Riemer duidt pluspunt aan: "Dat hebben we goed gedaan"

door
Riemer duidt pluspunt aan:

Anderlecht mag zich voorlopig leider in de Jupiler Pro League noemen. Het wipte zaterdagavond minstens voor een dag over Westerlo naar de koppositie, want dankzij een zege op het veld van KV Mechelen pronkt het met tien op twaalf. Nochtans was het alweer geen grootse prestatie van Paars-Wit.

Vooral in de eerste 40 minuten stelde het zwaar teleur en Mechelen kwam verdiend op voorsprong via Lauberbach. Maar vlak voor rust keerde de situatie plots helemaal. Augustinsson maakte gelijk op een hoekschop en Amuzu zorgde ervoor dat Anderlecht zelfs met een voorsprong ging rusten.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Riemer zag sterk KV Mechelen

In de tweede helft kwam KV Mechelen nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker, maar Coosemans stond paraat en Ngoy miste onbegrijpelijk. In de slotminuut deed Leoni de boeken vervolgens helemaal toe.

"Ik onthoud dat we de drie punten pakken", reageerde Brian Riemer achteraf bij Sudpresse. "We hebben gespeeld tegen een goede ploeg, die sterk aan de bal was en een goed wedstrijdplan had. Het was een open wedstrijd, die denk ik wel interessant was voor de neutrale kijker."

Veel kansen, maar ook veel balverlies

Daarbij zag Riemer ook positieve punten. "We hebben het toch goed gedaan om meer dan drie expected goals te creëren", stelde hij vast. "Maar we hebben ook veel ballen verloren. Te veel. We hebben ook erg afgezien op de tegenaanval."

Er is dus ook nog meer dan voldoende werk aan de winkel voor Riemer, maar zolang de resultaten goed blijven zal dat weinig deren. Anderlecht kan met het nodige vertrouwen beginnen aan het tweeluik tegen Dinamo Minsk in de play-offs van de Europa League.

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn wedstrijd?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

11
11
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

21
21
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

69
69
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

171
171
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

83
83
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

129
129
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

163
163
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

357
357
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

248
248
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

76
76
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

634
634
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

210
210
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

242
242
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

219
219
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

102
102
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

62
62
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

173
173
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

530
530
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

225
225
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

100
100
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

444
444
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

555
555
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

63
63
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

220
220
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

754
754

Meer sportnieuws