'Opvallende wending in Genk: meubelstuk richting exit'

door
'Opvallende wending in Genk: meubelstuk richting exit'

Het beloven nog drukke weken te worden in Genk, waar tal van sterkhouders in verband worden gebracht met een uitgaande transfer. Daarbij volgen de plottwists mekaar in mum van tijd op. Zo lijkt een meubelstuk rond wie het de voorbije weken vrij stil bleef nu alsnog op weg naar de exit.

Dat onder andere Bilal El Khannouss en Zakari El Ouahdi hun zinnen hebben gezet op een nieuwe uitdaging is inmiddels een publiek geheim. Ook aan Tolu Arokodare zijn mouw wordt er flink getrokken, terwijl omwille van zijn aflopend contract voorts onder andere Mujaid Sadick eveneens nog andere oorden kan opzoeken. Aan dat rijtje mag nu nog een naam worden toegevoegd.

LEES OOK: Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Cuesta naar Serie A?

Het Belang van Limburg onhult tenslote dat er ook rond Carlos Cuesta stilaan het een en ander begint te bewegen. De 25-jarige Colombiaan veroverde eerder deze zomer een zilveren medaille op de Copa America en zou zich met zijn sterke prestaties zo serieus in de kijker hebben gespeeld. Vooral een niet nader genoemde ploeg uit de Serie A toont nu concrete belangstelling.

Om wie het precies gaat wordt dus niet verduidelijkt, maar nog volgens de krant is een transfer alleszins bespreekbaar voor de Limburgers. Aan de juiste voorwaarden weliswaar. De marktwaarde van Cuesta, die nog tot medio 2026 vastligt in de Cegeka Arena, wordt momenteel op een zestal miljoen geschat. Een bedrag waar Dimitri de Condé wellicht geen vrede mee zal nemen.

De Condé werkt mee

Al zou hij uit erkentelijkheid voor bewezen diensten wel bereid zijn om mee te werken mocht de 20-voudig international absoluut naar Italië willen verhuizen. De afgelopen vijf jaar kwam Cuesta, voor wie het Head of Football destijds zelf bijna vier miljoen ophoeste, 170 keer in actie voor Racing. Op zijn palmares in België staan de Supercup in 2020 en de Croky Cup het jaar nadien.

Afwachten dus of Thorsten Fink na Mark McKenzie, net als Sadick en Cuesta nog een tijdje aanvoerder geweest, opnieuw een verdediger ziet vertrekken. In dat geval zou de achterhoede van de Limburgers, die ondertussen zelf wel al enkele nieuwkomers in huis haalden én tevens de kaart van de eigen jeugd willen trekken, alvast een heuse metamorfose zijn ondergaan. Wordt vervolgd.

Hoeveel is Cuesta volgens u waard?

Meest recent

'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

13
13
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

26
26
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

137
137
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

82
82
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

379
379
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

706
706
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

252
252
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

269
269
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

169
169
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

496
496
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

480
480
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

255
255
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

126
126
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

189
189
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

589
589
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

380
380
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

210
210
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

355
355
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

127
127
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

310
310
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

288
288
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

113
113
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

709
709
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

292
292
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

135
135

Meer sportnieuws