Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

door
Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

De kop is eraf in de Premier League, op één wedstrijd na is de volledige eerste speeldag afgewerkt. Daarbij sprong onder meer de overwinning van titelverdediger Manchester City op bezoek bij Chelsea FC in het oog. Een wedstrijd waarin ook verschillende Belgen zich lieten gelden.

De regerende landskampioen van Engeland begon aan zijn queeste om de vijfde opeenvolgende titel binnen te halen, met twee Rode Duivels in de basis. Kevin De Bruyne zette zoals gewoonlijk de lijnen uit, dit keer weliswaar in een iets hogere rol. Dat deed hij goed, al mochten zijn acties iets efficiënter zijn.

Daarnaast kreeg ook Jérémy Doku een basisplaats van coach Pep Guardiola. Bij momenten liet de flankaanvaller weer mooie flitsen zien. Maar zeker in de aanvangsfase had hij het lastig met zijn rechtstreekse tegenstander Marc Cucurella. Bovendien misten zijn voorzetten de nodige scherpte.

LEES OOK: Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Beste man bij Chelsea

Ook bij Chelsea begon een Belg in de basiself. Roméo Lavia maakte in de voorbereiding al een goede indruk onder coach Enzo Maresca. En die lijn wist hij door te trekken bij zijn eerste Chelsea-basisplaats in de Premier League. De controlerende middenvelder liet zich amper op een fout betrappen.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook behoorlijk lovend. "Hij speelde nu al meer minuten dan in zijn eerste seizoen bij Chelsea. Was de beste man bij de thuisploeg", schrijft The Express. "Een solide optreden, de ex-speler van City leverde een prestatien af die het beste doet vermoeden voor deze campagne", aldus The Standard.

Geruststellend aan de bal

Ook bij The Sun was men gecharmeerd door de 20-jarige Belg. "Hij leek een geruststellende kracht als hij aan de bal kwam en brak het spel behoorlijk goed open voor een speler die zo lang buiten strijd was", klinkt het. "Hij deed het erg goed gezien zijn tegenstanders en het feit dat hij zo lang uit was", stelt Football.London. "Was verzorgd in balbezit, al vond hij niet de killer-pass om City te ontmantelen", voorziet The Independent toch een kritische noot.

Lavia moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

0
0
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

20
20
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

115
115
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

143
143
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

55
55
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

342
342
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

206
206
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

305
305
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

239
239
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

137
137
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

259
259
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

218
218
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1007
1007
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

242
242
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

176
176
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1073
1073
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

452
452
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

177
177
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

278
278
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1082
1082
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

421
421
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

240
240
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

74
74

Meer sportnieuws