Riemer duidt pluspunt aan: "Dat hebben we goed gedaan"

362
Riemer duidt pluspunt aan:

Anderlecht mag zich voorlopig leider in de Jupiler Pro League noemen. Het wipte zaterdagavond minstens voor een dag over Westerlo naar de koppositie, want dankzij een zege op het veld van KV Mechelen pronkt het met tien op twaalf. Nochtans was het alweer geen grootse prestatie van Paars-Wit.

Vooral in de eerste 40 minuten stelde het zwaar teleur en Mechelen kwam verdiend op voorsprong via Lauberbach. Maar vlak voor rust keerde de situatie plots helemaal. Augustinsson maakte gelijk op een hoekschop en Amuzu zorgde ervoor dat Anderlecht zelfs met een voorsprong ging rusten.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Riemer zag sterk KV Mechelen

In de tweede helft kwam KV Mechelen nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker, maar Coosemans stond paraat en Ngoy miste onbegrijpelijk. In de slotminuut deed Leoni de boeken vervolgens helemaal toe.

"Ik onthoud dat we de drie punten pakken", reageerde Brian Riemer achteraf bij Sudpresse. "We hebben gespeeld tegen een goede ploeg, die sterk aan de bal was en een goed wedstrijdplan had. Het was een open wedstrijd, die denk ik wel interessant was voor de neutrale kijker."

Veel kansen, maar ook veel balverlies

Daarbij zag Riemer ook positieve punten. "We hebben het toch goed gedaan om meer dan drie expected goals te creëren", stelde hij vast. "Maar we hebben ook veel ballen verloren. Te veel. We hebben ook erg afgezien op de tegenaanval."

Er is dus ook nog meer dan voldoende werk aan de winkel voor Riemer, maar zolang de resultaten goed blijven zal dat weinig deren. Anderlecht kan met het nodige vertrouwen beginnen aan het tweeluik tegen Dinamo Minsk in de play-offs van de Europa League.

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn wedstrijd?

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

7
7
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

48
48
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

218
218
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

22
22
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

263
263
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

110
110
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

157
157
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

383
383
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

133
133
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

139
139
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

611
611
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

160
160
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

131
131
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

334
334
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

132
132
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

62
62
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

239
239
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

81
81
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

244
244

Meer sportnieuws