Werk voor Hayen: Club trekt interne conclusie na eerste zege

door
Werk voor Hayen: Club trekt interne conclusie na eerste zege

Club Brugge heeft de crisis die in de voorbije weken was ontstaan, opnieuw de kop kunnen indrukken. Zo boekte Blauw-Zwart zondag zijn eerste seizoenszege tegen Antwerp FC. Maar desondanks blijft er nog een pak werk op de plank liggen.

De regerende landskampioen was erg tegenvallend aan het nieuwe seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG volgde in de competitie een pijnlijke reeks van 1 op 9, waardoor Club zowaar in de degradatiezone vertoefde. En dat zorgde logischerwijs voor nervositeit binnen de club.

Naar verluidt kwam preses Bart Verhaeghe meermaals zijn ongenoegen ventileren in de kleedkamer. Hier en daar werd zelfs geopperd dat coach Nicky Hayen bij een nieuwe nederlaag zou moeten vrezen voor zijn job. Zover kwam het uiteindelijk dus niet: Blauw-Zwart haalde het met 1-0 van Antwerp.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Kwetsbaar Club

Maar veel overschot was er niet. Zo had Club een sterke Simon Mignolet nodig om een openingstreffer van Antwerp te voorkomen. Daarnaast lieten de bezoekers ook nog heel wat kansen onbenut. Blauw-Zwart toonde zich bij momenten ook behoorlijk kwetsbaar, een groot verschil met in de Play-Offs van vorig seizoen.

Volgens Het Laatste Nieuws werd die conclusie inmiddels ook intern getrokken. Na de wedstrijd vond traditiegetrouw weer overleg plaats op verschillende niveaus. En daarbij heerst een duidelijke consensus: Club toonde veel te weinig lef, te weinig durf aan de bal.

Hayen aan zet

Daar zal Hayen in de komende weken dus aan moeten werken. Hij moet er met het beschikbare spelersmateriaal voor zorgen dat de ploeg weer dominant wordt, weer tegenstanders bij de keel kan grijpen. Volgend weekend tegen promovendus Dender en vervolgens tegen Cercle Brugge, moet wat dat betreft al progressie gemaakt worden. Daarna volgt immers alweer de eerste interland-break en vervolgens staat de start van de Champions League voor de deur. Tegen dan moet Club toch stilaan op punt staan.

Hayen haalt het onderste uit deze selectie ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

63
63
FIlip Joos slaat nieuwe weg in: "Hebben het ver geschopt"

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

23
23
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

24
24
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

54
54
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

180
180
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

68
68
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

328
328
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

158
158
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

42
42
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

51
51
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

167
167
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

360
360
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

498
498
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

64
64
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1012
1012
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

260
260
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

843
843
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

228
228
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

449
449
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

45
45
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

161
161
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

55
55
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

59
59
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

84
84

Meer sportnieuws