‘Ngonge staat wéér voor stap hogerop, CL-club meldt zich’

door
‘Ngonge staat wéér voor stap hogerop, CL-club meldt zich’

Cyril Ngonge speelde in de jeugd van RSC Anderlecht en Club Brugge, maar ging al op jonge leeftijd naar Nederland. Uiteindelijk kwam hij in Italië terecht en daar staat hij nu voor de volgende stap in zijn carrière.

Napoli legde in de winter van dit jaar nog een slordige achttien miljoen euro op tafel, maar nieuwbakken coach Antonio Conte heeft naar verluidt geen plaats voor de 24-jarige Ngonge. De Belgische jeugdinternational mag de club verlaten.

LEES OOK: Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Champions League

Ngonge is een rechtsbuiten die ook als spits kan worden gebruikt. Bij Napoli heeft de Belgische jeugdinternational nog een contract tot 2028 met een optie voor een extra jaar, maar een zomertransfer is op komst. Volgens journalist Nicolo Schira is Bologna nadrukkelijk geïnteresseerd.

Bologna was dé revelatie van de Serie A vorig seizoen en het wist zich ook te plaatsen voor de Champions League. Met het vertrek van landgenoot Alexis Saelemaekers (terug naar AC Milan, red.) is Bologna nog op zoek naar een flankaanvaller. Ngonge vult mogelijk die plek in.

Parcours richting de top

Ngonge begon in de jeugdopleiding van Anderlecht, maar trok naar Club Brugge. Vervolgens ging hij op huurbasis naar Jong PSV en pikte RKC Waalwijk hem transfervrij op. FC Groningen legde 200.000 euro op tafel en twee jaar later kwam Hellas Verona met 550.000 euro op de proppen.

Een jaar later maakte Ngonge flinke stappen na een topseizoen bij Hellas. De flankaanvaller ging voor achttien miljoen euro bij Napoli. Daar staat dit seizoen met Conte echter een nieuwe coach aan het roer. Die zou aan het bestuur gezegd hebben geen plek te hebben voor Ngonge. Er wordt naar een oplossing gezocht.

Is Bologna een goede club voor Ngonge?

Meest recent

Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

207
207
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

211
211
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

83
83
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

28
28
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

306
306
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

133
133
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

83
83
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

237
237
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

158
158
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

356
356
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

218
218
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

430
430
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

386
386
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

49
49
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

64
64
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

286
286
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

114
114
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

439
439
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

105
105
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

230
230
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

251
251
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1055
1055
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

467
467
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

428
428
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

200
200

Meer sportnieuws