Nieuwkomer werkt zich meteen in nesten bij Club Brugge

door
Nieuwkomer werkt zich meteen in nesten bij Club Brugge

Dankzij een 1-0 tegen Antwerp maakte Club Brugge komaf met een sluimerende crisis. Met een omgezette strafschop kroonde Gustaf Nilsson zich tot matchwinnaar, maar terwijl de spits stilaan vertrokken lijkt dreigt een andere zomeraanwinsten het nu al verkorven te hebben bij Nicky Hayen.

Door zijn rekening in Brugse loondienst te openen antwoordde Nilsson niet alleen op de toenemende kritiek, de bedrijvige Zweed begint alsmaar meer ook zijn draai te vinden als eenzaam speerpunt. Voorin blijkt hij bovendien een goede klik te hebben met Christos Tzolis, die zich eveneens in positieve zin liet opmerken. Samen moeten ze het vertrek van Igor Thiago en Antonio Nusa opvangen.

LEES OOK: Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Siquet valt door de mand

Meer nog dan de andere nieuwkomers moeten zij liefst dus meteen rendement opleveren, al had Blauw-Zwart ook van de overige zomeraanwinsten vast al meer verwacht. Zo maakten Zaid Romero en Ardon Jashari tot dusver allebei een matige indruk. Beiden moeten daarom voorlopig vrede nemen met een plekje op de bank. Al hield Club allicht wel rekening met een aanpassingsperiode.

Net zoals Nilsson moest Hugo Siquet daarentegen een direct inzetbare versterking vormen. In zijn eerste optredens voor de landskampioen viel de rechtsachter echter compleet door de mand. Vooral in Genk leverde hij een regelrechte wanprestatie af. Afgelopen zondag tegen Antwerp moest Siquet dan ook plaatsruimen voor linkspoot Joaquin Seys, die toch een pak beter voor de dag kwam.

Schuld van Hayen

Het Nieuwsblad zag ook hoe het product van eigen kweek charmeerde en concludeert daaruit dat Siquet wel eens een probleem kan hebben. Zeker wanneer zijn voornaamste concurrent Kyriani Sabbe binnen enkele weken terugkeert uit blessure. Siquet zal dus dringend uit een ander vaatje moeten tappen wil hij straks een basisplaats kunnen claimen. Al zijn er verzachtende omstandigheden.

Het Laatste Nieuws stelt namelijk dat de rechtsback vooral op de bank zat omdat hij niet helemaal fit was, wat mogelijk ook verklaart waarom hij  zo een slechte beurt maakte in Genk. Misschien werd Siquet net zoals enkele andere nieuwkomers dus te snel gebracht door Hayen, die Seys wel noodgedwongen naar de kant moest halen. Tenzij de schade meevalt wenkt dus snel een nieuwe kans.

Wie zal volgens u meer spelen dit seizoen?

Meest recent

Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

18
18
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

31
31
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

98
98
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

144
144
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

336
336
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

69
69
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

139
139
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

163
163
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

81
81
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

47
47
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

81
81
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

110
110
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

40
40
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

75
75
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

200
200
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

55
55
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

143
143
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

521
521
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

239
239
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

48
48
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

180
180
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

230
230
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

90
90

Meer sportnieuws