Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

1273 stemmen
Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

Het clubvoetbal draait inmiddels op volle toeren, de eerste interland-break komt er zelfs weer aan. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. En de verwachting is dat bondscoach Domenico Tedesco dan blijft vernieuwen met zijn selectie.

De Rode Duivels hebben zoals geweten een tegenvallend Europees kampioenschap achter de rug. Ze konden een relatief makkelijke poule niet winnen en sneuvelden vervolgens in de tweede ronde. Bovendien was het spel vaak te behouden, wat dan weer leidde tot onvrede bij de supporters en een pak kritiek vanuit het thuisfront.

Desondanks blijft Tedesco gewoon op post. Sowieso zou het kort dag zijn om nog een geschikte vervanger te vinden. Bovendien verlengde hij in het voorjaar nog zijn contract tot en met het WK 2026. Overigens realiseerde Tedesco wel degelijk ook goede zaken. In aanloop naar het EK zorgde hij bijvoorbeeld voor een broodnodige frisse wind binnen de spelersselectie.

LEES OOK: Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

Vers bloed in defensie

Die vernieuwingsoperatie zal hij tijdens de komende cyclus ook voortzetten. Deels gedwongen. Zo zal de bondscoach op zoek moeten naar vers bloed voor de achterlinie. Met Jan Vertonghen zette immers een belangrijke kracht een punt achter zijn interland-periode. En het is maar de vraag of de mislukte terugkeer van Axel Witsel een vervolg krijgt.

Tedesco zal ongetwijfeld al speuren naar nieuwe opties voor zijn defensie. En bij RTBF worden daarvoor vier namen uit de Jupiler Pro League naar voren geschoven. De 20-jarige Matte Smets bijvoorbeeld. Die verteerde de overstap van STVV naar KRC Genk probleemloos en groeide in een mum van tijd zelfs uit tot één van de bepalende figuren bij zijn nieuwe club.

Tweetal Club Brugge

Ook  Zeno Van den Bosch (21), al maandenlang een vaste waarde in de basisploeg van Antwerp FC, mag stilaan hopen op een eerste selectie. Daarnaast tipt men nog twee verdedigers van Club Brugge: Kyriani Sabbe (19) en Jorne Spileers (19). De rechtsback is echter herstellende van een blessure. Spileers, die al mocht meetrainen met de A-ploeg van de Duivels, zit momenteel dan weer op de bank. Hun selectie is dan ook pas op termijn aan de orde, september komt sowieso te vroeg voor het blauw-zwarte tweetal.

Wie is volgens u het meeste rijp voor een selectie?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

13
13
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

24
24
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

10
10
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

29
29
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

81
81
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

245
245
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

104
104
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

282
282
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

349
349
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1011
1011
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

104
104
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

400
400
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

149
149
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

165
165
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

80
80
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

68
68
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

250
250
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

126
126
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

46
46

Meer sportnieuws