Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

801
Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Dankzij een 1-0 zege tegen Antwerp keerde de rust even weer bij Club Brugge. Zondag moet de landskampioen die lijn doortrekken tegen promovendus Dender, tot dusver een van de revelaties van het seizoen. De vraag is op wie Nicky Hayen dan allemaal kan rekenen.

De coach van Blauw-Zwart moest het vorig weekend zonder Casper Nielsen stellen, die moest afhaken nadat hij op training een blessure opliep. Afwachten of de middenvelder nog tijdig opgelapt geraakt voor het bezoek aan Dender, waar Hayen sowieso nog geen beroep zal kunnen doen op de langdurig geblesseerde Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer.

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Siquet out, Seys in

Vooral in die eerste zijn geval lijkt een terugkeer wel slechts een kwestie van tijd. Gelukkig maar, want zijn vervanger Hugo Siquet valt voorlopig compleet door de mand. In die mate zelfs dat jonkie Joaquin Seys, nochtans een linkspoot, rechts achterin momenteel de voorkeur krijgt op de zomeraanwinst. Met succes, zo bleek tegen de Great Old.

Nadat hij eerder al aan de aftrap was verschenen tegen Standard en KV Mechelen, toen hij bij zijn debuut meteen zijn rekening opende, werd Seys zowaar verkozen tot Man van de Match. Het 19-jarig product van eigen kweek, die ook tegen Genk mocht invallen, moest een kwartier voor affluiten wel noodgedwongen naar de kant worden gehaald.

Weelde op Brugse backs

Het Nieuwsblad weet nu echter dat de schade meevalt. Seys had louter wat last omdat hij zo diep ging en geraakt normaal gezien speelklaar voor de trip naar Dender. De kans lijkt alvast groot dat Hayen daar opnieuw een basisplaats veil heeft voor de gedoodverfde opvolger van Meijer en Maxim De Cuyper van zodra zij andere oorden opzoeken.

Door nu al zijn visitekaartje af te geven lijkt Seys hen dan ook sneller dan verwacht het vuur aan de schenen te leggen. Of hoe Hayen op de beide backs, waar de grotere focus op de doorstroming van onderaf in Westkapelle het meest haar vruchten blijkt af te werpen, wellicht met een luxeprobleem opgezadeld zal zitten eens iedereen inzetbaar is.

Seys verdient een vaste basisplaats

Meest recent

Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

5
5
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

23
23
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

40
40
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

69
69
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

156
156
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

181
181
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

95
95
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

103
103
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

186
186
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

144
144
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

228
228
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

285
285
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

187
187
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

220
220
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

101
101
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

83
83
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

234
234
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

129
129
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

231
231
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

902
902
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

106
106
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

177
177
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

259
259

Meer sportnieuws