Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

door
Belgen spelen hoofdrol in moeizame overwinning PSV

Ook de Nederlandse Eredivisie draait inmiddels op volle toeren. Titelverdediger PSV begon alvast met een 6 op 6 aan het nieuwe seizoen en pakte zondagmiddag ook de volle buit op het veld van Heracles Almelo. Daarbij was opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Johan Bakayoko.

De ploeg uit Eindhoven had zich afgelopen seizoen op overtuigende wijze tot landskampioen gekroond. Nu staan trainer Peter Bosz en zijn manschappen voor het jaar van de bevestiging. De competitie ging alvast voortvarend van start. Zo haalde PSV het vorige week met 5-1 van RKC Waalwijk.

LEES OOK: Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

Heracles neemt flitsende start

Zondag stond de landskampioen voor zijn eerste uitmatch in de Eredivisie. In principe mocht Heracles geen grote problemen opleveren. Maar de thuisploeg startte furieus af en daar speelden twee Belgen een hoofdrol in. Limbombe versierde al na enkele minuten een strafschop, De Keersmaecker trapte die netjes binnen.

PSV had het lastig om weer langszij te komen. Al had een bijzonder verre poging van Veerman beter verdiend dan het doelkader. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 1-0. Vlak na de pauze kwamen de bezoekers wel langszij. Zo devieerde Mesic de gelijkmaker op ongelukkige wijze in eigen doel.

Goal en blessure voor Bakayoko

Vervolgens was het moment van Bakayoko aangebroken. Na een knappe dribbel zorgde de Rode Duivel voor de 2-1 met een afgeweken schot. Goed voor zijn tweede competitietreffer in evenveel matchen. Niet veel later volgde wel een domper: zo moest Bakayoko de strijd vroegtijdig staken met een lichte blessure.

De wedstrijd lag toen wel al in een beslissende plooi. In de slotminuten maakte zomeraanwinst Driouech er uiteindelijk nog 1-3 van. PSV begint dus aan de competitie met een perfect rapport. Later op de dag komen ook rivalen Ajax en Feyenoord nog in actie.

PSV is de grootste titelkandidaat in Nederland ...

Meest recent

KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

12
12
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

45
45
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

48
48
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

34
34
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

39
39
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

93
93
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

141
141
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

105
105
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

143
143
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

124
124
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

303
303
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

96
96
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

413
413
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

319
319
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

134
134
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

212
212
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

444
444
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

115
115
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

294
294
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

220
220
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

295
295
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

477
477

Meer sportnieuws