Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

door
Anderlecht legt talent definitief vast: ‘Al zevende speler’

RSC Anderlecht heeft Joakim Lavia definitief vastgelegd. Het 15-jarige talent is de broer van Romeo Lavia van Chelsea en tekende een profcontract tot 2027. Het is al de zevende spelers uit de generatie 2009 die een (nieuw) contract heeft getekend.

De generatie van 2009 bezit veel talent en Anderlecht wrijft zich in de handen met de contractverlenging van Lavia. Joakim kwam samen met Romeo op Neerpede aan in 2016, toen was hij slechts zeven jaar oud. Nu is hij uitgegroeid tot een sterke aanvallende middenvelder.

LEES OOK: Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

Talentvolle familie

De Lavia's bezitten over veel voetbaltalent. ‘Joakim is niemand minder dan Romeo's jongere broer, ook Made in Neerpede en nu een sterspeler bij Chelsea. Joakim valt als aanvallende middenvelder meteen op. Zijn veelzijdigheid, techniek en mentaliteit kregen grote appreciatie van de verschillende coaches met wie hij heeft gewerkt’, klinkt het op de webstek van Anderlecht.

Joakim Lavia speelt onder Yannick Kindermans bij de U16, maar aast op een debuut in de hoofdmacht. Broer Lavia vertrok al vroeg van Anderlecht naar Manchester City, maar Joakim wil ooit zijn debuut maken in het Lotto Park. Zijn droom is dan ook vast deel uit te maken van de A-kern en hopelijk ooit een sterkhouder te worden van Anderlecht.

Karakter getoond

Mikkel Hemmersam, Academy Director, sprak over het talent van Joakim Lavia. “Joakim is erg veelzijdig en kan op meerdere posities op het veld spelen. Hij combineert snelheid met een goede techniek. Hij is ook een beslissende speler die kan scoren en de aanval kan opzetten.”

Volgens Hemmersam kende hij veel pech, maar is hij telkens sterk teruggekomen. “Joakim heeft een aantal moeilijke periodes achter de rug met blessures, maar hij heeft veel karakter getoond om terug te komen. We zijn erg blij dat hij zijn toekomst aan RSCA heeft verbonden.”

Zie jij Joakim Lavia ooit debuteren bij Anderlecht?

Meest recent

Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

3
3
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

9
9
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

142
142
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

100
100
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

77
77
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

149
149
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

788
788
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

362
362
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

352
352
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

171
171
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

160
160
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

296
296
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

256
256
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

92
92
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

315
315
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

265
265
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

461
461
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

475
475
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

294
294
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

241
241
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

427
427
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

112
112

Meer sportnieuws