'Berge terug naar Premier League met miljoenentransfer'

door
'Berge terug naar Premier League met miljoenentransfer'

Het einde van de zomermercato nadert, maar er zitten nog een pak transfers in de pijplijn. Ook verschillende oud-speler van de Jupiler Pro League komen nog in aanmerking voor een clubwissel. Sander Berge bijvoorbeeld, is op de terugweg naar de Premier League.

De Noorse middenvelder brak destijds door in eigen land bij de lokale topclub Valerenga IF. Het duurde echter niet lang alvorens hij zich in de kijker kon spelen van verschillende buitenlandse ploegen. Uiteindelijk was het KRC Genk dat hem begin 2017 wist te strikken als opvolger van Wilred Ndidi.

En dat bleek een goede zet van de Limburgers. In een mum van tijd groeide Berge uit tot een vaste sterkhouder. Uiteindelijk speelde hij ruim 110 wedstrijden namens Genk. In die periode pakte hij onder meer de landstitel en de Supercup. Ook groeide hij uit tot een Noors international.

LEES OOK: Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

Wisselend succes bij Sheffield

Zijn prestaties in Genk leverde hem uiteindelijk een transfer naar het Engelse Sheffield United op. Tot op heden is hij nog steeds de duurste vertrekker bij Racing. Zijn avontuur bij Sheffield werd er echter één met wisselend succes. Zo degradeerde de club uit de Premier League al in zijn eerste seizoen.

Berge werd zelfs al gelinkt aan een terugkeer naar België, onder meer Club Brugge trok aan zijn mouw. Maar hij bleef uiteindelijk op post en hielp de club zo aan promotie. Vervolgens vertrok hij echter toch. Zo werd de Noor door Vincent Kompany opgepikt bij Burnley FC. Maar ook daar degradeerde hij vorig seizoen meteen.

Terug naar Premier League

Desondanks lijkt Berge toch in de Premier League actief te blijven. In de voorbije weken werd hij al gelinkt aan een transfer naar Manchester United, maar nu kiest hij alsnog voor een andere club. Zo meldt onder meer Sky Sports dat de Noor op punt staat om bij Fulham FC te tekenen. De Londense club van Rode Duivel Timothy Castagne zou 20 miljoen pond, zo'n 23.5 miljoen euro, neertellen. Aangevuld met 5 miljoen pond aan bonussen. Als alles vlot verloopt, wordt de deal deze week nog beklonken.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

15
15
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

64
64
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

195
195
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

18
18
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

50
50
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

76
76
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

102
102
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

98
98
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

66
66
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

381
381
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

246
246
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

80
80
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

739
739
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

121
121
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

155
155
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

294
294
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

171
171
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

75
75
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

841
841
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

364
364
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

350
350
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

74
74
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

134
134
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

317
317

Meer sportnieuws