Leko niet te spreken na rode kaart: "Ik ben boos op hem"

door
Leko niet te spreken na rode kaart:

Standard was verrassend goed aan het seizoen begonnen. Velen vreesden het ergste voor de Rouches, maar die bleven in hun eerste drie matchen ongeslagen en slikten zelfs geen enkel tegendoelpunt. En dat terwijl ze met Genk en Club Brugge toch enkele lastige tegenstanders troffen.

Zondagavond kwam echter een einde aan die status met een 1-0-nederlaag in Kortrijk. Die hadden de Rouche enigszins aan zichzelf te wijten, want ze moesten zowat een uur met een man minder spelen na een rode kaart voor Lawrence.

LEES OOK: 'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Rode kaart was kantelpunt

De jonge Engelsman ging hard door op de enkel van El Idrissy. Aanvankelijk leek hij weg te komen met geel, maar de VAR riep scheidsrechter Put naar het scherm. Na het bekijken van de beelden kwam er alsnog een rode kaart.

"De rode kaart was het kantelmoment in deze wedstrijd", baalde Ivan Leko achteraf bij Sporza. "Tot dan was het een evenwichtig duel. Defensief waren we stabiel en we dwongen ook enkele halve kansen af. Na de rode kaart bleven de jongens alles geven, maar dan wordt het natuurlijk lastig tegen een sterke tegenstander."

Leko zeer boos op Lawrence

De Kroaat was dan ook niet te spreken over de manier waarop de rode kaart tot stand kwam. Lawrence moest het stevig ontgelden van zijn coach.

"Ik heb de overtreding van Lawrence nog niet teruggezien, maar ik ben kwaad op Lawrence", was hij eerlijk. "Ik had hem gezegd om met aluminium noppen te spelen, want we weten allemaal dat dit een zacht en nat veld is. Maar hij speelde met plastieken noppen, gleed uit en deed de tackle. Met zo'n actie laat je team met een man minder achter en daardoor hebben we uiteindelijk verloren."

Kan je de woede van Leko begrijpen?

Meest recent

‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

28
28
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

27
27
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

29
29
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

107
107
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

46
46
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

157
157
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

195
195
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

136
136
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

52
52
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

104
104
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

72
72
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

388
388
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

45
45
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

59
59
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

220
220
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

76
76
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

434
434
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

249
249
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

115
115
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

355
355
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

72
72
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

38
38
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17

Meer sportnieuws