Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

31 stemmen
Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

Ook de Nederlandse Eredivisie draait inmiddels op volle toeren. Titelverdediger PSV begon alvast met een 6 op 6 aan het nieuwe seizoen en pakte zondagmiddag ook de volle buit op het veld van Heracles Almelo. Daarbij was opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Johan Bakayoko.

De ploeg uit Eindhoven had zich afgelopen seizoen op overtuigende wijze tot landskampioen gekroond. Nu staan trainer Peter Bosz en zijn manschappen voor het jaar van de bevestiging. De competitie ging alvast voortvarend van start. Zo haalde PSV het vorige week met 5-1 van RKC Waalwijk.

Heracles neemt flitsende start

Zondag stond de landskampioen voor zijn eerste uitmatch in de Eredivisie. In principe mocht Heracles geen grote problemen opleveren. Maar de thuisploeg startte furieus af en daar speelden twee Belgen een hoofdrol in. Limbombe versierde al na enkele minuten een strafschop, De Keersmaecker trapte die netjes binnen.

PSV had het lastig om weer langszij te komen. Al had een bijzonder verre poging van Veerman beter verdiend dan het doelkader. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 1-0. Vlak na de pauze kwamen de bezoekers wel langszij. Zo devieerde Mesic de gelijkmaker op ongelukkige wijze in eigen doel.

Goal en blessure voor Bakayoko

Vervolgens was het moment van Bakayoko aangebroken. Na een knappe dribbel zorgde de Rode Duivel voor de 2-1 met een afgeweken schot. Goed voor zijn tweede competitietreffer in evenveel matchen. Niet veel later volgde wel een domper: zo moest Bakayoko de strijd vroegtijdig staken met een lichte blessure.

De wedstrijd lag toen wel al in een beslissende plooi. In de slotminuten maakte zomeraanwinst Driouech er uiteindelijk nog 1-3 van. PSV begint dus aan de competitie met een perfect rapport. Later op de dag komen ook rivalen Ajax en Feyenoord nog in actie.

PSV is de grootste titelkandidaat in Nederland ...

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

22
22
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

42
42
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

67
67
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

37
37
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

15
15
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

38
38
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

70
70
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

233
233
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

52
52
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

28
28
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

48
48
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

350
350
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

170
170
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

633
633
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

135
135
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

119
119
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

446
446
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

26
26
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

659
659
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

493
493
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

72
72
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

508
508

Meer sportnieuws