KRC Genk vies genaaid door rebelse miljoenendeal

1023
KRC Genk vies genaaid door rebelse miljoenendeal

De transfer van Matias Galarza naar CA Talleres, enkele uren voor de sluiting van de Argentijnse transferperiode, is een zware tegenvaller voor KRC Genk. De Argentijnse subtopper betaalde 3,5 miljoen euro plus 40% van een toekomstige transfersom voor de middenvelder. Dit aanbod is aanzienlijk lager dan de 10 miljoen euro die Genk in februari heeft afgewezen, afkomstig van zowel Braziliaanse als Amerikaanse clubs.

Galarza's verlangen naar een terugkeer naar Argentinië leidde tot een situatie waarin hij weigerde mee te trainen en zonder toestemming in zijn thuisland verbleef. Pogingen om met Boca Juniors tot een akkoord te komen mislukten, en de deal met Talleres werd op het laatste moment afgesloten. Uiteindelijk is de deal met Talleres zelfs minder aantrekkelijk dan die van Boca in juni.

LEES OOK: Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk wilde minstens 10 miljoen voor Galarza

In juni werd de toekomst van Matias Galarza bij KRC Genk plots hoogst onzeker. Hoewel de Argentijn op het veld uitblonk in België, voelde hij zich naast het veld steeds minder op zijn gemak. Heimwee begon zijn tol te eisen, en de mogelijkheid van een terugkeer naar zijn thuisland leek steeds aantrekkelijker.

Het werd duidelijk dat de Limburgers hem moeilijk zouden kunnen tegenhouden bij een aantrekkelijk bod, ondanks zijn contract dat nog tot medio 2026 doorliep. Boca Juniors, de topclub uit Argentinië, nodigde Galarza uit voor een thuiswedstrijd, en sindsdien begon de middenvelder zelf actief aan te dringen op een transfer.

Deze ontwikkelingen maken het voor Genk moeilijker om vast te houden aan hun initiële vraagprijs van meer dan 10 miljoen euro. Eerder dit jaar, in februari, had Genk nog twee aanbiedingen van boven de 10 miljoen euro afgewezen, afkomstig van zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club.

 Maar met Galarza's groeiende verlangen naar een terugkeer naar Argentinië, lijkt het voor de Genkies moeilijker om diezelfde hoge transfersom te blijven eisen.

Galarza weigert mee te trainen: zonder toestemming naar Argentinië

De onderhandelingen met Boca Juniors verliepen erg moeizaam en de Argentijnse topclub deed een openingsbod dat ver onder de verwachtingen van KRC Genk lag: slechts 3 miljoen euro voor 50% van de transferrechten.

Dit bod werd door de Limburgers resoluut afgewezen. In een poging de druk op te voeren, weigerde Matias Galarza nog langer mee te trainen bij Genk. Ondanks de spanningen probeerden de Limburgers door te onderhandelen met Boca Juniors, met de hoop minstens 5 miljoen euro te krijgen voor de helft van de transferrechten van Galarza.

Toch bleef eind juli een doorbraak uit, waardoor de transfer in de lucht bleef hangen. Coach Thorsten Fink besloot om Galarza niet mee te nemen op zomerstage en zette hem apart van de groep.

“Laat me zeggen dat hij niet in staat is om mee te trainen. Hij wil niet blijven”, zei Fink aan Het Laatste Nieuws. In werkelijkheid verbleef Galarza al weken zonder toestemming in Argentinië, gefrustreerd dat Genk het veel te lage bod van Boca Juniors had afgewezen.

Talleres drukt door voor Galarza: rush tegen deadline day

Na het eerste bod bleef het stil vanuit Boca Juniors, waardoor de onderhandelingen definitief vastliepen. De deadline van de Argentijnse transferperiode verstreek immers al vorige week donderdag om middernacht.

Hoewel het Spaanse Valencia kortstondig in beeld kwam als mogelijke oplossing, bleek die interesse weinig concreet. Vorige week dinsdag diende CA Talleres, een subtopper uit Argentinië, zich op het laatste moment aan als gegadigde voor Galarza.

