Alarmbellen bij Anderlecht: "Onmogelijk zo kampioen te spelen"

388 stemmen
Alarmbellen bij Anderlecht:

Na vier speeldagen in de Jupiler Pro League is het RSC Anderlecht dat het klassement aanvoert. De Brusselaars startten hun seizoen met een knappe reeks van 10 op 12. Toch zijn er voldoende elementen die voor de nodige ongerustheid kunnen zorgen.

Vermits sportieve baas Jesper Fredberg ruim zijn tijd neemt op de transfermarkt, begon RSCA aan de competitie met een selectie die nog lang niet op punt staat. Tijdens openingsspeeldag maakte Paars-Wit dan ook geen goede beurt tegen de huidige hekkensluiter STVV. Dankzij een doelpunt in de extra tijd werd echter toch gewonnen.

LEES OOK: Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

Onvermogen om tot kansen te komen

Een week later lag Anderlecht onder op bezoek bij Antwerp, toch werd opnieuw de volle buit gepakt. Vervolgens bleven de Brusselaars op 1-1 steken tegen OH Leuven. Afgelopen weekend won de recordkampioen dan weer met 1-3 op KV Mechelen. Maar hoewel de score anders doet vermoeden, was het wederom geen overtuigende zege.

Analist Peter Vandenbempt ziet dan ook dat er nog heel ruimte voor beterschap is. "Een aantal zaken zullen de ploeg wel zorgen baren. Vooral de tien minuten na rust waarin Anderlecht overlopen werd en geen bal meer kon bijhouden. En bovenal: het totale onvermogen - zeker tot minuut 75 - om voetballend aan kansen te komen", klinkt het bij Sporza.

Zorgwekkende fysieke parameters

Bij de krant Het Nieuwsblad nam Hein Vanhaezebrouck dan weer de fysieke parameters van zijn ex-ploeg onder de loep. En die blijken niet bepaald goed. Zowel wat sprintmeters betreft als 'High intensity runs' én totaal aantal afgelegde kilometers bengelt Anderlecht onderaan de klassementen van alle JPL-ploegen.

Vanhaezebrouck vreest dan ook dat het niet zal blijven duren indien hier niet snel beterschap in komt. "Als je in alle fysieke parameters onderin bengelt, klopt er iets niet. Ik kan me ook niet voorstellen dat Anderlecht straks kampioen speelt en fysiek de laatste van de klas blijft. Dat is bijna onmogelijk. Op termijn zijn deze cijfers niet houdbaar."

Anderlecht hoort bij de drie grootste titelkandidaten ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

32
32
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

54
54
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

99
99
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

50
50
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

32
32
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

230
230
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

79
79
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

132
132
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

353
353
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

100
100
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

270
270
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

441
441
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

254
254
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

808
808
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

382
382
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

292
292
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

291
291
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

80
80
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

573
573
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

94
94
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

297
297
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

281
281
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

340
340
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1343
1343
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

590
590

Meer sportnieuws