Kompany viert bij Bundesliga-debuut: Bayern wint na rollercoaster

door
Kompany viert bij Bundesliga-debuut: Bayern wint na rollercoaster

Vincent Kompany heeft zondagnamiddag een geslaagd Bundesliga-debuut gemaakt als hoofdtrainer van Bayern München. Zijn ploeg vatte de competitie aan met een zege op het veld van VfL Wolfsburg. Het werd wel een dolle wedstrijd die alle richtingen uitging: 2-3.

Kompany begon deze zomer aan veruit de grootste uitdaging van zijn trainerscarrière tot dusver. Ondanks het feit dat hij degradeerde uit de Premier League met Burnley FC, kreeg hij namelijk de kans als hoofdcoach bij Bayern München. Tot op heden nog steeds één van de grootste clubs in Europa.

LEES OOK: Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Musiala opent de rekening

Tijdens de voorbereiding kwamen alvast positieve signalen naar buiten over de Belgische coach. En ook zijn officiële debuut werd een succes. Zo won Der Rekordmeister vorige week met duidelijke 4-0-cijfers in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser Ulm.

Maar zondag moest natuurlijk bevestigd worden tijdens de eerste Bundesliga-match van het seizoen. De start was alvast veelbelovend. Zo zorgde Musiala na nog geen 20 minuten voor de openingstreffer. Daarmee legde het supertalent ook meteen de ruststand vast.

Knotsgekke tweede helft

Vlak na de pauze liep het echter compleet mis voor Bayern. Via twee goals van Majer, waarvan eentje op penalty, trok Wolfsburg de wedstrijd volledig naar zich toe. Gelukkig voor Kompany kreeg hij vervolgens een helpende hand: Kaminski devieerde de gelijkmaker immers in eigen doel.

Uiteindelijk wist Bayern erop en erover te gaan. Op aangeven van Kane wist Gnabry voor 2-3 te zorgen en dat was ook meteen de eindstand. Aan spektakel dus geen gebrek, al zal Kompany vooral tevreden zijn dat de drie punten alsnog over de streep werden getrokken.

Scoreverloop:

0-1 (19') Jamal Musiala
1-1 (47') Lovro Majer (pen.)
2-1 (55') Lovro Majer
2-2 (65') Jakub Kaminski (own.)
2-3 (82') Serge Gnabry

Bayern wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

1
1
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

45
45
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

25
25
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

124
124
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

132
132
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

280
280
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

270
270
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

92
92
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

241
241
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

149
149
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

527
527
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

575
575
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

384
384
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

329
329
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

160
160
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

611
611
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

558
558
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

350
350
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

171
171
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

502
502
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

233
233
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

319
319
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

90
90

Meer sportnieuws