'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

door
'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

Op vrijdag 6 september sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende eersteklassers willen voor die deadline nog stevig toeslaan. Zo ook RSC Anderlecht, dat nu gelinkt wordt aan een opvallende inkomende transfer.

Het geduld van coach Brian Riemer en de paars-witte achterban werd ook deze zomer weer op de proef gesteld. Zo wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang om zijn eerste inkomende transfers af te ronden. Maar die aanpak rendeerde wel. Met een beperkt bedrag wist de Deen de defensie op punt te zetten.

LEES OOK: Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Minstens drie toptargets

Enkel voor Jan-Carlo Simic, de beoogde opvolger van Zeno Debast, werd zo'n 3 miljoen euro aan transfersom betaald. Vervolgens werden Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen transfervrij op de kop getikt. Met het aantrekken van dit viertal is het transferwerk in de verdediging quasi af.

En dus kan Fredberg zich focussen op zijn andere targets. Een doelman staat op de verlanglijst, maar is niet meer zo prioritair door de goede prestaties van Colin Coosemans. Een flankaanvaller met snelheid en diepgang is wel noodzakelijk. Net zoals een creatieve middenvelder die de ploeg kan doen draaien.

International in beeld

Desondanks wordt RSCA nu toch weer aan een compleet ander profiel gelinkt. Zo maakt de Peruviaanse journalist Isaac Montoya Chirieleison gewag van paars-witte interesse in Olivier Sonne. De international van Peru is momenteel nog actief bij Silkeborg IF, maar daar wil hij deze zomer nog vertrekken.

Naast Anderlecht worden ook Club Brugge en AA Gent naar voren geschoven als gegadigden. Paars-Wit zou echter een streepje voor hebben. Vanuit het buitenland worden Ajax, SC Heerenveen, Freiburg SC, VfL Bochum, FC Utrecht en VfB Stuttgart genoemd als mogelijke bestemmingen.

Voldoende gewapend op rechtsback

Bij de vermeende interesse van de drie Belgische ploegen kan echter wel een groot vraagteken geplaatst worden. Sonne kan immers uit de voeten als linksback en rechterflank-speler, maar is van nature een rechtsback. En op die positie zijn de genoemde clubs al goed gewapend. Met Foket, Killian Sardella en Louis Patris heeft RSCA bijvoorbeeld drie opties rondlopen.

Club haalde eerder deze zomer al Hugo Siquet als doublure voor Kyriani Sabbe. Ook Joaquin Seys en Maxim De Cuyper kunnen er depanneren. Gent kan dan weer schuiven met jongens als Noah Fadiga, Matisse Samoise, Hugo Gambor en zelfs Archie Brown. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat de genoemde clubs nog flink zullen investeren in een andere rechtsback.

Wie is momenteel het meest versterkt tegenover vorig seizoen?

Meest recent

Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

2
2
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

23
23
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

233
233
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

25
25
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

26
26
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

30
30
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

163
163
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

183
183
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

263
263
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

395
395
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

211
211
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

301
301
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

180
180
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

88
88
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

145
145
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

154
154
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

142
142
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

29
29
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

172
172
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

148
148
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

323
323
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

311
311
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

211
211
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

226
226
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

308
308

Meer sportnieuws