Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

door
Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

In de Champions League is de laatste voorronde aangebroken, woensdag werden de resterende heenmatchen afgewerkt. Daarbij eiste Michy Batshuayi een hoofdrol op. Als invaller hield de spits de kansen van Galatasaray intact met twee doelpunten.

Galatasaray kroonde zich vorig seizoen voor het tweede jaar op rij tot landskampioen. Maar door de lage UEFA-coëfficiënt van Turkije moest het toch een voorronde overleven om het hoofdtoernooi van de UCL te halen. Daarin vormde de Zwitserse kampioen Young Boys Bern de tegenstander van dienst.

De topclub uit Istanbul, met Dries Mertens in de basis, begon als grote favoriet aan het tweeluik. Tijdens de heenmatch liep het in de eerste helft echter al helemaal fout. Joël Monteiro zorgde immers al na enkele minuten voor de 1-0. En vlak voor rust zette hij Young Boys zelfs op een dubbele voorsprong.

LEES OOK: Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Weergaloze invalbeurt Batshuayi

De Turken moesten dus ingrijpen. En dus werd onder meer Batshuayi van de bank gehaald. Dat bleek een gouden zet. Nog geen minuut na zijn invalbeurt stond de spits op de goede plaats om een verlengde corner binnen te werken. Niet veel later tekende hij zelfs voor de 2-2 met een geplaatst schot.

Twee broodnodige goals dus. Want in de slotfase wisten de Zwitsers alsnog te winnen dankzij een strafschopdoelpunt. Maar met een 3-2-tussenstand, blijft er in de return voor eigen volk nog heel mogelijk voor Galatasaray. En dat hebben ze aan slechts één man te danken.

Gouden zeges Sparta en Salzburg

Er stonden woensdag overigens nog een viertal duels op het programma. RB Salzburg deed alvast een gouden zaak door met 0-2 te gaan winnen van Dynamo Kiev. Ook Sparta Praag staat erg dicht bij kwalificatie voor het hoofdtoernooi na een 0-2-zege op Malmö FF. In Midtjylland FC - Slovan Bratislava blijft het dan weer wel spannend. De regerende kampioenen van Denemarken en Slowakije hielden het op een 1-1-gelijkspel.

Batshuayi moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

11
11
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

25
25
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

62
62
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

60
60
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

145
145
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

194
194
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

508
508
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

29
29
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

176
176
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

59
59
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

757
757
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

295
295
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

119
119
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

152
152
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

366
366
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

51
51
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

131
131
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1741
1741
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

568
568
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

627
627
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

222
222
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

482
482
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

355
355
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

301
301

Meer sportnieuws