RWDM morst meteen met punten, Reedijk opent prima bij Beveren

110 stemmen
RWDM morst meteen met punten, Reedijk opent prima bij Beveren

Degradant RWDM heeft op de eerste speeldag in de Challenger Pro League meteen met de punten gemorst. In eigen huis kon het geen afstand nemen van het Patro van (de geschorste) Stijn Stijnen. SK Beveren zwalpte nog even in het slot maar pakte zijn eerste driepunter van het seizoen.

Ook in de Challenger Pro League werd de voetbalcompetitie dit weekend op gang getrapt. Vanavond waren er twee zeer aantrekkelijke affiches met zowat allemaal promotiekandidaten. RWDM nam het in eigen huis op tegen het Patro van Stijn Stijnen. Op de Freethiel kruisten SK Beveren en Lommel de degens.

LEES OOK: ‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

SK Beveren houdt aandringend Lommel af

Lommel nam op bezoek bij Beveren de beste start maar het openingsdoelpunt was wel voor de Waaslanders. Halfweg de eerste helft legde Geusens vanop een meter of twintig aan en doelman Pieklak (prachtige naam) werd in de eerste hoek verrast: 1-0 voor de thuisploeg. De Limburgers dreigden nadien een paar keer maar de scheve situatie kon het voor de pauze niet meer rechttrekken. Halfweg nam SKB de leiding.

Kon Lommel na rust de rug rechten? De start van de Limburgers was alvast dramatisch. Na een paar minuten spelen kwam Limbombe vrij in de zestien meter en hij knalde de 2-0 voorbij Pieklak. De bezoekers zorgden nadien wel voor wat dreiging maar ook de Waaslanders bleven regelmatig de neus aan het venster steken. In het slot van de wedstrijd kwam de spanning nog even helemaal terug: na een hoekschop kwam de bal centraal bij Schoofs en die trapte de aansluitingstreffer tegen de touwen. Het doelpunt kwam voor de Limburgers helaas te laat. In het slot van de wedstrijd pakte De Grand (Lommel) nog een oliedomme rode kaart. Met de nodige frustraties stapt Lommel vermoedelijk op de bus richting Limburg

Scoreverloop SK Beveren-Lommel:

1-0 (21') Geusens, 2-0 (52') Limbombe, 2-1 (82') Schoofs

Bijzonderheid:

De Grand (Lommel) pakt een rode kaart (90+4').

Tactisch steekspel levert geen winnaar op in Molenbeek

Patro toonde zich vorig seizoen al een prima ploeg en ook in het Edmond Machtensstadion openden de Limburgers halfweg de eerste helft de debatten. Abid werd in de zestien meter aangetrapt en Simoni legde de bal prompt op de stip. Bij de fase daarvoor was de bal net wel of niet over de zijlijn gegaan. Vanaf elf meter zorgde Van Eenoo voor de 0-1. RWDM vocht zich nadien terug in de wedstrijd en werd op slag van rust ook beloond met de gelijkmaker: Robail mocht aanleggen vanop vrije trap en krulde de 1-1 heerlijk in doel. Halfweg hingen de bordjes gelijk in Molenbeek.

Ook na rust bleef het een tactisch steekspel tussen RWDM dat op het balbezit speelde en Patro dat vooral rekende op de snelle counter. De Molenbeekse club verdiende misschien wel de zege maar bleef finaal steken op een gelijkspel. Zo hebben beide ploegen hun eerste punt van het seizoen wel beet.

Scoreverloop: 

0-1 (25') Van Eenoo (p), 1-1 (44') Robail

Is er één van deze ploegen die volgens u kampioen wordt dit seizoen in de CPL?

Meest recent

Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

42
42
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

126
126
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

185
185
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

201
201
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

88
88
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

273
273
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

181
181
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

120
120
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

87
87
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

108
108
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

164
164
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

109
109
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

88
88
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

433
433
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

109
109
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

290
290
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

162
162
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

382
382
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

231
231
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

167
167
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

464
464
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

148
148
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

345
345

Meer sportnieuws