Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

door
Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Hongarije, waar een dagje later de Europese heenmatch tegen Dinamo Minsk wordt afgewerkt. Ook sportieve baas Jesper Fredberg reisde mee in het spoor van de selectie. En tegenover de meegereisde journalisten sprak hij zich uit over de verdere transferplannen.

Ondanks het vertrek van verschillende belangrijke krachten, duurde het opvallend lang alvorens Fredberg zijn eerste inkomende deals afrondde. De Deen besloten te wachten om de best mogelijke deals uit de brand te slepen. Die strategie loonde. Zo werden Thomas Foket, Mathias Jørgensen en Ludwig Augustinsson uiteindelijk transfervrij op de kop getikt. Voor Jan-Carlo Simic werd dan weer 3 miljoen euro neergeteld

LEES OOK: 'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

Op de loer voor offensieve profielen

Ondertussen werden de contracten van Jan Vertonghen en Killian Sardella opengebroken. Daarmee is het huiswerk in de defensie grotendeels af. "Op defensief vlak staat het nu stevig. De posities zijn daar dubbel bezet met kwaliteit. Het wordt nu belangrijk het offensieve compartiment te versterken met jongens die individueel een meerwaarde hebben, maar ook belangrijk zijn voor het collectief", onthult Fredberg zijn verdere plannen bij Het Nieuwsblad.

Het werkbudget van de Deen blijft wel beperkt. En dus zit er opnieuw niets anders op dan te wachten op de beste mogelijke prijs. "Sommige spelers die we willen kunnen nu nog niet tekenen, want hun clubs willen hen nu nog niet laten gaan. Of het is op dit moment financieel nog niet haalbaar voor ons. We willen het liefst onze A-targets halen en daarom is het soms beter om nog 14 dagen te wachten."

Overbodige spelers verkopen

Er mag in de slotweken van de transferperiode dus nog heel wat beweging verwacht worden. Ook aan uitgaande zijde. Voor jongens die geen hoofdrol spelen in de plannen zoals Louis Patris, Amadou Diawara en Alexis Flips wordt nog een nieuwe uitdaging gezocht. "Er zijn spelers voor wie we een oplossing zoeken. Gewoon omdat de weg die zij moeten afleggen voor ze in de basis zullen staan nog lang is. Als dat dan geen jonge talenten meer zijn, kunnen ze beter elders speelminuten trachten te verzamelen", besluit Fredberg.

Welk cijfer geeft u de mercato van RSCA tot dusver?

Meest recent

UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

14
14
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

19
19
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

78
78
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

188
188
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

70
70
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

114
114
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

401
401
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

107
107
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

74
74
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

180
180
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

373
373
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

169
169
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

59
59
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

248
248
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

28
28
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

242
242
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

72
72
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

169
169
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

503
503
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

80
80
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

150
150
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

103
103
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

124
124
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

386
386

Meer sportnieuws