'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

door
'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

Burnley slaagde er vorig seizoen niet in om zich te handhaven in de Premier League en neemt dit seizoen een nieuwe start in de Championship. Dat doet het zonder Vincent Kompany, die een zeer verrassende transfer naar Bayern München wist te versieren. In zijn zog zullen wellicht nog heel wat landgenoten Turf Moor verlaten.

Samuel Bastien is al vertrokken naar Fortuna Sittard, terwijl ook Ameen Al-Dakhil op het punt zou staan om een transfer te maken. Daarnaast lijkt ook Mike Trésor zeker minstens tijdelijk andere oorden op te zullen zoeken na een moeizaam eerste seizoen in Engeland.

Zaroury versiert transfer naar Lens

Nu staat al een volgende landgenoot klaar om een transfer te maken. Foot Mercato en Sacha Tavolieri melden immers dat Anass Zaroury zijn carrière verder zal zetten in de Ligue 1. De Marokkaanse Belg staat op het punt om zijn handtekening te zetten bij RC Lens, waar hij trainer Will Still zou tegenkomen.

De clubs zouden al een akkoord bereikt hebben over een transfersom van 9 miljoen euro, inclusief bonussen. Daarnaast zou Burnley ook recht hebben op 20 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Zaroury zou al in Frankrijk vertoeven om medisch gekeurd te worden, waarna hij voor vier jaar zou tekenen.

Geen succes in de Premier League

Kompany haalde de 23-jarige flankaanvaller in de zomer van 2022 voor 4 miljoen euro weg bij Charleroi. In zijn eerste seizoen in de Championship was Zaroury nog één van de smaakmakers bij Burnley, maar daarna had hij het net als zijn ploegmaats moeilijk om zich door te zetten in de Premier League. 

Hij zou slechts zes keer in actie komen op het hoogste niveau en werd in de tweede helft van vorig seizoen al verhuurd aan Hull City. Nu stapt hij dus over naar Lens. Zaroury was ook vier keer Marokkaans international, maar speelde in het verleden voor verschillende Belgische nationale jeugdelftallen en was ook nog actief bij KV Mechelen, Zulte Waregem en Lommel SK.

Zal Zaroury in de Ligue 1 wel potten breken?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

21
21
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

141
141
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

57
57
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

43
43
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

23
23
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

922
922
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

162
162
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

189
189
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

289
289
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

29
29
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

149
149
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

666
666
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

33
33
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

38
38
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

178
178
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

95
95
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

122
122
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

115
115
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

119
119
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

122
122
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

309
309
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

316
316
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

179
179

Meer sportnieuws