'Pep geeft groen licht: City gaat voor sensationele rentree'

148 stemmen
'Pep geeft groen licht: City gaat voor sensationele rentree'

Manchester City is goed aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar de Engelse kampioen staat in de komende maanden opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dus wordt in het Etihad Stadium gewerkt aan versterking in de breedte.

City hield zich tot dusver opvallend rustig op de zomerse transfermarkt. De topclub haalde met Savinho een smaakmaker van vorig seizoen uit La Liga weg, de Braziliaanse aanvaller werd voor een slordige 30 miljoen euro overgenomen van zusterclub Troyes. Voorts werden echter geen directe versterkingen aangetrokken.

Integendeel, de club liet met Julian Alvarez zelfs een belangrijke kracht vertrekken. Desondanks heeft coach Pep Guardiola nog steeds een bijzonder kwalitatieve selectie. Dat bleek ook in de eerste matchen van het seizoen. De Community Shield werd gewonnen na penalty's, zondag werd ook Chelsea over de knie gelegd.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Razend druk programma

De start mag dus gezien worden, maar City zal niet op zijn lauweren mogen rusten. Zo staat opnieuw een bijzonder druk seizoen voor de boeg. De vernieuwde Champions League leverde bijvoorbeeld al extra wedstrijden op. En dan volgt aan het einde van het seizoen nog het gloednieuwe WK voor clubteams.

De selectie zal dus voldoende sterk moeten zijn in de breedte. En dus zou de grootmacht nu toch extra versterking overwegen. Zo zou City inzetten op de terugkeer van een oude bekende. Transferexpert Fabrizio Romano meldt namelijk dat Guardiola het licht op groen heeft gezet voor de terugkeer van Ilkay Gündogan.

Vertrek bij Barcelona

De oud-aanvoerder was jarenlang een vaste sterkhouder, maar trok in de zomer van 2023 transfervrij naar FC Barcelona. Ook daar deed hij het behoorlijk goed. In de voorbije dagen raakte evenwel bekend dat Gündogan zijn zinnen heeft gezet op een vertrek. En Barça zou willen meewerken om van zijn salaris af te raken.

Verschillende ploegen tonen interesse in de middenvelder, die deze week ook zijn afscheid aankondigde als international. Onder meer uit de golfstaten wordt aan zijn mouw getrokken. Maar Gündogan zou een terugkeer naar Manchester wel zien zitten. De eerste contacten werden inmiddels gelegd en zullen in de komende dagen verder geïntensiveerd worden.

City heeft nu al de sterkste selectie van Engeland in de breedte ...

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

44
44
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

354
354
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

241
241
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

300
300
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

32
32
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

189
189
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

40
40
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

28
28
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

511
511
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

461
461
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

350
350
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

82
82
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

398
398
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

375
375
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

143
143
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

693
693
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

288
288
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

302
302
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws