'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

257 stemmen
'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

STVV beleeft een zeer moeilijk seizoensbegin. Na vier speeldagen hebben de Kanaries amper één punt en daarmee zijn ze op de allerlaatste plaats in het klassement beland. Van de ploeg die vorig seizoen hoge ogen gooide, blijft intussen nog maar weinig over.

Stayen zag deze zomer een stevige leegloop, waarbij zowat alle revelaties vertrokken. Trainer Thorsten Fink verkaste naar Genk en nam Matte Smets en Jarne Steuckers mee, terwijl ook Zion Suzuki, Eric Bocat, Mathias Delorge en Aboubakary Koita al andere oorden opzochten.

LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

STVV strikt eindelijk een spits

Zij werden tot dusver nog niet adequaat vervangen, want de nieuwe spelers die STVV haalde bleken nog niet van hetzelfde niveau. Bovendien bleef ook de spitspositie een probleem. Kaya vertrok en met Koita verloor Sint-Truiden ook zijn topschutter, waardoor alle druk op de schouders van Zahiroleslam kwam te liggen.

Nu lijkt STVV echter eindelijk een nieuwe spits gevonden te hebben. Volgens Het Nieuwsblad zou Andres Ferrari donderdag namelijk zijn medische testen afleggen op Stayen. De 21-jarige zou gehuurd worden van Villarreal en STVV bedingt ook een aankoopoptie.

Wereldkampioen bij U20, maar geflopt in Spanje

Ook Cercle Brugge toonde interesse in Ferrari, maar STVV wist het pleit te winnen. Met het Duitse toptalent Paris Brunner streek er intussen ook al een andere spits neer bij de Vereniging. 

Met Ferrari strikt STVV een wereldkampioen, want in 2023 veroverde Ferrari nog met Uruguay de wereldtitel bij de U20. Hij had op dat moment ook al indruk gemaakt bij Defensor SC, waar hij tien keer gescoord had in 30 wedstrijden. Het verleidde Villarreal om vorige zomer 2,5 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten, maar in Spanje kon Ferrari zich niet doorzetten. Hij raakte niet verder dan de B-ploeg en brak daar met amper twee goals in 31 matchen weinig potten.

Goede transfer van STVV?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

61
61
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

67
67
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

83
83
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

478
478
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

259
259
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

130
130
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

128
128
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

188
188
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

172
172
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

497
497
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

588
588
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

304
304
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

560
560
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

457
457
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

637
637
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

282
282
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

90
90
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

274
274
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

316
316
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

174
174
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

410
410
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

263
263
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws