Vanaken: "Of er extra druk was vanuit bestuurskamer?"

319 stemmen
Vanaken:

Club Brugge kan opnieuw opgelucht ademhalen. Na de dramatische start van het seizoen was de druk immers bijzonder groot geworden bij de landskampioen. Maar zondagmiddag werd tegen Antwerp FC (1-0) dan toch een bevrijdende zege geboekt.

De regerende landskampioen is tegenvallend aan het nieuwe seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG volgde in de competitie een pijnlijke reeks van 1 op 9, waardoor Club zowaar in de degradatiezone vertoeft. En dat zorgde logischerwijs voor nervositeit binnen de club.

Naar verluidt kwam preses Bart Verhaeghe al tot drie keer toe zijn ongenoegen ventileren in de kleedkamer. Hier en daar werd zelfs geopperd dat coach Nicky Hayen bij een nieuwe nederlaag zou moeten vrezen voor zijn job. Zover kwam het uiteindelijk dus niet.

LEES OOK: Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Druk van een topclub

Op de openingsfase na speelde Club weliswaar geen grootste wedstrijd, het niveau moet duidelijk nog naar omhoog. En Antwerp had voldoende kansen om minstens een punt te bemachtigen. Maar in tegenstelling tot een week eerder in Genk, hield de ploeg van Hayen wél stand.

Achteraf werd aanvoerder Hans Vanaken dan ook gepolst naar de druk van de clubleiding. "Of er extra druk was vanuit de bestuurskamer? In een topclub moet je gewoon zijn om met druk om te gaan en om te presteren. Als we met 9 op 9 gestart zouden zijn, dan zou vandaag ook de verwachting geweest zijn dat we zouden winnen", klonk het op de clubwebstek.

Zege dankzij efficiëntie

Door deze overwinning is de rust in ieder geval teruggekeerd. Maar er blijft zichtbaar ruimte voor verbetering. Zeker in de tweede periode dreigde Club de match bij momenten nog uit handen te geven. "Het was een belangrijke zege vandaag. We kenden soms wat pech, maar we waren toen vooral niet efficiënt genoeg. Vandaag wel. Onze tweede helft was wellicht één van onze mindere, maar we winnen wel en dat is het belangrijkste", analyseerde Vanaken.

Vanaken blijft een geschikte aanvoerder voor Club ...

Meest recent

Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

38
38
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

142
142
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

100
100
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

48
48
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

147
147
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

56
56
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

66
66
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

98
98
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

62
62
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

108
108
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

83
83
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

268
268
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

78
78
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

116
116
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

798
798
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

478
478
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

45
45
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

435
435
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

333
333
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

226
226
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

826
826

Meer sportnieuws