Vanaken: "Of er extra druk was vanuit bestuurskamer?"

319 stemmen
Vanaken:

Club Brugge kan opnieuw opgelucht ademhalen. Na de dramatische start van het seizoen was de druk immers bijzonder groot geworden bij de landskampioen. Maar zondagmiddag werd tegen Antwerp FC (1-0) dan toch een bevrijdende zege geboekt.

De regerende landskampioen is tegenvallend aan het nieuwe seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG volgde in de competitie een pijnlijke reeks van 1 op 9, waardoor Club zowaar in de degradatiezone vertoeft. En dat zorgde logischerwijs voor nervositeit binnen de club.

Naar verluidt kwam preses Bart Verhaeghe al tot drie keer toe zijn ongenoegen ventileren in de kleedkamer. Hier en daar werd zelfs geopperd dat coach Nicky Hayen bij een nieuwe nederlaag zou moeten vrezen voor zijn job. Zover kwam het uiteindelijk dus niet.

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Druk van een topclub

Op de openingsfase na speelde Club weliswaar geen grootste wedstrijd, het niveau moet duidelijk nog naar omhoog. En Antwerp had voldoende kansen om minstens een punt te bemachtigen. Maar in tegenstelling tot een week eerder in Genk, hield de ploeg van Hayen wél stand.

Achteraf werd aanvoerder Hans Vanaken dan ook gepolst naar de druk van de clubleiding. "Of er extra druk was vanuit de bestuurskamer? In een topclub moet je gewoon zijn om met druk om te gaan en om te presteren. Als we met 9 op 9 gestart zouden zijn, dan zou vandaag ook de verwachting geweest zijn dat we zouden winnen", klonk het op de clubwebstek.

Zege dankzij efficiëntie

Door deze overwinning is de rust in ieder geval teruggekeerd. Maar er blijft zichtbaar ruimte voor verbetering. Zeker in de tweede periode dreigde Club de match bij momenten nog uit handen te geven. "Het was een belangrijke zege vandaag. We kenden soms wat pech, maar we waren toen vooral niet efficiënt genoeg. Vandaag wel. Onze tweede helft was wellicht één van onze mindere, maar we winnen wel en dat is het belangrijkste", analyseerde Vanaken.

Vanaken blijft een geschikte aanvoerder voor Club ...

Meest recent

Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

15
15
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

75
75
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

98
98
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

40
40
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

82
82
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

197
197
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

79
79
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

245
245
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

91
91
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

72
72
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

165
165
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

31
31
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

438
438
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

216
216
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

32
32
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

155
155
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

193
193
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

147
147
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

80
80
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

61
61
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

335
335
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

31
31
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

129
129
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

234
234

Meer sportnieuws