Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

door
Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

De eerste speeldag in de Spaanse Primera Division zit er op. En de twee topclubs uit Madrid liepen meteen averij op. Titelverdediger Real Madrid raakte zondagavond niet voorbij RCD Mallorca en daags nadien struikelde ook Atlético Madrid.

Los Rojiblancos moesten vorig seizoen vrede nemen met een tegenvallende vierde plaats in La Liga. In de komende jaargang wil Atlético opnieuw een waardige concurrent voor FC Barcelona en Real Madrid vormen. Daarnaast mikken coach Diego Simeone en zijn manschappen op een goede campagne in de vernieuwde Champions League.

LEES OOK: 'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Meteen puntenverlies

Om die doelen te behalen werd de selectie inmiddels van de nodige versterking voorzien. Zo werd een pak miljoenen neergelegd om Julian Alvarez van Manchester City over te nemen. Ook spits Alexander Sørloth en verdediger Robin Le Normand kwamen de rangen vervoegen. Maar voorlopig renderen die investeringen niet.

Tijdens de openingsspeeldag liet Atlético immers meteen steken vallen. Zo bleef het maandagavond op 2-2 steken tegen Villarreal. Daarbij maakte Axel Witsel allerminst een goede beurt. De Rode Duivel werd opnieuw in de basis uitgespeeld als onderdeel van het verdedigende trio, maar beleefde een erg tegenvallende avond.

Vervangen aan rust

Bij de eerste tegentreffer werd hij meteen pijnlijk op snelheid afgetroefd door Arnaut Danjuma. En bij het tweede doelpunt van Villarreal lag Witsel aan de basis door een communicatiefout met doelman Jan Oblak. Daags nadien zijn de reacties in de Spaanse pers dan ook behoorlijk scherp aan het adres van de Belg.

Bij SPORT zag men bijvoorbeeld hoe Witsel 'eraf gescheurd' werd bij de eerste tegengoal. "Erg trage start van het seizoen. De Belg blinkt uit in zijn positionering en leest het spel goed, maar in het open veld heeft hij het moeilijk. Hij werd ook vervangen aan de rust", aldus Mundo Deportivo.

Gebrek aan snelheid

Ook AS stelde vast dat Witsel afzag tegen Danjuma door zijn gebrek aan snelheid. "Het werd een lastige competitiestart voor Atlético's beste verdediger van vorig seizoen, die ook nog eens naar de kant moest na de eerste helft", klinkt het. "Er bestaat geen twijfel over dat Witsel het spel perfect kan lezen. Dat compenseert zijn gebrek aan snelheid. Maar wanneer hij in de rug gepakt wordt, ziet hij af. Op snelheid is hij kwetsbaar, zoals te zien was bij Villarreal's eerste goal. En alsof dat niet genoeg was, faalde hij om Oblak bij te staan bij de tweede tegengoal", besluit Marca.

Witsel is te traag geworden voor het hoogste niveau ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

38
38
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

12
12
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

26
26
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

130
130
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

194
194
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

159
159
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

245
245
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

74
74
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

170
170
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

170
170
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

928
928
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

112
112
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

335
335
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

475
475
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

199
199
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

235
235
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

270
270
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

417
417
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

707
707

Meer sportnieuws