Kompany viert bij Bundesliga-debuut: Bayern wint na rollercoaster

door
Kompany viert bij Bundesliga-debuut: Bayern wint na rollercoaster

Vincent Kompany heeft zondagnamiddag een geslaagd Bundesliga-debuut gemaakt als hoofdtrainer van Bayern München. Zijn ploeg vatte de competitie aan met een zege op het veld van VfL Wolfsburg. Het werd wel een dolle wedstrijd die alle richtingen uitging: 2-3.

Kompany begon deze zomer aan veruit de grootste uitdaging van zijn trainerscarrière tot dusver. Ondanks het feit dat hij degradeerde uit de Premier League met Burnley FC, kreeg hij namelijk de kans als hoofdcoach bij Bayern München. Tot op heden nog steeds één van de grootste clubs in Europa.

LEES OOK: 'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Musiala opent de rekening

Tijdens de voorbereiding kwamen alvast positieve signalen naar buiten over de Belgische coach. En ook zijn officiële debuut werd een succes. Zo won Der Rekordmeister vorige week met duidelijke 4-0-cijfers in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser Ulm.

Maar zondag moest natuurlijk bevestigd worden tijdens de eerste Bundesliga-match van het seizoen. De start was alvast veelbelovend. Zo zorgde Musiala na nog geen 20 minuten voor de openingstreffer. Daarmee legde het supertalent ook meteen de ruststand vast.

Knotsgekke tweede helft

Vlak na de pauze liep het echter compleet mis voor Bayern. Via twee goals van Majer, waarvan eentje op penalty, trok Wolfsburg de wedstrijd volledig naar zich toe. Gelukkig voor Kompany kreeg hij vervolgens een helpende hand: Kaminski devieerde de gelijkmaker immers in eigen doel.

Uiteindelijk wist Bayern erop en erover te gaan. Op aangeven van Kane wist Gnabry voor 2-3 te zorgen en dat was ook meteen de eindstand. Aan spektakel dus geen gebrek, al zal Kompany vooral tevreden zijn dat de drie punten alsnog over de streep werden getrokken.

Scoreverloop:

0-1 (19') Jamal Musiala
1-1 (47') Lovro Majer (pen.)
2-1 (55') Lovro Majer
2-2 (65') Jakub Kaminski (own.)
2-3 (82') Serge Gnabry

Bayern wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

2
2
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

42
42
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

140
140
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

276
276
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

213
213
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

39
39
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

47
47
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

53
53
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

100
100
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

171
171
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

273
273
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

324
324
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

119
119
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

111
111
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

622
622
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

227
227
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

773
773
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

221
221
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

141
141
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

172
172
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

262
262
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

688
688
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

85
85
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

404
404
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

360
360

Meer sportnieuws