Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

1034 stemmen
Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

De kop is eraf in de Premier League, op één wedstrijd na is de volledige eerste speeldag afgewerkt. Daarbij sprong onder meer de overwinning van titelverdediger Manchester City op bezoek bij Chelsea FC in het oog. Een wedstrijd waarin ook verschillende Belgen zich lieten gelden.

De regerende landskampioen van Engeland begon aan zijn queeste om de vijfde opeenvolgende titel binnen te halen, met twee Rode Duivels in de basis. Kevin De Bruyne zette zoals gewoonlijk de lijnen uit, dit keer weliswaar in een iets hogere rol. Dat deed hij goed, al mochten zijn acties iets efficiënter zijn.

Daarnaast kreeg ook Jérémy Doku een basisplaats van coach Pep Guardiola. Bij momenten liet de flankaanvaller weer mooie flitsen zien. Maar zeker in de aanvangsfase had hij het lastig met zijn rechtstreekse tegenstander Marc Cucurella. Bovendien misten zijn voorzetten de nodige scherpte.

LEES OOK: 'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

Beste man bij Chelsea

Ook bij Chelsea begon een Belg in de basiself. Roméo Lavia maakte in de voorbereiding al een goede indruk onder coach Enzo Maresca. En die lijn wist hij door te trekken bij zijn eerste Chelsea-basisplaats in de Premier League. De controlerende middenvelder liet zich amper op een fout betrappen.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook behoorlijk lovend. "Hij speelde nu al meer minuten dan in zijn eerste seizoen bij Chelsea. Was de beste man bij de thuisploeg", schrijft The Express. "Een solide optreden, de ex-speler van City leverde een prestatien af die het beste doet vermoeden voor deze campagne", aldus The Standard.

Geruststellend aan de bal

Ook bij The Sun was men gecharmeerd door de 20-jarige Belg. "Hij leek een geruststellende kracht als hij aan de bal kwam en brak het spel behoorlijk goed open voor een speler die zo lang buiten strijd was", klinkt het. "Hij deed het erg goed gezien zijn tegenstanders en het feit dat hij zo lang uit was", stelt Football.London. "Was verzorgd in balbezit, al vond hij niet de killer-pass om City te ontmantelen", voorziet The Independent toch een kritische noot.

Lavia moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

30
30
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

187
187
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

60
60
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

177
177
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

176
176
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

232
232
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

465
465
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

202
202
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

440
440
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

35
35
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

90
90
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

119
119
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

26
26
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

579
579
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

214
214
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

301
301
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

71
71
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

94
94
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

145
145
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

117
117
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

193
193
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

112
112

Meer sportnieuws