Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

door
Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Dankzij een 1-0 zege tegen Antwerp keerde de rust even weer bij Club Brugge. Zondag moet de landskampioen die lijn doortrekken tegen promovendus Dender, tot dusver een van de revelaties van het seizoen. De vraag is op wie Nicky Hayen dan allemaal kan rekenen.

De coach van Blauw-Zwart moest het vorig weekend zonder Casper Nielsen stellen, die moest afhaken nadat hij op training een blessure opliep. Afwachten of de middenvelder nog tijdig opgelapt geraakt voor het bezoek aan Dender, waar Hayen sowieso nog geen beroep zal kunnen doen op de langdurig geblesseerde Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

Siquet out, Seys in

Vooral in die eerste zijn geval lijkt een terugkeer wel slechts een kwestie van tijd. Gelukkig maar, want zijn vervanger Hugo Siquet valt voorlopig compleet door de mand. In die mate zelfs dat jonkie Joaquin Seys, nochtans een linkspoot, rechts achterin momenteel de voorkeur krijgt op de zomeraanwinst. Met succes, zo bleek tegen de Great Old.

Nadat hij eerder al aan de aftrap was verschenen tegen Standard en KV Mechelen, toen hij bij zijn debuut meteen zijn rekening opende, werd Seys zowaar verkozen tot Man van de Match. Het 19-jarig product van eigen kweek, die ook tegen Genk mocht invallen, moest een kwartier voor affluiten wel noodgedwongen naar de kant worden gehaald.

Weelde op Brugse backs

Het Nieuwsblad weet nu echter dat de schade meevalt. Seys had louter wat last omdat hij zo diep ging en geraakt normaal gezien speelklaar voor de trip naar Dender. De kans lijkt alvast groot dat Hayen daar opnieuw een basisplaats veil heeft voor de gedoodverfde opvolger van Meijer en Maxim De Cuyper van zodra zij andere oorden opzoeken.

Door nu al zijn visitekaartje af te geven lijkt Seys hen dan ook sneller dan verwacht het vuur aan de schenen te leggen. Of hoe Hayen op de beide backs, waar de grotere focus op de doorstroming van onderaf in Westkapelle het meest haar vruchten blijkt af te werpen, wellicht met een luxeprobleem opgezadeld zal zitten eens iedereen inzetbaar is.

Seys verdient een vaste basisplaats

Meest recent

'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

33
33
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

123
123
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

129
129
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

56
56
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

57
57
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

242
242
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

230
230
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

213
213
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

319
319
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

85
85
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

183
183
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

187
187
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1027
1027
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

88
88
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

125
125
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

379
379
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

157
157
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

516
516
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

50
50
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

207
207
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

177
177
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

251
251
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

279
279
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

176
176
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

215
215

Meer sportnieuws