‘Ngonge staat wéér voor stap hogerop, CL-club meldt zich’

112 stemmen
‘Ngonge staat wéér voor stap hogerop, CL-club meldt zich’

Cyril Ngonge speelde in de jeugd van RSC Anderlecht en Club Brugge, maar ging al op jonge leeftijd naar Nederland. Uiteindelijk kwam hij in Italië terecht en daar staat hij nu voor de volgende stap in zijn carrière.

Napoli legde in de winter van dit jaar nog een slordige achttien miljoen euro op tafel, maar nieuwbakken coach Antonio Conte heeft naar verluidt geen plaats voor de 24-jarige Ngonge. De Belgische jeugdinternational mag de club verlaten.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Champions League

Ngonge is een rechtsbuiten die ook als spits kan worden gebruikt. Bij Napoli heeft de Belgische jeugdinternational nog een contract tot 2028 met een optie voor een extra jaar, maar een zomertransfer is op komst. Volgens journalist Nicolo Schira is Bologna nadrukkelijk geïnteresseerd.

Bologna was dé revelatie van de Serie A vorig seizoen en het wist zich ook te plaatsen voor de Champions League. Met het vertrek van landgenoot Alexis Saelemaekers (terug naar AC Milan, red.) is Bologna nog op zoek naar een flankaanvaller. Ngonge vult mogelijk die plek in.

Parcours richting de top

Ngonge begon in de jeugdopleiding van Anderlecht, maar trok naar Club Brugge. Vervolgens ging hij op huurbasis naar Jong PSV en pikte RKC Waalwijk hem transfervrij op. FC Groningen legde 200.000 euro op tafel en twee jaar later kwam Hellas Verona met 550.000 euro op de proppen.

Een jaar later maakte Ngonge flinke stappen na een topseizoen bij Hellas. De flankaanvaller ging voor achttien miljoen euro bij Napoli. Daar staat dit seizoen met Conte echter een nieuwe coach aan het roer. Die zou aan het bestuur gezegd hebben geen plek te hebben voor Ngonge. Er wordt naar een oplossing gezocht.

Is Bologna een goede club voor Ngonge?

Meest recent

Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

5
5
Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

16
16
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

126
126
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

95
95
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

30
30
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

42
42
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

285
285
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

44
44
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

117
117
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

160
160
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

52
52
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

129
129
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

219
219
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

38
38
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

55
55
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

64
64
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

117
117
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

94
94
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

201
201
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

486
486
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

239
239
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

365
365
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35

Meer sportnieuws