Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

door
Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

RSC Anderlecht heeft Joakim Lavia definitief vastgelegd. Het 15-jarige talent is de broer van Romeo Lavia van Chelsea en tekende een profcontract tot 2027. Het is al de zevende spelers uit de generatie 2009 die een (nieuw) contract heeft getekend.

De generatie van 2009 bezit veel talent en Anderlecht wrijft zich in de handen met de contractverlenging van Lavia. Joakim kwam samen met Romeo op Neerpede aan in 2016, toen was hij slechts zeven jaar oud. Nu is hij uitgegroeid tot een sterke aanvallende middenvelder.

LEES OOK: Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Talentvolle familie

De Lavia's bezitten over veel voetbaltalent. ‘Joakim is niemand minder dan Romeo's jongere broer, ook Made in Neerpede en nu een sterspeler bij Chelsea. Joakim valt als aanvallende middenvelder meteen op. Zijn veelzijdigheid, techniek en mentaliteit kregen grote appreciatie van de verschillende coaches met wie hij heeft gewerkt’, klinkt het op de webstek van Anderlecht.

Joakim Lavia speelt onder Yannick Kindermans bij de U16, maar aast op een debuut in de hoofdmacht. Broer Lavia vertrok al vroeg van Anderlecht naar Manchester City, maar Joakim wil ooit zijn debuut maken in het Lotto Park. Zijn droom is dan ook vast deel uit te maken van de A-kern en hopelijk ooit een sterkhouder te worden van Anderlecht.

Karakter getoond

Mikkel Hemmersam, Academy Director, sprak over het talent van Joakim Lavia. “Joakim is erg veelzijdig en kan op meerdere posities op het veld spelen. Hij combineert snelheid met een goede techniek. Hij is ook een beslissende speler die kan scoren en de aanval kan opzetten.”

Volgens Hemmersam kende hij veel pech, maar is hij telkens sterk teruggekomen. “Joakim heeft een aantal moeilijke periodes achter de rug met blessures, maar hij heeft veel karakter getoond om terug te komen. We zijn erg blij dat hij zijn toekomst aan RSCA heeft verbonden.”

Zie jij Joakim Lavia ooit debuteren bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

7
7
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

76
76
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

107
107
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

47
47
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

59
59
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

198
198
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

183
183
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

54
54
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

86
86
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

352
352
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

303
303
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

180
180
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

323
323
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

914
914
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

111
111
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

208
208
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

294
294
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

93
93
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

225
225
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

221
221
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

368
368
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws