'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

door
'Anderlecht strijdt met Club en Gent om verrassende aanwinst'

Op vrijdag 6 september sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende eersteklassers willen voor die deadline nog stevig toeslaan. Zo ook RSC Anderlecht, dat nu gelinkt wordt aan een opvallende inkomende transfer.

Het geduld van coach Brian Riemer en de paars-witte achterban werd ook deze zomer weer op de proef gesteld. Zo wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang om zijn eerste inkomende transfers af te ronden. Maar die aanpak rendeerde wel. Met een beperkt bedrag wist de Deen de defensie op punt te zetten.

LEES OOK: Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

Minstens drie toptargets

Enkel voor Jan-Carlo Simic, de beoogde opvolger van Zeno Debast, werd zo'n 3 miljoen euro aan transfersom betaald. Vervolgens werden Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen transfervrij op de kop getikt. Met het aantrekken van dit viertal is het transferwerk in de verdediging quasi af.

En dus kan Fredberg zich focussen op zijn andere targets. Een doelman staat op de verlanglijst, maar is niet meer zo prioritair door de goede prestaties van Colin Coosemans. Een flankaanvaller met snelheid en diepgang is wel noodzakelijk. Net zoals een creatieve middenvelder die de ploeg kan doen draaien.

International in beeld

Desondanks wordt RSCA nu toch weer aan een compleet ander profiel gelinkt. Zo maakt de Peruviaanse journalist Isaac Montoya Chirieleison gewag van paars-witte interesse in Olivier Sonne. De international van Peru is momenteel nog actief bij Silkeborg IF, maar daar wil hij deze zomer nog vertrekken.

Naast Anderlecht worden ook Club Brugge en AA Gent naar voren geschoven als gegadigden. Paars-Wit zou echter een streepje voor hebben. Vanuit het buitenland worden Ajax, SC Heerenveen, Freiburg SC, VfL Bochum, FC Utrecht en VfB Stuttgart genoemd als mogelijke bestemmingen.

Voldoende gewapend op rechtsback

Bij de vermeende interesse van de drie Belgische ploegen kan echter wel een groot vraagteken geplaatst worden. Sonne kan immers uit de voeten als linksback en rechterflank-speler, maar is van nature een rechtsback. En op die positie zijn de genoemde clubs al goed gewapend. Met Foket, Killian Sardella en Louis Patris heeft RSCA bijvoorbeeld drie opties rondlopen.

Club haalde eerder deze zomer al Hugo Siquet als doublure voor Kyriani Sabbe. Ook Joaquin Seys en Maxim De Cuyper kunnen er depanneren. Gent kan dan weer schuiven met jongens als Noah Fadiga, Matisse Samoise, Hugo Gambor en zelfs Archie Brown. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat de genoemde clubs nog flink zullen investeren in een andere rechtsback.

Wie is momenteel het meest versterkt tegenover vorig seizoen?

Meest recent

Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

11
11
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

136
136
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

87
87
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

174
174
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

250
250
'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

47
47
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

84
84
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

37
37
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

391
391
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

77
77
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

365
365
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

56
56
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

171
171
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

382
382
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

454
454
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

228
228
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

747
747
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

492
492
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

115
115
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

214
214
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

140
140
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

128
128
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

169
169
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

467
467
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

707
707

Meer sportnieuws