'Berge terug naar Premier League met miljoenentransfer'

door
'Berge terug naar Premier League met miljoenentransfer'

Het einde van de zomermercato nadert, maar er zitten nog een pak transfers in de pijplijn. Ook verschillende oud-speler van de Jupiler Pro League komen nog in aanmerking voor een clubwissel. Sander Berge bijvoorbeeld, is op de terugweg naar de Premier League.

De Noorse middenvelder brak destijds door in eigen land bij de lokale topclub Valerenga IF. Het duurde echter niet lang alvorens hij zich in de kijker kon spelen van verschillende buitenlandse ploegen. Uiteindelijk was het KRC Genk dat hem begin 2017 wist te strikken als opvolger van Wilred Ndidi.

En dat bleek een goede zet van de Limburgers. In een mum van tijd groeide Berge uit tot een vaste sterkhouder. Uiteindelijk speelde hij ruim 110 wedstrijden namens Genk. In die periode pakte hij onder meer de landstitel en de Supercup. Ook groeide hij uit tot een Noors international.

LEES OOK: Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

Wisselend succes bij Sheffield

Zijn prestaties in Genk leverde hem uiteindelijk een transfer naar het Engelse Sheffield United op. Tot op heden is hij nog steeds de duurste vertrekker bij Racing. Zijn avontuur bij Sheffield werd er echter één met wisselend succes. Zo degradeerde de club uit de Premier League al in zijn eerste seizoen.

Berge werd zelfs al gelinkt aan een terugkeer naar België, onder meer Club Brugge trok aan zijn mouw. Maar hij bleef uiteindelijk op post en hielp de club zo aan promotie. Vervolgens vertrok hij echter toch. Zo werd de Noor door Vincent Kompany opgepikt bij Burnley FC. Maar ook daar degradeerde hij vorig seizoen meteen.

Terug naar Premier League

Desondanks lijkt Berge toch in de Premier League actief te blijven. In de voorbije weken werd hij al gelinkt aan een transfer naar Manchester United, maar nu kiest hij alsnog voor een andere club. Zo meldt onder meer Sky Sports dat de Noor op punt staat om bij Fulham FC te tekenen. De Londense club van Rode Duivel Timothy Castagne zou 20 miljoen pond, zo'n 23.5 miljoen euro, neertellen. Aangevuld met 5 miljoen pond aan bonussen. Als alles vlot verloopt, wordt de deal deze week nog beklonken.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

7
7
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

107
107
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

15
15
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

74
74
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

95
95
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

77
77
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

319
319
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

31
31
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

168
168
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

240
240
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

291
291
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

277
277
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

142
142
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

271
271
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

99
99
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

94
94
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

132
132
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

111
111
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

64
64
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

75
75
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238

Meer sportnieuws