KRC Genk vies genaaid door rebelse miljoenendeal

1023
KRC Genk vies genaaid door rebelse miljoenendeal

De transfer van Matias Galarza naar CA Talleres, enkele uren voor de sluiting van de Argentijnse transferperiode, is een zware tegenvaller voor KRC Genk. De Argentijnse subtopper betaalde 3,5 miljoen euro plus 40% van een toekomstige transfersom voor de middenvelder. Dit aanbod is aanzienlijk lager dan de 10 miljoen euro die Genk in februari heeft afgewezen, afkomstig van zowel Braziliaanse als Amerikaanse clubs.

Galarza's verlangen naar een terugkeer naar Argentinië leidde tot een situatie waarin hij weigerde mee te trainen en zonder toestemming in zijn thuisland verbleef. Pogingen om met Boca Juniors tot een akkoord te komen mislukten, en de deal met Talleres werd op het laatste moment afgesloten. Uiteindelijk is de deal met Talleres zelfs minder aantrekkelijk dan die van Boca in juni.

LEES OOK: 'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk wilde minstens 10 miljoen voor Galarza

In juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk plots hoogst onzeker. Hoewel de Argentijn op het veld uitblonk in België, voelde hij zich naast het veld steeds minder op zijn gemak. Heimwee begon zijn tol te eisen, en de mogelijkheid van een terugkeer naar zijn thuisland leek steeds aantrekkelijker.

Het werd duidelijk dat de Limburgers hem moeilijk zouden kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod, ondanks zijn contract dat nog tot medio 2026 doorliep. Boca Juniors, de topclub uit Argentinië, nodigde Galarza uit voor een thuiswedstrijd, en sindsdien begon de middenvelder zelf actief aan te dringen op een transfer.

Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan hun initiële vraagprijs van meer dan 10 miljoen euro. Eerder dit jaar, in februari, had Genk nog twee aanbiedingen van boven de 10 miljoen euro afgewezen, afkomstig van zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club.

 Maar met Galarza's groeiende verlangen naar een terugkeer naar Argentinië, lijkt het voor de Genkies moeilijker om diezelfde hoge transfersom te blijven eisen.

Galarza weigert mee te trainen: zonder toestemming naar Argentinië

De onderhandelingen met Boca Juniors verliepen erg moeizaam en de Argentijnse topclub deed een openingsbod dat ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: slechts 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

Dit bod werd door de Limburgers resoluut afgewezen. In een poging de druk op te voeren, weigerde Matias Galarza nog langer mee te trainen bij Genk. Ondanks de spanningen probeerden de Limburgers door te onderhandelen met Boca Juniors, met de hoop minstens 5 miljoen euro te krijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Toch bleef eind juli een doorbraak uit, waardoor de transfer in de lucht bleef hangen. Coach Thorsten Fink besloot om Galarza niet mee te nemen op zomerstage en zette hem apart van de groep.

“Laat me zeggen dat hij niet in staat is om mee te trainen. Hij wil niet blijven”, zei Fink aan Het Laatste Nieuws. In werkelijkheid verbleef Galarza al weken zonder toestemming in Argentinië, gefrustreerd dat Genk het veel te lage bod van Boca Juniors had afgewezen.

Talleres drukt door voor Galarza: rush tegen deadline day

Na het eerste bod bleef het stil vanuit Boca Juniors, waardoor de onderhandelingen definitief vastliepen. De deadline van de Argentijnse transferperiode verstreek immers al vorige week donderdag om middernacht.

Hoewel het Spaanse Valencia kortstondig in beeld kwam als mogelijke oplossing, bleek die interesse weinig concreet. Vorige week dinsdag diende CA Talleres, een subtopper uit Argentinië, zich op het laatste moment aan als gegadigde voor Galarza.

De deal moest binnen 72 uur rond zijn, en de club uit Córdoba zette alles op alles om dat te bewerkstelligen. In eerste instantie stelden ze een huurdeal voor, maar dit voorstel werd door Genk resoluut afgewezen; de Limburgers wilden alleen onderhandelen over een definitieve transfer.

Uiteindelijk kwam Talleres met een aangepast voorstel: een constructie waarbij Genk 40% zou ontvangen van een toekomstige transfersom die een andere club voor Galarza zou betalen. 

Slechtere deal dan Boca, Galarza heeft Genk zwaar ontgoocheld

Donderdagavond, slechts enkele uren voor het sluiten van de zomermercato in Argentinië, werd de transfer van Matias Galarza naar CA Talleres officieel afgerond. De Argentijnse subtopper betaalt 3,5 miljoen euro voor de middenvelder, plus 40% van een eventuele toekomstige transfersom bij doorverkoop.

Dit voorstel lijkt op het bod dat Boca Juniors eerder in juni had gedaan, en zelfs nog minder aantrekkelijk, maar dat door KRC Genk destijds resoluut werd afgewezen. Voor Galarza zag de toekomst er veelbelovend uit, en bij Genk heerst ongetwijfeld teleurstelling over hoe de situatie is verlopen.

In februari had de club nog aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro afgewezen, afkomstig van zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club, in de verwachting dat er in de toekomst nog betere deals zouden komen.

De wending in Galarza’s carrière komt als een verrassing, vooral omdat hij vorig seizoen nog een terugkeer naar Zuid-Amerika uitsloot. “Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder toen aan Het Nieuwsblad.

“Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Genk heeft het dossier-Galarza verkeerd aangepakt

Meest recent

'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

27
27
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

42
42
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

291
291
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

376
376
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

161
161
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

310
310
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1056
1056
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

493
493
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

439
439
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

175
175
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

92
92
Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

De eerste speeldag voor de Jupiler Pro League is achter de rug en de volgende klopt alweer op de ...

43
43
Pacho komt met emotionele onthulling over Antwerp-periode

Willian Pacho brak op het hoogste niveau door bij Royal Antwerp FC waarna hij een transfer naar ...

452
452
Turkse journalist gearresteerd na ‘misleidend transfergerucht’

Ophef in Turkije: een journalist is gearresteerd nadat die een gerucht de wereld instuurde. Jamal ...

60
60
STVV komt met update over vernieuwing stadion

Sint-Truiden VV speelt dit seizoen Europees voetbal na een topseizoen in de Jupiler Pro League. De ...

136
136
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

74
74
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

163
163
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

92
92
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

726
726
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

619
619
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

142
142
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

170
170
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

328
328
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

109
109
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

339
339

Meer sportnieuws