Vidarsson vraagt drie mercato’s tijd: “Nog dossiers lopende”

362 stemmen
Vidarsson vraagt drie mercato’s tijd: “Nog dossiers lopende”

KAA Gent heeft met Wouter Vrancken dit seizoen een nieuwe hoofdtrainer en de T1 moest meteen afrekenen met onverwachte uitgaande transfers. Er zijn nog spelers op weg naar de uitgang van de Buffalo’s.

Julien De Sart ging een lucratieve uitdaging aan in Qatar en ook Matias Fernandez-Pardo kan een onverwachte vertrekker worden. Daar trekt vooral het Italiaanse Lazio aan de mouw. Arnar Vidarsson sprak met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

Drie mercato’s tijd

KAA Gent staat nog niet op punt, dat ziet ook Vidarsson. De IJslander wil echter geen loze beloftes doen en vraagt tijd. “Het is puzzelen nu om de spelersgroep in lijn te krijgen van het huidige AA Gent. Simpel is dat niet. Een ploeg écht op punt stellen, heeft tijd nodig.”

En volgens Vidarsson hebben de Buffalo’s véél tijd nodig. “Eerlijk? Een volledig seizoen. Eigenlijk drie mercato’s. Er zijn mensen die mij aanspreken en zeggen: ‘Dat kan toch niet zo lang duren, Arnar?’ Wel... Vraag maar aan Marc Coucke (en Anderlecht, red.) hoe moeilijk het is om een club te vormen naar jouw DNA en visie.”

Géén jeugdbeweging

Vidarsson verzekert dat KAA Gent niet enkel naar de jeugd zal grijpen en nog de mercato op zal gaan. “Geen zorgen: het wordt hier geen jeugdbeweging. Als je Play-Off 1 wil halen, heb je ervaring nodig. Dat moet Atsuki Ito, een Japans international, ook brengen en er zijn nog dossiers lopende. We moeten een balans vinden in onze kern.”

Toch zal KAA Gent proberen om alles zo snel mogelijk op punt te stellen achter de schermen én sportief. “Voor alle duidelijkheid: wij willen proberen om er zo snel mogelijk te staan. KAA Gent is een topclub. Wij moéten presteren op lange én korte termijn. We hopen eind september verder te staan.”

Heb jij vertrouwen in de nieuwe werking bij KAA Gent?

Meest recent

Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

10
10
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

24
24
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

48
48
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

12
12
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

187
187
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

201
201
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

44
44
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

162
162
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

765
765
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

148
148
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

111
111
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

51
51
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

125
125
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

160
160
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

145
145
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1046
1046
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

450
450
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

143
143
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

907
907
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

498
498
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

549
549
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

481
481
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

566
566

Meer sportnieuws