Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

1191 stemmen
Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

Zulte Waregem heeft duidelijke ambities in de Challenger Pro League. Essevee wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, het hoogste niveau. Op de eerste speeldag in de Belgische tweede klasse ging het echter al meteen mis.

Zulte Waregem verloor met 0-1 van Lierse en op speeldag twee wacht een uitwedstrijd tegen Deinze. Lukas Willen sprak met Het Nieuwsblad over de situatie bij Essevee en de druk die er nu al op de ketel staat.

LEES OOK: Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Problemen

Het rommelt al meteen bij Zulte Waregem en het seizoen is nog maar één wedstrijd onderweg. Verdediger Willen probeert te temperen. “Nieuw seizoen, zelfde problemen? Ja, dat klopt ergens wel, maar het is natuurlijk nog vroeg om al grote conclusies te trekken”, klinkt het.

Tegen Lierse ging het alvast mis. Essevee slaagde er niet in om de Antwerpse club weg te drukken. “Zij trokken zich massaal terug, maar ik vond wel dat we vanaf de eerste minuut van de tweede helft een betere energie uitstraalden. We zaten toen meteen goed in de match. We hadden veel balbezit, maar we hadden het wel moeilijk om hun hecht blok te ontwrichten en doelgevaar te creëren.”

Derby

Nu staat de derby tegen Deinze op het programma en Willen weet dat er al veel druk op de beladen match zal staan. “Absoluut, maar we mogen niet dezelfde fout maken als vorig seizoen, toen we ook op de eerste speeldag verloren. Je kunt er niet omheen dat er veel druk zal staan op die partij in Deinze, maar dat zou niet anders geweest zijn, mochten we onze partij tegen Lierse hebben gewonnen.”

Coach Sven Vandenbroeck vindt dat de groep té braaf is. “Ik voel me aangesproken. We hadden eind vorig seizoen ook al een heel jonge verdediging. We hebben misschien geen uitgesproken leidersfiguren en hebben niet veel jongens met ervaring. Ik voel me dan ook wel verantwoordelijk, maar het kan niet alleen van mij komen. Er komen nog spelers in aanmerking”, klinkt het verwijtend bij Willen.

Denk jij dat Zulte Waregem komend seizoen zal promoveren?

Meest recent

Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

1
1
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

7
7
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

52
52
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

32
32
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

383
383
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

158
158
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

648
648
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

131
131
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

586
586
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

510
510
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

216
216
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

703
703
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

116
116
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

304
304
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

769
769
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

774
774
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

557
557
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

191
191
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

517
517
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

578
578
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

1190
1190
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1421
1421
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

573
573
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

230
230
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

664
664

Meer sportnieuws