Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

door
Engelse pers fileert Lavia na clash met De Bruyne en co

De kop is eraf in de Premier League, op één wedstrijd na is de volledige eerste speeldag afgewerkt. Daarbij sprong onder meer de overwinning van titelverdediger Manchester City op bezoek bij Chelsea FC in het oog. Een wedstrijd waarin ook verschillende Belgen zich lieten gelden.

De regerende landskampioen van Engeland begon aan zijn queeste om de vijfde opeenvolgende titel binnen te halen, met twee Rode Duivels in de basis. Kevin De Bruyne zette zoals gewoonlijk de lijnen uit, dit keer weliswaar in een iets hogere rol. Dat deed hij goed, al mochten zijn acties iets efficiënter zijn.

Daarnaast kreeg ook Jérémy Doku een basisplaats van coach Pep Guardiola. Bij momenten liet de flankaanvaller weer mooie flitsen zien. Maar zeker in de aanvangsfase had hij het lastig met zijn rechtstreekse tegenstander Marc Cucurella. Bovendien misten zijn voorzetten de nodige scherpte.

LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

Beste man bij Chelsea

Ook bij Chelsea begon een Belg in de basiself. Roméo Lavia maakte in de voorbereiding al een goede indruk onder coach Enzo Maresca. En die lijn wist hij door te trekken bij zijn eerste Chelsea-basisplaats in de Premier League. De controlerende middenvelder liet zich amper op een fout betrappen.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook behoorlijk lovend. "Hij speelde nu al meer minuten dan in zijn eerste seizoen bij Chelsea. Was de beste man bij de thuisploeg", schrijft The Express. "Een solide optreden, de ex-speler van City leverde een prestatien af die het beste doet vermoeden voor deze campagne", aldus The Standard.

Geruststellend aan de bal

Ook bij The Sun was men gecharmeerd door de 20-jarige Belg. "Hij leek een geruststellende kracht als hij aan de bal kwam en brak het spel behoorlijk goed open voor een speler die zo lang buiten strijd was", klinkt het. "Hij deed het erg goed gezien zijn tegenstanders en het feit dat hij zo lang uit was", stelt Football.London. "Was verzorgd in balbezit, al vond hij niet de killer-pass om City te ontmantelen", voorziet The Independent toch een kritische noot.

Lavia moet in september opgeroepen worden bij de Duivels ...

Meest recent

Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

40
40
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

3
3
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

157
157
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

213
213
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

45
45
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

80
80
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

374
374
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

561
561
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

145
145
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

78
78
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

67
67
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

46
46
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

747
747
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

294
294
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

112
112
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

461
461
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

204
204
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

172
172
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

338
338

Meer sportnieuws