Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

1191
Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

Zulte Waregem heeft duidelijke ambities in de Challenger Pro League. Essevee wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, het hoogste niveau. Op de eerste speeldag in de Belgische tweede klasse ging het echter al meteen mis.

Zulte Waregem verloor met 0-1 van Lierse en op speeldag twee wacht een uitwedstrijd tegen Deinze. Lukas Willen sprak met Het Nieuwsblad over de situatie bij Essevee en de druk die er nu al op de ketel staat.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Problemen

Het rommelt al meteen bij Zulte Waregem en het seizoen is nog maar één wedstrijd onderweg. Verdediger Willen probeert te temperen. “Nieuw seizoen, zelfde problemen? Ja, dat klopt ergens wel, maar het is natuurlijk nog vroeg om al grote conclusies te trekken”, klinkt het.

Tegen Lierse ging het alvast mis. Essevee slaagde er niet in om de Antwerpse club weg te drukken. “Zij trokken zich massaal terug, maar ik vond wel dat we vanaf de eerste minuut van de tweede helft een betere energie uitstraalden. We zaten toen meteen goed in de match. We hadden veel balbezit, maar we hadden het wel moeilijk om hun hecht blok te ontwrichten en doelgevaar te creëren.”

Derby

Nu staat de derby tegen Deinze op het programma en Willen weet dat er al veel druk op de beladen match zal staan. “Absoluut, maar we mogen niet dezelfde fout maken als vorig seizoen, toen we ook op de eerste speeldag verloren. Je kunt er niet omheen dat er veel druk zal staan op die partij in Deinze, maar dat zou niet anders geweest zijn, mochten we onze partij tegen Lierse hebben gewonnen.”

Coach Sven Vandenbroeck vindt dat de groep té braaf is. “Ik voel me aangesproken. We hadden eind vorig seizoen ook al een heel jonge verdediging. We hebben misschien geen uitgesproken leidersfiguren en hebben niet veel jongens met ervaring. Ik voel me dan ook wel verantwoordelijk, maar het kan niet alleen van mij komen. Er komen nog spelers in aanmerking”, klinkt het verwijtend bij Willen.

🚀

Denk jij dat Zulte Waregem komend seizoen zal promoveren?

Meest recent

RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

0
0
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

91
91
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

89
89
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

17
17
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

67
67
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

67
67
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

111
111
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

96
96
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

86
86
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

276
276
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

112
112
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

379
379
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

192
192
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

429
429
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

335
335
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

493
493
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

326
326
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

110
110
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

92
92
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

157
157
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

244
244
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

243
243

Meer sportnieuws