Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

door
Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

Op vrijdag 30 augustus is het weer zover. Dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend bij de Rode Duivels sinds het voorbije Europees kampioenschap. En de kans is reëel dat enkele nieuwe namen zich dan bij de groep mogen voegen.

Het clubvoetbal draait nog maar net op volle toeren, of de eerste interland-break van het seizoen komt er alweer aan. Zo gaat begin september een nieuwe Nations League-campagne van start. Voor de Duivels wordt dat alvast een interessante test. Zij zitten namelijk in een poule met ook Frankrijk en Italië.

De eerste match wordt er echter eentje tegen Israël. In principe is België dan de thuisploeg. Maar omwille van veiligheidsredenen ten gevolge van het bloedige conflict in Gaza, was geen enkele Belgische stad bereid om de partij te organiseren. En dus wordt het duel achter gesloten deuren in Hongarije afgewerkt.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Veranderingen in selectie

Niet bepaald de beste omstandigheden om de campagne op gang te trappen, toch is het nu al uitkijken naar hoe de Rode Duivels voor de dag zullen komen in hun eerste partij na het mislukte EK. En zeker ook naar welke aanpassingen Tedesco zal doorvoeren in zijn selectie. Want die worden wel degelijk verwacht.

Wat doet de bondscoach bijvoorbeeld met spelers die in de voorbije maanden amper in actie kwamen als Romelu Lukaku? Of wie haalt hij bij de groep als vervanger van de gestopte Jan Vertonghen? En welke 'nieuwe' namen krijgen de kans om zich te bewijzen bij de nationale ploeg?

Vers bloed staat klaar

Voor dat laatste lopen alvast verschillende kandidaten rond. Bij RTBF schuift men dan ook enkele jongens naar voren die steeds harder op de poort kloppen. Malick Fofana bijvoorbeeld, die mooie dingen liet zien sinds zijn overstap van AA Gent naar Olympique Lyon. Of Arne Engels. De middenvelder van FC Augsburg trainde in aanloop naar het EK alvast mee met de Duivels.

Een andere Bundesliga-Belg is Julien Duranville. De 18-jarige aanvaller was afgelopen weekend nog doeltreffend bij Borussia Dortmund. Mika Godts is dan weer steeds beslissender bij Ajax, terwijl Samuel Mbangula deze week een droomdebuut beleefde bij Juventus. Op Engels na gaat het wel om hetzelfde type spelers, terwijl de concurrentie in de aanvalslinie sowieso al groot is. Tedesco zal in de nabije toekomst dus nog lastige keuzes moeten maken.

Tedesco moet alles op de jeugd zetten ...

Meest recent

Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

1
1
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

22
22
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

5
5
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

34
34
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

40
40
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

21
21
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

66
66
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

24
24
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

200
200
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

92
92
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

100
100
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

178
178
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

268
268
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

358
358
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

303
303
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

365
365
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

67
67
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

269
269
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

199
199
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

488
488
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

419
419
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

111
111

Meer sportnieuws