'Pep geeft groen licht: City gaat voor sensationele rentree'

148 stemmen
'Pep geeft groen licht: City gaat voor sensationele rentree'

Manchester City is goed aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar de Engelse kampioen staat in de komende maanden opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dus wordt in het Etihad Stadium gewerkt aan versterking in de breedte.

City hield zich tot dusver opvallend rustig op de zomerse transfermarkt. De topclub haalde met Savinho een smaakmaker van vorig seizoen uit La Liga weg, de Braziliaanse aanvaller werd voor een slordige 30 miljoen euro overgenomen van zusterclub Troyes. Voorts werden echter geen directe versterkingen aangetrokken.

Integendeel, de club liet met Julian Alvarez zelfs een belangrijke kracht vertrekken. Desondanks heeft coach Pep Guardiola nog steeds een bijzonder kwalitatieve selectie. Dat bleek ook in de eerste matchen van het seizoen. De Community Shield werd gewonnen na penalty's, zondag werd ook Chelsea over de knie gelegd.

LEES OOK: Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Razend druk programma

De start mag dus gezien worden, maar City zal niet op zijn lauweren mogen rusten. Zo staat opnieuw een bijzonder druk seizoen voor de boeg. De vernieuwde Champions League leverde bijvoorbeeld al extra wedstrijden op. En dan volgt aan het einde van het seizoen nog het gloednieuwe WK voor clubteams.

De selectie zal dus voldoende sterk moeten zijn in de breedte. En dus zou de grootmacht nu toch extra versterking overwegen. Zo zou City inzetten op de terugkeer van een oude bekende. Transferexpert Fabrizio Romano meldt namelijk dat Guardiola het licht op groen heeft gezet voor de terugkeer van Ilkay Gündogan.

Vertrek bij Barcelona

De oud-aanvoerder was jarenlang een vaste sterkhouder, maar trok in de zomer van 2023 transfervrij naar FC Barcelona. Ook daar deed hij het behoorlijk goed. In de voorbije dagen raakte evenwel bekend dat Gündogan zijn zinnen heeft gezet op een vertrek. En Barça zou willen meewerken om van zijn salaris af te raken.

Verschillende ploegen tonen interesse in de middenvelder, die deze week ook zijn afscheid aankondigde als international. Onder meer uit de golfstaten wordt aan zijn mouw getrokken. Maar Gündogan zou een terugkeer naar Manchester wel zien zitten. De eerste contacten werden inmiddels gelegd en zullen in de komende dagen verder geïntensiveerd worden.

City heeft nu al de sterkste selectie van Engeland in de breedte ...

Meest recent

Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

50
50
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

23
23
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

4
4
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

142
142
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

188
188
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

118
118
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

115
115
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

33
33
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

204
204
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

168
168
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

527
527
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

87
87
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

85
85
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

699
699
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

164
164
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

69
69
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

138
138
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

347
347
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

588
588
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

328
328
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

699
699
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

263
263
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

41
41
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

350
350
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

125
125

Meer sportnieuws