Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

door
Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Hongarije, waar een dagje later de Europese heenmatch tegen Dinamo Minsk wordt afgewerkt. Ook sportieve baas Jesper Fredberg reisde mee in het spoor van de selectie. En tegenover de meegereisde journalisten sprak hij zich uit over de verdere transferplannen.

Ondanks het vertrek van verschillende belangrijke krachten, duurde het opvallend lang alvorens Fredberg zijn eerste inkomende deals afrondde. De Deen besloten te wachten om de best mogelijke deals uit de brand te slepen. Die strategie loonde. Zo werden Thomas Foket, Mathias Jørgensen en Ludwig Augustinsson uiteindelijk transfervrij op de kop getikt. Voor Jan-Carlo Simic werd dan weer 3 miljoen euro neergeteld

LEES OOK: Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Op de loer voor offensieve profielen

Ondertussen werden de contracten van Jan Vertonghen en Killian Sardella opengebroken. Daarmee is het huiswerk in de defensie grotendeels af. "Op defensief vlak staat het nu stevig. De posities zijn daar dubbel bezet met kwaliteit. Het wordt nu belangrijk het offensieve compartiment te versterken met jongens die individueel een meerwaarde hebben, maar ook belangrijk zijn voor het collectief", onthult Fredberg zijn verdere plannen bij Het Nieuwsblad.

Het werkbudget van de Deen blijft wel beperkt. En dus zit er opnieuw niets anders op dan te wachten op de beste mogelijke prijs. "Sommige spelers die we willen kunnen nu nog niet tekenen, want hun clubs willen hen nu nog niet laten gaan. Of het is op dit moment financieel nog niet haalbaar voor ons. We willen het liefst onze A-targets halen en daarom is het soms beter om nog 14 dagen te wachten."

Overbodige spelers verkopen

Er mag in de slotweken van de transferperiode dus nog heel wat beweging verwacht worden. Ook aan uitgaande zijde. Voor jongens die geen hoofdrol spelen in de plannen zoals Louis Patris, Amadou Diawara en Alexis Flips wordt nog een nieuwe uitdaging gezocht. "Er zijn spelers voor wie we een oplossing zoeken. Gewoon omdat de weg die zij moeten afleggen voor ze in de basis zullen staan nog lang is. Als dat dan geen jonge talenten meer zijn, kunnen ze beter elders speelminuten trachten te verzamelen", besluit Fredberg.

Welk cijfer geeft u de mercato van RSCA tot dusver?

Meest recent

'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

25
25
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

30
30
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

62
62
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

142
142
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

83
83
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

190
190
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

71
71
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

19
19
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

206
206
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

208
208
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

429
429
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

27
27
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

745
745
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

48
48
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

81
81
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

191
191
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

189
189
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

108
108
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

355
355
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

84
84
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

202
202
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

328
328
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

788
788
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1125
1125
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

371
371

Meer sportnieuws