Alarmbellen bij Anderlecht: "Onmogelijk zo kampioen te spelen"

door
Alarmbellen bij Anderlecht:

Na vier speeldagen in de Jupiler Pro League is het RSC Anderlecht dat het klassement aanvoert. De Brusselaars startten hun seizoen met een knappe reeks van 10 op 12. Toch zijn er voldoende elementen die voor de nodige ongerustheid kunnen zorgen.

Vermits sportieve baas Jesper Fredberg ruim zijn tijd neemt op de transfermarkt, begon RSCA aan de competitie met een selectie die nog lang niet op punt staat. Tijdens openingsspeeldag maakte Paars-Wit dan ook geen goede beurt tegen de huidige hekkensluiter STVV. Dankzij een doelpunt in de extra tijd werd echter toch gewonnen.

LEES OOK: Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Onvermogen om tot kansen te komen

Een week later lag Anderlecht onder op bezoek bij Antwerp, toch werd opnieuw de volle buit gepakt. Vervolgens bleven de Brusselaars op 1-1 steken tegen OH Leuven. Afgelopen weekend won de recordkampioen dan weer met 1-3 op KV Mechelen. Maar hoewel de score anders doet vermoeden, was het wederom geen overtuigende zege.

Analist Peter Vandenbempt ziet dan ook dat er nog heel ruimte voor beterschap is. "Een aantal zaken zullen de ploeg wel zorgen baren. Vooral de tien minuten na rust waarin Anderlecht overlopen werd en geen bal meer kon bijhouden. En bovenal: het totale onvermogen - zeker tot minuut 75 - om voetballend aan kansen te komen", klinkt het bij Sporza.

Zorgwekkende fysieke parameters

Bij de krant Het Nieuwsblad nam Hein Vanhaezebrouck dan weer de fysieke parameters van zijn ex-ploeg onder de loep. En die blijken niet bepaald goed. Zowel wat sprintmeters betreft als 'High intensity runs' én totaal aantal afgelegde kilometers bengelt Anderlecht onderaan de klassementen van alle JPL-ploegen.

Vanhaezebrouck vreest dan ook dat het niet zal blijven duren indien hier niet snel beterschap in komt. "Als je in alle fysieke parameters onderin bengelt, klopt er iets niet. Ik kan me ook niet voorstellen dat Anderlecht straks kampioen speelt en fysiek de laatste van de klas blijft. Dat is bijna onmogelijk. Op termijn zijn deze cijfers niet houdbaar."

Anderlecht hoort bij de drie grootste titelkandidaten ...

Meest recent

NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

16
16
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

83
83
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

61
61
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

75
75
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

30
30
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

158
158
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

31
31
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

80
80
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

418
418
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

192
192
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

87
87
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

245
245
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

348
348
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

257
257
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

519
519
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

434
434
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

159
159
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

37
37
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

94
94
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

89
89
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

98
98
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

178
178

Meer sportnieuws