Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

1191 stemmen
Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

Zulte Waregem heeft duidelijke ambities in de Challenger Pro League. Essevee wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, het hoogste niveau. Op de eerste speeldag in de Belgische tweede klasse ging het echter al meteen mis.

Zulte Waregem verloor met 0-1 van Lierse en op speeldag twee wacht een uitwedstrijd tegen Deinze. Lukas Willen sprak met Het Nieuwsblad over de situatie bij Essevee en de druk die er nu al op de ketel staat.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Problemen

Het rommelt al meteen bij Zulte Waregem en het seizoen is nog maar één wedstrijd onderweg. Verdediger Willen probeert te temperen. “Nieuw seizoen, zelfde problemen? Ja, dat klopt ergens wel, maar het is natuurlijk nog vroeg om al grote conclusies te trekken”, klinkt het.

Tegen Lierse ging het alvast mis. Essevee slaagde er niet in om de Antwerpse club weg te drukken. “Zij trokken zich massaal terug, maar ik vond wel dat we vanaf de eerste minuut van de tweede helft een betere energie uitstraalden. We zaten toen meteen goed in de match. We hadden veel balbezit, maar we hadden het wel moeilijk om hun hecht blok te ontwrichten en doelgevaar te creëren.”

Derby

Nu staat de derby tegen Deinze op het programma en Willen weet dat er al veel druk op de beladen match zal staan. “Absoluut, maar we mogen niet dezelfde fout maken als vorig seizoen, toen we ook op de eerste speeldag verloren. Je kunt er niet omheen dat er veel druk zal staan op die partij in Deinze, maar dat zou niet anders geweest zijn, mochten we onze partij tegen Lierse hebben gewonnen.”

Coach Sven Vandenbroeck vindt dat de groep té braaf is. “Ik voel me aangesproken. We hadden eind vorig seizoen ook al een heel jonge verdediging. We hebben misschien geen uitgesproken leidersfiguren en hebben niet veel jongens met ervaring. Ik voel me dan ook wel verantwoordelijk, maar het kan niet alleen van mij komen. Er komen nog spelers in aanmerking”, klinkt het verwijtend bij Willen.

🚀

Denk jij dat Zulte Waregem komend seizoen zal promoveren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

125
125
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

46
46
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

291
291
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

306
306
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

204
204
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

173
173
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

39
39
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

121
121
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

312
312
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

520
520
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

420
420
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

386
386
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

177
177
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

107
107
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

112
112
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

597
597
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

133
133
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

128
128
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

93
93
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

90
90
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

265
265
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

261
261
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

782
782

Meer sportnieuws