'Berge terug naar Premier League met miljoenentransfer'

door
'Berge terug naar Premier League met miljoenentransfer'

Het einde van de zomermercato nadert, maar er zitten nog een pak transfers in de pijplijn. Ook verschillende oud-speler van de Jupiler Pro League komen nog in aanmerking voor een clubwissel. Sander Berge bijvoorbeeld, is op de terugweg naar de Premier League.

De Noorse middenvelder brak destijds door in eigen land bij de lokale topclub Valerenga IF. Het duurde echter niet lang alvorens hij zich in de kijker kon spelen van verschillende buitenlandse ploegen. Uiteindelijk was het KRC Genk dat hem begin 2017 wist te strikken als opvolger van Wilred Ndidi.

En dat bleek een goede zet van de Limburgers. In een mum van tijd groeide Berge uit tot een vaste sterkhouder. Uiteindelijk speelde hij ruim 110 wedstrijden namens Genk. In die periode pakte hij onder meer de landstitel en de Supercup. Ook groeide hij uit tot een Noors international.

Wisselend succes bij Sheffield

Zijn prestaties in Genk leverde hem uiteindelijk een transfer naar het Engelse Sheffield United op. Tot op heden is hij nog steeds de duurste vertrekker bij Racing. Zijn avontuur bij Sheffield werd er echter één met wisselend succes. Zo degradeerde de club uit de Premier League al in zijn eerste seizoen.

Berge werd zelfs al gelinkt aan een terugkeer naar België, onder meer Club Brugge trok aan zijn mouw. Maar hij bleef uiteindelijk op post en hielp de club zo aan promotie. Vervolgens vertrok hij echter toch. Zo werd de Noor door Vincent Kompany opgepikt bij Burnley FC. Maar ook daar degradeerde hij vorig seizoen meteen.

Terug naar Premier League

Desondanks lijkt Berge toch in de Premier League actief te blijven. In de voorbije weken werd hij al gelinkt aan een transfer naar Manchester United, maar nu kiest hij alsnog voor een andere club. Zo meldt onder meer Sky Sports dat de Noor op punt staat om bij Fulham FC te tekenen. De Londense club van Rode Duivel Timothy Castagne zou 20 miljoen pond, zo'n 23.5 miljoen euro, neertellen. Aangevuld met 5 miljoen pond aan bonussen. Als alles vlot verloopt, wordt de deal deze week nog beklonken.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

49
49
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

13
13
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

49
49
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

101
101
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

57
57
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

121
121
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

123
123
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

312
312
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

298
298
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

138
138
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

113
113
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

205
205
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

69
69
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

370
370
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

117
117
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

398
398
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

172
172
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

271
271
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

674
674
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

216
216
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

352
352
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

425
425
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

921
921

Meer sportnieuws