'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

door
'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

Op vrijdag 6 september sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende eersteklassers willen voor die deadline nog stevig toeslaan. Zo ook RSC Anderlecht, dat nu gelinkt wordt aan een opvallende inkomende transfer.

Het geduld van coach Brian Riemer en de paars-witte achterban werd ook deze zomer weer op de proef gesteld. Zo wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang om zijn eerste inkomende transfers af te ronden. Maar die aanpak rendeerde wel. Met een beperkt bedrag wist de Deen de defensie op punt te zetten.

LEES OOK: 'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

Minstens drie toptargets

Enkel voor Jan-Carlo Simic, de beoogde opvolger van Zeno Debast, werd zo'n 3 miljoen euro aan transfersom betaald. Vervolgens werden Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen transfervrij op de kop getikt. Met het aantrekken van dit viertal is het transferwerk in de verdediging quasi af.

En dus kan Fredberg zich focussen op zijn andere targets. Een doelman staat op de verlanglijst, maar is niet meer zo prioritair door de goede prestaties van Colin Coosemans. Een flankaanvaller met snelheid en diepgang is wel noodzakelijk. Net zoals een creatieve middenvelder die de ploeg kan doen draaien.

International in beeld

Desondanks wordt RSCA nu toch weer aan een compleet ander profiel gelinkt. Zo maakt de Peruviaanse journalist Isaac Montoya Chirieleison gewag van paars-witte interesse in Olivier Sonne. De international van Peru is momenteel nog actief bij Silkeborg IF, maar daar wil hij deze zomer nog vertrekken.

Naast Anderlecht worden ook Club Brugge en AA Gent naar voren geschoven als gegadigden. Paars-Wit zou echter een streepje voor hebben. Vanuit het buitenland worden Ajax, SC Heerenveen, Freiburg SC, VfL Bochum, FC Utrecht en VfB Stuttgart genoemd als mogelijke bestemmingen.

Voldoende gewapend op rechtsback

Bij de vermeende interesse van de drie Belgische ploegen kan echter wel een groot vraagteken geplaatst worden. Sonne kan immers uit de voeten als linksback en rechterflank-speler, maar is van nature een rechtsback. En op die positie zijn de genoemde clubs al goed gewapend. Met Foket, Killian Sardella en Louis Patris heeft RSCA bijvoorbeeld drie opties rondlopen.

Club haalde eerder deze zomer al Hugo Siquet als doublure voor Kyriani Sabbe. Ook Joaquin Seys en Maxim De Cuyper kunnen er depanneren. Gent kan dan weer schuiven met jongens als Noah Fadiga, Matisse Samoise, Hugo Gambor en zelfs Archie Brown. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat de genoemde clubs nog flink zullen investeren in een andere rechtsback.

Wie is momenteel het meest versterkt tegenover vorig seizoen?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

82
82
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

66
66
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

484
484
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

80
80
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

140
140
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

255
255
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

565
565
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

359
359
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

431
431
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

493
493
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

256
256
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1233
1233
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

359
359
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

377
377
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

142
142
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

194
194
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

850
850
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

528
528
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

126
126
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws