'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

door
'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

Burnley slaagde er vorig seizoen niet in om zich te handhaven in de Premier League en neemt dit seizoen een nieuwe start in de Championship. Dat doet het zonder Vincent Kompany, die een zeer verrassende transfer naar Bayern München wist te versieren. In zijn zog zullen wellicht nog heel wat landgenoten Turf Moor verlaten.

Samuel Bastien is al vertrokken naar Fortuna Sittard, terwijl ook Ameen Al-Dakhil op het punt zou staan om een transfer te maken. Daarnaast lijkt ook Mike Trésor zeker minstens tijdelijk andere oorden op te zullen zoeken na een moeizaam eerste seizoen in Engeland.

Zaroury versiert transfer naar Lens

Nu staat al een volgende landgenoot klaar om een transfer te maken. Foot Mercato en Sacha Tavolieri melden immers dat Anass Zaroury zijn carrière verder zal zetten in de Ligue 1. De Marokkaanse Belg staat op het punt om zijn handtekening te zetten bij RC Lens, waar hij trainer Will Still zou tegenkomen.

De clubs zouden al een akkoord bereikt hebben over een transfersom van 9 miljoen euro, inclusief bonussen. Daarnaast zou Burnley ook recht hebben op 20 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Zaroury zou al in Frankrijk vertoeven om medisch gekeurd te worden, waarna hij voor vier jaar zou tekenen.

Geen succes in de Premier League

Kompany haalde de 23-jarige flankaanvaller in de zomer van 2022 voor 4 miljoen euro weg bij Charleroi. In zijn eerste seizoen in de Championship was Zaroury nog één van de smaakmakers bij Burnley, maar daarna had hij het net als zijn ploegmaats moeilijk om zich door te zetten in de Premier League. 

Hij zou slechts zes keer in actie komen op het hoogste niveau en werd in de tweede helft van vorig seizoen al verhuurd aan Hull City. Nu stapt hij dus over naar Lens. Zaroury was ook vier keer Marokkaans international, maar speelde in het verleden voor verschillende Belgische nationale jeugdelftallen en was ook nog actief bij KV Mechelen, Zulte Waregem en Lommel SK.

Zal Zaroury in de Ligue 1 wel potten breken?

Meest recent

Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

83
83
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

105
105
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

48
48
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

59
59
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

252
252
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

302
302
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

454
454
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

214
214
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

732
732
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

450
450
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

117
117
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

185
185
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

134
134
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

114
114
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

263
263
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

164
164
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

595
595
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

310
310
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

94
94
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

497
497
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

513
513
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

255
255
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

404
404

Meer sportnieuws