Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

door
Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Dankzij een 1-0 zege tegen Antwerp keerde de rust even weer bij Club Brugge. Zondag moet de landskampioen die lijn doortrekken tegen promovendus Dender, tot dusver een van de revelaties van het seizoen. De vraag is op wie Nicky Hayen dan allemaal kan rekenen.

De coach van Blauw-Zwart moest het vorig weekend zonder Casper Nielsen stellen, die moest afhaken nadat hij op training een blessure opliep. Afwachten of de middenvelder nog tijdig opgelapt geraakt voor het bezoek aan Dender, waar Hayen sowieso nog geen beroep zal kunnen doen op de langdurig geblesseerde Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer.

LEES OOK: Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Siquet out, Seys in

Vooral in die eerste zijn geval lijkt een terugkeer wel slechts een kwestie van tijd. Gelukkig maar, want zijn vervanger Hugo Siquet valt voorlopig compleet door de mand. In die mate zelfs dat jonkie Joaquin Seys, nochtans een linkspoot, rechts achterin momenteel de voorkeur krijgt op de zomeraanwinst. Met succes, zo bleek tegen de Great Old.

Nadat hij eerder al aan de aftrap was verschenen tegen Standard en KV Mechelen, toen hij bij zijn debuut meteen zijn rekening opende, werd Seys zowaar verkozen tot Man van de Match. Het 19-jarig product van eigen kweek, die ook tegen Genk mocht invallen, moest een kwartier voor affluiten wel noodgedwongen naar de kant worden gehaald.

Weelde op Brugse backs

Het Nieuwsblad weet nu echter dat de schade meevalt. Seys had louter wat last omdat hij zo diep ging en geraakt normaal gezien speelklaar voor de trip naar Dender. De kans lijkt alvast groot dat Hayen daar opnieuw een basisplaats veil heeft voor de gedoodverfde opvolger van Meijer en Maxim De Cuyper van zodra zij andere oorden opzoeken.

Door nu al zijn visitekaartje af te geven lijkt Seys hen dan ook sneller dan verwacht het vuur aan de schenen te leggen. Of hoe Hayen op de beide backs, waar de grotere focus op de doorstroming van onderaf in Westkapelle het meest haar vruchten blijkt af te werpen, wellicht met een luxeprobleem opgezadeld zal zitten eens iedereen inzetbaar is.

Seys verdient een vaste basisplaats

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

11
11
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

92
92
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

260
260
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

326
326
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

230
230
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

159
159
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

274
274
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

343
343
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

230
230
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

272
272
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

392
392
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

147
147
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

278
278

Meer sportnieuws