Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

door
Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

Het clubvoetbal draait inmiddels op volle toeren, de eerste interland-break komt er zelfs weer aan. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. En de verwachting is dat bondscoach Domenico Tedesco dan blijft vernieuwen met zijn selectie.

De Rode Duivels hebben zoals geweten een tegenvallend Europees kampioenschap achter de rug. Ze konden een relatief makkelijke poule niet winnen en sneuvelden vervolgens in de tweede ronde. Bovendien was het spel vaak te behouden, wat dan weer leidde tot onvrede bij de supporters en een pak kritiek vanuit het thuisfront.

Desondanks blijft Tedesco gewoon op post. Sowieso zou het kort dag zijn om nog een geschikte vervanger te vinden. Bovendien verlengde hij in het voorjaar nog zijn contract tot en met het WK 2026. Overigens realiseerde Tedesco wel degelijk ook goede zaken. In aanloop naar het EK zorgde hij bijvoorbeeld voor een broodnodige frisse wind binnen de spelersselectie.

LEES OOK: Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Vers bloed in defensie

Die vernieuwingsoperatie zal hij tijdens de komende cyclus ook voortzetten. Deels gedwongen. Zo zal de bondscoach op zoek moeten naar vers bloed voor de achterlinie. Met Jan Vertonghen zette immers een belangrijke kracht een punt achter zijn interland-periode. En het is maar de vraag of de mislukte terugkeer van Axel Witsel een vervolg krijgt.

Tedesco zal ongetwijfeld al speuren naar nieuwe opties voor zijn defensie. En bij RTBF worden daarvoor vier namen uit de Jupiler Pro League naar voren geschoven. De 20-jarige Matte Smets bijvoorbeeld. Die verteerde de overstap van STVV naar KRC Genk probleemloos en groeide in een mum van tijd zelfs uit tot één van de bepalende figuren bij zijn nieuwe club.

Tweetal Club Brugge

Ook  Zeno Van den Bosch (21), al maandenlang een vaste waarde in de basisploeg van Antwerp FC, mag stilaan hopen op een eerste selectie. Daarnaast tipt men nog twee verdedigers van Club Brugge: Kyriani Sabbe (19) en Jorne Spileers (19). De rechtsback is echter herstellende van een blessure. Spileers, die al mocht meetrainen met de A-ploeg van de Duivels, zit momenteel dan weer op de bank. Hun selectie is dan ook pas op termijn aan de orde, september komt sowieso te vroeg voor het blauw-zwarte tweetal.

Wie is volgens u het meeste rijp voor een selectie?

Meest recent

Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

9
9
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

10
10
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

72
72
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

31
31
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

161
161
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

311
311
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

58
58
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

200
200
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

184
184
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

391
391
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

337
337
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

523
523
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

487
487
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

126
126
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

445
445
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

47
47
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

187
187
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

182
182
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

430
430
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

117
117
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

291
291
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

291
291
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

99
99
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

2146
2146
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

485
485

Meer sportnieuws