Werk voor Hayen: Club trekt interne conclusie na eerste zege

door
Werk voor Hayen: Club trekt interne conclusie na eerste zege

Club Brugge heeft de crisis die in de voorbije weken was ontstaan, opnieuw de kop kunnen indrukken. Zo boekte Blauw-Zwart zondag zijn eerste seizoenszege tegen Antwerp FC. Maar desondanks blijft er nog een pak werk op de plank liggen.

De regerende landskampioen was erg tegenvallend aan het nieuwe seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG volgde in de competitie een pijnlijke reeks van 1 op 9, waardoor Club zowaar in de degradatiezone vertoefde. En dat zorgde logischerwijs voor nervositeit binnen de club.

Naar verluidt kwam preses Bart Verhaeghe meermaals zijn ongenoegen ventileren in de kleedkamer. Hier en daar werd zelfs geopperd dat coach Nicky Hayen bij een nieuwe nederlaag zou moeten vrezen voor zijn job. Zover kwam het uiteindelijk dus niet: Blauw-Zwart haalde het met 1-0 van Antwerp.

LEES OOK: Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Kwetsbaar Club

Maar veel overschot was er niet. Zo had Club een sterke Simon Mignolet nodig om een openingstreffer van Antwerp te voorkomen. Daarnaast lieten de bezoekers ook nog heel wat kansen onbenut. Blauw-Zwart toonde zich bij momenten ook behoorlijk kwetsbaar, een groot verschil met in de Play-Offs van vorig seizoen.

Volgens Het Laatste Nieuws werd die conclusie inmiddels ook intern getrokken. Na de wedstrijd vond traditiegetrouw weer overleg plaats op verschillende niveaus. En daarbij heerst een duidelijke consensus: Club toonde veel te weinig lef, te weinig durf aan de bal.

Hayen aan zet

Daar zal Hayen in de komende weken dus aan moeten werken. Hij moet er met het beschikbare spelersmateriaal voor zorgen dat de ploeg weer dominant wordt, weer tegenstanders bij de keel kan grijpen. Volgend weekend tegen promovendus Dender en vervolgens tegen Cercle Brugge, moet wat dat betreft al progressie gemaakt worden. Daarna volgt immers alweer de eerste interland-break en vervolgens staat de start van de Champions League voor de deur. Tegen dan moet Club toch stilaan op punt staan.

Hayen haalt het onderste uit deze selectie ...

Meest recent

Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

12
12
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

26
26
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

63
63
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

60
60
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

149
149
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

196
196
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

519
519
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

30
30
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

186
186
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

59
59
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

768
768
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

298
298
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

119
119
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

152
152
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

367
367
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

51
51
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

132
132
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1750
1750
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

569
569
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

627
627
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

223
223
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

483
483
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

355
355
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

301
301

Meer sportnieuws