Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

1034 stemmen
Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

De kop is eraf in de Premier League, op één wedstrijd na is de volledige eerste speeldag afgewerkt. Daarbij sprong onder meer de overwinning van titelverdediger Manchester City op bezoek bij Chelsea FC in het oog. Een wedstrijd waarin ook verschillende Belgen zich lieten gelden.

De regerende landskampioen van Engeland begon aan zijn queeste om de vijfde opeenvolgende titel binnen te halen, met twee Rode Duivels in de basis. Kevin De Bruyne zette zoals gewoonlijk de lijnen uit, dit keer weliswaar in een iets hogere rol. Dat deed hij goed, al mochten zijn acties iets efficiënter zijn.

Daarnaast kreeg ook Jérémy Doku een basisplaats van coach Pep Guardiola. Bij momenten liet de flankaanvaller weer mooie flitsen zien. Maar zeker in de aanvangsfase had hij het lastig met zijn rechtstreekse tegenstander Marc Cucurella. Bovendien misten zijn voorzetten de nodige scherpte.

LEES OOK: 'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Beste man bij Chelsea

Ook bij Chelsea begon een Belg in de basiself. Roméo Lavia maakte in de voorbereiding al een goede indruk onder coach Enzo Maresca. En die lijn wist hij door te trekken bij zijn eerste Chelsea-basisplaats in de Premier League. De controlerende middenvelder liet zich amper op een fout betrappen.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook behoorlijk lovend. "Hij speelde nu al meer minuten dan in zijn eerste seizoen bij Chelsea. Was de beste man bij de thuisploeg", schrijft The Express. "Een solide optreden, de ex-speler van City leverde een prestatien af die het beste doet vermoeden voor deze campagne", aldus The Standard.

Geruststellend aan de bal

Ook bij The Sun was men gecharmeerd door de 20-jarige Belg. "Hij leek een geruststellende kracht als hij aan de bal kwam en brak het spel behoorlijk goed open voor een speler die zo lang buiten strijd was", klinkt het. "Hij deed het erg goed gezien zijn tegenstanders en het feit dat hij zo lang uit was", stelt Football.London. "Was verzorgd in balbezit, al vond hij niet de killer-pass om City te ontmantelen", voorziet The Independent toch een kritische noot.

Lavia moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

15
15
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

61
61
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

91
91
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

74
74
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

30
30
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

36
36
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

75
75
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

200
200
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

138
138
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

63
63
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

52
52
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

68
68
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

532
532
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

595
595
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

137
137
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

406
406
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

181
181
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

280
280
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

235
235
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1217
1217
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

88
88
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

489
489
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

343
343
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

725
725
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

865
865

Meer sportnieuws