'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

door
'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

Op vrijdag 6 september sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende eersteklassers willen voor die deadline nog stevig toeslaan. Zo ook RSC Anderlecht, dat nu gelinkt wordt aan een opvallende inkomende transfer.

Het geduld van coach Brian Riemer en de paars-witte achterban werd ook deze zomer weer op de proef gesteld. Zo wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang om zijn eerste inkomende transfers af te ronden. Maar die aanpak rendeerde wel. Met een beperkt bedrag wist de Deen de defensie op punt te zetten.

LEES OOK: 'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

Minstens drie toptargets

Enkel voor Jan-Carlo Simic, de beoogde opvolger van Zeno Debast, werd zo'n 3 miljoen euro aan transfersom betaald. Vervolgens werden Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen transfervrij op de kop getikt. Met het aantrekken van dit viertal is het transferwerk in de verdediging quasi af.

En dus kan Fredberg zich focussen op zijn andere targets. Een doelman staat op de verlanglijst, maar is niet meer zo prioritair door de goede prestaties van Colin Coosemans. Een flankaanvaller met snelheid en diepgang is wel noodzakelijk. Net zoals een creatieve middenvelder die de ploeg kan doen draaien.

International in beeld

Desondanks wordt RSCA nu toch weer aan een compleet ander profiel gelinkt. Zo maakt de Peruviaanse journalist Isaac Montoya Chirieleison gewag van paars-witte interesse in Olivier Sonne. De international van Peru is momenteel nog actief bij Silkeborg IF, maar daar wil hij deze zomer nog vertrekken.

Naast Anderlecht worden ook Club Brugge en AA Gent naar voren geschoven als gegadigden. Paars-Wit zou echter een streepje voor hebben. Vanuit het buitenland worden Ajax, SC Heerenveen, Freiburg SC, VfL Bochum, FC Utrecht en VfB Stuttgart genoemd als mogelijke bestemmingen.

Voldoende gewapend op rechtsback

Bij de vermeende interesse van de drie Belgische ploegen kan echter wel een groot vraagteken geplaatst worden. Sonne kan immers uit de voeten als linksback en rechterflank-speler, maar is van nature een rechtsback. En op die positie zijn de genoemde clubs al goed gewapend. Met Foket, Killian Sardella en Louis Patris heeft RSCA bijvoorbeeld drie opties rondlopen.

Club haalde eerder deze zomer al Hugo Siquet als doublure voor Kyriani Sabbe. Ook Joaquin Seys en Maxim De Cuyper kunnen er depanneren. Gent kan dan weer schuiven met jongens als Noah Fadiga, Matisse Samoise, Hugo Gambor en zelfs Archie Brown. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat de genoemde clubs nog flink zullen investeren in een andere rechtsback.

Wie is momenteel het meest versterkt tegenover vorig seizoen?

Meest recent

‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

35
35
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

17
17
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

43
43
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

80
80
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

68
68
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

204
204
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

82
82
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

162
162
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

850
850
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

312
312
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

51
51
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

170
170
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

108
108
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

366
366
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

72
72
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

62
62
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

576
576
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

578
578
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

389
389
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

522
522
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

683
683
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1068
1068
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

41
41
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

683
683
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1554
1554

Meer sportnieuws