Dender-Club Brugge: Hayen maakt statement met basiself

397 stemmen
Dender-Club Brugge: Hayen maakt statement met basiself

Club Brugge boekte vorig weekend tegen Antwerp zijn eerste zege van het seizoen. Zondagmiddag moet echter een bevestiging volgen op bezoek bij de verrassende promovendus FCV Dender. Ref Erik Lambrechts fluit de partij in het Van Roy-stadion om 13u30 op gang.

Voor aanvang van het seizoen werd gevreesd voor de kansen van Dender op het hoogste niveau. Maar de promovendus van coach Euvrard is uitstekend van start gegaan. Na vier speeldagen verloor Dender nog geen enkele keer. Met een knappe reeks van 8 op 12 staat het momenteel op de derde plaats te pronken.

Veel redenen heeft Euvrard dus niet om zijn basiselftal te sleutelen en dat doet hij uiteindelijk ook niet. Zo begint de promovendus zoals verwacht met dezelfde starters. Daarbij is het onder meer uitkijken naar Nsimba en Berte, twee jonge Belgische aanvallers die helemaal aan het doorbreken zijn.

LEES OOK: 'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Hayen wisselt helemaal niet

Blauw-Zwart begon op zijn beurt erg tegenvallend aan het seizoen. Een crisis loerde zelfs om de hoek bij de landskampioen, tot vorige week een broodnodige overwinning volgde. Die lijn willen de Bruggelingen nu ook doortrekken. Coach Hayen maakt alvast een statement met zijn basiself.

Zo kiest hij resoluut voor dezelfde namen als een week eerder. Seys behoudt dus de voorkeur op Siquet als rechtsback. Voorin blijven Tzolis en Skov Olsen in steun van diepste man Nilsson staan. Jongens als Jutgla, Jashari en Skoras moeten dus opnieuw vrede nemen met een plek op de bank.

Wie wint?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

0
0
Garcia gooit tactisch plannetje nu al op tafel

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

12
12
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

27
27
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

175
175
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

31
31
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

269
269
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

97
97
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

245
245
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

99
99
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

174
174
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

178
178
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

92
92
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

37
37
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

99
99
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

250
250
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

692
692
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

180
180
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

234
234
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

159
159
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

121
121
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

217
217
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1106
1106
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

156
156

Meer sportnieuws