RWDM morst meteen met punten, Reedijk opent prima bij Beveren

door
RWDM morst meteen met punten, Reedijk opent prima bij Beveren

Degradant RWDM heeft op de eerste speeldag in de Challenger Pro League meteen met de punten gemorst. In eigen huis kon het geen afstand nemen van het Patro van (de geschorste) Stijn Stijnen. SK Beveren zwalpte nog even in het slot maar pakte zijn eerste driepunter van het seizoen.

Ook in de Challenger Pro League werd de voetbalcompetitie dit weekend op gang getrapt. Vanavond waren er twee zeer aantrekkelijke affiches met zowat allemaal promotiekandidaten. RWDM nam het in eigen huis op tegen het Patro van Stijn Stijnen. Op de Freethiel kruisten SK Beveren en Lommel de degens.

LEES OOK: Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

SK Beveren houdt aandringend Lommel af

Lommel nam op bezoek bij Beveren de beste start maar het openingsdoelpunt was wel voor de Waaslanders. Halfweg de eerste helft legde Geusens vanop een meter of twintig aan en doelman Pieklak (prachtige naam) werd in de eerste hoek verrast: 1-0 voor de thuisploeg. De Limburgers dreigden nadien een paar keer maar de scheve situatie kon het voor de pauze niet meer rechttrekken. Halfweg nam SKB de leiding.

Kon Lommel na rust de rug rechten? De start van de Limburgers was alvast dramatisch. Na een paar minuten spelen kwam Limbombe vrij in de zestien meter en hij knalde de 2-0 voorbij Pieklak. De bezoekers zorgden nadien wel voor wat dreiging maar ook de Waaslanders bleven regelmatig de neus aan het venster steken. In het slot van de wedstrijd kwam de spanning nog even helemaal terug: na een hoekschop kwam de bal centraal bij Schoofs en die trapte de aansluitingstreffer tegen de touwen. Het doelpunt kwam voor de Limburgers helaas te laat. In het slot van de wedstrijd pakte De Grand (Lommel) nog een oliedomme rode kaart. Met de nodige frustraties stapt Lommel vermoedelijk op de bus richting Limburg

Scoreverloop SK Beveren-Lommel:

1-0 (21') Geusens, 2-0 (52') Limbombe, 2-1 (82') Schoofs

Bijzonderheid:

De Grand (Lommel) pakt een rode kaart (90+4').

Tactisch steekspel levert geen winnaar op in Molenbeek

Patro toonde zich vorig seizoen al een prima ploeg en ook in het Edmond Machtensstadion openden de Limburgers halfweg de eerste helft de debatten. Abid werd in de zestien meter aangetrapt en Simoni legde de bal prompt op de stip. Bij de fase daarvoor was de bal net wel of niet over de zijlijn gegaan. Vanaf elf meter zorgde Van Eenoo voor de 0-1. RWDM vocht zich nadien terug in de wedstrijd en werd op slag van rust ook beloond met de gelijkmaker: Robail mocht aanleggen vanop vrije trap en krulde de 1-1 heerlijk in doel. Halfweg hingen de bordjes gelijk in Molenbeek.

Ook na rust bleef het een tactisch steekspel tussen RWDM dat op het balbezit speelde en Patro dat vooral rekende op de snelle counter. De Molenbeekse club verdiende misschien wel de zege maar bleef finaal steken op een gelijkspel. Zo hebben beide ploegen hun eerste punt van het seizoen wel beet.

Scoreverloop: 

0-1 (25') Van Eenoo (p), 1-1 (44') Robail

Is er één van deze ploegen die volgens u kampioen wordt dit seizoen in de CPL?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

65
65
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

89
89
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

153
153
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

214
214
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

200
200
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

501
501
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

70
70
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

270
270
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

51
51
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

100
100
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

129
129
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

190
190
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

564
564
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

325
325
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

212
212
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

437
437
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

284
284
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

275
275
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

277
277
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

669
669
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

199
199
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

137
137
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

70
70
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

57
57
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

40
40

Meer sportnieuws