'Barça onderneemt actie met drie late transferdeals'

door
'Barça onderneemt actie met drie late transferdeals'

FC Barcelona is goed aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee competitieduels te winnen. Ondertussen zijn de Catalanen nog niet klaar met hun transferwerk. Zo zitten enkele uitgaande transfers in de pijplijn.

Met Hansi Flick legde Barça deze zomer een nieuwe trainer vast. De Duitser tekende een contract tot medio 2026 bij de Spaanse vicekampioen. Flick krijgt nu de lastige taak om in Spanje de strijd met Real aan te gaan en om ook in de vernieuwde Champions League te scoren. Daarvoor is versterking in ieder geval welgekomen.

Maar zoals geweten kampen de Catalanen met financiële problemen. En dus zullen eerst spelers verkocht moeten worden. Niet zozeer vanwege de transferinkomsten, des te meer vanwege de salarissen. Door de Spaanse Financial Fair Play-regels is het salarisbudget immers gelimiteerd en dus moet er ruimte vrij gemaakt worden op aanwinsten in te schrijven.

LEES OOK: 'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Salarissen lozen

Vandaar dat de club bereid was om mee te werken aan een vertrek van Ilkay Gündogan. De Duitser keerde eerder deze week terug naar Manchester City. Barça liet hem uiteindelijk transfervrij beschikken, maar wist zo wel pak salarisbudget uit te sparen. En die besparingsoperatie wordt nu doorgetrokken.

Zo werd zondag alweer een nieuwe uitgaande transfer afgerond. Via de officiële kanalen werd het vertrek van Mika Faye bekend gemaakt. De Senegalese verdediger trekt op permanente basis naar Stade Rennais. Dat zou een slordige 10 miljoen euro betalen, al kan dat bedrag via allerlei variabelen nog oplopen.

Twee huurdeals

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Zo komen er nog twee uitgaande deals aan. Clément Lenglet en Vitor Roque staan immers op punt om de club op huurbasis te verlaten. Zij zouden worden uitgeleend aan respectievelijk Atlético Madrid en Real Betis. Eenmaal deze transfers afgerond zijn, is er normaal gezien voldoende ruimte om Dani Olmo te registreren voor La Liga. En wie weet om nog enkele last-minute aanwinsten te strikken.

Barça doet dit seizoen weer mee voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

39
39
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

5
5
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

51
51
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

122
122
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

11
11
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

29
29
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

12
12
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

265
265
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

134
134
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

176
176
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

55
55
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

214
214
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

99
99
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

96
96
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

118
118
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

353
353
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

459
459
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

271
271
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

215
215
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

487
487
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

582
582

Meer sportnieuws