Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

door
Het rommelt al meteen ferm bij ambitieus Zulte Waregem

Zulte Waregem heeft duidelijke ambities in de Challenger Pro League. Essevee wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, het hoogste niveau. Op de eerste speeldag in de Belgische tweede klasse ging het echter al meteen mis.

Zulte Waregem verloor met 0-1 van Lierse en op speeldag twee wacht een uitwedstrijd tegen Deinze. Lukas Willen sprak met Het Nieuwsblad over de situatie bij Essevee en de druk die er nu al op de ketel staat.

LEES OOK: ‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Problemen

Het rommelt al meteen bij Zulte Waregem en het seizoen is nog maar één wedstrijd onderweg. Verdediger Willen probeert te temperen. “Nieuw seizoen, zelfde problemen? Ja, dat klopt ergens wel, maar het is natuurlijk nog vroeg om al grote conclusies te trekken”, klinkt het.

Tegen Lierse ging het alvast mis. Essevee slaagde er niet in om de Antwerpse club weg te drukken. “Zij trokken zich massaal terug, maar ik vond wel dat we vanaf de eerste minuut van de tweede helft een betere energie uitstraalden. We zaten toen meteen goed in de match. We hadden veel balbezit, maar we hadden het wel moeilijk om hun hecht blok te ontwrichten en doelgevaar te creëren.”

Derby

Nu staat de derby tegen Deinze op het programma en Willen weet dat er al veel druk op de beladen match zal staan. “Absoluut, maar we mogen niet dezelfde fout maken als vorig seizoen, toen we ook op de eerste speeldag verloren. Je kunt er niet omheen dat er veel druk zal staan op die partij in Deinze, maar dat zou niet anders geweest zijn, mochten we onze partij tegen Lierse hebben gewonnen.”

Coach Sven Vandenbroeck vindt dat de groep té braaf is. “Ik voel me aangesproken. We hadden eind vorig seizoen ook al een heel jonge verdediging. We hebben misschien geen uitgesproken leidersfiguren en hebben niet veel jongens met ervaring. Ik voel me dan ook wel verantwoordelijk, maar het kan niet alleen van mij komen. Er komen nog spelers in aanmerking”, klinkt het verwijtend bij Willen.

Denk jij dat Zulte Waregem komend seizoen zal promoveren?

Meest recent

Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

29
29
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

16
16
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

155
155
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

53
53
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

56
56
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

123
123
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

49
49
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

220
220
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

217
217
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

247
247
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

562
562
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

88
88
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

268
268
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

424
424
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

94
94
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

334
334
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

227
227
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

564
564
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

307
307
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

431
431
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

390
390
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

322
322
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

60
60
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

272
272
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

538
538

Meer sportnieuws