Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

door
Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

Het clubvoetbal draait inmiddels op volle toeren, de eerste interland-break komt er zelfs weer aan. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. En de verwachting is dat bondscoach Domenico Tedesco dan blijft vernieuwen met zijn selectie.

De Rode Duivels hebben zoals geweten een tegenvallend Europees kampioenschap achter de rug. Ze konden een relatief makkelijke poule niet winnen en sneuvelden vervolgens in de tweede ronde. Bovendien was het spel vaak te behouden, wat dan weer leidde tot onvrede bij de supporters en een pak kritiek vanuit het thuisfront.

Desondanks blijft Tedesco gewoon op post. Sowieso zou het kort dag zijn om nog een geschikte vervanger te vinden. Bovendien verlengde hij in het voorjaar nog zijn contract tot en met het WK 2026. Overigens realiseerde Tedesco wel degelijk ook goede zaken. In aanloop naar het EK zorgde hij bijvoorbeeld voor een broodnodige frisse wind binnen de spelersselectie.

LEES OOK: Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Vers bloed in defensie

Die vernieuwingsoperatie zal hij tijdens de komende cyclus ook voortzetten. Deels gedwongen. Zo zal de bondscoach op zoek moeten naar vers bloed voor de achterlinie. Met Jan Vertonghen zette immers een belangrijke kracht een punt achter zijn interland-periode. En het is maar de vraag of de mislukte terugkeer van Axel Witsel een vervolg krijgt.

Tedesco zal ongetwijfeld al speuren naar nieuwe opties voor zijn defensie. En bij RTBF worden daarvoor vier namen uit de Jupiler Pro League naar voren geschoven. De 20-jarige Matte Smets bijvoorbeeld. Die verteerde de overstap van STVV naar KRC Genk probleemloos en groeide in een mum van tijd zelfs uit tot één van de bepalende figuren bij zijn nieuwe club.

Tweetal Club Brugge

Ook  Zeno Van den Bosch (21), al maandenlang een vaste waarde in de basisploeg van Antwerp FC, mag stilaan hopen op een eerste selectie. Daarnaast tipt men nog twee verdedigers van Club Brugge: Kyriani Sabbe (19) en Jorne Spileers (19). De rechtsback is echter herstellende van een blessure. Spileers, die al mocht meetrainen met de A-ploeg van de Duivels, zit momenteel dan weer op de bank. Hun selectie is dan ook pas op termijn aan de orde, september komt sowieso te vroeg voor het blauw-zwarte tweetal.

Wie is volgens u het meeste rijp voor een selectie?

Meest recent

'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit?'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

62
62
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

140
140
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

25
25
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

46
46
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

127
127
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

44
44
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

48
48
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

238
238
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

137
137
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

47
47
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

124
124
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

156
156
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

71
71
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

133
133
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

397
397
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

118
118
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

108
108
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

99
99
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

189
189
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

145
145
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

230
230
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

105
105
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

743
743
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

117
117
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

1171
1171

Meer sportnieuws