Tijd voor actie: Club Brugge moet TD-dossier heropenen

door
Tijd voor actie: Club Brugge moet TD-dossier heropenen

Club Brugge herzag vorig seizoen zijn structuur en besloot medio juni om geen nieuwe Technical Director (TD) aan te stellen. Deze belangrijke rol, oorspronkelijk cruciaal voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl, leek overbodig na de succesvolle remonte van vorig seizoen en de goede prestaties van coach Nicky Hayen. Na een teleurstellende start van het seizoen met slechts 4 op 12, rijst de vraag of de beslissing om geen TD aan te stellen herzien moet worden. Ondanks een recente overwinning op Antwerp FC, blijft de roep om een ervaren TD mogelijk dit seizoen aanwezig, om de stabiliteit en visie van de club te waarborgen.

LEES OOK: ‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge tekent nieuw organogram uit: TD cruciaal in de structuur

Club Brugge heeft vorig seizoen besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur moest worden opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director is Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie. Als Director of Football concentreert Dévy Rigaux zich op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director was van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en de speelstijl. De TD moest een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal. Hij moest zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen.

Hij moest één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft. Maar hij moest ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond.

Het profiel was iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wilde staan.

De Jong - Broos - Preud’homme - Dury: Club Brugge hapt niet

Club Brugge stond voor een opmerkelijke uitdaging toen de zoektocht naar een nieuwe Technical Director duurde langer dan verwacht. Hoewel namen als John de Jong, Hugo Broos, Michel Preud’homme en Francky Dury circuleerden als potentiële kandidaten, werd geen van hen om diverse redenen aangesteld.

De vacature bleef ongewoon lang open. Het Laatste Nieuws benadrukte vorig seizoen al dat de club prioriteit had moeten geven aan het invullen van deze cruciale positie.

“Maar zo snel het in dezelfde week dat Mannaert aangaf na dit seizoen te stoppen, al belde naar John de Jong om het sportieve beleid in handen te nemen, zo langzaam handelt Club nu.” De krant vroeg zich af waarom het proces zoveel tijd in beslag nam, vooral gezien de ervaring van Bart Verhaeghe.

Als voormalig lid van de Task Force van de voetbalbond zou Verhaeghe bekend moeten zijn met het aanstellingsproces, waarbij hij eerder een leidende rol speelde in de benoeming van Frank Vercauteren als Technisch Directeur anderhalf jaar geleden.

Club wil geen TD meer: geen meerwaarde en de machine bolt toch

De rol van Technical Director werd aanvankelijk opgenomen in het nieuwe organigram van Club Brugge, maar medio juni kwam de clubleiding tot de beslissing om toch geen TD aan te stellen. Hierdoor komt de sportieve leiding nog meer dan voorheen in handen van Dévy Rigaux en Maarten Dedobbeleer.

Volgens Het Nieuwsblad werd het plan om een TD aan te stellen herzien door de successen van eind vorig seizoen, waardoor Club Brugge van mening is dat een extra pion in de vorm van een Technical Director geen meerwaarde meer biedt.

“Zes maanden terug was het nog de bedoeling om een technisch directeur aan te stellen, maar nu zijn voorzitter Bart Verhaeghe en CEO Bob Madou tot de conclusie gekomen dat die niet langer nodig is”, schreef Het Nieuwsblad.

De club vond dat de "machine" ook zonder een TD prima bolde. Rigaux en Dedobbeleer hebben vorig seizoen laten zien dat ze samen in staat zijn om alle taken kwalitatief te vervullen. Ze werken nauw samen met coach Nicky Hayen, fungeren als klankbord voor hem, en bewaken tegelijkertijd het Club-DNA.

Moet het Technical Director-dossier heropend worden?

Na de historische remonte in de play-offs van vorig seizoen besloot Club Brugge dat de bestaande structuur voldoende was om de doelstellingen te behalen en verder succes te boeken.

Volgens De Zondag raakten Bart Verhaeghe en zijn medebestuurders verblind door het uitstekende werk van Nicky Hayen en de behaalde resultaten dat ze besloten dat een ervaren Technical Director niet langer nodig was.

Na een teleurstellende 1 op 9 in de competitie rees bij de krant echter de terechte vraag of het dossier van een TD niet opnieuw bekeken moest worden. “Kwestie van wél de juiste snaren te vinden?”

Analiste Imke Courtois sloot zich in dezelfde krant aan bij deze gedachte. Ze stelde dat het besluit om af te zien van een TD eerder had moeten worden genomen, want nu voelt het als een motie van wantrouwen.

Courtois erkende dat Hayen zijn contract als hoofdcoach verdiende, maar benadrukte dat Club Brugge moet beseffen dat hij geen garantie op succes biedt. “Overnemen van een acuut identiteitsloze ploeg die niets meer te verliezen had en een ploeg in crisis managen, is iets heel anders.”

Afgelopen weekend wist Club Brugge de crisis voorlopig af te wenden door met 1-0 te winnen van Antwerp FC. Desondanks zal de roep om een Technical Director waarschijnlijk nog meerdere keren opklinken dit seizoen, aangezien de stabiliteit en lange-termijnvisie van de club mogelijk beter gewaarborgd worden met zo'n ervaren kracht aan boord.

Moet Club Brugge nog een TD zoeken?

Meest recent

Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

6
6
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

95
95
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

69
69
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

40
40
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

102
102
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

60
60
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

265
265
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

182
182
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

50
50
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

177
177
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

52
52
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

156
156
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

98
98
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

201
201
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

565
565
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

451
451
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

56
56
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

401
401
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

142
142
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

64
64
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

129
129
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

110
110
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

391
391
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

260
260

Meer sportnieuws