Leko niet te spreken na rode kaart: "Ik ben boos op hem"

286 stemmen
Leko niet te spreken na rode kaart:

Standard was verrassend goed aan het seizoen begonnen. Velen vreesden het ergste voor de Rouches, maar die bleven in hun eerste drie matchen ongeslagen en slikten zelfs geen enkel tegendoelpunt. En dat terwijl ze met Genk en Club Brugge toch enkele lastige tegenstanders troffen.

Zondagavond kwam echter een einde aan die status met een 1-0-nederlaag in Kortrijk. Die hadden de Rouche enigszins aan zichzelf te wijten, want ze moesten zowat een uur met een man minder spelen na een rode kaart voor Lawrence.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Rode kaart was kantelpunt

De jonge Engelsman ging hard door op de enkel van El Idrissy. Aanvankelijk leek hij weg te komen met geel, maar de VAR riep scheidsrechter Put naar het scherm. Na het bekijken van de beelden kwam er alsnog een rode kaart.

"De rode kaart was het kantelmoment in deze wedstrijd", baalde Ivan Leko achteraf bij Sporza. "Tot dan was het een evenwichtig duel. Defensief waren we stabiel en we dwongen ook enkele halve kansen af. Na de rode kaart bleven de jongens alles geven, maar dan wordt het natuurlijk lastig tegen een sterke tegenstander."

Leko zeer boos op Lawrence

De Kroaat was dan ook niet te spreken over de manier waarop de rode kaart tot stand kwam. Lawrence moest het stevig ontgelden van zijn coach.

"Ik heb de overtreding van Lawrence nog niet teruggezien, maar ik ben kwaad op Lawrence", was hij eerlijk. "Ik had hem gezegd om met aluminium noppen te spelen, want we weten allemaal dat dit een zacht en nat veld is. Maar hij speelde met plastieken noppen, gleed uit en deed de tackle. Met zo'n actie laat je team met een man minder achter en daardoor hebben we uiteindelijk verloren."

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran
130

Kan je de woede van Leko begrijpen?

Meest recent

Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

32
32
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

53
53
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

87
87
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

25
25
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

19
19
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

20
20
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

138
138
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

463
463
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

168
168
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

69
69
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

131
131
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

686
686
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

130
130
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

94
94
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

487
487
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

407
407
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

436
436
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

263
263
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

376
376
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

747
747
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

555
555
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

46
46
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

281
281

Meer sportnieuws