Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

door
Anderlecht lang niet klaar: grote transferplannen op tafel

RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Hongarije, waar een dagje later de Europese heenmatch tegen Dinamo Minsk wordt afgewerkt. Ook sportieve baas Jesper Fredberg reisde mee in het spoor van de selectie. En tegenover de meegereisde journalisten sprak hij zich uit over de verdere transferplannen.

Ondanks het vertrek van verschillende belangrijke krachten, duurde het opvallend lang alvorens Fredberg zijn eerste inkomende deals afrondde. De Deen besloten te wachten om de best mogelijke deals uit de brand te slepen. Die strategie loonde. Zo werden Thomas Foket, Mathias Jørgensen en Ludwig Augustinsson uiteindelijk transfervrij op de kop getikt. Voor Jan-Carlo Simic werd dan weer 3 miljoen euro neergeteld

LEES OOK: 'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Op de loer voor offensieve profielen

Ondertussen werden de contracten van Jan Vertonghen en Killian Sardella opengebroken. Daarmee is het huiswerk in de defensie grotendeels af. "Op defensief vlak staat het nu stevig. De posities zijn daar dubbel bezet met kwaliteit. Het wordt nu belangrijk het offensieve compartiment te versterken met jongens die individueel een meerwaarde hebben, maar ook belangrijk zijn voor het collectief", onthult Fredberg zijn verdere plannen bij Het Nieuwsblad.

Het werkbudget van de Deen blijft wel beperkt. En dus zit er opnieuw niets anders op dan te wachten op de beste mogelijke prijs. "Sommige spelers die we willen kunnen nu nog niet tekenen, want hun clubs willen hen nu nog niet laten gaan. Of het is op dit moment financieel nog niet haalbaar voor ons. We willen het liefst onze A-targets halen en daarom is het soms beter om nog 14 dagen te wachten."

Overbodige spelers verkopen

Er mag in de slotweken van de transferperiode dus nog heel wat beweging verwacht worden. Ook aan uitgaande zijde. Voor jongens die geen hoofdrol spelen in de plannen zoals Louis Patris, Amadou Diawara en Alexis Flips wordt nog een nieuwe uitdaging gezocht. "Er zijn spelers voor wie we een oplossing zoeken. Gewoon omdat de weg die zij moeten afleggen voor ze in de basis zullen staan nog lang is. Als dat dan geen jonge talenten meer zijn, kunnen ze beter elders speelminuten trachten te verzamelen", besluit Fredberg.

Welk cijfer geeft u de mercato van RSCA tot dusver?

Meest recent

Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

35
35
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

249
249
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

83
83
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

187
187
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

63
63
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

451
451
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

98
98
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

117
117
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

326
326
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

123
123
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

332
332
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

117
117
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

519
519
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

622
622
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

197
197
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

506
506
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

70
70
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

195
195
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

834
834
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

727
727
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

996
996
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

307
307
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

77
77

Meer sportnieuws