Tumult bij AA Gent door dikke toptransfer van 15 miljoen

1222
Tumult bij AA Gent door dikke toptransfer van 15 miljoen

Na een moeilijke start en weinig speeltijd in het begin van het jaar, kreeg Matias Fernandez-Pardo in de play-offs voluit zijn kans en maakte indruk met 7 goals en 2 assists in 10 wedstrijden. Met belangstelling van topclubs zoals AS Roma, Lazio en AC Milan, en een afgewezen bod van Lazio van meer dan 10 miljoen euro, wordt Fernandez-Pardo nu gewaardeerd op minstens 15 miljoen euro door AA Gent.

Ondanks de grote interesse en een mogelijke verkoop, net als de vertrekwens van de speler zelf, benadrukt sportief directeur Arnar Vidarsson dat AA Gent geen actieve verkoopstrategie heeft met hem. Onder de nieuwe coach Wouter Vrancken heeft Fernandez-Pardo moeite gehad om belangrijk te zijn en heeft hij al kritiek gehad. Er rijst ook de vraag over de rol van makelaar Mogi Bayat in dit dossier, wat complicaties kan veroorzaken.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Fernandez-Pardo was in januari al bijna weg bij AA Gent

Begin dit jaar bevond Matias Fernandez-Pardo zich in een lastige situatie bij AA Gent. De jonge aanvaller zag amper speeltijd in het verschiet en had weinig vooruitzichten om door te breken bij de Buffalo’s. In januari wilde hij dan ook vertrekken, ofwel definitief of op huurbasis.

Fernandez-Pardo hoopte op een vertrek, met interesse van het Italiaanse Lecce en het Spaanse Real Valladolid. Toch kwam er geen akkoord en bleef de jonge Belg zonder morren in de Ghelamco Arena.

In de wintermercato moest Gent de financiële balans herstellen door Gift Orban, Malick Fofana en Hugo Cuypers te verkopen. Hierdoor kreeg de snelle Fernandez-Pardo alsnog zijn kans.

Hoewel het even duurde voor hij er helemaal klaar voor was, leverde coach Hein Vanhaezebrouck uitstekend werk met hem. In maart mocht Fernandez-Pardo voor het eerst starten in de basiself van AA Gent.

Tot die wedstrijd tegen Standard had de aanvaller slechts vijftien minuten speeltijd in het eerste elftal verzameld.

Fernandez-Pardo is de Vinicius van AA Gent

Na zijn basisdebuut tegen Standard bleef Matias Fernandez-Pardo indruk maken en groeide hij in de play-offs uit tot de grote man bij AA Gent, met maar liefst 7 goals en 2 assists in 10 wedstrijden.

“Heeft AA Gent een nieuw toptalent ontdekt?” vroeg Het Nieuwsblad zich af. De Morgen was het eens: “Iemand waar de Buffalo’s alleszins op kunnen bouwen.”

Hoewel de 19-jarige Fernandez-Pardo al langer bekend stond als een veelbelovend talent, bloeide de Brusselse tiener pas echt op sinds maart, niet als flankspeler, maar als tweede spits.

In deze rol viel Fernandez-Pardo op door zijn snelheid, vooral op de eerste meters, zijn explosiviteit, dribbels, behendigheid, individuele acties en neus voor doelpunten. Daarnaast toonde hij vorig seizoen een groeiende maturiteit.

Hein Vanhaezebrouck, toenmalig coach van AA Gent, gebruikte de top-50 van Belgische talenten, samengesteld door Het Nieuwsblad, als motivatie voor zijn pupil.

“Een tegenstander (Karetsas) stond op drie, een jong talent van ons (Jorthy Mokio) op vijf, en Matias pas op 35. Dat heb ik gebruikt om hem te motiveren. Hij hoort gewoon veel hoger op die lijst,” aldus Vanhaezebrouck. 

“Hij was onze Vinicius. Dit was de beste wedstrijd uit zijn carrière tot nu toe,” voegde de coach eraan toe na de wedstrijd tegen KRC Genk.

Gegeerd wild op de mercato: Gent wil minstens 15 miljoen

Dit seizoen staat Matias Fernandez-Pardo voor de uitdaging om zijn opmars bij AA Gent te bevestigen, maar nog voor de start van de zomermercato trok de jonge aanvaller al de aandacht van diverse Italiaanse en Spaanse topclubs.

Eind juli kwamen grote namen als AS Roma, Lazio en AC Milan op de proppen voor een mogelijke transfer, waarna ook Bayer Leverkusen en Southampton hun interesse kenbaar maakten.

