'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

59
'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

Burnley slaagde er vorig seizoen niet in om zich te handhaven in de Premier League en neemt dit seizoen een nieuwe start in de Championship. Dat doet het zonder Vincent Kompany, die een zeer verrassende transfer naar Bayern München wist te versieren. In zijn zog zullen wellicht nog heel wat landgenoten Turf Moor verlaten.

Samuel Bastien is al vertrokken naar Fortuna Sittard, terwijl ook Ameen Al-Dakhil op het punt zou staan om een transfer te maken. Daarnaast lijkt ook Mike Trésor zeker minstens tijdelijk andere oorden op te zullen zoeken na een moeizaam eerste seizoen in Engeland.

LEES OOK: Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Zaroury versiert transfer naar Lens

Nu staat al een volgende landgenoot klaar om een transfer te maken. Foot Mercato en Sacha Tavolieri melden immers dat Anass Zaroury zijn carrière verder zal zetten in de Ligue 1. De Marokkaanse Belg staat op het punt om zijn handtekening te zetten bij RC Lens, waar hij trainer Will Still zou tegenkomen.

De clubs zouden al een akkoord bereikt hebben over een transfersom van 9 miljoen euro, inclusief bonussen. Daarnaast zou Burnley ook recht hebben op 20 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Zaroury zou al in Frankrijk vertoeven om medisch gekeurd te worden, waarna hij voor vier jaar zou tekenen.

Geen succes in de Premier League

Kompany haalde de 23-jarige flankaanvaller in de zomer van 2022 voor 4 miljoen euro weg bij Charleroi. In zijn eerste seizoen in de Championship was Zaroury nog één van de smaakmakers bij Burnley, maar daarna had hij het net als zijn ploegmaats moeilijk om zich door te zetten in de Premier League. 

Hij zou slechts zes keer in actie komen op het hoogste niveau en werd in de tweede helft van vorig seizoen al verhuurd aan Hull City. Nu stapt hij dus over naar Lens. Zaroury was ook vier keer Marokkaans international, maar speelde in het verleden voor verschillende Belgische nationale jeugdelftallen en was ook nog actief bij KV Mechelen, Zulte Waregem en Lommel SK.

Zal Zaroury in de Ligue 1 wel potten breken?

Meest recent

Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

4
4
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

20
20
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

91
91
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

18
18
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

25
25
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

48
48
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

70
70
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

10
10
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

48
48
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

308
308
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

153
153
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

173
173
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

75
75
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

124
124
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

66
66
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

135
135
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

293
293
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

210
210
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

130
130
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

482
482
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

166
166

Meer sportnieuws