Kompany viert bij Bundesliga-debuut: Bayern wint na rollercoaster

door
Kompany viert bij Bundesliga-debuut: Bayern wint na rollercoaster

Vincent Kompany heeft zondagnamiddag een geslaagd Bundesliga-debuut gemaakt als hoofdtrainer van Bayern München. Zijn ploeg vatte de competitie aan met een zege op het veld van VfL Wolfsburg. Het werd wel een dolle wedstrijd die alle richtingen uitging: 2-3.

Kompany begon deze zomer aan veruit de grootste uitdaging van zijn trainerscarrière tot dusver. Ondanks het feit dat hij degradeerde uit de Premier League met Burnley FC, kreeg hij namelijk de kans als hoofdcoach bij Bayern München. Tot op heden nog steeds één van de grootste clubs in Europa.

LEES OOK: Kompany in bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Musiala opent de rekening

Tijdens de voorbereiding kwamen alvast positieve signalen naar buiten over de Belgische coach. En ook zijn officiële debuut werd een succes. Zo won Der Rekordmeister vorige week met duidelijke 4-0-cijfers in de bekerwedstrijd tegen tweedeklasser Ulm.

Maar zondag moest natuurlijk bevestigd worden tijdens de eerste Bundesliga-match van het seizoen. De start was alvast veelbelovend. Zo zorgde Musiala na nog geen 20 minuten voor de openingstreffer. Daarmee legde het supertalent ook meteen de ruststand vast.

Knotsgekke tweede helft

Vlak na de pauze liep het echter compleet mis voor Bayern. Via twee goals van Majer, waarvan eentje op penalty, trok Wolfsburg de wedstrijd volledig naar zich toe. Gelukkig voor Kompany kreeg hij vervolgens een helpende hand: Kaminski devieerde de gelijkmaker immers in eigen doel.

Uiteindelijk wist Bayern erop en erover te gaan. Op aangeven van Kane wist Gnabry voor 2-3 te zorgen en dat was ook meteen de eindstand. Aan spektakel dus geen gebrek, al zal Kompany vooral tevreden zijn dat de drie punten alsnog over de streep werden getrokken.

Scoreverloop:

0-1 (19') Jamal Musiala
1-1 (47') Lovro Majer (pen.)
2-1 (55') Lovro Majer
2-2 (65') Jakub Kaminski (own.)
2-3 (82') Serge Gnabry

Bayern wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

0
0
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

5
5
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

3
3
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

198
198
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

62
62
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

115
115
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

229
229
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

48
48
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

20
20
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

43
43
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

76
76
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

143
143
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

74
74
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

98
98
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

173
173
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

202
202
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

220
220
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

61
61
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

44
44
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

260
260
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

162
162
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

179
179
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

120
120

Meer sportnieuws