RWDM morst meteen met punten, Reedijk opent prima bij Beveren

110 stemmen
RWDM morst meteen met punten, Reedijk opent prima bij Beveren

Degradant RWDM heeft op de eerste speeldag in de Challenger Pro League meteen met de punten gemorst. In eigen huis kon het geen afstand nemen van het Patro van (de geschorste) Stijn Stijnen. SK Beveren zwalpte nog even in het slot maar pakte zijn eerste driepunter van het seizoen.

Ook in de Challenger Pro League werd de voetbalcompetitie dit weekend op gang getrapt. Vanavond waren er twee zeer aantrekkelijke affiches met zowat allemaal promotiekandidaten. RWDM nam het in eigen huis op tegen het Patro van Stijn Stijnen. Op de Freethiel kruisten SK Beveren en Lommel de degens.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

SK Beveren houdt aandringend Lommel af

Lommel nam op bezoek bij Beveren de beste start maar het openingsdoelpunt was wel voor de Waaslanders. Halfweg de eerste helft legde Geusens vanop een meter of twintig aan en doelman Pieklak (prachtige naam) werd in de eerste hoek verrast: 1-0 voor de thuisploeg. De Limburgers dreigden nadien een paar keer maar de scheve situatie kon het voor de pauze niet meer rechttrekken. Halfweg nam SKB de leiding.

Kon Lommel na rust de rug rechten? De start van de Limburgers was alvast dramatisch. Na een paar minuten spelen kwam Limbombe vrij in de zestien meter en hij knalde de 2-0 voorbij Pieklak. De bezoekers zorgden nadien wel voor wat dreiging maar ook de Waaslanders bleven regelmatig de neus aan het venster steken. In het slot van de wedstrijd kwam de spanning nog even helemaal terug: na een hoekschop kwam de bal centraal bij Schoofs en die trapte de aansluitingstreffer tegen de touwen. Het doelpunt kwam voor de Limburgers helaas te laat. In het slot van de wedstrijd pakte De Grand (Lommel) nog een oliedomme rode kaart. Met de nodige frustraties stapt Lommel vermoedelijk op de bus richting Limburg

Scoreverloop SK Beveren-Lommel:

1-0 (21') Geusens, 2-0 (52') Limbombe, 2-1 (82') Schoofs

Bijzonderheid:

De Grand (Lommel) pakt een rode kaart (90+4').

Tactisch steekspel levert geen winnaar op in Molenbeek

Patro toonde zich vorig seizoen al een prima ploeg en ook in het Edmond Machtensstadion openden de Limburgers halfweg de eerste helft de debatten. Abid werd in de zestien meter aangetrapt en Simoni legde de bal prompt op de stip. Bij de fase daarvoor was de bal net wel of niet over de zijlijn gegaan. Vanaf elf meter zorgde Van Eenoo voor de 0-1. RWDM vocht zich nadien terug in de wedstrijd en werd op slag van rust ook beloond met de gelijkmaker: Robail mocht aanleggen vanop vrije trap en krulde de 1-1 heerlijk in doel. Halfweg hingen de bordjes gelijk in Molenbeek.

Ook na rust bleef het een tactisch steekspel tussen RWDM dat op het balbezit speelde en Patro dat vooral rekende op de snelle counter. De Molenbeekse club verdiende misschien wel de zege maar bleef finaal steken op een gelijkspel. Zo hebben beide ploegen hun eerste punt van het seizoen wel beet.

Scoreverloop: 

0-1 (25') Van Eenoo (p), 1-1 (44') Robail

Is er één van deze ploegen die volgens u kampioen wordt dit seizoen in de CPL?

Meest recent

'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

90
90
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

73
73
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

93
93
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

30
30
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

232
232
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

61
61
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

214
214
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

173
173
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

213
213
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

922
922
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

461
461
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

188
188
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

164
164
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

88
88
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

230
230
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

204
204
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

572
572
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

698
698
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

327
327
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

625
625
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

485
485
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

703
703
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

302
302
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

103
103
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

289
289

Meer sportnieuws