Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

588 stemmen
Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Hongarije, waar een dagje later de Europese heenmatch tegen Dinamo Minsk wordt afgewerkt. Ook sportieve baas Jesper Fredberg reisde mee in het spoor van de selectie. En tegenover de meegereisde journalisten sprak hij zich uit over de verdere transferplannen.

Ondanks het vertrek van verschillende belangrijke krachten, duurde het opvallend lang alvorens Fredberg zijn eerste inkomende deals afrondde. De Deen besloten te wachten om de best mogelijke deals uit de brand te slepen. Die strategie loonde. Zo werden Thomas Foket, Mathias Jørgensen en Ludwig Augustinsson uiteindelijk transfervrij op de kop getikt. Voor Jan-Carlo Simic werd dan weer 3 miljoen euro neergeteld

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Op de loer voor offensieve profielen

Ondertussen werden de contracten van Jan Vertonghen en Killian Sardella opengebroken. Daarmee is het huiswerk in de defensie grotendeels af. "Op defensief vlak staat het nu stevig. De posities zijn daar dubbel bezet met kwaliteit. Het wordt nu belangrijk het offensieve compartiment te versterken met jongens die individueel een meerwaarde hebben, maar ook belangrijk zijn voor het collectief", onthult Fredberg zijn verdere plannen bij Het Nieuwsblad.

Het werkbudget van de Deen blijft wel beperkt. En dus zit er opnieuw niets anders op dan te wachten op de beste mogelijke prijs. "Sommige spelers die we willen kunnen nu nog niet tekenen, want hun clubs willen hen nu nog niet laten gaan. Of het is op dit moment financieel nog niet haalbaar voor ons. We willen het liefst onze A-targets halen en daarom is het soms beter om nog 14 dagen te wachten."

Overbodige spelers verkopen

Er mag in de slotweken van de transferperiode dus nog heel wat beweging verwacht worden. Ook aan uitgaande zijde. Voor jongens die geen hoofdrol spelen in de plannen zoals Louis Patris, Amadou Diawara en Alexis Flips wordt nog een nieuwe uitdaging gezocht. "Er zijn spelers voor wie we een oplossing zoeken. Gewoon omdat de weg die zij moeten afleggen voor ze in de basis zullen staan nog lang is. Als dat dan geen jonge talenten meer zijn, kunnen ze beter elders speelminuten trachten te verzamelen", besluit Fredberg.

Welk cijfer geeft u de mercato van RSCA tot dusver?

Meest recent

Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

36
36
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

41
41
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

171
171
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

64
64
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

211
211
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

340
340
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

174
174
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

59
59
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

58
58
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

80
80
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

138
138
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

185
185
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

262
262
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

519
519
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

124
124
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1006
1006
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

343
343
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

115
115
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

523
523
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

319
319
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

246
246
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

374
374
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

491
491
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

135
135
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

668
668

Meer sportnieuws