'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

door
'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

STVV beleeft een zeer moeilijk seizoensbegin. Na vier speeldagen hebben de Kanaries amper één punt en daarmee zijn ze op de allerlaatste plaats in het klassement beland. Van de ploeg die vorig seizoen hoge ogen gooide, blijft intussen nog maar weinig over.

Stayen zag deze zomer een stevige leegloop, waarbij zowat alle revelaties vertrokken. Trainer Thorsten Fink verkaste naar Genk en nam Matte Smets en Jarne Steuckers mee, terwijl ook Zion Suzuki, Eric Bocat, Mathias Delorge en Aboubakary Koita al andere oorden opzochten.

LEES OOK: STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

STVV strikt eindelijk een spits

Zij werden tot dusver nog niet adequaat vervangen, want de nieuwe spelers die STVV haalde bleken nog niet van hetzelfde niveau. Bovendien bleef ook de spitspositie een probleem. Kaya vertrok en met Koita verloor Sint-Truiden ook zijn topschutter, waardoor alle druk op de schouders van Zahiroleslam kwam te liggen.

Nu lijkt STVV echter eindelijk een nieuwe spits gevonden te hebben. Volgens Het Nieuwsblad zou Andres Ferrari donderdag namelijk zijn medische testen afleggen op Stayen. De 21-jarige zou gehuurd worden van Villarreal en STVV bedingt ook een aankoopoptie.

Wereldkampioen bij U20, maar geflopt in Spanje

Ook Cercle Brugge toonde interesse in Ferrari, maar STVV wist het pleit te winnen. Met het Duitse toptalent Paris Brunner streek er intussen ook al een andere spits neer bij de Vereniging. 

Met Ferrari strikt STVV een wereldkampioen, want in 2023 veroverde Ferrari nog met Uruguay de wereldtitel bij de U20. Hij had op dat moment ook al indruk gemaakt bij Defensor SC, waar hij tien keer gescoord had in 30 wedstrijden. Het verleidde Villarreal om vorige zomer 2,5 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten, maar in Spanje kon Ferrari zich niet doorzetten. Hij raakte niet verder dan de B-ploeg en brak daar met amper twee goals in 31 matchen weinig potten.

Goede transfer van STVV?

Meest recent

Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

6
6
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

99
99
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

78
78
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

137
137
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

79
79
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

159
159
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

44
44
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

114
114
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

223
223
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

264
264
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

261
261
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

359
359
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

313
313
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

149
149
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

57
57
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

262
262
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

70
70
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

555
555
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

459
459
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

172
172
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1012
1012
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

152
152

Meer sportnieuws