Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

door
Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

De eerste speeldag in de Spaanse Primera Division zit er op. En de twee topclubs uit Madrid liepen meteen averij op. Titelverdediger Real Madrid raakte zondagavond niet voorbij RCD Mallorca en daags nadien struikelde ook Atlético Madrid.

Los Rojiblancos moesten vorig seizoen vrede nemen met een tegenvallende vierde plaats in La Liga. In de komende jaargang wil Atlético opnieuw een waardige concurrent voor FC Barcelona en Real Madrid vormen. Daarnaast mikken coach Diego Simeone en zijn manschappen op een goede campagne in de vernieuwde Champions League.

LEES OOK: 'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Meteen puntenverlies

Om die doelen te behalen werd de selectie inmiddels van de nodige versterking voorzien. Zo werd een pak miljoenen neergelegd om Julian Alvarez van Manchester City over te nemen. Ook spits Alexander Sørloth en verdediger Robin Le Normand kwamen de rangen vervoegen. Maar voorlopig renderen die investeringen niet.

Tijdens de openingsspeeldag liet Atlético immers meteen steken vallen. Zo bleef het maandagavond op 2-2 steken tegen Villarreal. Daarbij maakte Axel Witsel allerminst een goede beurt. De Rode Duivel werd opnieuw in de basis uitgespeeld als onderdeel van het verdedigende trio, maar beleefde een erg tegenvallende avond.

Vervangen aan rust

Bij de eerste tegentreffer werd hij meteen pijnlijk op snelheid afgetroefd door Arnaut Danjuma. En bij het tweede doelpunt van Villarreal lag Witsel aan de basis door een communicatiefout met doelman Jan Oblak. Daags nadien zijn de reacties in de Spaanse pers dan ook behoorlijk scherp aan het adres van de Belg.

Bij SPORT zag men bijvoorbeeld hoe Witsel 'eraf gescheurd' werd bij de eerste tegengoal. "Erg trage start van het seizoen. De Belg blinkt uit in zijn positionering en leest het spel goed, maar in het open veld heeft hij het moeilijk. Hij werd ook vervangen aan de rust", aldus Mundo Deportivo.

Gebrek aan snelheid

Ook AS stelde vast dat Witsel afzag tegen Danjuma door zijn gebrek aan snelheid. "Het werd een lastige competitiestart voor Atlético's beste verdediger van vorig seizoen, die ook nog eens naar de kant moest na de eerste helft", klinkt het. "Er bestaat geen twijfel over dat Witsel het spel perfect kan lezen. Dat compenseert zijn gebrek aan snelheid. Maar wanneer hij in de rug gepakt wordt, ziet hij af. Op snelheid is hij kwetsbaar, zoals te zien was bij Villarreal's eerste goal. En alsof dat niet genoeg was, faalde hij om Oblak bij te staan bij de tweede tegengoal", besluit Marca.

Witsel is te traag geworden voor het hoogste niveau ...

Meest recent

Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

5
5
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

53
53
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

21
21
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

114
114
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

58
58
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

188
188
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

51
51
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

35
35
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

161
161
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

60
60
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

55
55
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

139
139
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

159
159
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

50
50
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

308
308
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

214
214
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

304
304
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

143
143
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

73
73
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

293
293
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

178
178
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

202
202
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

90
90

Meer sportnieuws