'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

door
'Volgende Belg staat al op vertrekken bij Burnley'

Burnley slaagde er vorig seizoen niet in om zich te handhaven in de Premier League en neemt dit seizoen een nieuwe start in de Championship. Dat doet het zonder Vincent Kompany, die een zeer verrassende transfer naar Bayern München wist te versieren. In zijn zog zullen wellicht nog heel wat landgenoten Turf Moor verlaten.

Samuel Bastien is al vertrokken naar Fortuna Sittard, terwijl ook Ameen Al-Dakhil op het punt zou staan om een transfer te maken. Daarnaast lijkt ook Mike Trésor zeker minstens tijdelijk andere oorden op te zullen zoeken na een moeizaam eerste seizoen in Engeland.

Zaroury versiert transfer naar Lens

Nu staat al een volgende landgenoot klaar om een transfer te maken. Foot Mercato en Sacha Tavolieri melden immers dat Anass Zaroury zijn carrière verder zal zetten in de Ligue 1. De Marokkaanse Belg staat op het punt om zijn handtekening te zetten bij RC Lens, waar hij trainer Will Still zou tegenkomen.

De clubs zouden al een akkoord bereikt hebben over een transfersom van 9 miljoen euro, inclusief bonussen. Daarnaast zou Burnley ook recht hebben op 20 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Zaroury zou al in Frankrijk vertoeven om medisch gekeurd te worden, waarna hij voor vier jaar zou tekenen.

Geen succes in de Premier League

Kompany haalde de 23-jarige flankaanvaller in de zomer van 2022 voor 4 miljoen euro weg bij Charleroi. In zijn eerste seizoen in de Championship was Zaroury nog één van de smaakmakers bij Burnley, maar daarna had hij het net als zijn ploegmaats moeilijk om zich door te zetten in de Premier League. 

Hij zou slechts zes keer in actie komen op het hoogste niveau en werd in de tweede helft van vorig seizoen al verhuurd aan Hull City. Nu stapt hij dus over naar Lens. Zaroury was ook vier keer Marokkaans international, maar speelde in het verleden voor verschillende Belgische nationale jeugdelftallen en was ook nog actief bij KV Mechelen, Zulte Waregem en Lommel SK.

Zal Zaroury in de Ligue 1 wel potten breken?

Meest recent

Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

30
30
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

11
11
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

32
32
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

66
66
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

546
546
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

113
113
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

174
174
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

397
397
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

69
69
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

146
146
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

106
106
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

86
86
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

66
66
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

145
145
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

148
148
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

203
203
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

296
296
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

104
104
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

213
213
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

149
149
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

84
84
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

265
265

Meer sportnieuws