Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

door
Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

De kop is eraf in de Premier League, op één wedstrijd na is de volledige eerste speeldag afgewerkt. Daarbij sprong onder meer de overwinning van titelverdediger Manchester City op bezoek bij Chelsea FC in het oog. Een wedstrijd waarin ook verschillende Belgen zich lieten gelden.

De regerende landskampioen van Engeland begon aan zijn queeste om de vijfde opeenvolgende titel binnen te halen, met twee Rode Duivels in de basis. Kevin De Bruyne zette zoals gewoonlijk de lijnen uit, dit keer weliswaar in een iets hogere rol. Dat deed hij goed, al mochten zijn acties iets efficiënter zijn.

Daarnaast kreeg ook Jérémy Doku een basisplaats van coach Pep Guardiola. Bij momenten liet de flankaanvaller weer mooie flitsen zien. Maar zeker in de aanvangsfase had hij het lastig met zijn rechtstreekse tegenstander Marc Cucurella. Bovendien misten zijn voorzetten de nodige scherpte.

LEES OOK: Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Beste man bij Chelsea

Ook bij Chelsea begon een Belg in de basiself. Roméo Lavia maakte in de voorbereiding al een goede indruk onder coach Enzo Maresca. En die lijn wist hij door te trekken bij zijn eerste Chelsea-basisplaats in de Premier League. De controlerende middenvelder liet zich amper op een fout betrappen.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook behoorlijk lovend. "Hij speelde nu al meer minuten dan in zijn eerste seizoen bij Chelsea. Was de beste man bij de thuisploeg", schrijft The Express. "Een solide optreden, de ex-speler van City leverde een prestatien af die het beste doet vermoeden voor deze campagne", aldus The Standard.

Geruststellend aan de bal

Ook bij The Sun was men gecharmeerd door de 20-jarige Belg. "Hij leek een geruststellende kracht als hij aan de bal kwam en brak het spel behoorlijk goed open voor een speler die zo lang buiten strijd was", klinkt het. "Hij deed het erg goed gezien zijn tegenstanders en het feit dat hij zo lang uit was", stelt Football.London. "Was verzorgd in balbezit, al vond hij niet de killer-pass om City te ontmantelen", voorziet The Independent toch een kritische noot.

Lavia moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

3
3
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

486
486
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

35
35
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

50
50
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

63
63
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

110
110
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

482
482
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

24
24
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

267
267
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

180
180
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

143
143
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

324
324
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

169
169
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

59
59
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

37
37
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

249
249
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

85
85
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

322
322
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

172
172
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

45
45
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

257
257
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

283
283
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

96
96
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

228
228
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

73
73

Meer sportnieuws