'Pep geeft groen licht: City gaat voor sensationele rentree'

door
'Pep geeft groen licht: City gaat voor sensationele rentree'

Manchester City is goed aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar de Engelse kampioen staat in de komende maanden opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dus wordt in het Etihad Stadium gewerkt aan versterking in de breedte.

City hield zich tot dusver opvallend rustig op de zomerse transfermarkt. De topclub haalde met Savinho een smaakmaker van vorig seizoen uit La Liga weg, de Braziliaanse aanvaller werd voor een slordige 30 miljoen euro overgenomen van zusterclub Troyes. Voorts werden echter geen directe versterkingen aangetrokken.

Integendeel, de club liet met Julian Alvarez zelfs een belangrijke kracht vertrekken. Desondanks heeft coach Pep Guardiola nog steeds een bijzonder kwalitatieve selectie. Dat bleek ook in de eerste matchen van het seizoen. De Community Shield werd gewonnen na penalty's, zondag werd ook Chelsea over de knie gelegd.

LEES OOK: 'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Razend druk programma

De start mag dus gezien worden, maar City zal niet op zijn lauweren mogen rusten. Zo staat opnieuw een bijzonder druk seizoen voor de boeg. De vernieuwde Champions League leverde bijvoorbeeld al extra wedstrijden op. En dan volgt aan het einde van het seizoen nog het gloednieuwe WK voor clubteams.

De selectie zal dus voldoende sterk moeten zijn in de breedte. En dus zou de grootmacht nu toch extra versterking overwegen. Zo zou City inzetten op de terugkeer van een oude bekende. Transferexpert Fabrizio Romano meldt namelijk dat Guardiola het licht op groen heeft gezet voor de terugkeer van Ilkay Gündogan.

Vertrek bij Barcelona

De oud-aanvoerder was jarenlang een vaste sterkhouder, maar trok in de zomer van 2023 transfervrij naar FC Barcelona. Ook daar deed hij het behoorlijk goed. In de voorbije dagen raakte evenwel bekend dat Gündogan zijn zinnen heeft gezet op een vertrek. En Barça zou willen meewerken om van zijn salaris af te raken.

Verschillende ploegen tonen interesse in de middenvelder, die deze week ook zijn afscheid aankondigde als international. Onder meer uit de golfstaten wordt aan zijn mouw getrokken. Maar Gündogan zou een terugkeer naar Manchester wel zien zitten. De eerste contacten werden inmiddels gelegd en zullen in de komende dagen verder geïntensiveerd worden.

City heeft nu al de sterkste selectie van Engeland in de breedte ...

Meest recent

Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

18
18
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

12
12
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

31
31
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

271
271
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

29
29
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

260
260
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

150
150
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

239
239
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

205
205
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

335
335
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

346
346
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

283
283
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

225
225
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

103
103
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

161
161
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

239
239
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

125
125
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1081
1081
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

82
82
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

37
37
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

100
100
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

538
538
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

134
134
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

43
43
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

454
454

Meer sportnieuws