Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

door
Voorrondes UCL: Supersub Batshuayi houdt Galatasaray levend

In de Champions League is de laatste voorronde aangebroken, woensdag werden de resterende heenmatchen afgewerkt. Daarbij eiste Michy Batshuayi een hoofdrol op. Als invaller hield de spits de kansen van Galatasaray intact met twee doelpunten.

Galatasaray kroonde zich vorig seizoen voor het tweede jaar op rij tot landskampioen. Maar door de lage UEFA-coëfficiënt van Turkije moest het toch een voorronde overleven om het hoofdtoernooi van de UCL te halen. Daarin vormde de Zwitserse kampioen Young Boys Bern de tegenstander van dienst.

De topclub uit Istanbul, met Dries Mertens in de basis, begon als grote favoriet aan het tweeluik. Tijdens de heenmatch liep het in de eerste helft echter al helemaal fout. Joël Monteiro zorgde immers al na enkele minuten voor de 1-0. En vlak voor rust zette hij Young Boys zelfs op een dubbele voorsprong.

LEES OOK: 'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Weergaloze invalbeurt Batshuayi

De Turken moesten dus ingrijpen. En dus werd onder meer Batshuayi van de bank gehaald. Dat bleek een gouden zet. Nog geen minuut na zijn invalbeurt stond de spits op de goede plaats om een verlengde corner binnen te werken. Niet veel later tekende hij zelfs voor de 2-2 met een geplaatst schot.

Twee broodnodige goals dus. Want in de slotfase wisten de Zwitsers alsnog te winnen dankzij een strafschopdoelpunt. Maar met een 3-2-tussenstand, blijft er in de return voor eigen volk nog heel mogelijk voor Galatasaray. En dat hebben ze aan slechts één man te danken.

Gouden zeges Sparta en Salzburg

Er stonden woensdag overigens nog een viertal duels op het programma. RB Salzburg deed alvast een gouden zaak door met 0-2 te gaan winnen van Dynamo Kiev. Ook Sparta Praag staat erg dicht bij kwalificatie voor het hoofdtoernooi na een 0-2-zege op Malmö FF. In Midtjylland FC - Slovan Bratislava blijft het dan weer wel spannend. De regerende kampioenen van Denemarken en Slowakije hielden het op een 1-1-gelijkspel.

Batshuayi moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

48
48
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

204
204
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

468
468
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

262
262
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

42
42
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

169
169
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

56
56
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

35
35
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

173
173
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

180
180
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

114
114
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

484
484
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

249
249
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

376
376
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

109
109
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

503
503
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

349
349
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

182
182
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

91
91
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

246
246
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

475
475
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

420
420
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

188
188

Meer sportnieuws