Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

door
Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

Op vrijdag 30 augustus is het weer zover. Dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend bij de Rode Duivels sinds het voorbije Europees kampioenschap. En de kans is reëel dat enkele nieuwe namen zich dan bij de groep mogen voegen.

Het clubvoetbal draait nog maar net op volle toeren, of de eerste interland-break van het seizoen komt er alweer aan. Zo gaat begin september een nieuwe Nations League-campagne van start. Voor de Duivels wordt dat alvast een interessante test. Zij zitten namelijk in een poule met ook Frankrijk en Italië.

De eerste match wordt er echter eentje tegen Israël. In principe is België dan de thuisploeg. Maar omwille van veiligheidsredenen ten gevolge van het bloedige conflict in Gaza, was geen enkele Belgische stad bereid om de partij te organiseren. En dus wordt het duel achter gesloten deuren in Hongarije afgewerkt.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Veranderingen in selectie

Niet bepaald de beste omstandigheden om de campagne op gang te trappen, toch is het nu al uitkijken naar hoe de Rode Duivels voor de dag zullen komen in hun eerste partij na het mislukte EK. En zeker ook naar welke aanpassingen Tedesco zal doorvoeren in zijn selectie. Want die worden wel degelijk verwacht.

Wat doet de bondscoach bijvoorbeeld met spelers die in de voorbije maanden amper in actie kwamen als Romelu Lukaku? Of wie haalt hij bij de groep als vervanger van de gestopte Jan Vertonghen? En welke 'nieuwe' namen krijgen de kans om zich te bewijzen bij de nationale ploeg?

Vers bloed staat klaar

Voor dat laatste lopen alvast verschillende kandidaten rond. Bij RTBF schuift men dan ook enkele jongens naar voren die steeds harder op de poort kloppen. Malick Fofana bijvoorbeeld, die mooie dingen liet zien sinds zijn overstap van AA Gent naar Olympique Lyon. Of Arne Engels. De middenvelder van FC Augsburg trainde in aanloop naar het EK alvast mee met de Duivels.

Een andere Bundesliga-Belg is Julien Duranville. De 18-jarige aanvaller was afgelopen weekend nog doeltreffend bij Borussia Dortmund. Mika Godts is dan weer steeds beslissender bij Ajax, terwijl Samuel Mbangula deze week een droomdebuut beleefde bij Juventus. Op Engels na gaat het wel om hetzelfde type spelers, terwijl de concurrentie in de aanvalslinie sowieso al groot is. Tedesco zal in de nabije toekomst dus nog lastige keuzes moeten maken.

Tedesco moet alles op de jeugd zetten ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

8
8
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

43
43
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

34
34
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

83
83
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

120
120
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

84
84
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

132
132
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

213
213
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

155
155
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

436
436
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

156
156
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

270
270
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

288
288
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

309
309
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

146
146
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

216
216
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

135
135
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

163
163
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

81
81
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

175
175
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

74
74
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

251
251
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1429
1429
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

139
139

Meer sportnieuws