Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

door
Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

In de Champions League is de laatste voorronde aangebroken, woensdag werden de resterende heenmatchen afgewerkt. Daarbij eiste Michy Batshuayi een hoofdrol op. Als invaller hield de spits de kansen van Galatasaray intact met twee doelpunten.

Galatasaray kroonde zich vorig seizoen voor het tweede jaar op rij tot landskampioen. Maar door de lage UEFA-coëfficiënt van Turkije moest het toch een voorronde overleven om het hoofdtoernooi van de UCL te halen. Daarin vormde de Zwitserse kampioen Young Boys Bern de tegenstander van dienst.

De topclub uit Istanbul, met Dries Mertens in de basis, begon als grote favoriet aan het tweeluik. Tijdens de heenmatch liep het in de eerste helft echter al helemaal fout. Joël Monteiro zorgde immers al na enkele minuten voor de 1-0. En vlak voor rust zette hij Young Boys zelfs op een dubbele voorsprong.

LEES OOK: Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

Weergaloze invalbeurt Batshuayi

De Turken moesten dus ingrijpen. En dus werd onder meer Batshuayi van de bank gehaald. Dat bleek een gouden zet. Nog geen minuut na zijn invalbeurt stond de spits op de goede plaats om een verlengde corner binnen te werken. Niet veel later tekende hij zelfs voor de 2-2 met een geplaatst schot.

Twee broodnodige goals dus. Want in de slotfase wisten de Zwitsers alsnog te winnen dankzij een strafschopdoelpunt. Maar met een 3-2-tussenstand, blijft er in de return voor eigen volk nog heel mogelijk voor Galatasaray. En dat hebben ze aan slechts één man te danken.

Gouden zeges Sparta en Salzburg

Er stonden woensdag overigens nog een viertal duels op het programma. RB Salzburg deed alvast een gouden zaak door met 0-2 te gaan winnen van Dynamo Kiev. Ook Sparta Praag staat erg dicht bij kwalificatie voor het hoofdtoernooi na een 0-2-zege op Malmö FF. In Midtjylland FC - Slovan Bratislava blijft het dan weer wel spannend. De regerende kampioenen van Denemarken en Slowakije hielden het op een 1-1-gelijkspel.

Batshuayi moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

'Coorevits hint op avontuur met Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

9
9
'Clement weigert absolute monsteraanbieding'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

17
17
KRC Genk zet énorme stap voorwaarts: "Uniek in Europa”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

35
35
‘Rode Duivels daveren: Mannaerts shortlist met topnaam’

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

166
166
'Barça pijnlijk de mist in: deze eis aan Lewandowski op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

18
18
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

63
63
Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

66
66
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

70
70
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

51
51
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

246
246
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

246
246
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

51
51
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

198
198
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

332
332
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

425
425
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

811
811
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

127
127
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

535
535
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

767
767
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

291
291
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

196
196
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

79
79
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

183
183
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

79
79
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

98
98

Meer sportnieuws