Lazio deed zelfs een stevig bod van meer dan 10 miljoen euro, maar dit werd in juni door AA Gent afgewezen. Volgens Het Laatste Nieuws zijn de Buffalo’s ervan overtuigd dat Fernandez-Pardo nog meer waard is en dat zijn marktwaarde alleen maar zal stijgen als hij zich blijft ontwikkelen.

Het Nieuwsblad noemt momenteel een minimumbedrag van 15 miljoen euro. Southampton toonde ook serieuze interesse en informeerde bij AA Gent naar de transfervoorwaarden van de veelbelovende aanvaller.

Fernandez-Pardo wil vertrekken, AA Gent wil (nog) niet verkopen

De hele zomer lang gonst het van de geruchten rond Matias Fernandez-Pardo. Sportief directeur Arnar Vidarsson bevestigde aan Het Nieuwsblad dat AA Gent bereid is te luisteren naar een zeer goed bod, maar benadrukte tegelijkertijd dat de club hem niet actief probeert te verkopen.

“Hij staat niet in de etalage, we willen graag dat hij blijft”, glimlachte Vidarsson. De IJslander benadrukte dat AA Gent geen selling club is. “Schrijf gerust ook maar dat we een enorm bod op Matias Fernandez-Pardo hebben geweigerd”, zei Vidarsson.

“Als er vóór 6 september nog een astronomisch bod wordt uitgebracht, kun je niet uitsluiten dat Matias alsnog vertrekt. Maar wij zijn geen vragende partij.”

Fernandez-Pardo zelf staat open voor een transfer deze zomer, en volgens Het Laatste Nieuws is het waarschijnlijk dat er nog meer clubs zullen aankloppen bij AA Gent voor hun veelbelovende goudhaantje.

Fernandez-Pardo maakt slechte start bij Wouter Vrancken

Matias Fernandez-Pardo heeft dit seizoen tot nu toe moeite gehad om indruk te maken onder Wouter Vrancken, de nieuwe coach van AA Gent. In het 4-3-3-systeem van Vrancken wordt hij ingezet als flankspeler, een rol waarin de 19-jarige aanvaller niet goed tot zijn recht komt.

Tijdens de wedstrijd tegen Dender stond Fernandez-Pardo klaar om in te vallen, maar uiteindelijk gebeurde dat niet omdat hij zich niet fit voelde. Vrancken gaf toe dat hij hierna een stevig woordje had gewisseld met de jonge speler.

“Ik en enkele anderen hebben hem heel duidelijk gemaakt dat dit onaanvaardbaar is. Matias begrijpt dat dit not done is en heeft zich uitgebreid verontschuldigd,” aldus Vrancken.

Na de wedstrijd tegen Sporting Charleroi uitte Vrancken opnieuw kritiek, dit keer over een gebrek aan passie in het team, waarbij Fernandez-Pardo zich aangesproken mocht voelen.

Het is duidelijk dat de jonge aanvaller nog moet wennen aan de nieuwe speelstijl en de eisen van zijn coach.

Geen gemakkelijke entourage, en wat is de rol van Bayat?

Het Nieuwsblad vroeg zich af hoezeer het tussen de oren van Fernandez-Pardo sluimert nu er buitenlandse interesse is, maar AA Gent een stevig prijskaartje aan hem hing. De krant merkte op dat zijn entourage ook al niet van de gemakkelijkste is, wat een verkoop wellicht in het belang van alle partijen zou kunnen zijn.

De vraag wordt ook opgeworpen welke rol Mogi Bayat, de makelaar die inmiddels persona non grata is bij AA Gent, speelt in dit dossier, en of die rol gunstig is voor de Buffalo’s.

“Matias moet niet verkocht worden, hé. Hij heeft nog progressiemarge”, zei sportief directeur Arnar Vidarsson vorige week in Het Laatste Nieuws.

“Wij kennen de marktwaarde van Matias. Die ligt hoger dan dat bod van Lazio (10 miljoen euro, red.). De perceptie leeft bij de mensen dat AA Gent alleen maar verkoopt. Niets van. Wij beslissen wanneer wij verkopen. Wij zitten in de driver’s seat.”

Is Fernandez-Pardo 15 miljoen waard?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

29
29
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

29
29
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

39
39
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

394
394
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

81
81
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

24
24
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

285
285
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

332
332
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

291
291
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

260
260
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

316
316
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

194
194
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

196
196
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1177
1177
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws