Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

door
Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

Op vrijdag 30 augustus is het weer zover. Dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend bij de Rode Duivels sinds het voorbije Europees kampioenschap. En de kans is reëel dat enkele nieuwe namen zich dan bij de groep mogen voegen.

Het clubvoetbal draait nog maar net op volle toeren, of de eerste interland-break van het seizoen komt er alweer aan. Zo gaat begin september een nieuwe Nations League-campagne van start. Voor de Duivels wordt dat alvast een interessante test. Zij zitten namelijk in een poule met ook Frankrijk en Italië.

De eerste match wordt er echter eentje tegen Israël. In principe is België dan de thuisploeg. Maar omwille van veiligheidsredenen ten gevolge van het bloedige conflict in Gaza, was geen enkele Belgische stad bereid om de partij te organiseren. En dus wordt het duel achter gesloten deuren in Hongarije afgewerkt.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Veranderingen in selectie

Niet bepaald de beste omstandigheden om de campagne op gang te trappen, toch is het nu al uitkijken naar hoe de Rode Duivels voor de dag zullen komen in hun eerste partij na het mislukte EK. En zeker ook naar welke aanpassingen Tedesco zal doorvoeren in zijn selectie. Want die worden wel degelijk verwacht.

Wat doet de bondscoach bijvoorbeeld met spelers die in de voorbije maanden amper in actie kwamen als Romelu Lukaku? Of wie haalt hij bij de groep als vervanger van de gestopte Jan Vertonghen? En welke 'nieuwe' namen krijgen de kans om zich te bewijzen bij de nationale ploeg?

Vers bloed staat klaar

Voor dat laatste lopen alvast verschillende kandidaten rond. Bij RTBF schuift men dan ook enkele jongens naar voren die steeds harder op de poort kloppen. Malick Fofana bijvoorbeeld, die mooie dingen liet zien sinds zijn overstap van AA Gent naar Olympique Lyon. Of Arne Engels. De middenvelder van FC Augsburg trainde in aanloop naar het EK alvast mee met de Duivels.

Een andere Bundesliga-Belg is Julien Duranville. De 18-jarige aanvaller was afgelopen weekend nog doeltreffend bij Borussia Dortmund. Mika Godts is dan weer steeds beslissender bij Ajax, terwijl Samuel Mbangula deze week een droomdebuut beleefde bij Juventus. Op Engels na gaat het wel om hetzelfde type spelers, terwijl de concurrentie in de aanvalslinie sowieso al groot is. Tedesco zal in de nabije toekomst dus nog lastige keuzes moeten maken.

Tedesco moet alles op de jeugd zetten ...

Meest recent

‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

80
80
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

96
96
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

93
93
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

50
50
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

69
69
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

136
136
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

30
30
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

36
36
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

377
377
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

149
149
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

196
196
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

184
184
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

526
526
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

248
248
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

168
168
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

80
80
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

158
158
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

222
222
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

474
474
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

329
329
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

130
130
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

203
203
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

719
719
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

382
382
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

537
537

Meer sportnieuws