Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

door
Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

RSC Anderlecht heeft Joakim Lavia definitief vastgelegd. Het 15-jarige talent is de broer van Romeo Lavia van Chelsea en tekende een profcontract tot 2027. Het is al de zevende spelers uit de generatie 2009 die een (nieuw) contract heeft getekend.

De generatie van 2009 bezit veel talent en Anderlecht wrijft zich in de handen met de contractverlenging van Lavia. Joakim kwam samen met Romeo op Neerpede aan in 2016, toen was hij slechts zeven jaar oud. Nu is hij uitgegroeid tot een sterke aanvallende middenvelder.

LEES OOK: Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

Talentvolle familie

De Lavia's bezitten over veel voetbaltalent. ‘Joakim is niemand minder dan Romeo's jongere broer, ook Made in Neerpede en nu een sterspeler bij Chelsea. Joakim valt als aanvallende middenvelder meteen op. Zijn veelzijdigheid, techniek en mentaliteit kregen grote appreciatie van de verschillende coaches met wie hij heeft gewerkt’, klinkt het op de webstek van Anderlecht.

Joakim Lavia speelt onder Yannick Kindermans bij de U16, maar aast op een debuut in de hoofdmacht. Broer Lavia vertrok al vroeg van Anderlecht naar Manchester City, maar Joakim wil ooit zijn debuut maken in het Lotto Park. Zijn droom is dan ook vast deel uit te maken van de A-kern en hopelijk ooit een sterkhouder te worden van Anderlecht.

Karakter getoond

Mikkel Hemmersam, Academy Director, sprak over het talent van Joakim Lavia. “Joakim is erg veelzijdig en kan op meerdere posities op het veld spelen. Hij combineert snelheid met een goede techniek. Hij is ook een beslissende speler die kan scoren en de aanval kan opzetten.”

Volgens Hemmersam kende hij veel pech, maar is hij telkens sterk teruggekomen. “Joakim heeft een aantal moeilijke periodes achter de rug met blessures, maar hij heeft veel karakter getoond om terug te komen. We zijn erg blij dat hij zijn toekomst aan RSCA heeft verbonden.”

Zie jij Joakim Lavia ooit debuteren bij Anderlecht?

Meest recent

'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

18
18
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

43
43
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

175
175
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

130
130
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

105
105
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

90
90
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

128
128
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

263
263
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

154
154
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

100
100
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

132
132
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

105
105
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

162
162
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

52
52
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

121
121
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

363
363
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

146
146
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

222
222
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

60
60
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

230
230
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

152
152
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100

Meer sportnieuws