Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

184
Spaanse pers messcherp voor 'erg trage' Axel Witsel

De eerste speeldag in de Spaanse Primera Division zit er op. En de twee topclubs uit Madrid liepen meteen averij op. Titelverdediger Real Madrid raakte zondagavond niet voorbij RCD Mallorca en daags nadien struikelde ook Atlético Madrid.

Los Rojiblancos moesten vorig seizoen vrede nemen met een tegenvallende vierde plaats in La Liga. In de komende jaargang wil Atlético opnieuw een waardige concurrent voor FC Barcelona en Real Madrid vormen. Daarnaast mikken coach Diego Simeone en zijn manschappen op een goede campagne in de vernieuwde Champions League.

LEES OOK: 'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Meteen puntenverlies

Om die doelen te behalen werd de selectie inmiddels van de nodige versterking voorzien. Zo werd een pak miljoenen neergelegd om Julian Alvarez van Manchester City over te nemen. Ook spits Alexander Sørloth en verdediger Robin Le Normand kwamen de rangen vervoegen. Maar voorlopig renderen die investeringen niet.

Tijdens de openingsspeeldag liet Atlético immers meteen steken vallen. Zo bleef het maandagavond op 2-2 steken tegen Villarreal. Daarbij maakte Axel Witsel allerminst een goede beurt. De Rode Duivel werd opnieuw in de basis uitgespeeld als onderdeel van het verdedigende trio, maar beleefde een erg tegenvallende avond.

Vervangen aan rust

Bij de eerste tegentreffer werd hij meteen pijnlijk op snelheid afgetroefd door Arnaut Danjuma. En bij het tweede doelpunt van Villarreal lag Witsel aan de basis door een communicatiefout met doelman Jan Oblak. Daags nadien zijn de reacties in de Spaanse pers dan ook behoorlijk scherp aan het adres van de Belg.

Bij SPORT zag men bijvoorbeeld hoe Witsel 'eraf gescheurd' werd bij de eerste tegengoal. "Erg trage start van het seizoen. De Belg blinkt uit in zijn positionering en leest het spel goed, maar in het open veld heeft hij het moeilijk. Hij werd ook vervangen aan de rust", aldus Mundo Deportivo.

Gebrek aan snelheid

Ook AS stelde vast dat Witsel afzag tegen Danjuma door zijn gebrek aan snelheid. "Het werd een lastige competitiestart voor Atlético's beste verdediger van vorig seizoen, die ook nog eens naar de kant moest na de eerste helft", klinkt het. "Er bestaat geen twijfel over dat Witsel het spel perfect kan lezen. Dat compenseert zijn gebrek aan snelheid. Maar wanneer hij in de rug gepakt wordt, ziet hij af. Op snelheid is hij kwetsbaar, zoals te zien was bij Villarreal's eerste goal. En alsof dat niet genoeg was, faalde hij om Oblak bij te staan bij de tweede tegengoal", besluit Marca.

Witsel is te traag geworden voor het hoogste niveau ...

Meest recent

Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

5
5
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

91
91
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

18
18
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

36
36
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

18
18
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

46
46
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

49
49
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

39
39
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

123
123
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

212
212
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

83
83
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

295
295
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

179
179
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

148
148
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

61
61
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

59
59
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

139
139
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

219
219
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

340
340
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

74
74
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

661
661
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

190
190
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

560
560
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

93
93

Meer sportnieuws