‘Ngonge staat wéér voor stap hogerop, CL-club meldt zich’

door
‘Ngonge staat wéér voor stap hogerop, CL-club meldt zich’

Cyril Ngonge speelde in de jeugd van RSC Anderlecht en Club Brugge, maar ging al op jonge leeftijd naar Nederland. Uiteindelijk kwam hij in Italië terecht en daar staat hij nu voor de volgende stap in zijn carrière.

Napoli legde in de winter van dit jaar nog een slordige achttien miljoen euro op tafel, maar nieuwbakken coach Antonio Conte heeft naar verluidt geen plaats voor de 24-jarige Ngonge. De Belgische jeugdinternational mag de club verlaten.

LEES OOK: Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Champions League

Ngonge is een rechtsbuiten die ook als spits kan worden gebruikt. Bij Napoli heeft de Belgische jeugdinternational nog een contract tot 2028 met een optie voor een extra jaar, maar een zomertransfer is op komst. Volgens journalist Nicolo Schira is Bologna nadrukkelijk geïnteresseerd.

Bologna was dé revelatie van de Serie A vorig seizoen en het wist zich ook te plaatsen voor de Champions League. Met het vertrek van landgenoot Alexis Saelemaekers (terug naar AC Milan, red.) is Bologna nog op zoek naar een flankaanvaller. Ngonge vult mogelijk die plek in.

Parcours richting de top

Ngonge begon in de jeugdopleiding van Anderlecht, maar trok naar Club Brugge. Vervolgens ging hij op huurbasis naar Jong PSV en pikte RKC Waalwijk hem transfervrij op. FC Groningen legde 200.000 euro op tafel en twee jaar later kwam Hellas Verona met 550.000 euro op de proppen.

Een jaar later maakte Ngonge flinke stappen na een topseizoen bij Hellas. De flankaanvaller ging voor achttien miljoen euro bij Napoli. Daar staat dit seizoen met Conte echter een nieuwe coach aan het roer. Die zou aan het bestuur gezegd hebben geen plek te hebben voor Ngonge. Er wordt naar een oplossing gezocht.

Is Bologna een goede club voor Ngonge?

Meest recent

'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

36
36
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

36
36
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

26
26
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

85
85
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

72
72
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

27
27
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

96
96
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

14
14
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

336
336
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

137
137
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

43
43
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

45
45
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

105
105
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

232
232
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

328
328
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

569
569
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

254
254
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

236
236
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

208
208
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

155
155
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

500
500
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

296
296
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1103
1103
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

634
634
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

82
82

Meer sportnieuws