Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

159
Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

In de Champions League is de laatste voorronde aangebroken, woensdag werden de resterende heenmatchen afgewerkt. Daarbij eiste Michy Batshuayi een hoofdrol op. Als invaller hield de spits de kansen van Galatasaray intact met twee doelpunten.

Galatasaray kroonde zich vorig seizoen voor het tweede jaar op rij tot landskampioen. Maar door de lage UEFA-coëfficiënt van Turkije moest het toch een voorronde overleven om het hoofdtoernooi van de UCL te halen. Daarin vormde de Zwitserse kampioen Young Boys Bern de tegenstander van dienst.

De topclub uit Istanbul, met Dries Mertens in de basis, begon als grote favoriet aan het tweeluik. Tijdens de heenmatch liep het in de eerste helft echter al helemaal fout. Joël Monteiro zorgde immers al na enkele minuten voor de 1-0. En vlak voor rust zette hij Young Boys zelfs op een dubbele voorsprong.

LEES OOK: 'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Weergaloze invalbeurt Batshuayi

De Turken moesten dus ingrijpen. En dus werd onder meer Batshuayi van de bank gehaald. Dat bleek een gouden zet. Nog geen minuut na zijn invalbeurt stond de spits op de goede plaats om een verlengde corner binnen te werken. Niet veel later tekende hij zelfs voor de 2-2 met een geplaatst schot.

Twee broodnodige goals dus. Want in de slotfase wisten de Zwitsers alsnog te winnen dankzij een strafschopdoelpunt. Maar met een 3-2-tussenstand, blijft er in de return voor eigen volk nog heel mogelijk voor Galatasaray. En dat hebben ze aan slechts één man te danken.

Gouden zeges Sparta en Salzburg

Er stonden woensdag overigens nog een viertal duels op het programma. RB Salzburg deed alvast een gouden zaak door met 0-2 te gaan winnen van Dynamo Kiev. Ook Sparta Praag staat erg dicht bij kwalificatie voor het hoofdtoernooi na een 0-2-zege op Malmö FF. In Midtjylland FC - Slovan Bratislava blijft het dan weer wel spannend. De regerende kampioenen van Denemarken en Slowakije hielden het op een 1-1-gelijkspel.

Batshuayi moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

0
0
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

7
7
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

10
10
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

28
28
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

39
39
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

196
196
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

41
41
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

40
40
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

82
82
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

74
74
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

124
124
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

153
153
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

56
56
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

318
318
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

787
787
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

90
90
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

27
27
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

173
173
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

84
84
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

170
170
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

210
210
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

398
398
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

711
711
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

263
263

Meer sportnieuws