passeren om de achterlijn te halen en voorzetten te geven (en heeft zelfs als winger gespeeld in noodgevallen), maar hij is op zijn best wanneer hij naar binnen snijdt als een inverted fullback.

Blessures zijn soms een probleem geweest, waar hij veel pech heeft gehad. Dit jaar is trainer Peter Vermes extra voorzichtig met hem geweest en heeft hij hem bijkomende rust gegeven bij kleine blessures om te voorkomen dat ze het hele jaar zouden aanslepen.

Zal Pierre doorbreken bij KRC Genk?

Meest recent

Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

6
6
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

87
87
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

68
68
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

35
35
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

336
336
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

172
172
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

114
114
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

253
253
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

209
209
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

146
146
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

219
219
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

215
215
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

112
112
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

373
373
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

366
366
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

204
204
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

165
165
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

515
515
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

99
99
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

156
156
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

88
88
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

126
126
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

294
294

Meer sportnieuws