Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

door
Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Hongarije, waar een dagje later de Europese heenmatch tegen Dinamo Minsk wordt afgewerkt. Ook sportieve baas Jesper Fredberg reisde mee in het spoor van de selectie. En tegenover de meegereisde journalisten sprak hij zich uit over de verdere transferplannen.

Ondanks het vertrek van verschillende belangrijke krachten, duurde het opvallend lang alvorens Fredberg zijn eerste inkomende deals afrondde. De Deen besloten te wachten om de best mogelijke deals uit de brand te slepen. Die strategie loonde. Zo werden Thomas Foket, Mathias Jørgensen en Ludwig Augustinsson uiteindelijk transfervrij op de kop getikt. Voor Jan-Carlo Simic werd dan weer 3 miljoen euro neergeteld

LEES OOK: Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Op de loer voor offensieve profielen

Ondertussen werden de contracten van Jan Vertonghen en Killian Sardella opengebroken. Daarmee is het huiswerk in de defensie grotendeels af. "Op defensief vlak staat het nu stevig. De posities zijn daar dubbel bezet met kwaliteit. Het wordt nu belangrijk het offensieve compartiment te versterken met jongens die individueel een meerwaarde hebben, maar ook belangrijk zijn voor het collectief", onthult Fredberg zijn verdere plannen bij Het Nieuwsblad.

Het werkbudget van de Deen blijft wel beperkt. En dus zit er opnieuw niets anders op dan te wachten op de beste mogelijke prijs. "Sommige spelers die we willen kunnen nu nog niet tekenen, want hun clubs willen hen nu nog niet laten gaan. Of het is op dit moment financieel nog niet haalbaar voor ons. We willen het liefst onze A-targets halen en daarom is het soms beter om nog 14 dagen te wachten."

Overbodige spelers verkopen

Er mag in de slotweken van de transferperiode dus nog heel wat beweging verwacht worden. Ook aan uitgaande zijde. Voor jongens die geen hoofdrol spelen in de plannen zoals Louis Patris, Amadou Diawara en Alexis Flips wordt nog een nieuwe uitdaging gezocht. "Er zijn spelers voor wie we een oplossing zoeken. Gewoon omdat de weg die zij moeten afleggen voor ze in de basis zullen staan nog lang is. Als dat dan geen jonge talenten meer zijn, kunnen ze beter elders speelminuten trachten te verzamelen", besluit Fredberg.

Welk cijfer geeft u de mercato van RSCA tot dusver?

Meest recent

Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge kV is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

3
3
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

278
278
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

245
245
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

132
132
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

61
61
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

184
184
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

353
353
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

295
295
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

129
129
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

46
46
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

117
117
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

239
239
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

300
300
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

584
584
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

383
383
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

464
464
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

140
140
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

686
686
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

673
673
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

435
435
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

452
452
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

309
309
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2343
2343

Meer sportnieuws