Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

door
Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

RSC Anderlecht heeft Joakim Lavia definitief vastgelegd. Het 15-jarige talent is de broer van Romeo Lavia van Chelsea en tekende een profcontract tot 2027. Het is al de zevende spelers uit de generatie 2009 die een (nieuw) contract heeft getekend.

De generatie van 2009 bezit veel talent en Anderlecht wrijft zich in de handen met de contractverlenging van Lavia. Joakim kwam samen met Romeo op Neerpede aan in 2016, toen was hij slechts zeven jaar oud. Nu is hij uitgegroeid tot een sterke aanvallende middenvelder.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Talentvolle familie

De Lavia's bezitten over veel voetbaltalent. ‘Joakim is niemand minder dan Romeo's jongere broer, ook Made in Neerpede en nu een sterspeler bij Chelsea. Joakim valt als aanvallende middenvelder meteen op. Zijn veelzijdigheid, techniek en mentaliteit kregen grote appreciatie van de verschillende coaches met wie hij heeft gewerkt’, klinkt het op de webstek van Anderlecht.

Joakim Lavia speelt onder Yannick Kindermans bij de U16, maar aast op een debuut in de hoofdmacht. Broer Lavia vertrok al vroeg van Anderlecht naar Manchester City, maar Joakim wil ooit zijn debuut maken in het Lotto Park. Zijn droom is dan ook vast deel uit te maken van de A-kern en hopelijk ooit een sterkhouder te worden van Anderlecht.

Karakter getoond

Mikkel Hemmersam, Academy Director, sprak over het talent van Joakim Lavia. “Joakim is erg veelzijdig en kan op meerdere posities op het veld spelen. Hij combineert snelheid met een goede techniek. Hij is ook een beslissende speler die kan scoren en de aanval kan opzetten.”

Volgens Hemmersam kende hij veel pech, maar is hij telkens sterk teruggekomen. “Joakim heeft een aantal moeilijke periodes achter de rug met blessures, maar hij heeft veel karakter getoond om terug te komen. We zijn erg blij dat hij zijn toekomst aan RSCA heeft verbonden.”

Zie jij Joakim Lavia ooit debuteren bij Anderlecht?

Meest recent

'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

94
94
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

59
59
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

206
206
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

282
282
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

252
252
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

115
115
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

184
184
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

101
101
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

330
330
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

161
161
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

186
186
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

165
165
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

130
130
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

465
465
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

69
69
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

164
164
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

341
341
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

257
257
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

84
84
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

406
406
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

340
340
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

229
229
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

542
542
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

201
201

Meer sportnieuws