'Barça onderneemt actie met drie late transferdeals'

439 stemmen
'Barça onderneemt actie met drie late transferdeals'

FC Barcelona is goed aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee competitieduels te winnen. Ondertussen zijn de Catalanen nog niet klaar met hun transferwerk. Zo zitten enkele uitgaande transfers in de pijplijn.

Met Hansi Flick legde Barça deze zomer een nieuwe trainer vast. De Duitser tekende een contract tot medio 2026 bij de Spaanse vicekampioen. Flick krijgt nu de lastige taak om in Spanje de strijd met Real aan te gaan en om ook in de vernieuwde Champions League te scoren. Daarvoor is versterking in ieder geval welgekomen.

Maar zoals geweten kampen de Catalanen met financiële problemen. En dus zullen eerst spelers verkocht moeten worden. Niet zozeer vanwege de transferinkomsten, des te meer vanwege de salarissen. Door de Spaanse Financial Fair Play-regels is het salarisbudget immers gelimiteerd en dus moet er ruimte vrij gemaakt worden op aanwinsten in te schrijven.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Salarissen lozen

Vandaar dat de club bereid was om mee te werken aan een vertrek van Ilkay Gündogan. De Duitser keerde eerder deze week terug naar Manchester City. Barça liet hem uiteindelijk transfervrij beschikken, maar wist zo wel pak salarisbudget uit te sparen. En die besparingsoperatie wordt nu doorgetrokken.

Zo werd zondag alweer een nieuwe uitgaande transfer afgerond. Via de officiële kanalen werd het vertrek van Mika Faye bekend gemaakt. De Senegalese verdediger trekt op permanente basis naar Stade Rennais. Dat zou een slordige 10 miljoen euro betalen, al kan dat bedrag via allerlei variabelen nog oplopen.

Twee huurdeals

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Zo komen er nog twee uitgaande deals aan. Clément Lenglet en Vitor Roque staan immers op punt om de club op huurbasis te verlaten. Zij zouden worden uitgeleend aan respectievelijk Atlético Madrid en Real Betis. Eenmaal deze transfers afgerond zijn, is er normaal gezien voldoende ruimte om Dani Olmo te registreren voor La Liga. En wie weet om nog enkele last-minute aanwinsten te strikken.

🚀

Barça doet dit seizoen weer mee voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

1
1
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

42
42
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

43
43
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

50
50
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

400
400
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

327
327
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

188
188
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

270
270
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

54
54
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

72
72
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

148
148
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

171
171
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

88
88
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

154
154
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

67
67
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

173
173
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

169
169
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

203
203
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

439
439
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

289
289
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

85
85
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

933
933
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

535
535
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

607
607

Meer sportnieuws