Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

990
Selectie Rode Duivels: vijf toptalenten kloppen op de deur

Op vrijdag 30 augustus is het weer zover. Dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn eerste selectie bekend bij de Rode Duivels sinds het voorbije Europees kampioenschap. En de kans is reëel dat enkele nieuwe namen zich dan bij de groep mogen voegen.

Het clubvoetbal draait nog maar net op volle toeren, of de eerste interland-break van het seizoen komt er alweer aan. Zo gaat begin september een nieuwe Nations League-campagne van start. Voor de Duivels wordt dat alvast een interessante test. Zij zitten namelijk in een poule met ook Frankrijk en Italië.

De eerste match wordt er echter eentje tegen Israël. In principe is België dan de thuisploeg. Maar omwille van veiligheidsredenen ten gevolge van het bloedige conflict in Gaza, was geen enkele Belgische stad bereid om de partij te organiseren. En dus wordt het duel achter gesloten deuren in Hongarije afgewerkt.

LEES OOK: Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Veranderingen in selectie

Niet bepaald de beste omstandigheden om de campagne op gang te trappen, toch is het nu al uitkijken naar hoe de Rode Duivels voor de dag zullen komen in hun eerste partij na het mislukte EK. En zeker ook naar welke aanpassingen Tedesco zal doorvoeren in zijn selectie. Want die worden wel degelijk verwacht.

Wat doet de bondscoach bijvoorbeeld met spelers die in de voorbije maanden amper in actie kwamen als Romelu Lukaku? Of wie haalt hij bij de groep als vervanger van de gestopte Jan Vertonghen? En welke 'nieuwe' namen krijgen de kans om zich te bewijzen bij de nationale ploeg?

Vers bloed staat klaar

Voor dat laatste lopen alvast verschillende kandidaten rond. Bij RTBF schuift men dan ook enkele jongens naar voren die steeds harder op de poort kloppen. Malick Fofana bijvoorbeeld, die mooie dingen liet zien sinds zijn overstap van AA Gent naar Olympique Lyon. Of Arne Engels. De middenvelder van FC Augsburg trainde in aanloop naar het EK alvast mee met de Duivels.

Een andere Bundesliga-Belg is Julien Duranville. De 18-jarige aanvaller was afgelopen weekend nog doeltreffend bij Borussia Dortmund. Mika Godts is dan weer steeds beslissender bij Ajax, terwijl Samuel Mbangula deze week een droomdebuut beleefde bij Juventus. Op Engels na gaat het wel om hetzelfde type spelers, terwijl de concurrentie in de aanvalslinie sowieso al groot is. Tedesco zal in de nabije toekomst dus nog lastige keuzes moeten maken.

Tedesco moet alles op de jeugd zetten ...

Meest recent

Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

16
16
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

13
13
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

127
127
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

23
23
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

27
27
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

64
64
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

169
169
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

62
62
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

106
106
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

15
15
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

54
54
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

344
344
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

186
186
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

88
88
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

50
50
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

129
129
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

87
87
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

70
70
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

142
142
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

305
305
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66

Meer sportnieuws