Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

door
Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

De eerste speeldag in de Spaanse Primera Division zit er op. En de twee topclubs uit Madrid liepen meteen averij op. Titelverdediger Real Madrid raakte zondagavond niet voorbij RCD Mallorca en daags nadien struikelde ook Atlético Madrid.

Los Rojiblancos moesten vorig seizoen vrede nemen met een tegenvallende vierde plaats in La Liga. In de komende jaargang wil Atlético opnieuw een waardige concurrent voor FC Barcelona en Real Madrid vormen. Daarnaast mikken coach Diego Simeone en zijn manschappen op een goede campagne in de vernieuwde Champions League.

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

Meteen puntenverlies

Om die doelen te behalen werd de selectie inmiddels van de nodige versterking voorzien. Zo werd een pak miljoenen neergelegd om Julian Alvarez van Manchester City over te nemen. Ook spits Alexander Sørloth en verdediger Robin Le Normand kwamen de rangen vervoegen. Maar voorlopig renderen die investeringen niet.

Tijdens de openingsspeeldag liet Atlético immers meteen steken vallen. Zo bleef het maandagavond op 2-2 steken tegen Villarreal. Daarbij maakte Axel Witsel allerminst een goede beurt. De Rode Duivel werd opnieuw in de basis uitgespeeld als onderdeel van het verdedigende trio, maar beleefde een erg tegenvallende avond.

Vervangen aan rust

Bij de eerste tegentreffer werd hij meteen pijnlijk op snelheid afgetroefd door Arnaut Danjuma. En bij het tweede doelpunt van Villarreal lag Witsel aan de basis door een communicatiefout met doelman Jan Oblak. Daags nadien zijn de reacties in de Spaanse pers dan ook behoorlijk scherp aan het adres van de Belg.

Bij SPORT zag men bijvoorbeeld hoe Witsel 'eraf gescheurd' werd bij de eerste tegengoal. "Erg trage start van het seizoen. De Belg blinkt uit in zijn positionering en leest het spel goed, maar in het open veld heeft hij het moeilijk. Hij werd ook vervangen aan de rust", aldus Mundo Deportivo.

Gebrek aan snelheid

Ook AS stelde vast dat Witsel afzag tegen Danjuma door zijn gebrek aan snelheid. "Het werd een lastige competitiestart voor Atlético's beste verdediger van vorig seizoen, die ook nog eens naar de kant moest na de eerste helft", klinkt het. "Er bestaat geen twijfel over dat Witsel het spel perfect kan lezen. Dat compenseert zijn gebrek aan snelheid. Maar wanneer hij in de rug gepakt wordt, ziet hij af. Op snelheid is hij kwetsbaar, zoals te zien was bij Villarreal's eerste goal. En alsof dat niet genoeg was, faalde hij om Oblak bij te staan bij de tweede tegengoal", besluit Marca.

Witsel is te traag geworden voor het hoogste niveau ...

Meest recent

'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

38
38
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

117
117
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

3
3
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

80
80
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

845
845
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

15
15
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

66
66
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

130
130
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

18
18
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

120
120
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

110
110
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

199
199
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

179
179
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

68
68
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

28
28
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

286
286
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

345
345
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

28
28
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

375
375
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

45
45
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

300
300
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

226
226
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

41
41
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

79
79
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

27
27

Meer sportnieuws