'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

59
'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

Burnley slaagde er vorig seizoen niet in om zich te handhaven in de Premier League en neemt dit seizoen een nieuwe start in de Championship. Dat doet het zonder Vincent Kompany, die een zeer verrassende transfer naar Bayern München wist te versieren. In zijn zog zullen wellicht nog heel wat landgenoten Turf Moor verlaten.

Samuel Bastien is al vertrokken naar Fortuna Sittard, terwijl ook Ameen Al-Dakhil op het punt zou staan om een transfer te maken. Daarnaast lijkt ook Mike Trésor zeker minstens tijdelijk andere oorden op te zullen zoeken na een moeizaam eerste seizoen in Engeland.

Zaroury versiert transfer naar Lens

Nu staat al een volgende landgenoot klaar om een transfer te maken. Foot Mercato en Sacha Tavolieri melden immers dat Anass Zaroury zijn carrière verder zal zetten in de Ligue 1. De Marokkaanse Belg staat op het punt om zijn handtekening te zetten bij RC Lens, waar hij trainer Will Still zou tegenkomen.

De clubs zouden al een akkoord bereikt hebben over een transfersom van 9 miljoen euro, inclusief bonussen. Daarnaast zou Burnley ook recht hebben op 20 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Zaroury zou al in Frankrijk vertoeven om medisch gekeurd te worden, waarna hij voor vier jaar zou tekenen.

Geen succes in de Premier League

Kompany haalde de 23-jarige flankaanvaller in de zomer van 2022 voor 4 miljoen euro weg bij Charleroi. In zijn eerste seizoen in de Championship was Zaroury nog één van de smaakmakers bij Burnley, maar daarna had hij het net als zijn ploegmaats moeilijk om zich door te zetten in de Premier League. 

Hij zou slechts zes keer in actie komen op het hoogste niveau en werd in de tweede helft van vorig seizoen al verhuurd aan Hull City. Nu stapt hij dus over naar Lens. Zaroury was ook vier keer Marokkaans international, maar speelde in het verleden voor verschillende Belgische nationale jeugdelftallen en was ook nog actief bij KV Mechelen, Zulte Waregem en Lommel SK.

Zal Zaroury in de Ligue 1 wel potten breken?

Meest recent

AA Gent bevestigt mokerslag: zwaar verdict voor Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

6
6
Opdoffer voor Genk: avontuur in Youth League zit er al op

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

13
13
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

23
23
Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

109
109
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

141
141
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

128
128
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

113
113
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

67
67
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

160
160
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

148
148
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

195
195
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

100
100
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

110
110
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

204
204
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

341
341
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

100
100
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

464
464
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

627
627
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

218
218
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

143
143

Meer sportnieuws