'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

door
'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

STVV beleeft een zeer moeilijk seizoensbegin. Na vier speeldagen hebben de Kanaries amper één punt en daarmee zijn ze op de allerlaatste plaats in het klassement beland. Van de ploeg die vorig seizoen hoge ogen gooide, blijft intussen nog maar weinig over.

Stayen zag deze zomer een stevige leegloop, waarbij zowat alle revelaties vertrokken. Trainer Thorsten Fink verkaste naar Genk en nam Matte Smets en Jarne Steuckers mee, terwijl ook Zion Suzuki, Eric Bocat, Mathias Delorge en Aboubakary Koita al andere oorden opzochten.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

STVV strikt eindelijk een spits

Zij werden tot dusver nog niet adequaat vervangen, want de nieuwe spelers die STVV haalde bleken nog niet van hetzelfde niveau. Bovendien bleef ook de spitspositie een probleem. Kaya vertrok en met Koita verloor Sint-Truiden ook zijn topschutter, waardoor alle druk op de schouders van Zahiroleslam kwam te liggen.

Nu lijkt STVV echter eindelijk een nieuwe spits gevonden te hebben. Volgens Het Nieuwsblad zou Andres Ferrari donderdag namelijk zijn medische testen afleggen op Stayen. De 21-jarige zou gehuurd worden van Villarreal en STVV bedingt ook een aankoopoptie.

Wereldkampioen bij U20, maar geflopt in Spanje

Ook Cercle Brugge toonde interesse in Ferrari, maar STVV wist het pleit te winnen. Met het Duitse toptalent Paris Brunner streek er intussen ook al een andere spits neer bij de Vereniging. 

Met Ferrari strikt STVV een wereldkampioen, want in 2023 veroverde Ferrari nog met Uruguay de wereldtitel bij de U20. Hij had op dat moment ook al indruk gemaakt bij Defensor SC, waar hij tien keer gescoord had in 30 wedstrijden. Het verleidde Villarreal om vorige zomer 2,5 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten, maar in Spanje kon Ferrari zich niet doorzetten. Hij raakte niet verder dan de B-ploeg en brak daar met amper twee goals in 31 matchen weinig potten.

Goede transfer van STVV?

Meest recent

'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

0
0
Club Brugge ruikt jackpot: goudhaantjes Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

71
71
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

64
64
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

220
220
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

269
269
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

255
255
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

101
101
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

87
87
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

90
90
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

64
64
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

57
57
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

66
66
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

202
202
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

223
223
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

44
44
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

211
211
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

48
48
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

183
183
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

290
290
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

51
51
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

93
93

Meer sportnieuws