Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

1273 stemmen
Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

Het clubvoetbal draait inmiddels op volle toeren, de eerste interland-break komt er zelfs weer aan. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. En de verwachting is dat bondscoach Domenico Tedesco dan blijft vernieuwen met zijn selectie.

De Rode Duivels hebben zoals geweten een tegenvallend Europees kampioenschap achter de rug. Ze konden een relatief makkelijke poule niet winnen en sneuvelden vervolgens in de tweede ronde. Bovendien was het spel vaak te behouden, wat dan weer leidde tot onvrede bij de supporters en een pak kritiek vanuit het thuisfront.

Desondanks blijft Tedesco gewoon op post. Sowieso zou het kort dag zijn om nog een geschikte vervanger te vinden. Bovendien verlengde hij in het voorjaar nog zijn contract tot en met het WK 2026. Overigens realiseerde Tedesco wel degelijk ook goede zaken. In aanloop naar het EK zorgde hij bijvoorbeeld voor een broodnodige frisse wind binnen de spelersselectie.

LEES OOK: Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Vers bloed in defensie

Die vernieuwingsoperatie zal hij tijdens de komende cyclus ook voortzetten. Deels gedwongen. Zo zal de bondscoach op zoek moeten naar vers bloed voor de achterlinie. Met Jan Vertonghen zette immers een belangrijke kracht een punt achter zijn interland-periode. En het is maar de vraag of de mislukte terugkeer van Axel Witsel een vervolg krijgt.

Tedesco zal ongetwijfeld al speuren naar nieuwe opties voor zijn defensie. En bij RTBF worden daarvoor vier namen uit de Jupiler Pro League naar voren geschoven. De 20-jarige Matte Smets bijvoorbeeld. Die verteerde de overstap van STVV naar KRC Genk probleemloos en groeide in een mum van tijd zelfs uit tot één van de bepalende figuren bij zijn nieuwe club.

Tweetal Club Brugge

Ook  Zeno Van den Bosch (21), al maandenlang een vaste waarde in de basisploeg van Antwerp FC, mag stilaan hopen op een eerste selectie. Daarnaast tipt men nog twee verdedigers van Club Brugge: Kyriani Sabbe (19) en Jorne Spileers (19). De rechtsback is echter herstellende van een blessure. Spileers, die al mocht meetrainen met de A-ploeg van de Duivels, zit momenteel dan weer op de bank. Hun selectie is dan ook pas op termijn aan de orde, september komt sowieso te vroeg voor het blauw-zwarte tweetal.

Wie is volgens u het meeste rijp voor een selectie?

Meest recent

Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

1
1
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

96
96
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

37
37
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

32
32
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

279
279
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

135
135
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

115
115
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

363
363
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

184
184
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

209
209
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

380
380
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

678
678
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

312
312
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3537
3537
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

212
212
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

72
72
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

236
236
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

210
210
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

109
109

Meer sportnieuws