'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

590 stemmen
'KRC Genk pakt topdeal: vlammend racepaard van de MLS'

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Amerikaanse jeugdinternational Kayden Pierre van Kansas City over te nemen. Pierre, bekend om zijn snelheid en behendigheid, wordt gezien als een investering voor de toekomst en een versterking voor de rechtsbackpositie. Pierre, omschreven door Kansas City-coach Peter Vermes als een "racepaard" vanwege zijn eindeloze energie, heeft zich sinds zijn MLS-debuut in 2022 bewezen als een waardevolle speler.

LEES OOK: 'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Investering op de toekomst: type-back voor Thorsten Fink

KRC Genk staat op het punt om de 22-jarige Kayden Pierre, een veelbelovende Amerikaanse jeugdinternational, over te nemen van Kansas City. Pierre wordt gezien als een investering in de toekomst en als een extra versterking voor de rechtsbackpositie.

Zijn komst staat los van de situatie rond Zakaria El Ouahdi, die al maandenlang in verband wordt gebracht met een mogelijke transfer naar SL Benfica.

Pierre heeft indruk gemaakt in de Major League Soccer met zijn snelheid en behendigheid, eigenschappen die naadloos aansluiten bij de speelstijl van Genks nieuwe coach, Thorsten Fink.

Volgens Sacha Tavolieri zal Pierre aanvankelijk aansluiten bij Jong Genk, om vervolgens geleidelijk door te stromen naar het eerste elftal. Momenteel legt Genk de laatste hand aan de overeenkomst met Kansas City, waarbij ook de afspraken over een percentage van een toekomstige doorverkoop worden vastgelegd.

Pierre zal naar verwachting een vierjarig contract ondertekenen bij de Limburgse club.

“Hij heeft de energie van een racepaard”

Twee jaar geleden werd Kayden Pierre al gezien als een ‘rising’ talent, klaar om door te breken op het hoogste niveau. Als de 18e 'homegrown'-speler in de geschiedenis van Kansas City, had hij enige tijd nodig om zijn plaats in het team te veroveren, maar toen dat lukte, sprong vooral zijn atletisch vermogen in het oog.

Peter Vermes, de coach van Kansas City, omschreef Pierre als een energieke krachtbron:

“Hij heeft de energie van een racepaard. Hij kan de hele dag op en neer over het veld gaan. Dat is wat Pierre doet. Hij is atletisch en heeft een enorme motor om het volledige veld af te draven.” 

Pierre heeft ook een indrukwekkende dribbel in huis waarmee hij tegenstanders moeiteloos uitschakelt, en zijn passing wordt steeds beter. Zijn grootste voorbeelden zijn Dani Alves, die hij ziet als de beste rechtsback aller tijden, en Kyle Walker van Manchester City, die hij ook sterk bewondert.

Vragen bij Pierre: talent alleen wint geen wedstrijden

MLS Multiplex vraagt zich af of de overgang van Kayden Pierre naar KRC Genk de start is van een grote carrière of juist een onnodig risico vormt. Wat voor sommigen misschien aanvoelt als een sprong in het diepe, zou weleens het keerpunt kunnen zijn voor de talentvolle rechtsback.

Sinds zijn debuut in de MLS in 2022 heeft Pierre zich bewezen als een vaste waarde binnen het team. Niemand betwist het talent van de 22-jarige; zijn momenten van bij vlagen uitstekend spel maken dat meer dan duidelijk. Maar talent alleen wint geen wedstrijden.

De grote uitdaging voor Pierre is of hij klaar is om deze stap te maken en, belangrijker nog, of hij fysiek en mentaal sterk genoeg is om de sprong naar Europa te verteren. Zijn blessuregevoeligheid roept hierbij extra vragen op (zie verder). 

De keuze om de MLS achter zich te laten en zich op jonge leeftijd te wagen aan een avontuur bij een Europese club is niet eenvoudig. De druk in Europa is anders, de concurrentie is scherper en de verwachtingen liggen aanzienlijk hoger.

Extra voorzichtigheid door blessuregevoeligheid

Als speler vallen Kayden Pierre’s snelheid en dribbelen op. Hij kan de meeste spelers in de Major League Soccer verslaan met zijn snelheid, wat ook helpt bij zijn recuperatievermogen om terug te keren naar zijn positie als rechtsback in de defensie van Kansas City.

Hij kan tegenstanders passeren om de achterlijn te halen en voorzetten te geven (en heeft zelfs als winger gespeeld in noodgevallen), maar hij is op zijn best wanneer hij naar binnen snijdt als een inverted fullback.

Blessures zijn soms een probleem geweest, waar hij veel pech heeft gehad. Dit jaar is trainer Peter Vermes extra voorzichtig met hem geweest en heeft hij hem bijkomende rust gegeven bij kleine blessures om te voorkomen dat ze het hele jaar zouden aanslepen.

Zal Pierre doorbreken bij KRC Genk?

Meest recent

'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

120
120
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

20
20
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

114
114
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

88
88
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

69
69
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

49
49
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

59
59
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

34
34
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

151
151
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

455
455
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

235
235
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

261
261
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

197
197
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

110
110
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

99
99
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

38
38
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

59
59
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

835
835
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

687
687
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

466
466
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

448
448
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

311
311
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

1017
1017
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

401
401
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

59
59

Meer sportnieuws