Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

31 stemmen
Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

Ook de Nederlandse Eredivisie draait inmiddels op volle toeren. Titelverdediger PSV begon alvast met een 6 op 6 aan het nieuwe seizoen en pakte zondagmiddag ook de volle buit op het veld van Heracles Almelo. Daarbij was opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Johan Bakayoko.

De ploeg uit Eindhoven had zich afgelopen seizoen op overtuigende wijze tot landskampioen gekroond. Nu staan trainer Peter Bosz en zijn manschappen voor het jaar van de bevestiging. De competitie ging alvast voortvarend van start. Zo haalde PSV het vorige week met 5-1 van RKC Waalwijk.

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Heracles neemt flitsende start

Zondag stond de landskampioen voor zijn eerste uitmatch in de Eredivisie. In principe mocht Heracles geen grote problemen opleveren. Maar de thuisploeg startte furieus af en daar speelden twee Belgen een hoofdrol in. Limbombe versierde al na enkele minuten een strafschop, De Keersmaecker trapte die netjes binnen.

PSV had het lastig om weer langszij te komen. Al had een bijzonder verre poging van Veerman beter verdiend dan het doelkader. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 1-0. Vlak na de pauze kwamen de bezoekers wel langszij. Zo devieerde Mesic de gelijkmaker op ongelukkige wijze in eigen doel.

Goal en blessure voor Bakayoko

Vervolgens was het moment van Bakayoko aangebroken. Na een knappe dribbel zorgde de Rode Duivel voor de 2-1 met een afgeweken schot. Goed voor zijn tweede competitietreffer in evenveel matchen. Niet veel later volgde wel een domper: zo moest Bakayoko de strijd vroegtijdig staken met een lichte blessure.

De wedstrijd lag toen wel al in een beslissende plooi. In de slotminuten maakte zomeraanwinst Driouech er uiteindelijk nog 1-3 van. PSV begint dus aan de competitie met een perfect rapport. Later op de dag komen ook rivalen Ajax en Feyenoord nog in actie.

PSV is de grootste titelkandidaat in Nederland ...

Meest recent

Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

3
3
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

94
94
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

41
41
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

57
57
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

79
79
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

52
52
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

95
95
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

250
250
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

75
75
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

48
48
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

111
111
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

764
764
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

467
467
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

42
42
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

417
417
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

325
325
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

223
223
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

811
811
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

571
571
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

427
427
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

299
299

Meer sportnieuws