Sadick, Lawrence en Gil kennen verdict na rode kaart

door
Sadick, Lawrence en Gil kennen verdict na rode kaart

Op speeldag vier van de Jupiler Pro League ging het er af en toe stevig aan toe. In totaal werden er drie rechtstreekse rode kaarten uitgedeeld. De daders in kwestie kennen intussen hun mogelijke sanctie.

Het bondsparket maakte namelijk de minnelijke schikkingen bekend die hen werden aangeboden. Indien de clubs niet akkoord gaan met dat voorstel komt de zaak ter zitting voor, wat dan kan resulteren in een lichtere of net strengere straf.

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Sadick & Gil ontsnappen

Stappen die Genk niet zal ondernemen, want Mujaid Sadick kreeg louter een voorwaardelijke schorsing van één speeldag. De gelegenheidsaanvoerder hing tegen Beerschot eventjes aan de noodrem maar maakte geen smerige overtreding.

Hetzelfde geldt voor Oscar Gil, die tegen Cercle Brugge nochtans toch op iets fellere wijze een doorgebreken speler onderuit maaide. Ook voor de rechtsachter van OH Leuven volstaat volgens het bondsparket echter één speeldag met uitstel.

Lawrence streng gestraft

Dan komt Henry Lawrence er minder goedkoop vanaf. De linksback van Standard kwam tegen KV Kortrijk met zijn studs op de kuit van zijn tegenstrever terecht. Een ongelukkig en onvrijwillig contact dat hem allicht toch vrij duur te staan komt.

Het bondsparket voorziet voor hem tenslotte twee speeldagen effectieve schorsing, nog eens aangevuld met een boete van 2.000 euro. Ook Gil en Sadick kregen tevens een financiële sanctie, in hun geval telkens ter waarde van 500 euro.

Sadick en Gil verdienen een effectieve schorsing

Meest recent

Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

1
1
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

19
19
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

71
71
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

25
25
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

78
78
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

263
263
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

80
80
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

163
163
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

41
41
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

41
41
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

179
179
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

291
291
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

121
121
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

355
355
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

134
134
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

80
80
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

322
322
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

115
115
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

191
191
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

373
373
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

82
82
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

74
74
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

159
159

Meer sportnieuws