Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

1191 stemmen
Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

Zulte Waregem heeft duidelijke ambities in de Challenger Pro League. Essevee wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, het hoogste niveau. Op de eerste speeldag in de Belgische tweede klasse ging het echter al meteen mis.

Zulte Waregem verloor met 0-1 van Lierse en op speeldag twee wacht een uitwedstrijd tegen Deinze. Lukas Willen sprak met Het Nieuwsblad over de situatie bij Essevee en de druk die er nu al op de ketel staat.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Problemen

Het rommelt al meteen bij Zulte Waregem en het seizoen is nog maar één wedstrijd onderweg. Verdediger Willen probeert te temperen. “Nieuw seizoen, zelfde problemen? Ja, dat klopt ergens wel, maar het is natuurlijk nog vroeg om al grote conclusies te trekken”, klinkt het.

Tegen Lierse ging het alvast mis. Essevee slaagde er niet in om de Antwerpse club weg te drukken. “Zij trokken zich massaal terug, maar ik vond wel dat we vanaf de eerste minuut van de tweede helft een betere energie uitstraalden. We zaten toen meteen goed in de match. We hadden veel balbezit, maar we hadden het wel moeilijk om hun hecht blok te ontwrichten en doelgevaar te creëren.”

Derby

Nu staat de derby tegen Deinze op het programma en Willen weet dat er al veel druk op de beladen match zal staan. “Absoluut, maar we mogen niet dezelfde fout maken als vorig seizoen, toen we ook op de eerste speeldag verloren. Je kunt er niet omheen dat er veel druk zal staan op die partij in Deinze, maar dat zou niet anders geweest zijn, mochten we onze partij tegen Lierse hebben gewonnen.”

Coach Sven Vandenbroeck vindt dat de groep té braaf is. “Ik voel me aangesproken. We hadden eind vorig seizoen ook al een heel jonge verdediging. We hebben misschien geen uitgesproken leidersfiguren en hebben niet veel jongens met ervaring. Ik voel me dan ook wel verantwoordelijk, maar het kan niet alleen van mij komen. Er komen nog spelers in aanmerking”, klinkt het verwijtend bij Willen.

🚀

Denk jij dat Zulte Waregem komend seizoen zal promoveren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

106
106
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

93
93
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

191
191
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

84
84
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

476
476
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

111
111
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

552
552
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

656
656
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

170
170
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

415
415
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

118
118
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

305
305
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

460
460
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

498
498
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

520
520
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

187
187
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

90
90

Meer sportnieuws