De deal moest binnen 72 uur rond zijn, en de club uit Córdoba zette alles op alles om dat te bewerkstelligen. In eerste instantie stelden ze een huurdeal voor, maar dit voorstel werd door Genk resoluut afgewezen; de Limburgers wilden alleen onderhandelen over een definitieve transfer.

Uiteindelijk kwam Talleres met een aangepast voorstel: een constructie waarbij Genk 40% zou ontvangen van een toekomstige transfersom die een andere club voor Galarza zou betalen. 

Slechtere deal dan Boca, Galarza heeft Genk zwaar ontgoocheld

Donderdagavond, slechts enkele uren voor het sluiten van de zomermercato in Argentinië, werd de transfer van Matias Galarza naar CA Talleres officieel afgerond. De Argentijnse subtopper betaalt 3,5 miljoen euro voor de middenvelder, plus 40% van een eventuele toekomstige transfersom bij doorverkoop.

Dit voorstel lijkt op het bod dat Boca Juniors eerder in juni had gedaan, en zelfs nog minder aantrekkelijk, maar dat door KRC Genk destijds resoluut werd afgewezen. Voor Galarza zag de toekomst er veelbelovend uit, en bij Genk heerst ongetwijfeld teleurstelling over hoe de situatie is verlopen.

In februari had de club nog aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro afgewezen, afkomstig van zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club, in de verwachting dat er in de toekomst nog betere deals zouden komen.

De wending in Galarza’s carrière komt als een verrassing, vooral omdat hij vorig seizoen nog een terugkeer naar Zuid-Amerika uitsloot. “Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder toen aan Het Nieuwsblad.

“Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

🚀

Genk heeft het dossier-Galarza verkeerd aangepakt

Meest recent

Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

44
44
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

18
18
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

33
33
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

18
18
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

193
193
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

54
54
Miljoenen extra voor KBVB? Infantino onderzoekt masterplan

Gianni Infantino is een charmeoffensief aan het plannen om de nationale voetbalbonden weer achter ...

25
25
Franse media verdeeld na België – Frankrijk: vier buizen

De Rode Duivels gingen met het kleinste verschil onderuit tegen Frankrijk namens de Nations League. ...

163
163
'Bliksemtransfer Romelu Lukaku naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku koos afgelopen zomer voor een uitdaging bij het Turkse Fenerbahçe, maar de Rode ...

730
730
Wéér nachtmerrie voor Rode Duivels: “Onwaarschijnlijk”

De Rode Duivels zijn in de Nations League met een drie op zes begonnen. Bondscoach Mark van Bommel ...

127
127
Hommeles in Turkije vlak voor België: kritiek en arrestaties

Het rommelt bij Turkije. Na een dramatisch WK loopt het ook voor geen meter in de Nations League. Na ...

90
90
Mechele en co lyr-isch: enorme ontdekking bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

90
90
Van Bommel-aanpak maakt brokken: Degryse ziet groot 'slachtoffer'

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

329
329
Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

615
615
Rotaties bij Belgen: wissels in basiself, nieuwe naam in selectie?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

206
206
Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

159
159
Fluitconcerten bij Duitsland: Klopp bijt van zich af

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

130
130
"De minste Duivel" - Belgische pers duidt zondebok aan

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

570
570
Einde verhaal: club en Van Bommel dumpen Rode Duivel

Een Rode Duivel die op het WK nog speelde, vliegt er plots overal uit de ploeg. Mark van Bommel liet ...

202
202
'Verbazende transfer Bayern: Kompany legt PL-lijntje uit'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

240
240
Lukaku aan bank gekluisterd: bondscoach geeft dé reden

Romelu Lukaku heeft voorlopig nog niet zoveel plezier beleefd aan het nieuwe hoofdstuk bij de Rode ...

263
263
"Hij was onbestaand" - L'Equipe geeft twee Duivels 3 op 10

Het is de Rode Duivels dan toch niet gelukt om voor het eerst sinds 2015 een goed resultaat neer te ...

2284
2284
Rode Duivel maakt kapitale slipper: Van Bommel reageert

Lange tijd zat er minstens een puntje in, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om ...

345
345
Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

311
311

Meer sportnieuws