Alarmbellen bij Anderlecht: "Onmogelijk zo kampioen te spelen"

door
Alarmbellen bij Anderlecht:

Na vier speeldagen in de Jupiler Pro League is het RSC Anderlecht dat het klassement aanvoert. De Brusselaars startten hun seizoen met een knappe reeks van 10 op 12. Toch zijn er voldoende elementen die voor de nodige ongerustheid kunnen zorgen.

Vermits sportieve baas Jesper Fredberg ruim zijn tijd neemt op de transfermarkt, begon RSCA aan de competitie met een selectie die nog lang niet op punt staat. Tijdens openingsspeeldag maakte Paars-Wit dan ook geen goede beurt tegen de huidige hekkensluiter STVV. Dankzij een doelpunt in de extra tijd werd echter toch gewonnen.

LEES OOK: Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Onvermogen om tot kansen te komen

Een week later lag Anderlecht onder op bezoek bij Antwerp, toch werd opnieuw de volle buit gepakt. Vervolgens bleven de Brusselaars op 1-1 steken tegen OH Leuven. Afgelopen weekend won de recordkampioen dan weer met 1-3 op KV Mechelen. Maar hoewel de score anders doet vermoeden, was het wederom geen overtuigende zege.

Analist Peter Vandenbempt ziet dan ook dat er nog heel ruimte voor beterschap is. "Een aantal zaken zullen de ploeg wel zorgen baren. Vooral de tien minuten na rust waarin Anderlecht overlopen werd en geen bal meer kon bijhouden. En bovenal: het totale onvermogen - zeker tot minuut 75 - om voetballend aan kansen te komen", klinkt het bij Sporza.

Zorgwekkende fysieke parameters

Bij de krant Het Nieuwsblad nam Hein Vanhaezebrouck dan weer de fysieke parameters van zijn ex-ploeg onder de loep. En die blijken niet bepaald goed. Zowel wat sprintmeters betreft als 'High intensity runs' én totaal aantal afgelegde kilometers bengelt Anderlecht onderaan de klassementen van alle JPL-ploegen.

Vanhaezebrouck vreest dan ook dat het niet zal blijven duren indien hier niet snel beterschap in komt. "Als je in alle fysieke parameters onderin bengelt, klopt er iets niet. Ik kan me ook niet voorstellen dat Anderlecht straks kampioen speelt en fysiek de laatste van de klas blijft. Dat is bijna onmogelijk. Op termijn zijn deze cijfers niet houdbaar."

Anderlecht hoort bij de drie grootste titelkandidaten ...

Meest recent

'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

0
0
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

58
58
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

93
93
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

120
120
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

117
117
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2331
2331
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

370
370
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

237
237
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

228
228
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

177
177
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

345
345
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

158
158
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1068
1068
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

404
404
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1380
1380
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

439
439
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

68
68
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

107
107
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

514
514
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

435
435
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

434
434
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

151
151
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

246
246
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

565
565

Meer sportnieuws