KRC Genk vies genaaid door rebelse miljoenendeal

door
KRC Genk vies genaaid door rebelse miljoenendeal

De transfer van Matias Galarza naar CA Talleres, enkele uren voor de sluiting van de Argentijnse transferperiode, is een zware tegenvaller voor KRC Genk. De Argentijnse subtopper betaalde 3,5 miljoen euro plus 40% van een toekomstige transfersom voor de middenvelder. Dit aanbod is aanzienlijk lager dan de 10 miljoen euro die Genk in februari heeft afgewezen, afkomstig van zowel Braziliaanse als Amerikaanse clubs.

Galarza's verlangen naar een terugkeer naar Argentinië leidde tot een situatie waarin hij weigerde mee te trainen en zonder toestemming in zijn thuisland verbleef. Pogingen om met Boca Juniors tot een akkoord te komen mislukten, en de deal met Talleres werd op het laatste moment afgesloten. Uiteindelijk is de deal met Talleres zelfs minder aantrekkelijk dan die van Boca in juni.

LEES OOK: Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

KRC Genk wilde minstens 10 miljoen voor Galarza

In juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk plots hoogst onzeker. Hoewel de Argentijn op het veld uitblonk in België, voelde hij zich naast het veld steeds minder op zijn gemak. Heimwee begon zijn tol te eisen, en de mogelijkheid van een terugkeer naar zijn thuisland leek steeds aantrekkelijker.

Het werd duidelijk dat de Limburgers hem moeilijk zouden kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod, ondanks zijn contract dat nog tot medio 2026 doorliep. Boca Juniors, de topclub uit Argentinië, nodigde Galarza uit voor een thuiswedstrijd, en sindsdien begon de middenvelder zelf actief aan te dringen op een transfer.

Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan hun initiële vraagprijs van meer dan 10 miljoen euro. Eerder dit jaar, in februari, had Genk nog twee aanbiedingen van boven de 10 miljoen euro afgewezen, afkomstig van zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club.

 Maar met Galarza's groeiende verlangen naar een terugkeer naar Argentinië, lijkt het voor de Genkies moeilijker om diezelfde hoge transfersom te blijven eisen.

Galarza weigert mee te trainen: zonder toestemming naar Argentinië

De onderhandelingen met Boca Juniors verliepen erg moeizaam en de Argentijnse topclub deed een openingsbod dat ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: slechts 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

Dit bod werd door de Limburgers resoluut afgewezen. In een poging de druk op te voeren, weigerde Matias Galarza nog langer mee te trainen bij Genk. Ondanks de spanningen probeerden de Limburgers door te onderhandelen met Boca Juniors, met de hoop minstens 5 miljoen euro te krijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Toch bleef eind juli een doorbraak uit, waardoor de transfer in de lucht bleef hangen. Coach Thorsten Fink besloot om Galarza niet mee te nemen op zomerstage en zette hem apart van de groep.

“Laat me zeggen dat hij niet in staat is om mee te trainen. Hij wil niet blijven”, zei Fink aan Het Laatste Nieuws. In werkelijkheid verbleef Galarza al weken zonder toestemming in Argentinië, gefrustreerd dat Genk het veel te lage bod van Boca Juniors had afgewezen.

Talleres drukt door voor Galarza: rush tegen deadline day

Na het eerste bod bleef het stil vanuit Boca Juniors, waardoor de onderhandelingen definitief vastliepen. De deadline van de Argentijnse transferperiode verstreek immers al vorige week donderdag om middernacht.

Hoewel het Spaanse Valencia kortstondig in beeld kwam als mogelijke oplossing, bleek die interesse weinig concreet. Vorige week dinsdag diende CA Talleres, een subtopper uit Argentinië, zich op het laatste moment aan als gegadigde voor Galarza.

De deal moest binnen 72 uur rond zijn, en de club uit Córdoba zette alles op alles om dat te bewerkstelligen. In eerste instantie stelden ze een huurdeal voor, maar dit voorstel werd door Genk resoluut afgewezen; de Limburgers wilden alleen onderhandelen over een definitieve transfer.

Uiteindelijk kwam Talleres met een aangepast voorstel: een constructie waarbij Genk 40% zou ontvangen van een toekomstige transfersom die een andere club voor Galarza zou betalen. 

Slechtere deal dan Boca, Galarza heeft Genk zwaar ontgoocheld

Donderdagavond, slechts enkele uren voor het sluiten van de zomermercato in Argentinië, werd de transfer van Matias Galarza naar CA Talleres officieel afgerond. De Argentijnse subtopper betaalt 3,5 miljoen euro voor de middenvelder, plus 40% van een eventuele toekomstige transfersom bij doorverkoop.

Dit voorstel lijkt op het bod dat Boca Juniors eerder in juni had gedaan, en zelfs nog minder aantrekkelijk, maar dat door KRC Genk destijds resoluut werd afgewezen. Voor Galarza zag de toekomst er veelbelovend uit, en bij Genk heerst ongetwijfeld teleurstelling over hoe de situatie is verlopen.

In februari had de club nog aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro afgewezen, afkomstig van zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club, in de verwachting dat er in de toekomst nog betere deals zouden komen.

De wending in Galarza’s carrière komt als een verrassing, vooral omdat hij vorig seizoen nog een terugkeer naar Zuid-Amerika uitsloot. “Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder toen aan Het Nieuwsblad.

“Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Genk heeft het dossier-Galarza verkeerd aangepakt

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

94
94
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

2
2
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

22
22
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

12
12
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

17
17
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

91
91
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

49
49
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

190
190
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

50
50
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

51
51
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

16
16
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

79
79
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

63
63
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

96
96
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

415
415
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

31
31
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

75
75
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

225
225
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

35
35
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

64
64
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

279
279
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

55
55
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

253
253
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

156
156
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

404
404

Meer sportnieuws