'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

door
'STVV troeft Cercle af en vindt eindelijk spits'

STVV beleeft een zeer moeilijk seizoensbegin. Na vier speeldagen hebben de Kanaries amper één punt en daarmee zijn ze op de allerlaatste plaats in het klassement beland. Van de ploeg die vorig seizoen hoge ogen gooide, blijft intussen nog maar weinig over.

Stayen zag deze zomer een stevige leegloop, waarbij zowat alle revelaties vertrokken. Trainer Thorsten Fink verkaste naar Genk en nam Matte Smets en Jarne Steuckers mee, terwijl ook Zion Suzuki, Eric Bocat, Mathias Delorge en Aboubakary Koita al andere oorden opzochten.

LEES OOK: Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

STVV strikt eindelijk een spits

Zij werden tot dusver nog niet adequaat vervangen, want de nieuwe spelers die STVV haalde bleken nog niet van hetzelfde niveau. Bovendien bleef ook de spitspositie een probleem. Kaya vertrok en met Koita verloor Sint-Truiden ook zijn topschutter, waardoor alle druk op de schouders van Zahiroleslam kwam te liggen.

Nu lijkt STVV echter eindelijk een nieuwe spits gevonden te hebben. Volgens Het Nieuwsblad zou Andres Ferrari donderdag namelijk zijn medische testen afleggen op Stayen. De 21-jarige zou gehuurd worden van Villarreal en STVV bedingt ook een aankoopoptie.

Wereldkampioen bij U20, maar geflopt in Spanje

Ook Cercle Brugge toonde interesse in Ferrari, maar STVV wist het pleit te winnen. Met het Duitse toptalent Paris Brunner streek er intussen ook al een andere spits neer bij de Vereniging. 

Met Ferrari strikt STVV een wereldkampioen, want in 2023 veroverde Ferrari nog met Uruguay de wereldtitel bij de U20. Hij had op dat moment ook al indruk gemaakt bij Defensor SC, waar hij tien keer gescoord had in 30 wedstrijden. Het verleidde Villarreal om vorige zomer 2,5 miljoen euro neer te tellen voor zijn diensten, maar in Spanje kon Ferrari zich niet doorzetten. Hij raakte niet verder dan de B-ploeg en brak daar met amper twee goals in 31 matchen weinig potten.

Goede transfer van STVV?

Meest recent

Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

11
11
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

123
123
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

57
57
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

93
93
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

145
145
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

365
365
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

182
182
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

219
219
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

254
254
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

330
330
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

230
230
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

86
86
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

664
664
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

163
163
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

523
523
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

161
161
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

297
297
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

174
174
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

176
176
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

395
395
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

580
580
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

129
129
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

735
735
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

342
342
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

230
230

Meer sportnieuws