Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

184
Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

De eerste speeldag in de Spaanse Primera Division zit er op. En de twee topclubs uit Madrid liepen meteen averij op. Titelverdediger Real Madrid raakte zondagavond niet voorbij RCD Mallorca en daags nadien struikelde ook Atlético Madrid.

Los Rojiblancos moesten vorig seizoen vrede nemen met een tegenvallende vierde plaats in La Liga. In de komende jaargang wil Atlético opnieuw een waardige concurrent voor FC Barcelona en Real Madrid vormen. Daarnaast mikken coach Diego Simeone en zijn manschappen op een goede campagne in de vernieuwde Champions League.

Meteen puntenverlies

Om die doelen te behalen werd de selectie inmiddels van de nodige versterking voorzien. Zo werd een pak miljoenen neergelegd om Julian Alvarez van Manchester City over te nemen. Ook spits Alexander Sørloth en verdediger Robin Le Normand kwamen de rangen vervoegen. Maar voorlopig renderen die investeringen niet.

Tijdens de openingsspeeldag liet Atlético immers meteen steken vallen. Zo bleef het maandagavond op 2-2 steken tegen Villarreal. Daarbij maakte Axel Witsel allerminst een goede beurt. De Rode Duivel werd opnieuw in de basis uitgespeeld als onderdeel van het verdedigende trio, maar beleefde een erg tegenvallende avond.

Vervangen aan rust

Bij de eerste tegentreffer werd hij meteen pijnlijk op snelheid afgetroefd door Arnaut Danjuma. En bij het tweede doelpunt van Villarreal lag Witsel aan de basis door een communicatiefout met doelman Jan Oblak. Daags nadien zijn de reacties in de Spaanse pers dan ook behoorlijk scherp aan het adres van de Belg.

Bij SPORT zag men bijvoorbeeld hoe Witsel 'eraf gescheurd' werd bij de eerste tegengoal. "Erg trage start van het seizoen. De Belg blinkt uit in zijn positionering en leest het spel goed, maar in het open veld heeft hij het moeilijk. Hij werd ook vervangen aan de rust", aldus Mundo Deportivo.

Gebrek aan snelheid

Ook AS stelde vast dat Witsel afzag tegen Danjuma door zijn gebrek aan snelheid. "Het werd een lastige competitiestart voor Atlético's beste verdediger van vorig seizoen, die ook nog eens naar de kant moest na de eerste helft", klinkt het. "Er bestaat geen twijfel over dat Witsel het spel perfect kan lezen. Dat compenseert zijn gebrek aan snelheid. Maar wanneer hij in de rug gepakt wordt, ziet hij af. Op snelheid is hij kwetsbaar, zoals te zien was bij Villarreal's eerste goal. En alsof dat niet genoeg was, faalde hij om Oblak bij te staan bij de tweede tegengoal", besluit Marca.

Witsel is te traag geworden voor het hoogste niveau ...

Meest recent

Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

19
19
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

15
15
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

24
24
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

33
33
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

56
56
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

9
9
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

42
42
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

278
278
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

140
140
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

164
164
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

68
68
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

119
119
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

83
83
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

63
63
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

131
131
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

287
287
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

201
201
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

128
128
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

469
469
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

317
317
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

118
118

Meer sportnieuws