Werk voor Hayen: Club trekt interne conclusie na eerste zege

555
Werk voor Hayen: Club trekt interne conclusie na eerste zege

Club Brugge heeft de crisis die in de voorbije weken was ontstaan, opnieuw de kop kunnen indrukken. Zo boekte Blauw-Zwart zondag zijn eerste seizoenszege tegen Antwerp FC. Maar desondanks blijft er nog een pak werk op de plank liggen.

De regerende landskampioen was erg tegenvallend aan het nieuwe seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG volgde in de competitie een pijnlijke reeks van 1 op 9, waardoor Club zowaar in de degradatiezone vertoefde. En dat zorgde logischerwijs voor nervositeit binnen de club.

Naar verluidt kwam preses Bart Verhaeghe meermaals zijn ongenoegen ventileren in de kleedkamer. Hier en daar werd zelfs geopperd dat coach Nicky Hayen bij een nieuwe nederlaag zou moeten vrezen voor zijn job. Zover kwam het uiteindelijk dus niet: Blauw-Zwart haalde het met 1-0 van Antwerp.

LEES OOK: Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Kwetsbaar Club

Maar veel overschot was er niet. Zo had Club een sterke Simon Mignolet nodig om een openingstreffer van Antwerp te voorkomen. Daarnaast lieten de bezoekers ook nog heel wat kansen onbenut. Blauw-Zwart toonde zich bij momenten ook behoorlijk kwetsbaar, een groot verschil met in de Play-Offs van vorig seizoen.

Volgens Het Laatste Nieuws werd die conclusie inmiddels ook intern getrokken. Na de wedstrijd vond traditiegetrouw weer overleg plaats op verschillende niveaus. En daarbij heerst een duidelijke consensus: Club toonde veel te weinig lef, te weinig durf aan de bal.

Hayen aan zet

Daar zal Hayen in de komende weken dus aan moeten werken. Hij moet er met het beschikbare spelersmateriaal voor zorgen dat de ploeg weer dominant wordt, weer tegenstanders bij de keel kan grijpen. Volgend weekend tegen promovendus Dender en vervolgens tegen Cercle Brugge, moet wat dat betreft al progressie gemaakt worden. Daarna volgt immers alweer de eerste interland-break en vervolgens staat de start van de Champions League voor de deur. Tegen dan moet Club toch stilaan op punt staan.

Hayen haalt het onderste uit deze selectie ...

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

8
8
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

10
10
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

68
68
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

33
33
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

58
58
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

99
99
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

19
19
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

326
326
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

204
204
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

82
82
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

214
214
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

288
288
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

340
340
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

261
261
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

207
207
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

308
308
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

146
146

Meer sportnieuws