Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

door
Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

Ook de Nederlandse Eredivisie draait inmiddels op volle toeren. Titelverdediger PSV begon alvast met een 6 op 6 aan het nieuwe seizoen en pakte zondagmiddag ook de volle buit op het veld van Heracles Almelo. Daarbij was opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Johan Bakayoko.

De ploeg uit Eindhoven had zich afgelopen seizoen op overtuigende wijze tot landskampioen gekroond. Nu staan trainer Peter Bosz en zijn manschappen voor het jaar van de bevestiging. De competitie ging alvast voortvarend van start. Zo haalde PSV het vorige week met 5-1 van RKC Waalwijk.

LEES OOK: 'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Heracles neemt flitsende start

Zondag stond de landskampioen voor zijn eerste uitmatch in de Eredivisie. In principe mocht Heracles geen grote problemen opleveren. Maar de thuisploeg startte furieus af en daar speelden twee Belgen een hoofdrol in. Limbombe versierde al na enkele minuten een strafschop, De Keersmaecker trapte die netjes binnen.

PSV had het lastig om weer langszij te komen. Al had een bijzonder verre poging van Veerman beter verdiend dan het doelkader. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 1-0. Vlak na de pauze kwamen de bezoekers wel langszij. Zo devieerde Mesic de gelijkmaker op ongelukkige wijze in eigen doel.

Goal en blessure voor Bakayoko

Vervolgens was het moment van Bakayoko aangebroken. Na een knappe dribbel zorgde de Rode Duivel voor de 2-1 met een afgeweken schot. Goed voor zijn tweede competitietreffer in evenveel matchen. Niet veel later volgde wel een domper: zo moest Bakayoko de strijd vroegtijdig staken met een lichte blessure.

De wedstrijd lag toen wel al in een beslissende plooi. In de slotminuten maakte zomeraanwinst Driouech er uiteindelijk nog 1-3 van. PSV begint dus aan de competitie met een perfect rapport. Later op de dag komen ook rivalen Ajax en Feyenoord nog in actie.

PSV is de grootste titelkandidaat in Nederland ...

Meest recent

Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

0
0
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

32
32
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

131
131
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

47
47
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

186
186
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

158
158
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

150
150
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

424
424
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

295
295
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

498
498
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

495
495
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

610
610
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

134
134
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

517
517
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1143
1143
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

727
727
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

233
233
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

446
446
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

322
322
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

600
600
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

969
969
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

342
342
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

832
832
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

683
683
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

357
357

Meer sportnieuws