Nieuwe ontwikkelingen na Club-Antwerp: ook RAFC-fan gewond

422
Nieuwe ontwikkelingen na Club-Antwerp: ook RAFC-fan gewond

Club Brugge en Antwerp FC zorgden afgelopen weekend voor een vrij interessante topper die werd gewonnen door de thuisploeg (1-0). Jammer genoeg werd de partij ontsierd door wangedrag van de bezoekende 'fans'. Daarbij raakte blijkbaar ook een supporter van de Great Old gewond.

Ondanks alle commotie rond een deel van de harde kern van Blauw-Zwart, viel de sfeer in het Jan Breydel-stadion goed mee. Toch liep het in de slotfase alsnog fout. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Club-spits Gustaf Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd.

LEES OOK: Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Daders worden opgespoord

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo raakte bekend dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen vanuit het bezoekende vak richting het vak van de Club Brugge-aanhang werden afgevuurd. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondingen hebben opgelopen.

Het bondsparket tilde logischerwijs zwaar aan de feiten. Er werd een onderzoek opgestart en Antwerp moet bepaalde sancties vrezen. De club ondernam echter zelf ook actie. In samenwerkingen met de ordediensten probeert ze de daders te identificeren om ze vervolgens op gepaste wijze te straffen.

Antwerp-fan gewond

Daar blijft het evenwel niet bij. Woensdagavond dropte de Great Old immers een statement waarin nieuwe ontwikkelingen worden aangehaald. Ook voor de wedstrijd werd in het Antwerpse vak immers pyrotechnisch materiaal afgestoken. En daarbij raakte één van de Antwerp-supporters zelf ook gewond.

Het gaat om een dame die zware brandwonden heeft opgelopen. De club nam ook al contact met haar op en wil haar ondersteunen waar mogelijk. "De club doet er momenteel, samen met de thuisploeg en de ordediensten, alles aan om de daders op te sporen en te straffen", klinkt het verder. Tot slot laat RAFC weten dat het nog meer maatregelen zal ondernemen om de veiligheid van de stadionbezoekers te garanderen.

De daders moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

4
4
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

86
86
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

48
48
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

32
32
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

16
16
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

58
58
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

127
127
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

32
32
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

104
104
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

54
54
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

100
100
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

209
209
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

495
495
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

437
437
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

372
372

Meer sportnieuws