Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

door
Vernieuwing bij Rode Duivels: vier JPL-spelers in beeld

Het clubvoetbal draait inmiddels op volle toeren, de eerste interland-break komt er zelfs weer aan. Begin september gaat immers een nieuwe Nations League-campagne van start. En de verwachting is dat bondscoach Domenico Tedesco dan blijft vernieuwen met zijn selectie.

De Rode Duivels hebben zoals geweten een tegenvallend Europees kampioenschap achter de rug. Ze konden een relatief makkelijke poule niet winnen en sneuvelden vervolgens in de tweede ronde. Bovendien was het spel vaak te behouden, wat dan weer leidde tot onvrede bij de supporters en een pak kritiek vanuit het thuisfront.

Desondanks blijft Tedesco gewoon op post. Sowieso zou het kort dag zijn om nog een geschikte vervanger te vinden. Bovendien verlengde hij in het voorjaar nog zijn contract tot en met het WK 2026. Overigens realiseerde Tedesco wel degelijk ook goede zaken. In aanloop naar het EK zorgde hij bijvoorbeeld voor een broodnodige frisse wind binnen de spelersselectie.

LEES OOK: Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Vers bloed in defensie

Die vernieuwingsoperatie zal hij tijdens de komende cyclus ook voortzetten. Deels gedwongen. Zo zal de bondscoach op zoek moeten naar vers bloed voor de achterlinie. Met Jan Vertonghen zette immers een belangrijke kracht een punt achter zijn interland-periode. En het is maar de vraag of de mislukte terugkeer van Axel Witsel een vervolg krijgt.

Tedesco zal ongetwijfeld al speuren naar nieuwe opties voor zijn defensie. En bij RTBF worden daarvoor vier namen uit de Jupiler Pro League naar voren geschoven. De 20-jarige Matte Smets bijvoorbeeld. Die verteerde de overstap van STVV naar KRC Genk probleemloos en groeide in een mum van tijd zelfs uit tot één van de bepalende figuren bij zijn nieuwe club.

Tweetal Club Brugge

Ook  Zeno Van den Bosch (21), al maandenlang een vaste waarde in de basisploeg van Antwerp FC, mag stilaan hopen op een eerste selectie. Daarnaast tipt men nog twee verdedigers van Club Brugge: Kyriani Sabbe (19) en Jorne Spileers (19). De rechtsback is echter herstellende van een blessure. Spileers, die al mocht meetrainen met de A-ploeg van de Duivels, zit momenteel dan weer op de bank. Hun selectie is dan ook pas op termijn aan de orde, september komt sowieso te vroeg voor het blauw-zwarte tweetal.

Wie is volgens u het meeste rijp voor een selectie?

Meest recent

UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

67
67
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

62
62
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

66
66
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

514
514
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

126
126
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

184
184
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

116
116
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

96
96
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

251
251
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

28
28
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

226
226
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

330
330
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

96
96
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

200
200
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

182
182
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

190
190
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

490
490
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

460
460
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

80
80
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

1013
1013
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

297
297
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

175
175
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

150
150
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

206
206

Meer sportnieuws