'Opvallende wending in Genk: meubelstuk richting exit'

door
'Opvallende wending in Genk: meubelstuk richting exit'

Het beloven nog drukke weken te worden in Genk, waar tal van sterkhouders in verband worden gebracht met een uitgaande transfer. Daarbij volgen de plottwists mekaar in mum van tijd op. Zo lijkt een meubelstuk rond wie het de voorbije weken vrij stil bleef nu alsnog op weg naar de exit.

Dat onder andere Bilal El Khannouss en Zakari El Ouahdi hun zinnen hebben gezet op een nieuwe uitdaging is inmiddels een publiek geheim. Ook aan Tolu Arokodare zijn mouw wordt er flink getrokken, terwijl omwille van zijn aflopend contract voorts onder andere Mujaid Sadick eveneens nog andere oorden kan opzoeken. Aan dat rijtje mag nu nog een naam worden toegevoegd.

LEES OOK: Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Cuesta naar Serie A?

Het Belang van Limburg onhult tenslote dat er ook rond Carlos Cuesta stilaan het een en ander begint te bewegen. De 25-jarige Colombiaan veroverde eerder deze zomer een zilveren medaille op de Copa America en zou zich met zijn sterke prestaties zo serieus in de kijker hebben gespeeld. Vooral een niet nader genoemde ploeg uit de Serie A toont nu concrete belangstelling.

Om wie het precies gaat wordt dus niet verduidelijkt, maar nog volgens de krant is een transfer alleszins bespreekbaar voor de Limburgers. Aan de juiste voorwaarden weliswaar. De marktwaarde van Cuesta, die nog tot medio 2026 vastligt in de Cegeka Arena, wordt momenteel op een zestal miljoen geschat. Een bedrag waar Dimitri de Condé wellicht geen vrede mee zal nemen.

De Condé werkt mee

Al zou hij uit erkentelijkheid voor bewezen diensten wel bereid zijn om mee te werken mocht de 20-voudig international absoluut naar Italië willen verhuizen. De afgelopen vijf jaar kwam Cuesta, voor wie het Head of Football destijds zelf bijna vier miljoen ophoeste, 170 keer in actie voor Racing. Op zijn palmares in België staan de Supercup in 2020 en de Croky Cup het jaar nadien.

Afwachten dus of Thorsten Fink na Mark McKenzie, net als Sadick en Cuesta nog een tijdje aanvoerder geweest, opnieuw een verdediger ziet vertrekken. In dat geval zou de achterhoede van de Limburgers, die ondertussen zelf wel al enkele nieuwkomers in huis haalden én tevens de kaart van de eigen jeugd willen trekken, alvast een heuse metamorfose zijn ondergaan. Wordt vervolgd.

Hoeveel is Cuesta volgens u waard?

Meest recent

Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

15
15
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

176
176
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

169
169
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

50
50
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

155
155
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

128
128
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

358
358
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

374
374
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

143
143
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

271
271
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

684
684
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

245
245
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

392
392
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

325
325
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

374
374
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

239
239
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

95
95
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

841
841
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

184
184
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

561
561
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

178
178
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

385
385
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

191
191
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

184
184
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

410
410

Meer sportnieuws